Gebeliğe Hazırlık Test sonuçlarim, pko ve gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
eczaneden veya internetten recetesiz alabilirsiniz. Polikistik overin şiddeti önemli. Fazla kilonuz varsa bir an önce kurtulun. Ve insülin direncinize baktırın. İnşallah tez zamanda sağlıklı evladınız olur
Merhaba, kilolu değilim insülin direncine doktor bakmisti yok demisti. Herhangi bir tüylenme problemi vs de yaşamıyorum. Eczaneden d vitamini ve inofolic combi hp aldım. Eczacı d vitaminini sabah tok karnına 1 su bardağına 1 damla şeklinde önerdi. Inofolic combi için adetin 1.gunu başlanarak günde 1 veya 2 dedi. Umarım şifa bulur herkes 😊 tecrubelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Şu an aldım zaten d vitamini özellikle hani güzel bir şey olsun sağlıklı olsun dedim eczacı ocean d3k2 önerdi onu kullanmaya başladım şuan başka kullandığım takviye yok polinos alfa bide gynopol vardı evde onu kullanıyorum aklıma geldikçe.
Maşallah Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🌹
3 yıllık evliyim pkos var evet başka sorun çıkmadı şükür
Kalp damar sorunu bildiğim kadarıyla yok kimsede sadece babamın bacağında varis var orda pıhtı atmıştı ve sanırım aşıdan sonra oldu bende oldum ama öyle bir sorun yaşamadım şuanlık şükür.
Merhaba bana da aynı d vitamini verdiler. Nasıl kullanmanızı önerdiler 😊 bana günde 1 su bardağına 1 damla şeklinde tok denildi

Merhabalar, yonlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim size. D Vitamini aldım ocean D3K2, sabahları bir damla bir süre bardağına damlatip icebilirmisim. Bir de inofolic combi hp aldım. Pkolular kullaniyormus siklikla Lh hormonunu dusurmede de etkiliymis. Günde 1 veya 2 dedi eczacı. 😊 adetin ilk günü kullanmaya başlayacağım onu da. Ben size çok teşekkür etmek istedim
Rica ederim ne demek 🤗 ilaclara başlamak için adet olmayı bekleme hemen bugün basla. Zaten vitamin onlar bi an önce basla

Merhaba bana da aynı d vitamini verdiler. Nasıl kullanmanızı önerdiler 😊 bana günde 1 su bardağına 1 damla şeklinde tok denildi
Merhaba
Ben ek takviye olarak aldım eczaneden doktora daha sormadım ama eczacıı 2 damla damlat çok düşük seninki dedi ama tekrardan soracağım tabi doktora ☺️

