Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

Ben temizlik yapmayı çok seviyorum, çocukluğumdan beri de aynıyım. Biri elime bez versin diye kendimi yırttığımı hatırlarım. Benim anne tarafım çok titiz, her gün ev süpürülür, silinir, toz alınır. Evlendiler aynı düzende devam ettiler. Onların teyzeleri de öyleymiş hatta biri şuan 75 yaşında hala başkasının yaptığını yiyememe, tuvaletini, havlusunu kullanamama huyu devam eder hatta kendi evindeki tuvaleti başkası kullanınca da kıllanıyor.

İnsan ailesinden etkilenebiliyor demek ki. Bu şekilde söylemememin sebebi; Bir teyzem var mesela gündüz temizlik yapamadığı zaman uyumaz gece yapardı. Yapamama sebebi ise hastanede takipli hasta yıllardır, sık sık kontrolleri olur falan, o zaman gece yapardı. Hatta eniştem gece 3 ben tuvalete kalkmışım bir baktım hanım cam siliyor derdi. Amaaaa, amaaaa kızı tam tersi işte :KK31:

Hiç annesine benzemiyor dağılmış boşver, kirlenmiş salla gitsin.. :KK37:
Şuan üniversite okuyor şehir dışında, bornozum belki şu kadar zamandır yıkanmıyor dedi de teyzem cinnet geçirdi gidince bende geleceğim odanı temizliycem, eşyalarını yıkıyacağım demişti. :KK53::KK1:

Son düzenleme:
hiç bişecik olmuyor birtanemm..

yalnız benım duvarlarımın rebgı şarap rendı açık sarıı..

yanı belkı mor kırmızı gıbı duvarlarda renk atması yapabılır..bilmiyorum yanı hıc denemedım o şekil..

evımın butun duvarları aynı renkk ve renk degısımı dalgalanmalar olmadıı

Ben de odaların rengini her odanın dekoruna göre değiştirmek istiyorum benim de aynı renk ama o zaman da çingene bohçası gibi mi olur ki ya karar veremiyorum…

Ben de odaların rengini her odanın dekoruna göre değiştirmek istiyorum benim de aynı renk ama o zaman da çingene bohçası gibi mi olur ki ya karar veremiyorum…

çingene boçasımı kız..Allah seni napmasın güldüm yaaa :KK1::KK1::KK1::KK1:
çok zıt renkler değilse kötü olmaz canım..koridor, mutfak aynı renk olsun diğerleri farklı renk :KK34::KK34::KK34:

Kızlar ya hazır temizlikten laf açılmış bir problemim var cevaplarsanız sevinirim.Yeri mi tam olarak bilemiyorum ama..
Ben makineye renklileri atınca çıkarınca böyle beyaz beyaz lekeler oluyor:26:Özellikle siyahlarda...
Neden oluyor onlar ya:26:

beddua etmeyim bak..benim kv gibi kimsenin başına vermesinnn Allah :KK1::KK1::KK1:

aman tamam etme sakın iste iste verin suna bir iyi kayınvalidelerden :KK1::KK1::KK1: allah hayırlısını versin hepimize ve yakın zamanda da kötü kayınvalideler iyi kayınvalide olsun inşallaaaahhhh :nazar::KK19::KK1::KK1:

canım niyekı yaa ne guzell rengarenk olurr..

ben yazın degıstırıcem zaten taşınalı 1 yıl oldu daha ..geldım geelı hıcbır degsııklık yapmadım..
daha önce 10 yıl kayınvalıdem oturduu

hep aynı renkte sabıt kalmışlarr
çok sıkcıııı :KK19:

ben çocuk odasını toz maviyee
yatak odamı toz pembeye
salonumu fil dişine
kolidoru da fil dişine boyucam cunku dar ve karanlık maleseff aydınlık olması için açık renkte boyamam lazım..
misafır odamıda lila düşünüyorum..

.......

Benimde temizlikle ilgili sıkıntılarım var.

Nişanlıyım daha evlenmedim kendi evimde annem temizlik yapalım dediği zaman güleceksiniz belki ama ağlasayım geliyo resmen.

