Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

seni çok iyi anlıyorum canım. çünkü aynı şeyleri bende 3 kez yaşadım insan ister istemez nedenini bilmek istiyor ama herzaman bir neden bulunamıyor. eşime ve bana yapılan sadece kromozom analizi ,diğer testler hep bana yapıldı pıhtılaşmada bunlardan biri. bu test 2-3 günde çıkıyor . yine buradan sana yapılan testleri paylaşırız şuan için benim bütün testlerim tamamlandı birşey çıkmadı hiçbirinde...tıpta benim durumum sebepsiz yere düşükmüş. şimdi tedbir amaçlı iğne tedavisine başlayacağım bakalım sana ne diyecekler...

canım sana simir testi falan yaptılarmı benim doktorum simir testiylen başladı , dün yaptırdım 3 kasımda sonuçları alıcam sonra doktoradan randevu alıp gidip göstercem çıkan sonuçlara göre tedaviye devam edicez , dua et benim için canım testlerim güzel çıksınki bende biran önce asıl tedavime başlayayım .umarım en kısa zamanda burda güzel haberlerimizi paylaşırız canım, dostcakalopuyorumnanaktan

canım sana simir testi falan yaptılarmı benim doktorum simir testiylen başladı , dün yaptırdım 3 kasımda sonuçları alıcam sonra doktoradan randevu alıp gidip göstercem çıkan sonuçlara göre tedaviye devam edicez , dua et benim için canım testlerim güzel çıksınki bende biran önce asıl tedavime başlayayım .umarım en kısa zamanda burda güzel haberlerimizi paylaşırız canım, dostcakalopuyorumnanaktan

canım bana da yapıldı smear ve kültür testleri bunlar genel jinekolojik testler.. umarım bir sorun çıkmaz asıl testler daha sonra yapılacak anladığım kadarıyla 3 kasımda iyi haberlerini bekliyorum .

insaallah saglikli bebeklerimizi aliriz kucaklarimiza...
ben de 2 dusuk yaptim. ilkinde sadece kese gorunuyordu ve normal karsiladi doktor. 2. sinde kalbi atiyordu yavrumun. ama o da dustu 6 haftalikkken. hicbir fikrim yok neden dustuguyle ilgili. insaallah cozulemeyn bir derdimiz yoktur.

Cnm geÇmıŞ olsun mutlaka araltırma yaptırmadan 3. CÜyÜ dÜŞÜnme bÜyÜk bır ıhtımalle sende kan pıhtılaŞması vardır bence ona Çok benzıyor

sagol canim. oyle zaten cok koyuyor insana. dahalik dusunmuyorum. ben genetik bozukluktan korkuyorum. insaallah kan pihtilasmasi falansa allahin izniyle doktorlar cozebiliyorlar ama genetik bozukluk zor...
kan pihtilasmasina benzedigini nasil anladin? benim hicbir bilgim yok acikcasi

Eltımde aynısı oldu genelde Çocukta kalp atıŞı duyulduktan sonrakı dÜŞÜklerde kan pıhtılaŞması tedavısı uygulanıyor cnm 9 ay boyunca karnına ıĞne yaptı ve Şuan nur topu gıbı kızı var bence genetıkten korkaması gereken benım en hıÇ kalp atıŞı duymadım oluŞmadan dÜŞtÜ cnm ama genede nasıp Öte yol yok rabbım verırse olucak Çokta takmıyorum dÜnyanın sonu deĞıl ya ne yapalım

oyle canim. hep saglikli hayirli evlat olmaso icin dua ediyordum demekki oyle degilmis... ilk anda cok kotu oluyor ama sonra normale donuyorsun. allah hakkimizda hayir yazsin...
dusuklerin cok sebepleri var bagisiklik sistemiyle bile alakali olabilir.. morallerimizi bozmayalim. nasib dedigin gibi. sen doktora gitmedin mi daha

Yok cnm ben nasıpse bayramdan sonra araŞtırma yaptıacaĞım ona gÖre tekrar dÜŞÜneceĞım dedıĞın gıbı cnm Çok haklısın rabbım dermansız dert vermesın aslında bır tarafım hıÇ araŞtırma yaptırma boŞuna para harÇama dıyor rabbım ol derse olur olam demezse doktor ne Çare bulabılırkı

evet canim allah ol derse olur muhakkak ama allaah sebepler de yaratmistir. hastalaninca allah sifasini da verir ins. ama doktor vesilesiyle ilaclar vesilesiyle verir belki. ilaclar sifa bulmamiza sebeb olabilir.
allahin izniyle bizler kucaklarimiza bebeklerimizi aliriz insaallah ama belki bu tedaviyle olacak, belki de hic olmayacak kismet... ama sen o tarafini dinleme. belki de cok basit bir sebebi vardir..
olursa eger bebegimiz doktordana degil, allahtana gelecek. insaallah...
allah herkesi cesitli sekillerde sinava tabii tutuyor. bazilari kucaklarindaki bebeklerini kaybediyorlar, bazilari surekli bakima muhtac evlat sahibi oluyorlar, bazilarina hic nasib olmuyor, bazilari bizim gibi kucagina alamadan kaybediyor...
kimisi esiyle sorunlu oluyor, kimisi ailesiyle, kimisi fakirlikle sinaniyor, kimisi zenginlikle...
dunya boyle... hersey in allahtan geldigini unutmadan hayirlisini istemeliyiz...

