Teyzemin anlamsız hareketleri çıldırmak üzereyim yardım edin

myday8888

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2023
29
-19
35
Arkadaşlar merhaba kafayı yemek üzereyim sırf sizlerle dertleşmek için üye oldum bana yardım edin kimse anlamıyor beni.
Yaklaşık 9ay önce doğum yaptım,hamileliğim birdaha hamileliği istemeyecek kadar zor geçti,psikolojik olarak,fiziken falan aşırı yıprandım hatta bebeğime kardeş falan istemiyorum,büyük konusmak istemiyorum ama kararımız eşimle bu yönde.Bebegimi çok seviyorum bu arada ona canım feda herşey yolunda tüm kilolarimi verdim 50kiloyum şu anda ilk bir ayda hepsi gitmişti neredeyse bunalımdan dolayı giyememistim yemek falan karnimda çatlak dahi olmadı resmen bekar halimdeki ve ilk evlendigimdeki halim gibiyim

Lohusaligimda tabiki bir o kadar zordu.Panik atak,anksiyete var bende hamileyken ilacımı alamamistim ama lohusalıkta bu kadar kötü olacagimi bilsem doktorum çok kötüysem alabilirsin dediğinde alırdım,neyse geçti sukurki o zor gunler.

Şimdi esas meseleye geleceğim bieaz kendimi de anlatmak istedim tam ruh halimi ifade etmek için.

Hamileyken bir o kadar sinirliyken teyzem,ki kendisini çok severdim eskiden arkadaş gibiydik hala seviyorummama beni çok bunalttı.Hamileylen devamlı arayıp,gelip saçma ve boş boş konuşurken sakin olmaya calisiyordum.

Doğum esnasında da oradaydı tamam yanımda olmasi güzel ama doğumun hemen sonrasında karnın hala hamile gibi demesi beni delirtmek için bir baslangicti adeta.

İşte toksik bir tip habire ben hamileyken şöyle,böyleydi ben tek büyüttüm(eşinden ayrı)anneli söyle fedakarlik,böyle fedakarlık vor vir susmaksizin konuşuyor.

bebek doğdu dünya tatlısı bebeğim çok sevdi haklı olarak habire görüşmek onu görmek istiyor.Gorebilir ben gelenlere mutlu oluyorum konu o değil ama boş konuşmalarına devam ediyor.lohusayken sütüm konusunda da vir vir basimin etini yedi.anne sütü önemli,işte emzirmelisin mamayla büyümesin nolur gibi gibi

çıldırıyordum anlıyor musnuz ona o kadar deli oldum ki annemin en ufak söylemleri bile deli ediyordu kaç kere kavga ettik annemle sebebi teyzem başımın etini yiyordu,hala yiyor kayınvalidem annem çevremde kimse durum hakkında konuşmazken sen kimsin ne yapmaya çalışmaktasin

işte tüm bunların üzerine annemlerle aynı semtteyiz bununla da ne yazık ki annemlere yakın bir yere taşındık bununda tam önündeki apartmana Allah'ım aylardır beni takip ediyor camdan ordan işte mesaj atıyor esin şu an arabayla gidiyor,AA seni gördüm camda bebegm napıyor uyudu mu devamlı mesaj mesaja cevap yazmıyorum anneme annne anneme yazıyor bana cevap yazmadı iyi mi diye.

bakın anlıyorsunuz dimi burada bunaltma var artniyet hisswdiyorum artık.kizi var kuzenim o da bebeği seviyor gelsinler sevsinler ama iki üç haftada bir ayda bir aile meclislerinde toplanirken gelip sevsinler ama ben her dakika sana yazmak seninle görüşmek zorunda değilim.

