Temizlik ipucları verelim mi?

canım bingo bebeğimin dünyası yüzey temizleyicimi?ilk defa duydum bu markayı.
nasıl memnunmusun.kalıcımı kokusu?
evet yüzey temizleyicisi. mükemmel bir kokusu var ve fiyatı da çok uygun. 2,5 tl falan. benim devamlı kapı pencere açık olduğu için çabuk uçuyor ama kapatsam bikaç saat kalır heralde. tavsiye ederim.

:1shok: :) o cifin yüzey temizleyicisidir belkide cnm

a evet olabilir bak.

cnm lavabo flitreleri var lavabonun altına takılıyor heralde onlardan dene istersen, bide lavabonun altındaki su giden boruyu U biçiminde kıvırarak takın, düz gidersede koku yapıyormş, U biçimi boru kokunun yukarıya çıkmasını engelliyor.

tşkler tatlım a.s.

:) bende çok seviyorum onları bazen çatıların köşelerine yumurta bırakıyolar:) bide insandan kaçmıyolar çok şekerler amaaaaaa kakalarııııı öldürüyo beni :dilcikar:
arkadaşlar balkona bahçenize kuşlar yuva yapmasın diye cd asılıyormuş parlak olduğu için gwlmiyormuş çok yerde gördüm bi anlam verememiştim ne bu şimdi süsmü diye meğer ondan asarlarmış:jeyyar:

arkadaşlar balkona bahçenize kuşlar yuva yapmasın diye cd asılıyormuş parlak olduğu için gwlmiyormuş çok yerde gördüm bi anlam verememiştim ne bu şimdi süsmü diye meğer ondan asarlarmış:jeyyar:

canım bizde astık... bizim buraları görüceksin..her balkonda cd parıl parıl parlıyo...delikafaduldenkuşlardan eser yok

arkadaşlar bi sorum olcak ben tost makinesi olarak o elektriklilerden kullanmıyorum şu alüminyum manuel olanlar varya ondan kullanıyorumda yağ lekesi oluyo hep her kullandığımda yıkıyorum ama yine kararıyo nasıl tertemiz yaparım:uhm:

Cif yeşil jeli (mutfak için olan) soğukken sür 15-30 dk bekle sonra güzelce bol suyla durula ama sakın bu işlemler sırasında ısıtma ve durulamayı çok iyi yap hemen o kalıntıları çıkarıyor

kızlar bişey sorcam bugün bir arkadaşım kosla halı denedinmi dedi bana makina için olanı ben denemedim ama bizim kk dak,lere sorayım dedim deneyen varsa bilgi verirmi acaba arkadaş işe yaramıyosa almıyım dedi halıları koyu renkte soldurumu bilmem şimdiden saolun

kızlar bişey sorcam bugün bir arkadaşım kosla halı denedinmi dedi bana makina için olanı ben denemedim ama bizim kk dak,lere sorayım dedim deneyen varsa bilgi verirmi acaba arkadaş işe yaramıyosa almıyım dedi halıları koyu renkte soldurumu bilmem şimdiden saolun

halıma çay dökülmüştü kosla halı aldım (makina için degil ) tüm halımı sildim çay lekesi tam çıkmadı halımın rengi mor rengi biraz soldu tarife görede yaptım neden öyle oldu bilmiyorum ama ben tavsiye etmiyorum hiç kimseye

halıma çay dökülmüştü kosla halı aldım (makina için degil ) tüm halımı sildim çay lekesi tam çıkmadı halımın rengi mor rengi biraz soldu tarife görede yaptım neden öyle oldu bilmiyorum ama ben tavsiye etmiyorum hiç kimseye

öyle mi? iyi ki almamışım o zaman. benim geçen halıma çay döküldü hemen limon kolonyasıyla sildim aklınızda bulunsun çaya kolonya dökün hemen çıkıyo. kızlar shaggy halısı olanlar varsa neyle siliyorsunuz?

canım ben kosla çıktıgından beri kullanırım,hiç soldugunu falan görmedim.benim hallarım da şu kalın mega dünya halı dediğimiz halılardan.çok memnunum makinede de kullandım,o da çok güzel çıkarıyor. bide çıkan kiri görüyosun,yumuşacık mis gibi oluyor.normalda renk vermeyen halı ise kullan.koltuklarıma bile kullanıyorum bide durulama yok o güzel.hı çay zaten çıkması zor bişey eğer kurursa zaten çıkmaz.ama hemen müdahele edersen çıkıyor.yerimseniben

