Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

Ayrıntılı anlatmıştım önceki yazdığımdan alıntı yaptım.Benim hamileliklerimin hepsi tüp bebekle oldu genetik tahlil temizdi hafif pıhtılaşma çıkmıştı.benim 5.hamileliğim devam etti önceki 4 hamileliğim 5. 6. Haftada kalp atışlarını göremeden devam etmiyordu.ilk hamileliğim Hariç hepsinde kan sulandırıcı iğne kullandım.bu hamileliğimde farklı olarak Bağışıklık için farklı bi hap kullandım birde bu sefer kan sulandırıcıyı sabah akşam kullanıyorum.bu arada tedâvimin başında kortizon hapı prednol,Bağışıklık için serum kullandım.bunlarıda son iki hamileliğimde de kullanmıştım.bence senin genetik tahlilinde temiz çıkacak.fakat sana söyleyeceğimbunların hepsi bir yana benim bu hamileliğimde Yaptığım en önemli şey korku ve endişelerimden kurtulmak ve Aklımı iyitutmak oldu.bu sefer aklıma hiç önceki hamileliklerimdeki kötü durumlarıgetirmedim hep iyi düşündüm.psikoloji çok önemli sana tavsiyem psikolojini hep iyitut.inşallah sende yavrularına hamile kalır vekucağına alırsın

Merhaba benim doktorumda tayfun bey evet başkentten memnun kaldım adana hem tecrübe hem fiyat olarak en mantıklı yer,çünkü ben tedaviden önce biraz araştırmıştım.pıhtılaşma testi,kromazal kan testi,histeroskopi.tüpte bağışıklık tedavisi oldum
Peki tum bun testlere ne kadar ucret odedin

Peki tum bun testlere ne kadar ucret odedin
Hepsini aynı yerde yaptırmadan.pıhtılaşma testini araştırma hastanesinde yaptırdım 3 sene oluyor ama çok pahalı değildi,kromozom testi adana yeni numune ücret yoktu,histeroskopiyi başkent hastanesinde 370 ti sanırım,intralipid serumu yine başkentte ücretsiz yaptılar, birde başkent kanda bağışıklık testi için adana acıbademe yönlendirdi beni en son onu yapmıştım 300-400 tl gibi bişeydi oda

Benim 6 erken kaybim var. 6 haftalik olmadan gelişim geriliyor. Şimdi son doktorum ege de docent son bir gebelik daha deneyip işler yolunda gitmezse sonlandırılması ve embriuo genetiğine bakılacak. Eğer problemli çıkarsa pgt tup bebek e geçilecek. Bende de pihtilaama var ama doktorum bunun sebep olmadığını dusunuyor

Benim 6 erken kaybim var. 6 haftalik olmadan gelişim geriliyor. Şimdi son doktorum ege de docent son bir gebelik daha deneyip işler yolunda gitmezse sonlandırılması ve embriuo genetiğine bakılacak. Eğer problemli çıkarsa pgt tup bebek e geçilecek. Bende de pihtilaama var ama doktorum bunun sebep olmadığını dusunuyor
Aynen benim de oyle.benim dort tane. Şuan karasızım.egede aşılamamı yoksa su hadtanesinde serum tedavisimi yaptırsam karar veremedim.telde hiçbilgi vermediler gelin goruşelim dediler.çok kararsızım

Aynen benim de oyle.benim dort tane. Şuan karasızım.egede aşılamamı yoksa su hadtanesinde serum tedavisimi yaptırsam karar veremedim.telde hiçbilgi vermediler gelin goruşelim dediler.çok kararsızım
Valla yoruldum bende. Ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi doktoruma inanmak istiyorum iyi bir doktor. İnşallah bu sefer olur. Sen ne durumdasin

