Temizlik ipucları verelim mi?

kızlar.. kızlar
mutfakta kullandığınız el havlusu, ve mutfak bezlerini nasıl temizleyebilirim.
makineye atamam, yeni evliyim.nasıl kaynatıcam kullnadığınız kolay bir yöntem var mı ?

kızlar.. kızlar
mutfakta kullandığınız el havlusu, ve mutfak bezlerini nasıl temizleyebilirim.
makineye atamam, yeni evliyim.nasıl kaynatıcam kullnadığınız kolay bir yöntem var mı ?
makinaya neden atamıyorsun canım? en mantıklı yol makina, mikropları öldürür, onları sofra beziyle birlikte atabilirsin, 3-4 tane havlu yap, hepsi birikince sofra bezi de kullanıyorsan ayrı makina çalıştırırsın.

makinaya neden atamıyorsun canım? en mantıklı yol makina, mikropları öldürür, onları sofra beziyle birlikte atabilirsin, 3-4 tane havlu yap, hepsi birikince sofra bezi de kullanıyorsan ayrı makina çalıştırırsın.

sofra bezi kullanmıyorum, 2 küçük havlu ve mutfak bezi için makine açmak istemedim.
annem eski bir kapta kaynat, mikropları ölsün demişti.
tencerelerim hep yeni
pazardan ucuz bir kap alıp,kaynatırım diye düşündüm
yardım için teşekkürler :KK39:

sofra bezi kullanmıyorum, 2 küçük havlu ve mutfak bezi için makine açmak istemedim.
annem eski bir kapta kaynat, mikropları ölsün demişti.
tencerelerim hep yeni
pazardan ucuz bir kap alıp,kaynatırım diye düşündüm
yardım için teşekkürler :KK39:
Ben,temizlik bezlerim azsa,mutfak evyesine kaynar su koyup bezleri Icine atip,tursil dokuyorum,öylece biraz bekletiyorum,sonra yıkayıp duruluyorum.Cok kirli ve lekeliyse uygun bi tencerede kaynatabilirsin.Bazende cok birikince masa ortulerimle beraber makinada yikiyorum.

Şu lanet derzler için ne yapıyorsunuz?
Cif işe yaramadı, kireç sökücü de zarar veriyor deniyor. Ne kullanıyorsunuz?

Kızlar derdim cam ankastre ocağımla, siyah cam ve ne yapsam istediğim gibi yağları çözemiyorum, küçük noktalar kalıyor. Siz nasıl temizliyorsunuz?

Benim de beyaz cam ocağım var, uzay diye bir markanın ankastreler için sprey temizleyicisi var, onunla süngerin yumuşak yeriyle ovuyorum. sonra normal mutfak beziyle temizliyorum. sonrada microfiber bezle kuruluyorum. 10 dk mı almıyor hem de biraz olsun ilkgünkü gibi oluyor :)

Bide benim pratik wc temizligimi paylasayim.Camasir suyunu artik sprey siselerine herkes koyuyodur. Once onunla klozetin oturagini spreyliorum sonra tuvalet kagidiyla silip silip atiorum cope. Ic kisminida spreyleyip fircaliorum.. bu gunluk pratik wc temizligim ayni zamanda el degdirmeden olmus oluo.. sungerle ovdgm zamanlarda bidaha o sungere dokunasim gelmiodu.. haftalik olarakta yikiorum bol domestoslayp fircalayip zaten.. benmki boyle iste..

selamlar arkadaşlar
çamaşırsuyu cif yüzey parlatıcıları kaldırın kenara

elma sirkkesi çamaşır sodası arap sabunu inanın o kadar güzel temizliyorki
ben yerleri arap sabunuyla siliyorum suyun içinede biraz lavanta yağı döküyorum
lavabolarıma arap sabunu ve çamaşır sodasıyla pırıl prııl yapıyorum
tuvalet klozette de çamaşır suyuna veda ettim elma sirkesi çamaşır sodası fayansları ışıl ışıl yapıyor
artık hayatımda daha az zehhir var
tavsiye ederim
tuvalet ve banyoyu sirke karbonatlı suyla mı yıkıyorsunuz yani biraz açıklar mısınız?

canım bende altına leğen veya büyükçe bez koyuyorum çamsil şişesine biraz çamaşor suyu karışımı hazırlayıp aralarına sıkıyorum sonrada maşrafayla azar azar su dökerek duruluyorum miiiisssssssssssssss gibi oluyor ozaman
aaa peteklere su dökünce bişey olmuyor mu kiiiii?

tek cümleyle sana bayıldım yaa.......

sorularına gelince ben evin her köşesinde bitkisel ürün kullanıyorum banyo dahil.duşakabinde şimdiye kadar hic su lekesi sorunum olmadı ha eskiden olmuyor muydu hemde nasıl.
mikrofiber bez olayına gelince elimde 2 adet başka markalara ait bez var ve vazgecilmezlerim.oldukca pahalıydı aldığımda ama cok memnunum eger istersen markalarına bakar yazarım buraya.
duşakabini tam olarak nasıl temizlediğinizi yazabilir misiniz?

Bide benim pratik wc temizligimi paylasayim.Camasir suyunu artik sprey siselerine herkes koyuyodur. Once onunla klozetin oturagini spreyliorum sonra tuvalet kagidiyla silip silip atiorum cope. Ic kisminida spreyleyip fircaliorum.. bu gunluk pratik wc temizligim ayni zamanda el degdirmeden olmus oluo.. sungerle ovdgm zamanlarda bidaha o sungere dokunasim gelmiodu.. haftalik olarakta yikiorum bol domestoslayp fircalayip zaten.. benmki boyle iste..
Sadwcw domestosmu oluyo sisede yoksa sulu karisimmi cnm

arkadaşlar en sevdiğim tişörtüme yemek yerken yağ damlatmıştım lekenin üstüne 2-3 sprey mutfakta ocağı temizlerken kullandığımız yaç çözüçünden sıktım, suya değdirmeden elimde bir dakika kadar çitileyip makineye 30 dereceye attım ve sonuç pırıl pırıl :KK45: tesadüfen keşfettik annemle beraber :)))))))))))))) tabi benim tişörtüm gri pamukluydu başka bir renkte başka bi kumaşta ne olur bilemem

kızlar duvarları silmek için pratik bir yol varmı. ..
Özellikle lekeli kısımları ne yapmalıyım. ..

Ben de günler gecelerce aylarca araştırdığım bir bilgiyi yazayım hemen, çaydanlık temizliği;

Geceden bir bardak sirkeye bir tatlı kaşığı tuzu atıp bekletiyoruz. Ertesi gün o sirkeye bulaşık süngerini batırıp batırıp çaydanlığımızın dışını siliyoruz içini de silebiliriz, muhteşem yağ çözüyor.. Yıllardır ovup da çıkaramadığım çaydanlığım yeni gibi oldu. :KK50: Artık kimseye ihtiyacım yok internetim sağolsun ve tuzlu sirkem :63:

X