Terapi alanlar

İşte buradaki tek ortak nokta ilişkiye tam bitti dediğimde geri dönmesi ama bana böyle ağlamalı Yalvarmalı göz boyamalı şeyler yapmadı, hep mutluluğun ucunu gösterdi sonra geri çekti mutluluğu vermemesinin sebebi de beni gösterdi hep ben de bir problem olduğuna inandırdı
Buna ekmek kırıntısı deniliyor. Sen mutluluğun ucunu görüp mutlu olmak için çabalıyorsun. Sürekli sen çabalıyorsun ama sonuç hep suçlusun, sen bunu yapmasan, sen böyle olmasan mutlu olacaksın diye kazıyor senin beynine. İşte onun için sürekli çırpınman onu besliyor.

Terapi aldığınız kişinin psikoloji eğitimi aldığından eminsiniz değilmi? Eğitimi olmadığı halde sosyal medyada kendini psikolog olarak tanıtan çok fazla insan var. Seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Banada her sorunlu insana narsist teşhisi konması saçma geliyor. Ama haklı da olabilir tabi ki bilemiyorum.

Terapi aldığınız kişinin psikoloji eğitimi aldığından eminsiniz değilmi? Eğitimi olmadığı halde sosyal medyada kendini psikolog olarak tanıtan çok fazla insan var. Seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Banada her sorunlu insana narsist teşhisi konması saçma geliyor. Ama haklı da olabilir tabi ki bilemiyorum.
Evet elbette eminim. Sosyal medyadan falan bulduğum birisi değil

X