Arkadaşlar süper bi topik olmuş bu çok teşekkürler, hemi de benim gibi çalışan bayanlar için:sm_cool:
ben yeni evli olmama rağmen, bekarlıkta çok ev işi yaptığım için bi de tabi huylu olduğum için biraz, çabuk adapte oldum ev işlerine:nazar:
öncelikle her gün, mutfak tezgahımı, banyo ve tuvaletimi elden geçiriyorum; mutfak tezgahı ve kirlendiyse set üstü ocağı mr muscle mutfakla güzelce siliyorum ayrıca eviyenin içine de aynı ürünü uyguluyorum biraz bekletiyomi,yeni gibi oluyoşakkıdı
bulaşıklarımı da hemen makineye yerleştiririm iş aksatmaktan hiç hoşlanmıyom çünkü. çalıştığımız için bir akşam öncesinden çay yapacağım kettle suyunu eksilen kahvaltılıklarımı hazırlarım çöplerimi çok dolmadan hemencecik değiştiririm acaip huylanıyomkaydirigubbakcemile3 viledanın sarı bezlerini de çok sık kullanırım, artımak için de kaynar suya limonlu domestos çamaşır suyu hazırlıyom...
gelelim banyo tuvaleteee,
bizde banyo tuvalet ayrı; banyoda ayna ve rafları, küveti haftada bir elden geçiriyom; çamaşır sepeti çok dolup taşmadan yıkarım, ütümü mümkün mertebe biriktirmiyorum tv karşısında eşimle geyik yaparak bitiriveriyomzemuszemusduş sonrası yerleri mikro fiberle silince süper oluyo
tuvaletten çok huylanırım oldum olasıkaydirigubbakcemile3 haftada 2 kez falan limonlu domestos dökerim, bazen de normalçamaşır suyu...
balkonumu yine domestoslu suyla viledalarım, önce tabiçalı süpürgesiyle geçiyorum, açık balkon olduğu için çok pisleniyo, kuş kakaları için bolcana domestoslanmış sünger kullanırım
haftada 2 kez evde süpürge açmaya gayret gösteriyom şimdiden. yüzeyleri de güzelce viledalarım. 2 haftada bir camsille toz alırım, ihtiyaç duydukça da pronto toz al lar var ya tüylü tüylü...onlarla üstünden geçiyom...bu hafta bi de cam silmeyi planlıyom artık lazım 2 hafta oldu evleneli

temizlik bana terapi gibi geliyo eşim de çok memnun hayatından...düzen tertip güzel şey:hulya:

arkadaşlar sıze bır şey söylüyecegım lekeler ıcın üstüne parlatıcı dökünn ve sılın mükemmel sonuc cıkıyor ortaya cocukların kıyafetlerınde dökebılırsınız lekenın üstüne döküp yıkayın makınada bu parlatı mükemmel bırşey ya bulaşık makınası parlatıcısı test edıp onayladım

öyle mi? iyi ki almamışım o zaman. benim geçen halıma çay döküldü hemen limon kolonyasıyla sildim aklınızda bulunsun çaya kolonya dökün hemen çıkıyo. kızlar shaggy halısı olanlar varsa neyle siliyorsunuz?

limon kolanyasını şimdi döksem işe yararmı halım yeni daha 3 aydır kullanıyorum evime gelen ilk misafir çay döktü halıma o an hemen bezle sildim sabahta koslayla denedim ama iz gitmedi

