Tekrarlayan düşükler

Eylulll41

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2024
10
1
26
Kızlar 3.5 yaşında oğlum var hamilelik döneminde hiç bi sıkıntı yaşamadım bi leke bile görmedim geçen sene düşük yaptım 5 haftalıkken evde düşürdüm sonra 4 ay sonra hamile kaldım 8 haftalıkken kalbi durmuş kürtaj oldum 1 sene sonra tekrar hamile kaldım malesef bunuda 10 haftalıkken kaybettim salı günü kürtaj oldum geçen sene bir sürü tahlil yaptırdım pıhtışlalma vs hepsi temiz çıktı 3.de kalbi durunca genetiğe yolladık sonuçlar 3 haftayı bulurmuş aranızda böyle olan varmı neden kalbi duruyormuş

Kızlar 3.5 yaşında oğlum var hamilelik döneminde hiç bi sıkıntı yaşamadım bi leke bile görmedim geçen sene düşük yaptım 5 haftalıkken evde düşürdüm sonra 4 ay sonra hamile kaldım 8 haftalıkken kalbi durmuş kürtaj oldum 1 sene sonra tekrar hamile kaldım malesef bunuda 10 haftalıkken kaybettim salı günü kürtaj oldum geçen sene bir sürü tahlil yaptırdım pıhtışlalma vs hepsi temiz çıktı 3.de kalbi durunca genetiğe yolladık sonuçlar 3 haftayı bulurmuş aranızda böyle olan varmı neden kalbi duruyormuş
Pgt li tüp bebek yapılıyor. sağlıklı embriyo bulunup. Arkadaşım öyle dogum yaptı. 3 düşükten, kalk durmasından sonra doktor yasakladı doğal yolla gebeliği. Sağlıklı embriyo ile kızı doğdu

Pgt li tüp bebek yapılıyor. sağlıklı embriyo bulunup. Arkadaşım öyle dogum yaptı. 3 düşükten, kalk durmasından sonra doktor yasakladı doğal yolla gebeliği. Sağlıklı embriyo ile kızı doğdu
Evet doktor banada son çare tüp bebek dedi ama ben hemen hamile kalabiliyorum ve sağlıklı bi oğlum var doğal yollardan olsun istiyorum 🤲

Kimse yokmu ya bu durumda olan
Yaşınız kaçtı benim de 3.5 yaşında kızım var ona kardeş olsun istedik 2023/Şubat, 2023 /Eylül ve 2024/Ocakta 3 düşük daha dogrusu kalbin durması sonucu kürtaj oldum. 3. Olani genetige gitti 35 gün oluyor e nabizi takip ediyorum, sonuç daha çıkmadı. Tıbbi genetik doktorum kan pıhtılaşma genetiğimde veya eşimle taşıyıcı kromozomal bozukluk çıkmadı, yaşım 35, ben her bir kayipta sayisal kromozomal bozukluk olduğunu dusunuyorum, sadece hissiyat.. sebepsiz de olabilir.. belli yaştan sonra doğal yolla gebelik aslında çok riskli bebek dogsa bile birçok genetik rahatsızlıga (lösemi kanser down sendromlu vb) sahip olma bununla mücadele etme durumları var tüp bebeğe karşı değilim eğer kayiplarin çözümü bu olacaksa, belki bu yolla bebek doğumundan ömrünün sonuna kadar karşılaşacağı türlü hastaliklari en aza indirmiş olunuyor.. başımıza gelen her felaket sandigimiz aslında bize işaret doğru yolu gösterme daha zorlayıcı sinavlardan korunma olabilir..

26 yaşındayım biz yeni yolladık genetiğe 2 3 haftaya çoksa dedi geçen sene pıhtılaşmaya falan baktırdık hepsi temiz çıkmıştı doktor bana hemen hamile kalabiliyosun artık kendi başına hamile kalma tedavi ile dedi hatta en son çare tüp bebek yaptırırsın dedi ama sağlıklı bi çocuğum var ve sonuçlar temiz çıkınca insan doğal Yoldan istiyor ama artık cesaret edebilir miyim bilmiyorum

26 yaşındayım biz yeni yolladık genetiğe 2 3 haftaya çoksa dedi geçen sene pıhtılaşmaya falan baktırdık hepsi temiz çıkmıştı doktor bana hemen hamile kalabiliyosun artık kendi başına hamile kalma tedavi ile dedi hatta en son çare tüp bebek yaptırırsın dedi ama sağlıklı bi çocuğum var ve sonuçlar temiz çıkınca insan doğal Yoldan istiyor ama artık cesaret edebilir miyim bilmiyorum
Aslında sırf yaşından dolayı doğal yolla denemeye devam etmelisin kendine mesela 6 ay ya da 1 yıl dinlenme süresi verip genetik sonucuna göre ruhsal ve bedenen sağlık spor kaliteli yaşam eşinle bu gibi konularda değişiklikler yapıp tekrar deneyebilirsin

Merhaba! Genetik sonucunuz ne çıktı benimde bu cumartesi 8.gebelik kaybım oldu bebeğimin kalp atışı durdu.doktorum kendiliğinden düşük beklicez dedi daha önceki 2 hamileligimi yurt dısındayken genetiğe gönderdik sağlıklı geldi.ngsli tüp bebek 3 kez denedik tutmadı.sonrasında kendisinden hamile kaldım yine aynı ne yapacağımı şaşırdım

X