Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

hepinize geçmiş olsun..allah bu acıyı bir daha yaşatmasın bizlere..bende 2 kez düşük yaptım..taramalardan sonra kan pıhtılaşması olduğu anlaşıldı..rahim filmindede biraz anomali olduğu görünüyor.yani olması gerekenden biraz küçük ve üstten içe basık...bu ay folik asit ve coraspine başladım..hamile kaldıktan sonrada kan sulandırıcı iğneye başlayacağım..umarım bu defa bebeğim benimle kalır..

amin canim.. ben de iki kez dusuk yaptim. ilki 4 haftalik ikincisi 6 haftalikti... doktora danistim ikisi de birbirinden farkli dusukler dedi. pek cok sebebi olabilirmis. seninkiler ne kadarlikti?
canim hem kan pihtilasmasi tedavi edilebiliyor. igneyle ya da haplarla... ama ben sebebini bilmiyorum hic genetik mi diye cok korkuyorum.

bayanlar size moral olsun diye yazıyorum 3düşük yaptım 4.kızım dünyaya geldi şuan 15aylık çok zor günler geçirdim ama herşeye değiyor inanın bunu düşünerek hiç vazgeçmeyin 9ay hergün kendime iğne vurdum ankarada gitmediğim dr kalmadı diyebilirim önce yavrum olacak inancı sonra prof iskender başer gatanın dr mutlaka gidin riskli gebelikte bir numara

bayanlar size moral olsun diye yazıyorum 3düşük yaptım 4.kızım dünyaya geldi şuan 15aylık çok zor günler geçirdim ama herşeye değiyor inanın bunu düşünerek hiç vazgeçmeyin 9ay hergün kendime iğne vurdum ankarada gitmediğim dr kalmadı diyebilirim önce yavrum olacak inancı sonra prof iskender başer gatanın dr mutlaka gidin riskli gebelikte bir numara

Bayagı moral oldu bana canım , bende aralık sonu gebe kalmayı düşünüyorum böyle güzel haberler duymak guzel birşey, Allah hepimize saglıklı bir gebelik dönemi ve sonundada saglıklı bir bebek nasip etsin:Saruboceq:

amin canim.. ben de iki kez dusuk yaptim. ilki 4 haftalik ikincisi 6 haftalikti... doktora danistim ikisi de birbirinden farkli dusukler dedi. pek cok sebebi olabilirmis. seninkiler ne kadarlikti?
canim hem kan pihtilasmasi tedavi edilebiliyor. igneyle ya da haplarla... ama ben sebebini bilmiyorum hic genetik mi diye cok korkuyorum.

canım benim ilk düşüğüm 15 haftalık,ikincisi 16 haftanın sonunda düştü..daha doğrusu benimkiler pek düşük sayılmaz..doğum yoluyla aldılar..kan pıhtılaşması genetikmiş canım..şimdi coraspine başladım..folikasitle birlikte..hamile kaldıktan sonra iğne dedi dr..ben herşeye razıyım..sağ salim bebeğim dünyaya gelsin..ben ne gerekiyosa yaparım..kaybetmek çok acı..:1no2:

canım sonuçları aldım doktoruma gösterdim hafif bir enfeksiyon var dedi bugun bir ilaç yazacak onu alıp kullancam birde kan testi verdi kapsamlı ege üniversitesinde yaptırcam , sonuçlarını alınca bakacak artık , gebelik düşünebilirsiniz dedi hamile kalınca yüksek doz folicasit ve aspirin kullancaz dedi , kalp atımı aldıktan sonrada heparine geccez dedi . bakalım ben o kan sonuçlarını alana kadar hamile kalmayı düşünmüyorum onun sonuçlarınıda alayım sonra tekrardan konuşalım doktorla ondan sonra kalayım diyorum . Birde acıkcası ortalık vürüs kaynıyor insan korkuyor canım, aralık izmirde soguk sadece o geçsin sonrasında hava güzel olur diyede düşünüyorum ama bu konuda tam emin değilim sonuçları alınca doktorla tekardan konuşcaz detaylı olarak. umarım sonuçlarım kısa zamanda ve temiz çıkar salı günü gitcem kan vermeye , benim için dua et arkadaşım.Umarım sendende güzel haberler alabilirim canım Allah yardımcımız olsun.:Saruboceq:

canım sonuçlarında önemli bir durum çıkmamış sevindim. bana da doktorum hamile kalmayı düşündüğün ay heparin'e başlarız dedi. sanada kalp atımı alındıktan sonra demiş kafam karıştı ya acaba hangisi daha iyi olur anlamadım. bende hamileliği şu domuz gribinden dolayı biraz erteledim. bakalım umarım kan sonuçlarında da sorun çıkmaz. yine haberleşiriz.

umutsuzluga kapilma. ben de 2 dusuk yaptim ama umutsuz degilim. :teselli:
benim bir akadasim 4 dusuk yapti 5. si allaha sukur saglikli dahalik. 5 aylik oldu hemen hemen.. o bile umutsuzluga kapilmamsti...
insaallah allah saglikli bebekler nasib etsin hepimize...
ama ilk dusugunde de arastirma mi yapacaklar?

Canım ben istedim araştırma yapılmasını neden bir daha aynı acıları yaşayayım ki bi sende sorun varsa ikincisinde de düşük kaçınılmaz dedi doktor bende ki bi sorundan kaynaklanıyorsa doktorun dediği gibi ikinci hamileliğimde de aynı şey yaşanacaksa neden araştırıp tedaviye başlamayayımki değilmi :kedi: en azından sorun yoksa içim rahat olur varsa da tedavisi yapılır aaynı acıları tekrar yaşamam psikolojik olarak çok etkileniyor insan ...:çok üzgünüm: :a015:

tabii ki... dedigim gibi ben de iki dusuk yaptim. normalde doktorlara kalsa 3. dusukten sonra arastirma yapiyorlar...o yuzden biraz sasirdim. kafamçokkarıştı
ben de ins sali gunu icin randevu aldim. ucuncu dusugu beklemeye niyetim yok. bakalim sorun neymis...
belki de birsey cikmayacak.. bilemiyoruz . allah hayirlisini nasib etsin.
cok zor.. dusuk tekrarlayinca merak da ediyorsun sebebini...
allahim her isteyene saglikli bebekler nasib etsin insaallah.

canım benim ilk düşüğüm 15 haftalık,ikincisi 16 haftanın sonunda düştü..daha doğrusu benimkiler pek düşük sayılmaz..doğum yoluyla aldılar..kan pıhtılaşması genetikmiş canım..şimdi coraspine başladım..folikasitle birlikte..hamile kaldıktan sonra iğne dedi dr..ben herşeye razıyım..sağ salim bebeğim dünyaya gelsin..ben ne gerekiyosa yaparım..kaybetmek çok acı..:1no2:

aynen canim. kiloya da raziyim. herseye raziyim.. kaydirigubbakcemile2
ama ben sebebini daha hic bilmiyorum.. neyse iste.. allah sana tombis tombis bebekler nasib etsin. ikiz kaydirigubbakcemile3
ben de cok istiyorum bak. ama iki dusuk olunca bi tane saglikli sag salim alayim da kucagima gerisi bos diyorum..

kızlar bende burdayım...benimde 2 kere düşşük yaşadım ikkiside 5 aylıktıı kaybettim...
rahim filmi çeektiiler.kromozon tessteleri,kan verdik hepis normal çıktııı..
ama bebeklerimi neden kaybettim bulanmmıyooo..şimdidie korrkuyorum tekrara aynı şeyyler olrmuu diyeee onun içiçide cesaret edemiyorum..şimdi hapla korunutorum..ama aartıkk bendee düşşünüyorum bi beiişim olsun diye..allahım isteyen herkeze verisn:emir_bebek:

tabii ki... dedigim gibi ben de iki dusuk yaptim. normalde doktorlara kalsa 3. dusukten sonra arastirma yapiyorlar...o yuzden biraz sasirdim. kafamçokkarıştı
ben de ins sali gunu icin randevu aldim. ucuncu dusugu beklemeye niyetim yok. bakalim sorun neymis...
belki de birsey cikmayacak.. bilemiyoruz . allah hayirlisini nasib etsin.
cok zor.. dusuk tekrarlayinca merak da ediyorsun sebebini...
allahim her isteyene saglikli bebekler nasib etsin insaallah.

