Tesettürrden çıkmamak için saçlarımı kestirdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zeynep23dmrt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
2
-3
21
Merhabalar ben 10. Sınıfa başlarken kendi isteğimle kapanmıştım şu an üniversite 1 deyim lisedeyken çok yakın olduğumuz ailelerimizin falanda tanıştığı 4 kişilik bir arkadaş grubuyduk hepimiz kapalıydık ondan hani hiç açılsammı falan düşüncesi geçmemişti tabii arada acaba falan gibi düşünceler en dindar kapalı kadında bile olmuştur Her neyse bu yıl üniversite ye başladım yeni insanlar yeni arkadaşlıklar şu an genel olarak arkadaş çevrem hep açık bende artık açılmak istiyorum ama çekiniyorum eğer üniversiteye başlamadan önce olsaydı bu düşünceyi yaşamazdım çünkü ben şeyden çekiniyorum hani herkes artık beni kapalı olarak biliyor falan birden açılacağım tüm herkes şaşıracak bundan çok çekiniyorum ama aşırı şekildede açılmak istiyorum ama bı yandanda bu insanların tepkileri sende korkuyorum bugünde bundan dolayı bugün sırtımdaki saçlarımı kulak hizamda erkek gibi kestirdim şu an moralim daha da bozuldu çıldırmak üzereyim zaten şu an bide üstüne güzelim saçlarımı kestirdim arkadaşlarım sen ne yaptın dedi ve o an anladım ne kadar saçmaladığımı bı yandan ağlıyorum bı yandan kahkahalar atıyorum gitti güzelim saçlarım ne yapacağım bilmiyorum lütfen bı şeyler yazın çok ihtiyacım var okuduğunuz için teşekkür ederim

İstediğiniz için kapanmışsınız yine isteğinizle saçlarınızı açabilirsiniz bence kimsenin düşüncesi önemli değil. Önemli olan hissiyatınız. Yeni saçlarınıza alışıp sevmeye başlayınca rahat şekil verince falan açarsınız daha marjinal bir değişim olur :)

tesettür konusu çok kişisel ona yorum yapamayacağım ama açılmak da kapanmak da kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca ben yıllardır kısa saç kullanıyorum çok rahat oluyor şekillendirme açısından :)

Merhabalar ben 10. Sınıfa başlarken kendi isteğimle kapanmıştım şu an üniversite 1 deyim lisedeyken çok yakın olduğumuz ailelerimizin falanda tanıştığı 4 kişilik bir arkadaş grubuyduk hepimiz kapalıydık ondan hani hiç açılsammı falan düşüncesi geçmemişti tabii arada acaba falan gibi düşünceler en dindar kapalı kadında bile olmuştur Her neyse bu yıl üniversite ye başladım yeni insanlar yeni arkadaşlıklar şu an genel olarak arkadaş çevrem hep açık bende artık açılmak istiyorum ama çekiniyorum eğer üniversiteye başlamadan önce olsaydı bu düşünceyi yaşamazdım çünkü ben şeyden çekiniyorum hani herkes artık beni kapalı olarak biliyor falan birden açılacağım tüm herkes şaşıracak bundan çok çekiniyorum ama aşırı şekildede açılmak istiyorum ama bı yandanda bu insanların tepkileri sende korkuyorum bugünde bundan dolayı bugün sırtımdaki saçlarımı kulak hizamda erkek gibi kestirdim şu an moralim daha da bozuldu çıldırmak üzereyim zaten şu an bide üstüne güzelim saçlarımı kestirdim arkadaşlarım sen ne yaptın dedi ve o an anladım ne kadar saçmaladığımı bı yandan ağlıyorum bı yandan kahkahalar atıyorum gitti güzelim saçlarım ne yapacağım bilmiyorum lütfen bı şeyler yazın çok ihtiyacım var okuduğunuz için teşekkür ederim
Açılmak yada kapanmak bu sizin kararınız olmalı.
Çevreniz hepsi açık diye açılmamalısınız yada kapali diye kapanmamalısınız.Bu sizin kendi isteginiz ve kararınızla olmalı.Insanların düşüncelerine bakarak hareket etmeyin.Biri sizi beğenmiyor diye açilmayın yada kapanmayın kendiniz istiyorsanız yapın.Önemli olan sizin kendinizi nasil sevdiyiniz nasil rahat hiss etdiginiz.

Evet insan bazen böyle düşünmeden işler yapabiliyor😅 Şöyle düşünün bu süreci, zor bir karar vereceksiniz, saçınız uzayana kadar vaktiniz olur düşünmek için. Hem duygularınız yatışır, daha sakin kafayla düşünürsünüz.

acaba falan gibi düşünceler en dindar kapalı kadında bile olmuştur
Bu kanıya nereden vardınız? Gerçekten inanarak kapalı olsanız açılmak gibi bir düşünceye varmazdınız ayrıca birileri ne der diye bakılmaz bu tarz düşüncelerde insanlar konuşur her şeyde her durumda konuşur. Zaten şuan bu düşüncelerinizle başınızı ha kapatmışsınız ha açmışsınız bir manası da yok.

Valla benim arkadaşlarımdan , akrabalarımdan patır patır kapanan da var açılan da. Daha yeni imam eniştemin kızı açıldı, foto paylaşmış instasinda. Haddime değil kimseyi eleştirmek.
Çoğu insan da arkanızdan konuşur konuşur ,sonra susar. Ama arkanızdan konuşmak isteyen zaten başka şey hakkında da konuşur. Çok da dert değil yani.

Çevreden etkilenmediginizi emin olun bana daha çok çevreden etkileniyor gibi geldiğiniz her kararınızda böyle etkilenerek almışsınız belliki yani tesettür etrafa ortama uyum için olan bişey değil bu yola girmek istiyorum diyorsan her türlü tepkiye vs hazır olup ona baglı kalman gerekir ha istemiyorum eminim içimde o his sevgi yok diyorsan kapalı olmanın bi artısı yok ben bu yoldan geçtim böyle saçları kesme falan ama ben aile baskısı ile kapanmış ve kapalı hissetmediğim için yıllarca bunun savaşını verdim sonra kendi halime kalınca kimse karışmayınca kendimi nasıl huzurlu hissediyorsam öyle olmak istediğime karar verip tam tesettür yaşama kararı aldım bunda meal okumanın kuran da anlatılan dinimi daha iyi ögrenmenin araştırmanın da etkisi var tabi önce kendi içinize bakın kalbinizden gerçekten ne geçiyor o önemli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X