Arkadaslar herkese selam,
Doktora gitmemle beraber google araştırma için bir şey yazdığımda hep buradan konular karşıma çıkıyordu ve okuyordum. Bunun üzerine ben de bir konu açarak tecrübelerinizden yararlanmak istedim.
İlk adet olduğum günden beri adetlerim çok düzensizdi. Duphaston adli bir ilac ve doğum kontrol hapı kullandım bir süre doktor yonlendirmesi ile. Ama sanırım o dönemler bekar olduğumdan çok fazla açıklama yapmiyorlardi. 2 yıllık evliyim ve 27 yaşındayım. Artık gebelik de düşündüğüm için rutin kontrol amaçlı doktora gittim.
İlk olarak ultrason bakıldı. Yumurtaliklarin polikistik over görünümüne sahip olduğu söylendi.
Sonrasında adetin 3.gunu hormon testleri ve smear testi yapildi.
En son da adetin 21.gunu progesteron testi yapıldı.
Doktor test sonuclarina gore de polikistik over sendromuna sahip oldugumu ancak doğal yollarla cocuk sahibi olmayı bir süre denemem gerektiğini söyledi, hiçbir takviye de önermedi. Çocuk sahibi olamazsaniz tedaviye baslariz dedi. Pkoyu araştırdım ancak sizlerden de tecrübesi bulunan vardir diye danışmak istedim. Sizler takviye edici ilac veya gıda veya herhangi bir tedavi oldunuz mu? Değerlere göre (Allah nasip ederse) tıbben çocuk sahibi olmam zor mu görünüyor. Ve istanbul anadolu yakasında bu konuda doktor önerisi olan var mıdır? Çok tesekkur ederim şimdiden herkese.
Adetin 3.gunu test sonuclari;
Esteadiol E2 -58
FSH - 6.49
LH-15.2
Prolaktin-12.05
Ek olarak doktor insülin direncinin olmadığını söyledi. Boyum 1.60 kilom da 50.
Adetin 21.gunu test sonucu;
Progesteron-7.2
Merhaba bende 23 yaşındayım 3 yıllık evliyim bende aynı hastalıktan muzdaribim sizin gibi buraya gelip bende yazılanları okuyorum sürekli herkes herşeyi söylemiş aslında ama birde eşin için kontrole gitseniz iyi olur semen testi yaptırsanız yani.Bizde eşime yeni oldu yaptıralı sperm hareketliliğinde yavaşlık bi kaç bişiy daha çıktı şimdi o tedavi görüyor bende aynı zamanda doktora gitmek istiyorum ancak maddi açıdan sıkıntılı bir dönemde olduğumuz içinn biraz ertelemek zorunda kaldık devlet hastanesinde çok zor oluyor ve iyi bir doktor bulamadık özele gidicez bakalım rabbim inşallah en kısa zamanda nasip eder bizede:))

Merhaba Amh 1.46
17 OH Progesteron 2.60
FSH 4.45
LH 3.61
Estradiol E2 132 çıktı hormon testi sonuçları nasıl bilen biri cevap verebilir mi lütfen🙏🙏

Yanlış birşey söylemek istemem bende internetten bakıyorum böyle şeylere ancak sizinkide normal gözüküyor
Amh için şöyle yazıyor hatta “AMH değeri genelde 1.5 ila 4 ng/ml arası normal kabul edilmektedir. AMH, 1 ng/ml ve altında ki değerler ise düşük rezervi gösterir.”

FSHiçin “Normal değeri aralığı olan 0.3-10 mIU/ML'nin üstünde çıkan FSH değerleri kadınların hamile kalma ihtimalini çok düşürür. Hamile kalmak isteyen kadınların fsh değerinin 10'un altında olması gerekir.”

LH “Bu değer normal şartlarda kadınlarda; Foliküler faz döneminde 2.12-10.89 mlU/ml. Siklus ortasının tepe noktasında 19-103 mlU/ml.”

Estradiol E2 “Üreme çağındaki kadın bireyler için mililitre başına 15-350 pikogram aralığıbu hormon için normal kabul edilen değer dilimini oluşturur. ”