İnşallah önemli bi sorun yoktur canım varsa da tedavisi kolay olan bişey çıkar umarım Allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin yerimseniben

Bu arada benim gittiğim özel hastane oldugu için testleri hemen yapıyolar canım, devlet hastaneleri 3 düşükten sonra yapıyor ...

kızlar bende burdayım...benimde 2 kere düşşük yaşadım ikkiside 5 aylıktıı kaybettim...
rahim filmi çeektiiler.kromozon tessteleri,kan verdik hepis normal çıktııı..
ama bebeklerimi neden kaybettim bulanmmıyooo..şimdidie korrkuyorum tekrara aynı şeyyler olrmuu diyeee onun içiçide cesaret edemiyorum..şimdi hapla korunutorum..ama aartıkk bendee düşşünüyorum bi beiişim olsun diye..allahım isteyen herkeze verisn:emir_bebek:

aminnn... baya buyukmus bebeklerin canim yaa acisi da daha buyuktur tabii...
insaallah bidahaki seninle kalir.. doya doya koklarsin insaalah hayirlisiyla

Bu arada benim gittiğim özel hastane oldugu için testleri hemen yapıyolar canım, devlet hastaneleri 3 düşükten sonra yapıyor ...

ok canim anladim. parayi veren dudugu calar hesabi laelaelaelaelae
benimki de ozel. o yuzden ben de baslayacam insaallah estlere falan. allhim yaa cok tedirginim... mafoldumben

çok geçmiş olsun canım , seni anlıyorum benimde iki bebegim kalp atımı olmadıgı için kürtajla alındı.sana pıltılaşma testleri falanda yapıldımı canım.bence doktorunu değiştir başka bir doktordan yardım iste, en önemlisi umudunu kaybetme canım.Bakalım bizde tekrardan denicez bir ay daha bekleyeyim diyorum ben son kan testinide olup sonucunu alayım içim rahatlasın. Sitres yapmamaya çalış , peki doktorlar ne sebep gösteriyorlar sana bundan sonra ne yapmanı tavsiye ediyorlar canım.

Simgesel...Evet canım bana pıhtılaşma testi, genetik inceleme, histereskopi yapıldı hiçbirşey çıkmadı.Bulunduğum şehirde nerdeyse gitmediğim dr. kalmadı Doktorlar tekrar deneyin diyorlar tabi onlara bişey olmuyor incelemeye bile 3. düşükten sonra başlıyorlar sakin olmalısın stres yapmamalısın diyorlar sizce mümkünmü? böyle bi durumda....

Son düzenleme:

canım çok geçmiş olsun ben 3 düşük yaptım. 2. düşüğümü 18 haftalıkken herşey normaldi birden bire ağrı ile su kesem boşaldı bebeğim karnımda suyu kalmadığı için öldü. doktorlar iki nedene bağladılar. 1. rahim ağzı yetmezliği 2. o dönem kaptığım bir enfeksiyon su kesesini delmiş olabilir dediler. tabii bunda doktor hatasıda var çünkü 12. haftada ölçüm yapılması gerekiyormuş birde idrar kan testi hiçbirşey yapmamıştı o dönemki doktorum bana . sonradan çok doktora gittim bana söylenilen 15-16 ve sonrası kendiliğinden oluşan düşük değilmiş bunun muhakkak bir nedeni varmış işte o nedeni bulmak önemli 8 ay sonra yeniden hamile kaldım ama bu seferde 8. haftada kalp atımı durdu şimdi 2 ay sonra yeniden deneyeceğim doktorum bu sefer iğneye başlayacak bakalım inşallah kimse bu acıları tekrar tekrar yaşamaz. testlerde hiç bir neden çıkmıyor ama her düşüğüm birbirinden farklı oluyor.çok zorrrrr çookkk...