Valla yoruldum bende. Ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi doktoruma inanmak istiyorum iyi bir doktor. İnşallah bu sefer olur. Sen ne durumdasin
6 ay geçti son duşukten.tup bebek için ege unv gittik fakat hiçbir sorun bulunamadığı için denemeye devam et olmasa aşılama yaparız dediler.bu ay aşılama yaptırayım desem bayrama denk geliyo.iki gundur egeyi arıyorum arıycaz diyolar cevap yok. Su hastanesinde serum tedavisi yapıyolarmış.fakat ucret hakkında hiçbişey soylemiyolar.izmir dışındayım dedim hiç yardımcı olmadılar.sırf bu serum için duşunuyorum orayı.egede bana hamile kalırsam hemen gelmemi soylediler ama henuz gebe kalamadım ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Ayrıntılı anlatmıştım önceki yazdığımdan alıntı yaptım.Benim hamileliklerimin hepsi tüp bebekle oldu genetik tahlil temizdi hafif pıhtılaşma çıkmıştı.benim 5.hamileliğim devam etti önceki 4 hamileliğim 5. 6. Haftada kalp atışlarını göremeden devam etmiyordu.ilk hamileliğim Hariç hepsinde kan sulandırıcı iğne kullandım.bu hamileliğimde farklı olarak Bağışıklık için farklı bi hap kullandım birde bu sefer kan sulandırıcıyı sabah akşam kullanıyorum.bu arada tedâvimin başında kortizon hapı prednol,Bağışıklık için serum kullandım.bunlarıda son iki hamileliğimde de kullanmıştım.bence senin genetik tahlilinde temiz çıkacak.fakat sana söyleyeceğimbunların hepsi bir yana benim bu hamileliğimde Yaptığım en önemli şey korku ve endişelerimden kurtulmak ve Aklımı iyitutmak oldu.bu sefer aklıma hiç önceki hamileliklerimdeki kötü durumlarıgetirmedim hep iyi düşündüm.psikoloji çok önemli sana tavsiyem psikolojini hep iyitut.inşallah sende yavrularına hamile kalır vekucağına alırsın
Merhaba canım nasılsın? Bebişlerin nasıl? Hamileliy

Hamileliyin nasil gidiyor? Inşallah her şey yolundadir :KK66: Canım benim kromozomlar normal çıktı...sana bakınca çok umutlandim_ Rabbim yavrularını sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah...,
Demekki psikoloji cok önemli..,sana bi sorum olacaktı_ cevaplarsan sevinirim: bağişiklik için kullandığın hap immunoglobulin midir? Bi de bu serum tedavi nasıl bi şey? Hamilelikten önce mi yapılıyor?
Ben lenfosit aşisi oldum da_ acaba benzer bi şey mi?

Sağol ca
Hamileliyin nasil gidiyor? Inşallah her şey yolundadir :KK66: Canım benim kromozomlar normal çıktı...sana bakınca çok umutlandim_ Rabbim yavrularını sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah...,
Demekki psikoloji cok önemli..,sana bi sorum olacaktı_ cevaplarsan sevinirim: bağişiklik için kullandığın hap immunoglobulin midir? Bi de bu serum tedavi nasıl bi şey? Hamilelikten önce mi yapılıyor?
Ben lenfosit aşisi oldum da_ acaba benzer bi şey mi?
Sağol canım bebişler kucağımda 4 aylık oldular.olur olur hiç merak etme burda yazarsın hamilelik evrelerini bebişlerini.hapını adı prograf dı sanırım.intralipid serum transferden önce veya transferde başlanıyor pozitifi görünce devam ediliyor kalp atışları oluşana kadar, ortalama 10 günde bir uygulandı diye hatırlıyorum.

