Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

Yarın 8kişilik bi arkadaş gurubumuz yemeğe gelecek. evin heryeri her yerde ve geçen pazar silmistim yerleri falan , sabahtan şu böreği yapmıştım mutfakta dağınık . Ama suan. nerden baslayacagini bilmiyorum ve hiç yapalım yok :KK43: hadi kanada azıcık gaz verin de yapayım :KK43:

bu saatten sonra yemekmı yapıcan temızlıkmı
en ıyısı hasta numarası yapman gıbı geldı bana :KK51:

Yarın 8kişilik bi arkadaş gurubumuz yemeğe gelecek. evin heryeri her yerde ve geçen pazar silmistim yerleri falan , sabahtan şu böreği yapmıştım mutfakta dağınık . Ama suan. nerden baslayacagini bilmiyorum ve hiç yapalım yok :KK43: hadi kanada azıcık gaz verin de yapayım :KK43:

sen yaparsınnn ,halledersın,,
yarın misafırlerını cillop gıbı tertemız bır evde karsılarsın...

millet hayranlıkla bakacak sana..
evınee hayran kalacaklarr..

bal dök yala yapacaksın ben sana guvenıyorummm POSEDİONNNNNN:nazar::nazar::nazar:

bal dök yala yapacaksın ben sana guvenıyorummm POSEDİONNNNNN:nazar::nazar::nazar:
yarınsa bı umut var
yarın aksamsa epey umut var

bende once dagınıklıgı toplamaya basla:KK24:

benimde yarın öğlleye misafirim var evim dağınık temizlik yapmam lazım alışveriş gitmem ayrı yeten kuaföre gitmem lazım :)

Ay bilmiyorum ki. Hani çocukluğumuzdan beri açık renkli duvarlara alışığızdır, ama İngilizler falan daha pastel kullanabiliyor. Görünce çok beğeniyorsun da yapma aşamasında kararsız kalıyorsun. Madem konu buraya geldi. Bir de perdeden yana soru sorayım size.. yatak odamı daha mistik hale getirmeyi düşünüyorum.yani biraz daha pastel renkler, halıları, ve perdeleri değiştirmek istiyorum. Mantık açısından kullanımın verimi için kısa perde(petekler için) ama görüntünün zenginliği bakımından uzun perde… siz ne dersiniz?

canım ,çok bilmiş gibi algılama ama benım tahm ınım şöle yapabılırsın ..fikir sadece saçma gelebılırı

peteklerın üstünden yapman daha ıyı olurr..cünkü kalorıferlı evde uzun perde hoş olmuyorr...

adını bılmıyorum ama hanı katlanan perdeler varyaa ondan yaptırabılırsin kalorıfer ustuu

zaten peteklerın yanları boşş

yerlerde sürünen gelinklik gibi tavandan tabana kenar süüs perdesi diktirebilrsinn( süs olsun konsept bozulmasın diye )

hayal ettımde renklerde uyumlu olursaa harıka durur

Son düzenleme:
bu saatten sonra yemekmı yapıcan temızlıkmı
en ıyısı hasta numarası yapman gıbı geldı bana :KK51:

sen süpersin ya valla bu gazlatko sabahlarım ben :))))

yarınsa bı umut var
yarın aksamsa epey umut var

bende once dagınıklıgı toplamaya basla:KK24:
bi elimde telefon , bi elimdede temizlik bezi umurumda tabi dünya :))))

benimde yarın öğlle misafirim var evim dağ
temizlik yapmam lazım alıiş gitmem ayrı yeten kuaföre gitmem lazım :)
bendensin. :)))

misafiri gelecek arkadaşlarr harbiden cok rahatsınız yaaa:KK52::KK52:

benım misafırım gelecektee ben oturacammm :KK53::KK53::KK53::KK53:

çalışıyorum canım 5 te çıkcam hemen gidecem 20 dk evin oaradayım hemen market sonra yukarı hemn bi duş sonra aşağı kuaför saç fön kaş sonra tekrar yukarı :)dağınıklığı topla evi süpür ve sil toz al yaş pastayı yap buzluğa koy gül böreği sabhtan yaparım mercimekli çiğköfte görümcem gelip yapacak yanınada yoğurtluhavuç :)

canım ,çok bilmiş gibi algılama ama benım tahm ınım şöle yapabılırsın ..fikir sadece saçma gelebılırı

peteklerın üstünden yapman daha ıyı olurr..cünkü kalorıferlı evde uzun perde hoş olmuyorr...

adını bılmıyorum ama hanı katlanan perdeler varyaa ondan yaptırabılırsin kalorıfer ustuu

yerlerde sürünen gelinklik gibi tavandan tabana kenar süüs perdesi diktirebilrsinn( süs olsun konsept bozulmasın diye )

Evet haklısın da katlamalıların temizliği çok zormuş, hele yıkaması…
Bir de bana böyle yıka tak usulü kolay bir şey lazım. Müthiş zaman sorunum var.

