Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

Ben 4 düşük 1 aşılama ve 2 başarısız tüp bebek denemesinden sonra 16 haftalık hamileyim.
Hem de hiçbir tedavisiz kendiliğinden olan bir gebelik...
Dualar etmeye devam edin ama şunu bilin ki hiçbir şey bizim elimizde değil.
Allah bütün isteyenlere evlat versin. Hamilelerin hepsini de korusun...

Ben tüp bebek yöntemiyle 3 kez hamile kaldım üçünde de kalp atışları duyulmadı,5 buçuk 6 haftalıkken gelişimleri duruyor.hcg ölçümlerim iyi başlıyor kese ve içinde bebekte görünüyor ama kalp atomlarını duyamadan gelişim duruyor.düşüklerden dolayı bazı tahliller yaptırdım hafif pıhtılaşma çıkmıştı onunda önlemini aldım kan sulandırıcı iğne kullanmıştım yine aynı sonuç.kromozom testi de normal çıktı.son gebeliğimde önlem için kortizon hapında kullanmıştım.bu düşüklerin sebebini çok merak ediyorum.artık insan çaresiz kalıyor

Kızlar mrb ben 1 zorunlu kürtaj 3 düşük yaptım benim gibi olup hamile kalıp bebeğin kavuşan varmı
Evet ben 4 düşük yaptım şuan 5. Hamileliğin devam ediyor çok şükür benimkilerin hepsi tüp bebekti. Bu durumun nasıl birşey olduğunu çok iyi bilenlerdenim, yardımcı olabileceğim birşey varsa soruların varsa cevaplayabilirim.umarım en kısa zamanda bebeklerini kucağına alırsın.

3 yıllık evliyim.26 yaşındayım.4 defa düşük yaptım.ilk iki gebeliğim de gebeliğim kalp atımı alınamadı kürtaj oldum. 6haftalık iken. 1 tanesi kimyasal gebelik .1 tanesi de n boş gebelik. Bütün testlerimiz yapıldı. Genetik testler hormon testleri sperm testleri pıhtılaşma testleri rahim filmi sorun çıkmadı. Son iki gebeligim de de claxena ve aspirin kullandım. Onlarda boş gebelik ve kimyasal gebelik oldu.benim durumumda olan arkadaş var mi.

Arkadaslar ltfn bana yardim edin burda yeniyim bir kac yere yazdm burda cvp almdm ne olur boyle bir durumda olan birsey yassn yoksa piskolojim bozulck bu gidişle:mad::KK12::KK43:

Bn bir bucuk yillk ealiyum 21 yasindayim ilk ewledivim azamn 4 düşük yaptim 8 ayicinde en sn ramn orucunda ikinci haftasi dustu simdi 8 aydır hamile kalamiyrm bnde kan pirtilasmasi vr protein s düşüklüğü vr o yuzdn dusuyr simdi hamile klmk istiyrm olmuyr acaba artikhamile kalmickmiyim bu durmda olnlr yzssn ltfn strestn bir hal oldm

Canım tekrar hamile kalırsın bence korkma aspirin ve claxena denedin mi. Bütün testlerin yapıldı mi.

Canım benim kürtaj dan bende geç hamile kaliyordum. Doktorlar ne dedi. Bende 6 haftalık ken bebeklerin kalp atımı alınamıyordu iki hamilelerinde sonra kimyasal gebelik ve boş gebelik yaşadım. Tekrar bende hamile kalmaya korkuyorum.

Bnde korkuyrm ama aspirn cleksan kulkanm ama simdide hamile kalamiyrm ck merk ediyrm ndn aca iki hafta snra dktora gitcm bakm ne dick

Bnde korkuyrm ama aspirn cleksan kulkanm ama simdide hamile kalamiyrm ck merk ediyrm ndn aca iki hafta snra dktora gitcm bakm ne dick
Merhaba benimde 4 düşüğüm olmuştu hepsi 5 küsür haftalıkken kalp atımı alınamadan gelişim duruyordu.benim ilk düşükten sonra psikolojim çok etkilemişti,sonraki gebeliklerimde çok stres yaptım,belkide diğer düşüklerimi stresten yaşadım.5. Hamileliğim sorunsuz devam ediyor doğuma az kaldı.bu hamileliğimin en başından moralimi yüksek tuttum iyi düşündüm ve sonucunu gördüm.stres karamsarlık çok etkili sende hep iyi düşün stres yapma olumsuzlukları unut aklına bile getirme hamile kalabilmek bile büyük lütuf kesinlikle tekrar hamile kalabilirsin ve inşallah bebeklerini kucağına alırsın

Canım senin sıkıntı neydi.
Tüm tahlillerim temizdi,hafif bir pıhtılaşma çıkmıştı,ilk gebeliğim hariç hepsinde kan sulandırıcı kullandım yine düşükler yaşadım, bende pko vardı ama düşüklerimin bununla bi alakası yoktu.yani sebepsiz gibi bişeydi.hep bu foruma baktım acaba benim gibi olan varmı diye çare aradım çok üzüldüm ama inan herşey kafada bitiyormuş.düşüklerimin psikolojik olabileceği söylenmişti ozamanlar hamile kalamasam anlarım ama düşügün psikolojiyle ne alakası var derdim ama varmış

Bende ayni senin durumundayım canım. Sebebi yok bende az birşey pıhtılaşma çıktı. Clexane ve aspirin kullandım. Ama kimyasal ve boş gebelik geçirdim.şuan ne yapacagimi bilmiyorum

Arkadaslar Son 2 yilda 3 kez dusuk yaptim. Ilk dusugumde kalp atisi alinamadi, 6. Haftada. Ilkinde pihtilasma ve benim ve esimin genetigin bakildi. Heterezigot pihtilasma tespit edildi. Ikinci gebeligim 4 ay sonra oldu. Clexan 0.4 kullandim sulandirici. 10. Hafta asiri kanama ile tekrar kurtaj oldum. 1 sene ruhum alt ust oldu. Kayboldum. Tum yakin arkadaslarim hamile ve ben olgun davranmak icin hep mucadele ettim. Etrafimda saglikli bebeklerinden sikayet eden anneler olunca cok da kolay olmadi. 1 senenin sonunda riskli gebelik doktoruna gidip ilave testler daha yapirdim. Bana sadece folbiol verdi. Onu kullandim esim aylarca keciboynuzu pekmezi yedi. Kefirler saglikli beslenmeler. Yine hamile kaldim. 6 haftada bu kez kesenin icinde bebek olmadigini ogrendim. Yine hissettigim bir bayilma hissi. Ve kurtaj. Su an kesenin icinden kromozom bakilacak.Simdi dusunuyorum yapilmadik bir rahim filmi kaldi ama riskli gebelik doktoruna gidiyorum onermezmiydi? Deflarca ultrasona girdim ve 2 dusuk gecmisiyle doktorun onune geldim. Ne yapacagimi bilmiyorum. Tup bebek mi denemeliyiz. Bayanlar doktorlari anlamiyorum. Elle tutulur bir sebep sunamiyorlar. Bizikorkularimizla basbasa baska gebeliklere yonlendiriyorlar.mutlu ve korkusuz birgebelik ne kadar da luks bir seymis...

X