canım bana da yapıldı smear ve kültür testleri bunlar genel jinekolojik testler.. umarım bir sorun çıkmaz asıl testler daha sonra yapılacak anladığım kadarıyla 3 kasımda iyi haberlerini bekliyorum .

canım sonuçları aldım doktoruma gösterdim hafif bir enfeksiyon var dedi bugun bir ilaç yazacak onu alıp kullancam birde kan testi verdi kapsamlı ege üniversitesinde yaptırcam , sonuçlarını alınca bakacak artık , gebelik düşünebilirsiniz dedi hamile kalınca yüksek doz folicasit ve aspirin kullancaz dedi , kalp atımı aldıktan sonrada heparine geccez dedi . bakalım ben o kan sonuçlarını alana kadar hamile kalmayı düşünmüyorum onun sonuçlarınıda alayım sonra tekrardan konuşalım doktorla ondan sonra kalayım diyorum . Birde acıkcası ortalık vürüs kaynıyor insan korkuyor canım, aralık izmirde soguk sadece o geçsin sonrasında hava güzel olur diyede düşünüyorum ama bu konuda tam emin değilim sonuçları alınca doktorla tekardan konuşcaz detaylı olarak. umarım sonuçlarım kısa zamanda ve temiz çıkar salı günü gitcem kan vermeye , benim için dua et arkadaşım.Umarım sendende güzel haberler alabilirim canım Allah yardımcımız olsun.:Saruboceq:

slm kızlar ben ilk düşüğümü 23 ağustosta 6 haftalık ken yaptım. ikinciyi de 3 kasımda salı günü yani 5 haftalıkken yaptım.. çok üzülüyorum bu duruma bizde yarın doktora gideceğiz işte tüm ne gerekiyorsa yapılmasını istiyorum kazanıp kaybetmek cok zor. bi de bende pko var sanırım.. off off dert cok anlayacagınız allah dermansız bırakmasın bizleri inş.

benım hamılelığimi öğrenmek için yaptıgım beta hcg ler cok düşük çkıyo. ilk hamılelğimde adete 2 gun varken 18 çıkmıştı bunda ise adete 1 gun varken 14 cıktı. bu değerler de düşük , birçok insan beta sını 100 lerde falan oldugunu söylüyor. sanırım problem döllenmeden itibaren başlıyor. bnm hakkımda bi fikri olan var mı

canım sonuçları aldım doktoruma gösterdim hafif bir enfeksiyon var dedi bugun bir ilaç yazacak onu alıp kullancam birde kan testi verdi kapsamlı ege üniversitesinde yaptırcam , sonuçlarını alınca bakacak artık , gebelik düşünebilirsiniz dedi hamile kalınca yüksek doz folicasit ve aspirin kullancaz dedi , kalp atımı aldıktan sonrada heparine geccez dedi . bakalım ben o kan sonuçlarını alana kadar hamile kalmayı düşünmüyorum onun sonuçlarınıda alayım sonra tekrardan konuşalım doktorla ondan sonra kalayım diyorum . Birde acıkcası ortalık vürüs kaynıyor insan korkuyor canım, aralık izmirde soguk sadece o geçsin sonrasında hava güzel olur diyede düşünüyorum ama bu konuda tam emin değilim sonuçları alınca doktorla tekardan konuşcaz detaylı olarak. umarım sonuçlarım kısa zamanda ve temiz çıkar salı günü gitcem kan vermeye , benim için dua et arkadaşım.Umarım sendende güzel haberler alabilirim canım Allah yardımcımız olsun.:Saruboceq:

cnm bnm fikrim tüm test sonuçlarını alana kadar hamıle kalmamaya çalış çünkü bi daha allah korusun 3.leri 4.leri yaşamayalım.

Hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar bende 3 düşük yaşadım.Bebekler düşmedi kalpleri atmadığı için kürtajla hamileliğe son verildi.Benimde her türlü testlerim yapıldı hepsi temiz çıktı sebepleri yok yani bu duruma canım çok sıkılıyor arkadaşlar.. bu formda daha yeniyim sizinle paylaşmak istedim allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah...

Hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar bende 3 düşük yaşadım.Bebekler düşmedi kalpleri atmadığı için kürtajla hamileliğe son verildi.Benimde her türlü testlerim yapıldı hepsi temiz çıktı sebepleri yok yani bu duruma canım çok sıkılıyor arkadaşlar.. bu formda daha yeniyim sizinle paylaşmak istedim allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah...