DıLAY canım bende senin gibi düşünüyorum canım , bu girip vakaları korkutuyor beni biraz bekleyeyim diyorum en azıdan aralıkgın sogukları bir geçsin diyorum canım , hamile kalıp girip enkeksiyonu yüzünden kaybederim diye korkuyorum.Şimdi kan testinden sorna tekrardan soracam canım bende aspirine ne zaman başlayayım diye sana ayrıntılı bilgi veririm arkadaşım, bu hafta gidip kan vercektim ama adet oldum bitmesini beklicem şimdi adet döneminde bazı hormon seviyeleri değişiyor bir sorun var sanabilirler ondan adet sonrası gitcem. Birde azitron diye bir hap vermiş enfeksiyon için onuda kullanayım içim rahat etsin. Allah yüzümüze gülsün burda bebek isteyen arkadaşlar iki ay içinde hamile haberlerimizi yazalım inşallah:Saruboceq:, ne güzel olur o zaman hamileligimiz boyunca birbirimize piskolojik destek oluruz:CüvCüv:

DİLAY canım bende senin gibi düşünüyorum canım , bu girip vakaları korkutuyor beni biraz bekleyeyim diyorum en azıdan aralıkgın sogukları bir geçsin diyorum canım , hamile kalıp girip enkeksiyonu yüzünden kaybederim diye korkuyorum.Şimdi kan testinden sorna tekrardan soracam canım bende aspirine ne zaman başlayayım diye sana ayrıntılı bilgi veririm arkadaşım, bu hafta gidip kan vercektim ama adet oldum bitmesini beklicem şimdi adet döneminde bazı hormon seviyeleri değişiyor bir sorun var sanabilirler ondan adet sonrası gitcem. Birde azitron diye bir hap vermiş enfeksiyon için onuda kullanayım içim rahat etsin. Allah yüzümüze gülsün burda bebek isteyen arkadaşlar iki ay içinde hamile haberlerimizi yazalım inşallah:Saruboceq:, ne güzel olur o zaman hamileligimiz boyunca birbirimize piskolojik destek oluruz:CüvCüv:

İnşallah canım, bende haftaya kontrole gideceğim bakalım şu iğne olayını daha detaylı soracağım. elevit ve folbiol kullanıyorum şimdi sen ne kullanıyorsun?

İnşallah canım, bende haftaya kontrole gideceğim bakalım şu iğne olayını daha detaylı soracağım. elevit ve folbiol kullanıyorum şimdi sen ne kullanıyorsun?

ben daha birşey kullanmıyorum canım, kan sonucunu götürdügümde büyük olasılıkla folicplus verecek çünkü yüksek dozda folicasit vercem demişti . çarşanbaya biter gibi adetim cuma günü ayarlayabilirsem gidicem kan vermeye canım umarım sonucu erken çıkarda bende biran önce doktorla konuşmaya giderim herşeyi . Yazarak gidecegim bundan sonra doktora çıkınca aklıma geliyor hep keşke bunuda sorsaydım diye yada keşke dediklerini not alsaydım diye. orda heyecandan bazen unutuyorum söylediklerini yada soracaklarımı:) işin içine bebek sözü girdimi heyecanlanıyorum canım:kedi:

YA KIZLAR BU ARALAR TAM YUMURTLAMA GÜNLERıM VE SOL YUMURTALIĞIM ÇOK AĞRIYOR YA GEÇEN AYDA OLMUŞTU ACABA KıSTMı VARDIR SıZCE BıLGıSı OLAN VARMI YA EN SON 27 SıNDE ADET OLDUM BUGÜN 16 CI GÜN :gitme:

Nazlıcım sanmıyorum kist olduğunu genelde yumurtalık kistleri ağrı yapmaz belki üşütmüş olabilirsin iltihaplanma ağrı yapabilir sana tavsiyem bitkisel çaylar iç canım mutlaka dr.git geçmiş olsun

X