Arkadaşlar süper bi topik olmuş bu çok teşekkürler, hemi de benim gibi çalışan bayanlar için:sm_cool:
ben yeni evli olmama rağmen, bekarlıkta çok ev işi yaptığım için bi de tabi huylu olduğum için biraz, çabuk adapte oldum ev işlerine:nazar:
öncelikle her gün, mutfak tezgahımı, banyo ve tuvaletimi elden geçiriyorum; mutfak tezgahı ve kirlendiyse set üstü ocağı mr muscle mutfakla güzelce siliyorum ayrıca eviyenin içine de aynı ürünü uyguluyorum biraz bekletiyomi,yeni gibi oluyoşakkıdı
bulaşıklarımı da hemen makineye yerleştiririm iş aksatmaktan hiç hoşlanmıyom çünkü. çalıştığımız için bir akşam öncesinden çay yapacağım kettle suyunu eksilen kahvaltılıklarımı hazırlarım çöplerimi çok dolmadan hemencecik değiştiririm acaip huylanıyomkaydirigubbakcemile3 viledanın sarı bezlerini de çok sık kullanırım, artımak için de kaynar suya limonlu domestos çamaşır suyu hazırlıyom...
gelelim banyo tuvaleteee,
bizde banyo tuvalet ayrı; banyoda ayna ve rafları, küveti haftada bir elden geçiriyom; çamaşır sepeti çok dolup taşmadan yıkarım, ütümü mümkün mertebe biriktirmiyorum tv karşısında eşimle geyik yaparak bitiriveriyomzemuszemusduş sonrası yerleri mikro fiberle silince süper oluyo
tuvaletten çok huylanırım oldum olasıkaydirigubbakcemile3 haftada 2 kez falan limonlu domestos dökerim, bazen de normalçamaşır suyu...
balkonumu yine domestoslu suyla viledalarım, önce tabiçalı süpürgesiyle geçiyorum, açık balkon olduğu için çok pisleniyo, kuş kakaları için bolcana domestoslanmış sünger kullanırım
haftada 2 kez evde süpürge açmaya gayret gösteriyom şimdiden. yüzeyleri de güzelce viledalarım. 2 haftada bir camsille toz alırım, ihtiyaç duydukça da pronto toz al lar var ya tüylü tüylü...onlarla üstünden geçiyom...bu hafta bi de cam silmeyi planlıyom artık lazım 2 hafta oldu evleneli

temizlik bana terapi gibi geliyo eşim de çok memnun hayatından...düzen tertip güzel şey:hulya:

hay maşşallahh.. önce çalışan bayan olduğunuzu okudum, sonra günlğk yaptığınız işlerin listesini görünce alla alla dedim.. nasıl yetişiyor acaba... sonra işinizi merak ettim.. en son da yeni evli olduğunuzu okuyunca rahatladım... ben dedikleriniin hiç günlük yapamadım.. çalışan bayan olunca, hele bi de sabah çıkıp eve akşam 8-9 gb gelince bunları yapmaya hiç fırsatınız olmuyor.. inş hep böyle devam eder düzeniniz...

arkadaşlar tuvalet ve banyomu yıkarken derzlerin sarılığı tamamen çıkmazdı sadece domestos yapıp ovup beklersem çoğu çıkar ama biraz sarılık kalırdı ama yeni bir şey keşfettim artık derzlerim ışılışıl bir kovaya kaynar su bırakıyorum içine bir ölçek beyazlar için olan matikten döküyorum eritiyorum sonrada cif sıvı krem ve bolca domestos döküp banyoya tuvalete bolca döküp şöyle bir fırça gezdirip heryerine yediriyorum ve 15 dk bekleyip yıkıyorum ışıl oluyorlar

tatlım benim shaggy halım var kosla halının makina için olanını kullanıyorum az köpürüyor birde bulaşık makinası nın parlatıcısı çok işe yarıyor denemelisinyerimseniben

limon kolanyasını şimdi döksem işe yararmı halım yeni daha 3 aydır kullanıyorum evime gelen ilk misafir çay döktü halıma o an hemen bezle sildim sabahta koslayla denedim ama iz gitmedi

bilmiyorum istersen dene bi, ben çay dökülür dökülmez hemen kolonya sürerim geçer, giysilerde de böyle kullanıyorum. beklemişse kolonya işe yarar mı bilemiycem ama dene istersen.

tatlım benim shaggy halım var kosla halının makina için olanını kullanıyorum az köpürüyor birde bulaşık makinası nın parlatıcısı çok işe yarıyor denemelisinyerimseniben

tamam canım tşk ederim. parlatıcı ilginç bi fikir.

zaten bulaşk makinası parlatıcısı hem çok güzel kokuyor hemde köpürüyor, bende çaydanlıklarımı onunla yıkıyorm ve kuru bezle kuruluyorm pırıl pırıl oluyor yerimseniben

merhabalar kknın hamarat hanımları...
burda bir arkadaş lavabo kokusuna engel olmak için tezgahın altındaki borunun u şeklinde olması gerektiğini yazmıştı... kimin yazdığını bulmaya çalıştım ama bulamadım.. kendisine çok teşekkür etmek istiyorum, sayesinde mutfağımdaki kokudan kurtuldum.. sucuyu çağırdık, br kanca taktı.. işe yarıyor.. tekrar teşekkür ederim..

X