Bir kere kafa yapısı da çok yobaz,detay vermeyeyim geçen oruç konusunda tutmayanlar için herkes dinden çıkmış gibi saçma bı yorum yaptı artık katlanamadigimi göstermek için sacmalama teyze dedim ne alakası var dedim bunun gibi saçmalıklar psikoljisi iyi değil.

annemde işte evlenemden önce onla gorusuyordun şimdi ne oldu diyor yapma yazım teyzene falan diyor vicdanim el vermiyor goruseyim umursamayim bu saçmalıkları diyorum onu gördüğüm an bile sinir basıyor,saçma konuşmalarını duymak istemiyorum bebeğimi ay burnumda tuttu nolur seveyim bı falan diye baya seviyor sevsin sıkıntı yok sevgisi de aşırı gibi geliyor artık bebeğimi kaçırır mi falan diye bile düşünmeye başladım gerçekten bakın diğer teyzem de seviyor ailenin diğer üyeleri de ama kimse bunun gibi değil bunda cozemedigim bir sikknti var ama anlatamıyorum annemle kardeşimle konuşmaya çalıştım anlamadılar o teyzen uzak durma küsme falan diyor.

amacım küsmek ilişkiyi koparmak değil sadece mesafeli durmak bunu nasıl başarabilirim lütfen yardım edin artık bu semtten hatta bu şehirden gitmek istiyorum onun yüzünden.iki gün yazmasa üçüncü gün mutlaka yazıyor nerdesin bebek napiyor nasıl vs vs.gecen gelmişler kapıya uyuyordum duydum açmadım ya dinlenmeye dahi zor zaman buluyorum anneler beni anlayacaktır.

ona gittiğim zaman da bırakmıyor hadi gideyim hemen kalkiyim diyorum yok kızımı bekle okuldan gelsin o da sevsin nolur diye akşam beşe kadar orda tutuyor beni.

bir yandan vicdanım bir uandan bu hislerim cildirmak üzereyim önerilerinize açığım sevgili arkadaşlarım.

Teyzelerin hepsi böyle galiba. 4 tane teyzem var beni düşünün. Annemi ararlar zayıfla diye perişan ederler. Beni ararlar annene yardım et şunu al bunu al. İnsan çok bunalıyor gerçekten hak veriyorum.

Ama içlerinde kötü niyet olmadığını biliyorum iyi niyetten hepsi. Sizin stresli zor zamanınıza denk gelmiş. Biraz mesafe koyun. Kendinize zaman verin.

Git gide arayı açacak görüşmeyeceksiniz yapacak bir şey göremedim başka.
Evet bende onu istiyorummama devamlı birde gel gel diye ısrar ediyor bak gelemem teyze çıkınca birtek spora gidiyorum anneme gidiyorum bebeği birakip diyorum.anlasin diye görüşmek istemediğimi anlamıyor arayı açınca ben vicdansız biri olmam dimi ayıp etmiş olmam dimi görüşmek istemiyorum ne yapayım gerçekten haklı olduğumu düşünüyorum :KK43:

Teyzelerin hepsi böyle galiba. 4 tane teyzem var beni düşünün. Annemi ararlar zayıfla diye perişan ederler. Beni ararlar annene yardım et şunu al bunu al. İnsan çok bunalıyor gerçekten hak veriyorum.

Ama içlerinde kötü niyet olmadığını biliyorum iyi niyetten hepsi. Sizin stresli zor zamanınıza denk gelmiş. Biraz mesafe koyun. Kendinize zaman verin.
Yaaa çok teşekürler anlayışlı yorumunu için ❤️galiba hepsi böyle dimi ama diğer teyzem bunun gibi değil onun gibi mesafeli olmasını istiyorum.

Sizi de çok bunaltmislar insan görüşmeyim diyor ama bir yandan vicdan bir yandan su bu kafamda deli sorular dönüp duruyor :KK43:(

Bebek sevgisi fazla heralde kötü bişey goremedim. Ama bunaldiysaniz mesafe koyun iki görüşuyorsaniz bir görüsun, bahaneler bulun falan. En olmadı biraz bunaldim bu aralar kimseyle görüşmek istemiyorum üstüne alinma kafamı toparliyim biraz görüşüruz yine dersiniz

Sadece sizin teyzeniz mi toksik
Ülke can çekişiyor bu yobazlar nedediğini bilmezler yüzünden
Bunlar birey anne eş vatandaş komşu
GÖrüşmeyin ciddi anlamda görüşmeyin
Gerçekten öyle ya delirmemek elde değil oruç tutmayanlara ne hakla o şekilde konuşur dimi daha ne yobazliklar görsen.evlenip yurtdışına gitmisti bir gram kafayı geliştirmeden döndü oradan boşanmış olabilir psikolojisini anlıyorum yanında olmaya çalıştım hep ama

Görüşme ama açıklama yaparak değil. Aradı mi açma, annen söyledi mi işim var de, mesaj mi çekti cevap yazma. Çocuğu da gösterme.
Ne vicdani. Modern tıpta psikiyatri diye bir dal var, deliren gidip tedavisini olsun diye.
Anneniz ısrar ederse siz de ona teyzeyi psikiyatride goturmesi konusunda ısrar edin.