Arkadaslar herkese selam,
Doktora gitmemle beraber google araştırma için bir şey yazdığımda hep buradan konular karşıma çıkıyordu ve okuyordum. Bunun üzerine ben de bir konu açarak tecrübelerinizden yararlanmak istedim.
İlk adet olduğum günden beri adetlerim çok düzensizdi. Duphaston adli bir ilac ve doğum kontrol hapı kullandım bir süre doktor yonlendirmesi ile. Ama sanırım o dönemler bekar olduğumdan çok fazla açıklama yapmiyorlardi. 2 yıllık evliyim ve 27 yaşındayım. Artık gebelik de düşündüğüm için rutin kontrol amaçlı doktora gittim.
İlk olarak ultrason bakıldı. Yumurtaliklarin polikistik over görünümüne sahip olduğu söylendi.
Sonrasında adetin 3.gunu hormon testleri ve smear testi yapildi.
En son da adetin 21.gunu progesteron testi yapıldı.
Doktor test sonuclarina gore de polikistik over sendromuna sahip oldugumu ancak doğal yollarla cocuk sahibi olmayı bir süre denemem gerektiğini söyledi, hiçbir takviye de önermedi. Çocuyılıkk sahibi olamazsaniz tedaviye baslariz dedi. Pkoyu araştırdım ancak sizlerden de tecrübesi bulunan vardir diye danışmak istedim. Sizler takviye edici ilac veya gıda veya herhangi bir tedavi oldunuz mu? Değerlere göre (Allah nasip ederse) tıbben çocuk sahibi olmam zor mu görünüyor. Ve istanbul anadolu yakasında bu konuda doktor önerisi olan var mıdır? Çok tesekkur ederim şimdiden herkese.
Adetin 3.gunu test sonuclari;
Esteadiol E2 -58
FSH - 6.49
LH-15.2
Prolaktin-12.05
Ek olarak doktor insülin direncinin olmadığını söyledi. Boyum 1.60 kilom da 50.
Adetin 21.gunu test sonucu;
Progesteron-7.2
merhabalarrrr, bende aynı konudan müzdariptim ve yeni tarihli konu açılımını görünce açıkçası sevindim ve hemen kayıt yaptım. bende pko'luyum ve bir buçuk yıllık evliyim ve 24 yaşındayım. yazdıklarım biraz uzun olabilir şimdiden haberiniz olsun kızlar. genelde sürekli adet olmama gibi bir durumum olmuyordu, yılda 2-3 defa en fazla adet gecikmesi yaşıyorum, yaklaşık 2 ay falan sürdüğü de oluyordu. evlendikten sonra yaklaşık 9-10 ay boyunca adet gecikmesi yaşamadım. ama sonra yaklaşık 2 aya yakın bir gecikmem oldu ve sürekli sağ kasığımda ağrım oluşuyordu. öyle bir ağrı ki sağ tarafım komple tepeden tırnağa ağrıyordu. en son dayanamayıp gece acile gittim ve oradaki doktor pco olabilir dedi. bunu duyduktan sonra bir kabullenme sürem oldu. hemen randevu alıpta doktora gidemedim çünkü pco ile asla hamile kalamazsın diyenler psikolojimi alt üst etmişti uzun lafın kısası. sonra bir randevu aldım özel bir hastaneden, muayene edildi ve pco tanısı gerçekten konuldu çocuk istediğimi belirttim bu süre zarfında da yaklaşık 3-4 aydır korunmuyorduk zaten. doktorumuz hiçbir test yapmadan direkt olarak klomen ve progestan ilaçlarını verdi adetin 3.günü başla 5 gün kullan dedi. adetin 15.günüydü yanlış hatırlamıyorsam progestana başladım. ilacın bitiminde adet olursan adetten sonra görüşelim eğer ki olmasan da 1 hafta bekle test yaptır öyle gel dedi. bana verilen ilaçlara yabancı olduğum için bir araştırmaya girdim. ve bu platformda o kadar şey okudum ki... klomenden sonra yumurta oluşmuş mu oluşmamış mı takip etmesi gerektiğini öğrendim, o yüzden doktorumdan bir şüphe duydum acaba değiştirmeli miyim diye, zaten daha çok yolun başındayım ve ilaçların bitmesini bekledim ilaç bitti ve ertesi gün adet oldum. bana hiçbir test yapmadan ilaç verdiği için başta bir şüpheye düşmüştüm zaten, adet olduğumu da görünce başka doktor arayışında bulundum gerçekten çok araştırdım. pko üzerinde daha fazla çalışmış ve aynı zamanda tüp bebekçi olan bir doktor ile tanıştım. şuanki sürecim bu doktor ile ilerliyor. gerekli testler yapıldı adet öncesi ve adetli iken vajinal muayene de yapıldı bunların üzerine famera ve duphaston, glifor ve corasprin ve aynı zamanda folik asite başlattı. famerayı adetimin 4.günü başlayıp 5 gün boyunca günde bir tane olacak şeklinde başladım. famera bittikten 10 gün sonra yaklaşık olarak tam tarih hatırlayamadım, duphastona başladım ve 7 gün kullanmam gerektiğini söyledi. famerayı bitirdikten 2 gün sonra yani perşembe günü vajinal muayene çağırdı ve yumurtaların 16 mm ulaştığını söyledi. yumurtanın 18-20 mm ve yukarısı idealmiş, günde 1-2mm büyüme yaparmış ve sebeple cumartesi günü beni tekrar muayeneye çağırdı. cuma, cumartesi , pazar ve salı günleri için ilişki takvimi çıkardı ve dediklerini uyguladık. dün akşamda duphastonum bitti ve artık adet olacak mıyım olmayacak mıyım onu bekleyeceğim. bu arada ilk gittiğimizde eşimden de örnek alıp onu da muayene etti. sperm sayısında herhangi bir sıkıntı yok fakat haraketinde biraz sıkıntı varmış, bunun içinde ayrıca bir tedaviye başladık . o yaklaşık 1 aydır ilaçlarını kullanıyor bende şuanlık beklemedeyim, bakalım gerisini de zaman gösterecek. biraz da stresli bir işim var. bu aralar Pollyanna gibi dolaşıyorum etrafta. birde yumurtlama günüme kadar birkaç bitki çayı ve ballı polenli propolisli bir kaşırım yedik - içtik eşimle.