çok geçmiş olsun canım , seni anlıyorum benimde iki bebegim kalp atımı olmadıgı için kürtajla alındı.sana pıltılaşma testleri falanda yapıldımı canım.bence doktorunu değiştir başka bir doktordan yardım iste, en önemlisi umudunu kaybetme canım.Bakalım bizde tekrardan denicez bir ay daha bekleyeyim diyorum ben son kan testinide olup sonucunu alayım içim rahatlasın. Sitres yapmamaya çalış , peki doktorlar ne sebep gösteriyorlar sana bundan sonra ne yapmanı tavsiye ediyorlar canım.

cnm bnm fikrim tüm test sonuçlarını alana kadar hamıle kalmamaya çalış çünkü bi daha allah korusun 3.leri 4.leri yaşamayalım.

bende senin gibi düşünüyorum canım , doktoruma kalsa hemen başlayabiliriz diyor ama ben içim rahat olsun diye kan testi sonuçlarınıda beklicem , aynı acıları tekrardan yaşamaktan çok korkuyorum, yaşayan bilir ancak.Allahım kimseye yaşatmasın ....

Selam kızlar bende bi kaç gün önce ilk düşüğümü yaşadım çok kötü bi durum umutla bebeğimi beklerken kontrolde kalbinin durduğunu öğrendik yıkılıyo insan,:gitme: mafoldumben doktor kürtaj olman lazım bebeğin kalp atışı yok dedi zaten kanamam da vardı eve geldikten iki gün sonra 7 artı 4 ken düştü bebeğim, ama kalp atışını hiç duşmamıştık biz CADIARZU doktora hiç atmamış olabilirmi dediğimde mutlaka atmış durmuştur atmamış olamaz dedi ve embriyo haftasına göre gelişmemiş dedi zaten keseyide geç görmüştük normalde 5. haftada kese karından rahatça görülebiliyor benimki görünmemişti vajinal ultrasondan baktıgında gördü ama oda çook küçük demişti. Normal bir embriyo 4. haftayı bitirdiğinde 4 mm. oluyormuş benimki 7. haftayı bitirmesine rağmen 3 mm lik bir embriyoymuş hiç gelişmemiş yani ben baştan bir anormallik oldugunu düşünüyorum.Düşük tam gerçekleşmemiş parça kalmış hala rahimde dr antibiyotik tedavisi verdi enfeksiyon kapma ihtimaline karşı pazartesi tekrar gidecem parçalar düşmemişse kürtaj olacam sonrasında tüm testlere başlanacak umarım çabuk sonuçlanır ve önemli bişey yoktur :Saruboceq: Çok korkuyorum anne olamıycam sağlıklı bir bebeğim olmayacak diye senağlama :çok üzgünüm: mafoldumben senağlama :çok üzgünüm:

hepinize geçmiş olsun..allah bu acıyı bir daha yaşatmasın bizlere..bende 2 kez düşük yaptım..taramalardan sonra kan pıhtılaşması olduğu anlaşıldı..rahim filmindede biraz anomali olduğu görünüyor.yani olması gerekenden biraz küçük ve üstten içe basık...bu ay folik asit ve coraspine başladım..hamile kaldıktan sonrada kan sulandırıcı iğneye başlayacağım..umarım bu defa bebeğim benimle kalır..

Selam kızlar bende bi kaç gün önce ilk düşüğümü yaşadım çok kötü bi durum umutla bebeğimi beklerken kontrolde kalbinin durduğunu öğrendik yıkılıyo insan,:gitme: mafoldumben doktor kürtaj olman lazım bebeğin kalp atışı yok dedi zaten kanamam da vardı eve geldikten iki gün sonra 7 artı 4 ken düştü bebeğim, ama kalp atışını hiç duşmamıştık biz CADIARZU doktora hiç atmamış olabilirmi dediğimde mutlaka atmış durmuştur atmamış olamaz dedi ve embriyo haftasına göre gelişmemiş dedi zaten keseyide geç görmüştük normalde 5. haftada kese karından rahatça görülebiliyor benimki görünmemişti vajinal ultrasondan baktıgında gördü ama oda çook küçük demişti. Normal bir embriyo 4. haftayı bitirdiğinde 4 mm. oluyormuş benimki 7. haftayı bitirmesine rağmen 3 mm lik bir embriyoymuş hiç gelişmemiş yani ben baştan bir anormallik oldugunu düşünüyorum.Düşük tam gerçekleşmemiş parça kalmış hala rahimde dr antibiyotik tedavisi verdi enfeksiyon kapma ihtimaline karşı pazartesi tekrar gidecem parçalar düşmemişse kürtaj olacam sonrasında tüm testlere başlanacak umarım çabuk sonuçlanır ve önemli bişey yoktur :Saruboceq: Çok korkuyorum anne olamıycam sağlıklı bir bebeğim olmayacak diye senağlama :çok üzgünüm: mafoldumben senağlama :çok üzgünüm:

umutsuzluga kapilma. ben de 2 dusuk yaptim ama umutsuz degilim. :teselli:
benim bir akadasim 4 dusuk yapti 5. si allaha sukur saglikli dahalik. 5 aylik oldu hemen hemen.. o bile umutsuzluga kapilmamsti...
insaallah allah saglikli bebekler nasib etsin hepimize...
ama ilk dusugunde de arastirma mi yapacaklar?

X