:emir_bebek::emir_bebek:
Sağol ca
Sağol canım bebişler kucağımda 4 aylık oldular.olur olur hiç merak etme burda yazarsın hamilelik evrelerini bebişlerini.hapını adı prograf dı sanırım.intralipid serum transferden önce veya transferde başlanıyor pozitifi görünce devam ediliyor kalp atışları oluşana kadar, ortalama 10 günde bir uygulandı diye hatırlıyorum.
Canım yaa Allah anali babalı büyütsün inşallah

Ben Azerbaycan/Baküde yaşiyorum..tekrarlayan düşüklerle ilgili çok araştırdim, ama bu serum tedaviyi ilk senden duydum_ çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için...inşallah hamile.kalırsam türkiyeye gelmek ve bu serum tedaviyi.uygulamak istiyorum..5 düşük olunca insan tedirgin oluyor..Seni tebrik ederim canım, başardin ve bana da umut verdin :KK66:
Yumurta takibi sonrası dün catlatma iğnesi oldum. Inşallah bu sefer tutar, tutmasa da tüp yapariz artık..
Canım benim seni bi daha tebrik ediyorum, Rabbim bebeklerini korusun :)

:ecrin_bebek: MRB KIZLAR BEN 22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM 2 AYLIK EVLİYKEN HAMİLE KALDIM DÜNYALAR BENİM OLDU AMA 10 HAFTADA BOŞ GEBELİK DİYE ALINDI benneyaptımki SONRA 3 AY KORUNUP TEKRAR KALDIM BU SEFERDE BİR CUMA SABAHI KALKTIĞIMDA HİÇ BELİRTİ YOKTU SANKİ BEBEĞİM GİTMİŞTİ HEMEN DOKTORA GİTTİK KESE GÖRÜNMEDİ HCG 1,500 ÇIKTI DOKTOR DIŞ OLABİLİR DEDİ O KADAR KORKTUMKİ HİÇ UMURSAMADIM HALIDA KALDIRDIM İŞTE YAPTIM TEKRAR 5 GÜN SONRA TEKRAR GİTTİĞİMDE KESE GENE YOKTU HCG 584 E DÜŞMÜŞTÜ DEDİM TMM GİDİYO MELEĞİM BENİ TERK EDİYO ETESİ GÜN KANAMAM BAŞLADI KENDİ KENDİNE DÜŞTÜ GİTTİ MİNİĞİM :1no2: AMA FAZLA ÜZÜLMEDİM DIŞTAN ÇOK KORKMUŞTUM 19 AĞUSTOSTA DÜŞTÜ ŞUAN 2 ADETİ BEKLİYORUM SİZLERE SORUM TEKRAR NASIL KALDINIZ NE GİBİ TESTLERE TABİ KALDINIZ BENDEKİ SORUN SİZCE NEYDEN KAYNAKLIDIR HADİ KIZLAR GELİN YARDIM EDELİM BİRBİRİMİZE :teselli: :1hug:
Bir bos bır kimyasal gebelik yasamıssınız bende suan aynısını yasadıgım için izin sure once yazmışsınız ama yazmadan duramadım. Bende de bos gebelik ıkı ay sonra kimyasal gebelik yasadım suan bebeğiniz olmustur dıye ümit ediyorum neler yaptınız yaşadıklarımızdan sonra benimle paylaşırsanız cok sevınırım cok ihtiyacım var:KK43:

Öncelikle çok geçmiş olsun bilirim ne zor bir durumdur en çok yaşayan anlar.Tüm tahlillerim temizdi,hafif bir pıhtılaşma çıkmıştı,ilk gebeliğim hariç hepsinde kan sulandırıcı kullandım yine düşükler yaşadım, bende pko vardı ama düşüklerimin bununla bi alakası yoktu.yani sebepsiz gibi bişeydi.hep bu foruma baktım acaba benim gibi olan varmı diye çare aradım çok üzüldüm ama inan herşey kafada bitiyormuş.düşüklerimin psikolojik olabileceği söylenmişti ozamanlar hamile kalamasam anlarım ama düşügün psikolojiyle ne alakası var derdim ama varmış iyi düşün iyi olsun.bende gayet iyi yumurtalar oluşuyordu tüp bebek denemelerimde 4 kez hamile kaldım. 4 düşüğüm olmuştu hepsi 5 küsür haftalıkken kalp atımı alınamadangelişim duruyordu.benim ilk düşükten sonra psikolojim çok etkilemişti,sonrakigebeliklerimde çok stres yaptım,belkide diğer düşüklerimi stresten yaşadım.tüm bunlardan çıkardığım ders pozitif düşünceli olmak ve stres yapmamak.bu konuda soruların varsa seve seve cevaplarım inşallah bebeklerini kucağına alırsın
Merhaba 1 yil gecmis bebislerin kocaman olmustur simdi Allah bagislasin. Ben de tup bebekle hamile kaldim. Ama gelisim gostermedigi icin alinmasi gerektiğini ogrendim 8. Haftada. İlk denememeydi. Dondurulmuslar da var ama icim hic rahat degil simdi. Kurtajla alindiktan sonra sonraki denemeyi ne zaman yapiyorlar? Sen genetik taramaya gondermis miydin? Ne zaman sonuc cikti? Ne kadara mal oldu eger yaptiysan? Cevaplarsan cook mutlu olurumm

Ge
Merhaba 1 yil gecmis bebislerin kocaman olmustur simdi Allah bagislasin. Ben de tup bebekle hamile kaldim. Ama gelisim gostermedigi icin alinmasi gerektiğini ogrendim 8. Haftada. İlk denememeydi. Dondurulmuslar da var ama icim hic rahat degil simdi. Kurtajla alindiktan sonra sonraki denemeyi ne zaman yapiyorlar? Sen genetik taramaya gondermis miydin? Ne zaman sonuc cikti? Ne kadara mal oldu eger yaptiysan? Cevaplarsan cook mutlu olurumm
Geçmiş olsun.genetik tarama derken embriyomu yoksa kan tahlilimimi demek istedin.ben kendiliğinden ve ilaçla düşük yaptım.sen kürtajdan sonra 1 adet beklemen yeterli çünkü erken hafta kurtaj olmuşsun.dondurulmuş larla transfer daha rahat çünkü yoğun ilaç almıyorsun vücut dinlenmiş oluyor

Ge

Geçmiş olsun.genetik tarama derken embriyomu yoksa kan tahlilimimi demek istedin.ben kendiliğinden ve ilaçla düşük yaptım.sen kürtajdan sonra 1 adet beklemen yeterli çünkü erken hafta kurtaj olmuşsun.dondurulmuş larla transfer daha rahat çünkü yoğun ilaç almıyorsun vücut dinlenmiş oluyor
Henuz olmadim. Haftaya olucam heralde. 1 hafta bekleyelim kendi kendine dusmezse kurtaj yapariz dedi dr. Kurtajla alinan bebek icin genetik taramayi ilk oldugu ucin onermiyoruz dedi. Ama ben soramadim aklimdakileri o an sok oldugum icin. Alinan bebege gen taramasi diger embriyolar icin bilgi verir mi? , ya da dondurulmuslara tarama yapiliyor mu hic bilmiyorum ki..

Henuz olmadim. Haftaya olucam heralde. 1 hafta bekleyelim kendi kendine dusmezse kurtaj yapariz dedi dr. Kurtajla alinan bebek icin genetik taramayi ilk oldugu ucin onermiyoruz dedi. Ama ben soramadim aklimdakileri o an sok oldugum icin. Alinan bebege gen taramasi diger embriyolar icin bilgi verir mi? , ya da dondurulmuslara tarama yapiliyor mu hic bilmiyorum ki..
Hayır ben hiç genetik taramaya göndermedim son düşüğümde gönderecektim vazgeçtim.bence ilk düşüğün olduğu için genetik taramaya gerek yok çünkü bazen sorun sadece o gebeliğinle o bebekle ilgili olabiliyor.pıhtılaşma testi yaptır gerekirse doktorunla görüş kan sulandırıcı kullan bidahaki gebeliğinde.

X