Testim pozitif sonraki süreç nasıl olacak

scarlett O hara

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2024
8
1
26
Merhaba hanımlar adetim 7 gün gecikince bir test aldım ve sabah yap dedi yinede dayanamadım gece yaptım pozitif çıktı çok şükür bu testlerin yanılma payı var mıdır ne zaman hastaneye gitmeliyim yardımcı olurmusunuz çevremde danışacağım kimse yok

Eklentiler

• 4C89613A-1E50-4731-AEA0-0ADC249E15CD.jpeg
    4C89613A-1E50-4731-AEA0-0ADC249E15CD.jpeg
    138,9 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_7363.jpeg
    IMG_7363.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 36
Bence pozitif ve bebiş var 🌸 Hastaneye kadın doğuma gidin ve ultrasonda keseyi görür muhtemelen. Gebelik sağlıklı mı değil mi bilgi verir🥰 ardından cihaz iyiyse kalp sesini duyabilirsiniz yoksa 10 gün sonra için çağırır kalp sesini duymak için :) doktor size sonraki kontrol zamanını gittiğinizde söyleyecek şu aralıkta gel diye 🌸

Benim regl 4 gün geciktiğinde gidip kan vermiştim akşamında sonucu çıkmıştı. Sonuç çıkınca hemen kadın doğuma gittim ama çok küçük olduğu için kese boş ama bu bebek yok anlamına gelmez çok erken bir dönem demişti doktor 2 hafta sonra gittim kesenin içi o zaman görünmüştü. Hamile olduğunuza emin olmak için kandan test yaptırın bence riskli bir durumunuz yoksa da 1 hafta falan bekleyip öyle hastaneye gidebilirsiniz.

Merhaba hanımlar adetim 7 gün gecikince bir test aldım ve sabah yap dedi yinede dayanamadım gece yaptım pozitif çıktı çok şükür bu testlerin yanılma payı var mıdır ne zaman hastaneye gitmeliyim yardımcı olurmusunuz çevremde danışacağım kimse yok
gidip yarın kan testi yapın ve değeriniz 2500-3000 olana kadar testlere devam edin 2 günde bir. sağlıklı artış için 2 günde en az %60 artması lazım. sağlıklı artmıyorsa doktora gidin. ama sağlıklı artıyorsa söylediğim değere gelince doktora gidin ultrasonda görünüyor bebek o dönemde. doktorlar adet gecikmesinin 2.haftasında gitmenizi öneriyor genelde çünkü tek kontrolde hem keseyi görebilir hem de kalp atışını duyabilirsiniz. erken giderseniz kalp atışı için bir hafta sonra tekrar çağırıyorlar.

çok teşekkür ederim kızlar güzel dilekleriniz için peki gidince ultrasonda çıkar mı eşime süpriz yapmak istiyorum ultrason resmiyle 🙈
Şimdi gidersen kese çıkar sadece bence kalp atışını da duyamayabilirsin. Doktor en azından kesenin olduğunu söyler. Adetin 1 hafta gecikmiş ama döllenme ne zaman olmuş onu bilemeyeceğimizden kalp atışı duyulur mu şuan kestiremedim. Eşinize keseyi gösterip doktorun söylediklerini söyleyebilirsiniz bence😊

gidip yarın kan testi yapın ve değeriniz 2500-3000 olana kadar testlere devam edin 2 günde bir. sağlıklı artış için 2 günde en az %60 artması lazım. sağlıklı artmıyorsa doktora gidin. ama sağlıklı artıyorsa söylediğim değere gelince doktora gidin ultrasonda görünüyor bebek o dönemde. doktorlar adet gecikmesinin 2.haftasında gitmenizi öneriyor genelde çünkü tek kontrolde hem keseyi görebilir hem de kalp atışını duyabilirsiniz. erken giderseniz kalp atışı için bir hafta sonra tekrar çağırıyorlabiraz

Şimdi gidersen kese çıkar sadece bence kalp atışını da duyamayabilirsin. Doktor en azından kesenin olduğunu söyler. Adetin 1 hafta gecikmiş ama döllenme ne zaman olmuş onu bilemeyeceğimizden kalp atışı duyulur mu şuan kestiremedim. Eşinize keseyi gösterip doktorun söylediklerini söyleyebilirsiniz bence😊
Herkese çok teşekkür ederim kızlar 🫶 hayırlı geceler diliyorum 🥰🥰🥰

X