misafirleri olanlar çatlayında patlayınnn :KK1::KK1::KK1:

sün akşam miss gibi temizliği yaptım birtek salon kaldı..:21::21::21:
bu akşam pasta yapıcakatım....annem aramış hepsini yapmış bana sen dinlen dedi..ohhh misss :21::21::21::21:

misafirden misafire evini temizleyen komşumuz dişardan bi baksan dersin sosyetik ikoncan
ayakkabı markalarıyla yurt dışı muhabbetiyle kendini havalı saniyor
ne kadar komik duruma düşüyor bi görseniz bütün apartman kadınla dalga geçiyo
mersi lafını ağzından hiç düşürmüyor
habersiz eve miisafir almıyor çünkü evin halini kimse görmesin diye

sizin makina sesini duyunca bende kalkıp makinayı açıyorum bana ilham veriyorsunuz diyecek kadar da rahat biri
ben o makına sesını bir kez bile duymuş değilim yalnız

evde ustalar mermer kapı değiştirir içeri şantiye gibi
kadın süslenip taksiye atlayıp gezmeye gidiyor var mı böyle biri yaaa

hafta sonları kendimi odaya kapayıp kulağında kulaklık bütün gün uyuyorum diyor
kocam çoçuklar ne hallari varsa görsünler ne yiyip içerler ilgilenmem uyur müzik dinlerim ben diyor

sen hafta içi ne yaptn ki hafta sonu dinleniyorsun demi

çalışıyorum canım 5 te çıkcam hemen gidecem 20 dk evin oaradayım hemen market sonra yukarı hemn bi duş sonra aşağı kuaför saç fön kaş sonra tekrar yukarı :)dağınıklığı topla evi süpür ve sil toz al yaş pastayı yap buzluğa koy gül böreği sabhtan yaparım mercimekli çiğköfte görümcem gelip yapacak yanınada yoğurtluhavuç :)

Bence sondan başlamalısın yapmaya. Saçtan sonra bu kadar iş yaparsan hem terlesin hem de bozulur, hem de yemek kokusu sinebilir…

misafirleri olanlar çatlayında patlayınnn :KK1::KK1::KK1:

sün akşam miss gibi temizliği yaptım birtek salon kaldı..:21::21::21:
bu akşam pasta yapıcakatım....annem aramış hepsini yapmış bana sen dinlen dedi..ohhh misss :21::21::21::21:

Pasta pratik bir şeyse öğrenmek isterim…:KK56:

canım bende oyleydım evlenmeden evvelll

buarada sen ne oldun kararını verdınmı ? nerede nasıl oturacaksın

hafızaya bakk :)

ewet arkadaşım hafızan baya kuvvetliymiş :)
ayrı oturacağız evimizide tuttum aslında konuma girip ayrı ev tuttuğumuzu yazacaktım ama bilmiyorum kaldı öle :KK34:

sizlerin fikirleri bana çok yardımcı oldu.teşekkürler düşünüp yorum yazan tüm kk üyelerine :KK16::KK16:

canım ben şaka yapmıştım ,alındıysan özür dilerim...
hazırlıklar pilanlanmışş süperrr:KK16:

Evet haklısın da katlamalıların temizliği çok zormuş, hele yıkaması…
Bir de bana böyle yıka tak usulü kolay bir şey lazım. Müthiş zaman sorunum var.

canım yaa 3-4 ayda bır yıkıcaksın zaten kirlenmezki okadar..evın sobalı olsa ttmm dıcem islenirr,ama kalorıferlıymışş..
bir güncük ugrasırsın sonraa yınee kullanırsın rahatlıkla4 ay..

misafirden misafire evini temizleyen komşumuz dişardan bi baksan dersin sosyetik ikoncan
ayakkabı markalarıyla yurt dışı muhabbetiyle kendini havalı saniyor
ne kadar komik duruma düşüyor bi görseniz bütün apartman kadınla dalga geçiyo

mersi lafını ağzından hiç düşürmüyor
habersiz eve miisafir almıyor çünkü evin halini kimse görmesin diye

sizin makina sesini duyunca bende kalkıp makinayı açıyorum bana ilham veriyorsunuz diyecek kadar da rahat biri
ben o makına sesını bir kez bile duymuş değilim yalnız

evde ustalar mermer kapı değiştirir içeri şantiye gibi
kadın süslenip taksiye atlayıp gezmeye gidiyor var mı böyle biri yaaa

hafta sonları kendimi odaya kapayıp kulağında kulaklık bütün gün uyuyorum diyor
kocam çoçuklar ne hallari varsa görsünler ne yiyip içerler ilgilenmem uyur müzik dinlerim ben diyor

sen hafta içi ne yaptn ki hafta sonu dinleniyorsun demi

oohhhhh iyiiimişş vallahaaa.. :KK4::KK4:

benimde yarın öğlleye misafirim var evim dağınık temizlik yapmam lazım alışveriş gitmem ayrı yeten kuaföre gitmem lazım :)

misafiri gelecek arkadaşlarr harbiden cok rahatsınız yaaa:KK52::KK52:

benım misafırım gelecektee ben oturacammm :KK53::KK53::KK53::KK53:

sen süpersin ya valla bu gazlatko sabahlarım ben :))))

bi elimde telefon , bi elimdede temizlik bezi umurumda tabi dünya :))))

bendensin. :)))

genel yazım
2 haftadır mısafır agırlıyorum
zaten eve tasınalı 1 ay oldu
bu hafta gezme lanlarım var kocamla :)
cocuguda anneme bırakıp :) o sebebten bu aksam halletcem
ama gozumde nasıl buyuyor varın sız dusununn

sımdı yarın ogleye mısafırı gelen bırılerı varya hıc durmasınlar kalksınalr benım hızımda bı ınsan anca yetısır ha ben maharetlıyım cok arı gıbıyım dersenız oturuun devam edın cocuklar uykudan kalksın
koca ısten gelsın yemekte olmasın ohh

hafta sonları temızlık yaparken kk zıyaretcı olarak okuyorum telefondan
evde pc ve net yok olsa korkarım basından kalkamam

perde tavsıyeyı bence uzun olmalı

miskit hale getırmek nasıl oalbılır bılemıyorummmmm

X