Hiç sevmiyorum temizlik yapmayı :KK43:

Kızlar ya hazır temizlikten laf açılmış bir problemim var cevaplarsanız sevinirim.Yeri mi tam olarak bilemiyorum ama..
Ben makineye renklileri atınca çıkarınca böyle beyaz beyaz lekeler oluyor:26:Özellikle siyahlarda...

canım makıenn kireçlenmiş olanılırr vede deterjanı cok koyuyor olabılırsın tıkabasaa

benım kayınbvalidemınkıde öyleydı..

siyahlarda hep deterjan tozu kalırdıı ..kuruyuncada cıkmkıyordu..

calgon kullandı devaml artık sorun kalmadı,ha bırde deterjanı az koyduu ..ideal bir şekilde.. olay halloldu bir dene ..

Deterjan kalıntısı gibi mi?

canım niyekı yaa ne guzell rengarenk olurr..

ben yazın degıstırıcem zaten taşınalı 1 yıl oldu daha ..geldım geelı hıcbır degsııklık yapmadım..
daha önce 10 yıl kayınvalıdem oturduu

hep aynı renkte sabıt kalmışlarr
çok sıkcıııı :KK19:

ben çocuk odasını toz maviyee
yatak odamı toz pembeye
salonumu fil dişine
kolidoru da fil dişine boyucam cunku dar ve karanlık maleseff aydınlık olması için açık renkte boyamam lazım..
misafır odamıda lila düşünüyorum..

.......

Ay bilmiyorum ki. Hani çocukluğumuzdan beri açık renkli duvarlara alışığızdır, ama İngilizler falan daha pastel kullanabiliyor. Görünce çok beğeniyorsun da yapma aşamasında kararsız kalıyorsun. Madem konu buraya geldi. Bir de perdeden yana soru sorayım size.. yatak odamı daha mistik hale getirmeyi düşünüyorum.yani biraz daha pastel renkler, halıları, ve perdeleri değiştirmek istiyorum. Mantık açısından kullanımın verimi için kısa perde(petekler için) ama görüntünün zenginliği bakımından uzun perde… siz ne dersiniz?

canım makıenn kireçlenmiş olanılırr vede deterjanı cok koyuyor olabılırsın tıkabasaa

benım kayınbvalidemınkıde öyleydı..

siyahlarda hep deterjan tozu kalırdıı ..kuruyuncada cıkmkıyordu..

calgon kullandı devaml artık sorun kalmadı,ha bırde deterjanı az koyduu ..ideal bir şekilde.. olay halloldu bir dene ..

Aslında deterjanı fazla koyuyor olabilirim:KK1:
Ama kalıntılar deterjan değil anlıyorum sanırım kiraç onlar böyle beyaz toz gibi oluyor kuruyunca:44:
Makine 10 senedir bizle maşallahı var güzel yıkıyor da son zamanlarda böyle bir sorun oldu işte..
Teşekkür ederim canım cevabın içinnnn:KK16::KK16:
Dediklerini uygulayacağım:KK31:

Deterjan kalıntısı gibi mi?
Yok öyle değil kireç sanırım:KK31:

ben de sorayım bari
benim sorunum ütüyle kireçlenmiş neredeyse 2 yıldır kullanıyorum son 2 aydır falan kireç döküyor buhar verince çamaşırların üzerinde yapışıyor sirkeyle falan temizledim lımon tuzu koydum ama yıne aynı şey nasıl yok edebilirim kireç kalıntılarını bayanlar?

Yarın 8kişilik bi arkadaş gurubumuz yemeğe gelecek. evin heryeri her yerde ve geçen pazar silmistim yerleri falan , sabahtan şu böreği yapmıştım mutfakta dağınık . Ama suan. nerden baslayacagini bilmiyorum ve hiç yapalım yok :KK43: hadi kanada azıcık gaz verin de yapayım :KK43:

Benimde temizlikle ilgili sıkıntılarım var.

Nişanlıyım daha evlenmedim kendi evimde annem temizlik yapalım dediği zaman güleceksiniz belki ama ağlasayım geliyo resmen.

Hiç sevmiyorum temizlik yapmayı :KK43:
canım bende oyleydım evlenmeden evvelll

buarada sen ne oldun kararını verdınmı ? nerede nasıl oturacaksın

hafızaya bakk :)

ben de sorayım bari
benim sorunum ütüyle kireçlenmiş neredeyse 2 yıldır kullanıyorum son 2 aydır falan kireç döküyor buhar verince çamaşırların üzerinde yapışıyor sirkeyle falan temizledim lımon tuzu koydum ama yıne aynı şey nasıl yok edebilirim kireç kalıntılarını bayanlar?

Sorması ayıp limon tuzunu nasıl koydun?

X