Bebek sevgisi fazla heralde kötü bişey goremedim. Ama bunaldiysaniz mesafe koyun iki görüşuyorsaniz bir görüsun, bahaneler bulun falan. En olmadı biraz bunaldim bu aralar kimseyle görüşmek istemiyorum üstüne alinma kafamı toparliyim biraz görüşüruz yine dersiniz
Evet aşırı ötesi fazla diyorum ya acaba kaçırır mi bebeğimi falan diye düşündürüyor bana :)bende sağlıklı düşünemiyorum bazen ama mesafe koyuyorum.anlamiyor daha da üstüme geliyor o kısmı anlayamadim amacı ne olabilir

Evet aşırı ötesi fazla diyorum ya acaba kaçırır mi bebeğimi falan diye düşündürüyor bana :)bende sağlıklı düşünemiyorum bazen ama mesafe koyuyorum.anlamiyor daha da üstüme geliyor o kısmı anlayamadim amacı ne olabilir
Normalde de böyle biri mi bebekten sonra mi oldu

Görüşme ama açıklama yaparak değil. Aradı mi açma, annen söyledi mi işim var de, mesaj mi çekti cevap yazma. Çocuğu da gösterme.
Ne vicdani. Modern tıpta psikiyatri diye bir dal var, deliren gidip tedavisini olsun diye.
Anneniz ısrar ederse siz de ona teyzeyi psikiyatride goturmesi konusunda ısrar edin.
Heh aynen öyle yaptım yine yazdı bugün cevap dahi vermedim anneme falan yazacak yine yarın kesin aynen dediğin gibi yapacağım annemde farkinda psikoljisi bozuk kocası yok yaninda ol falan diyor ama psikiyatriyr git diye kendisine de söyledim para yok vs diye apayrı uzun uzun konuştu ona da uzak durmak en güzeli

Gerçekten öyle ya delirmemek elde değil oruç tutmayanlara ne hakla o şekilde konuşur dimi daha ne yobazliklar görsen.evlenip yurtdışına gitmisti bir gram kafayı geliştirmeden döndü oradan boşanmış olabilir psikolojisini anlıyorum yanında olmaya çalıştım hep ama
Yurt dışındaki türklerin bazıları dua ettirir burdakilerine
40 yıl almanyada olup kelime almanxa bilmeyen var
Neler diyor başka ? Gerçi başka ne diyecek

Bence teyzede sıkıntı yok. Siz tahammülsüz birisiniz. Evlenmeden önce menfaat sağlarken iyiydi evlenip çocuk yapınca ihtiyacın kalmamış o yüzden defetmek istiyorsun tek sorun bu.

Keşke böyle bir teyzem olsaydı.
Alakası yok o sizin yorumunuz.

Yurt dışındaki türklerin bazıları dua ettirir burdakilerine
40 yıl almanyada olup kelime almanxa bilmeyen var
Neler diyor başka ? Gerçi başka ne diyecek
Heh aynen arkadaşım doğru memleket Almanyadan geldi zaten birde çok Almanca biliyormuş gibi aralara Almanca kelime sikistiriyor ay Türkçesini bulamadım falan diye :)a2bile değil dil seviyesi neler neler ya anlatmak bitmez

Gorusme istemiyorsan, ben pek sikinti sezmedim. Benim de 1 tane catlagim yok, dogurmamis gibiyim. Ilk eve geldiğimde, annem bebegi karninda mi unuttular demişti:) bunu kafaya bile takmadım. Hassassin sanirim

Yo yo bebekten sonea oldu bebek olmadan önce ayda yılda bi görüşürduk bebekten sonea inanilmaz görüşme ısrarları resmen tacize döndü kafayı yedirtti bana
Çocuk sahibi olmadığı için böyledir diyecektim ama kızı varmış yani bu duyguyu tatmış. O yüzden anlam veremedim. Belki de bebeğiniz o kadar tatlı ki sürekli sevesi geliyordur:) ruh hastalığı yoksa bebeğinizi kaçırmaz daha neler 😁

X