merhabalarrrr, bende aynı konudan müzdariptim ve yeni tarihli konu açılımını görünce açıkçası sevindim ve hemen kayıt yaptım. bende pko'luyum ve bir buçuk yıllık evliyim ve 24 yaşındayım. yazdıklarım biraz uzun olabilir şimdiden haberiniz olsun kızlar. genelde sürekli adet olmama gibi bir durumum olmuyordu, yılda 2-3 defa en fazla adet gecikmesi yaşıyorum, yaklaşık 2 ay falan sürdüğü de oluyordu. evlendikten sonra yaklaşık 9-10 ay boyunca adet gecikmesi yaşamadım. ama sonra yaklaşık 2 aya yakın bir gecikmem oldu ve sürekli sağ kasığımda ağrım oluşuyordu. öyle bir ağrı ki sağ tarafım komple tepeden tırnağa ağrıyordu. en son dayanamayıp gece acile gittim ve oradaki doktor pco olabilir dedi. bunu duyduktan sonra bir kabullenme sürem oldu. hemen randevu alıpta doktora gidemedim çünkü pco ile asla hamile kalamazsın diyenler psikolojimi alt üst etmişti uzun lafın kısası. sonra bir randevu aldım özel bir hastaneden, muayene edildi ve pco tanısı gerçekten konuldu çocuk istediğimi belirttim bu süre zarfında da yaklaşık 3-4 aydır korunmuyorduk zaten. doktorumuz hiçbir test yapmadan direkt olarak klomen ve progestan ilaçlarını verdi adetin 3.günü başla 5 gün kullan dedi. adetin 15.günüydü yanlış hatırlamıyorsam progestana başladım. ilacın bitiminde adet olursan adetten sonra görüşelim eğer ki olmasan da 1 hafta bekle test yaptır öyle gel dedi. bana verilen ilaçlara yabancı olduğum için bir araştırmaya girdim. ve bu platformda o kadar şey okudum ki... klomenden sonra yumurta oluşmuş mu oluşmamış mı takip etmesi gerektiğini öğrendim, o yüzden doktorumdan bir şüphe duydum acaba değiştirmeli miyim diye, zaten daha çok yolun başındayım ve ilaçların bitmesini bekledim ilaç bitti ve ertesi gün adet oldum. bana hiçbir test yapmadan ilaç verdiği için başta bir şüpheye düşmüştüm zaten, adet olduğumu da görünce başka doktor arayışında bulundum gerçekten çok araştırdım. pko üzerinde daha fazla çalışmış ve aynı zamanda tüp bebekçi olan bir doktor ile tanıştım. şuanki sürecim bu doktor ile ilerliyor. gerekli testler yapıldı adet öncesi ve adetli iken vajinal muayene de yapıldı bunların üzerine famera ve duphaston, glifor ve corasprin ve aynı zamanda folik asite başlattı. famerayı adetimin 4.günü başlayıp 5 gün boyunca günde bir tane olacak şeklinde başladım. famera bittikten 10 gün sonra yaklaşık olarak tam tarih hatırlayamadım, duphastona başladım ve 7 gün kullanmam gerektiğini söyledi. famerayı bitirdikten 2 gün sonra yani perşembe günü vajinal muayene çağırdı ve yumurtaların 16 mm ulaştığını söyledi. yumurtanın 18-20 mm ve yukarısı idealmiş, günde 1-2mm büyüme yaparmış ve sebeple cumartesi günü beni tekrar muayeneye çağırdı. cuma, cumartesi , pazar ve salı günleri için ilişki takvimi çıkardı ve dediklerini uyguladık. dün akşamda duphastonum bitti ve artık adet olacak mıyım olmayacak mıyım onu bekleyeceğim. bu arada ilk gittiğimizde eşimden de örnek alıp onu da muayene etti. sperm sayısında herhangi bir sıkıntı yok fakat haraketinde biraz sıkıntı varmış, bunun içinde ayrıca bir tedaviye başladık . o yaklaşık 1 aydır ilaçlarını kullanıyor bende şuanlık beklemedeyim, bakalım gerisini de zaman gösterecek. biraz da stresli bir işim var. bu aralar Pollyanna gibi dolaşıyorum etrafta. birde yumurtlama günüme kadar birkaç bitki çayı ve ballı polenli propolisli bir kaşırım yedik - içtik eşimle.
Merhabalar, iş ile ilgili yoğun bir dönemden geçtiğim için yoktum buralarda. Siz yazalı baya olmuş umarım bebeğiniz sizinledir 🩷 doktor bu yolculukta çok önemli gerçekten, ben gebelik öncesi rutin kontrole gittiğim için çok takılmadım ama doktor pko ile ilgili bana çok açıklama yapmadı sadece ciddi bir sorun yok 6 ay normal yollarla deneyin dedi. Ama ben arastirinca baya korktum. şimdilik folik asit d vitamini omega 3 kullanıyorum. Bakalım ne olacak, Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏🏻

Merhaba Amh 1.46
17 OH Progesteron 2.60
FSH 4.45
LH 3.61
Estradiol E2 132 çıktı hormon testi sonuçları nasıl bilen biri cevap verebilir mi lütfen🙏🙏
Merhaba, ben pek anlamıyorum değerlerden, arkadaşlardan bilgili olanlar vardır muhakkak 🙏🏻 bebek mi istiyorsunuz siz de ☺️

Merhabalar, iş ile ilgili yoğun bir dönemden geçtiğim için yoktum buralarda. Siz yazalı baya olmuş umarım bebeğiniz sizinledir 🩷 doktor bu yolculukta çok önemli gerçekten, ben gebelik öncesi rutin kontrole gittiğim için çok takılmadım ama doktor pko ile ilgili bana çok açıklama yapmadı sadece ciddi bir sorun yok 6 ay normal yollarla deneyin dedi. Ama ben arastirinca baya korktum. şimdilik folik asit d vitamini omega 3 kullanıyorum. Bakalım ne olacak, Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏🏻
maalesef hala denemedeyiz. bende çok yoğunum anca gelebildim buralara yanıtınız için teşekkür ederim. kasım ayından beri şehir dışındayız iş gereği o yüzden doktorumla konuştum ve aralık ayı boyunca yanına gidemedim. dolayısıyla folik asitten başka da bir ilaç kullanmıyorum şuan. bu ay yumurtlama dönemim normal adet gören kadınların ki gibi adetin 14.gününde oldu. ovülasyon testinden takip ettim bende. aralık 28-29 gibi adet görmem gerekli normal şartlarda. bakalım ne olacak? Ben de bu arada D vitaminime hiç baktırmadım bu süreçte yani . daha öncelerinde d vitaminim düşüktü hatırladığım kadarıyla hatta bir damla vermişti sağlık ocağındaki doktorum. D vitamini bana çok mantıklı geldi. bende bir kan versem diyorum.

X