Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

Ewet Cnm Hipotrodi Tsh Im Yüksek çikmişti şimdi Normal Seviyede Doktorum Unut Bu Hastaliği Dedi Sadece Ilaç Kullanacan O Kadar Benim Kilo Problemim Yok 54kg Boyumda 168 Normal Yani Napalim Millet Ne Dertlerle Uğraşio Bizimkide Bu Olsun Dimi Yanii

mrb bende tiroit hastasıyım .nodüllü.hiper tiroidi.hepinize geçmiş olsun.allahım şifa versin hepimize.
:1shok:gözlerim buna benzedi biraz.

Necla Cnm Geçmiş Olsun Allah şifa Versin Dediğim Gibi Allah Büyük Dertlerden Sakinsin Amiiin

Canim Kapsamli Bi şekilde Anlatmişssin Ellerine Sağlik Herkesi Aydinlatman çok Güzel Olmuş...ben De Saç Dökülmesi Vardi Bunun üzerine Gittim Geceleri Kalbim çarpiyordu Kabusla Uyaniyordum Panikataktan şüphelendim Tsh Im Yüksekmiş Bende Nodül Yok Arada Sinirlilik Oluyor Ama Saman Alevi Gibi Işte Onun Dişinda Bi Problemim Yok Ama Tavsiyem Her Kadin Bi Tsh Ina Baktirsin Hiç Bi Belirtide Olmayabiliyor Endokrinoloji Bölümüne Gitmenizi Tavsiye Ederim Başinda Yakalamak En Iyisi Geçmiş Olsun

selam arkadaşlar hepimize geçmiş olsun bende 1,5 ay oldu hipotiroitimin olduğunu öğreneli,7 senelik evliğim 1 düşüğüm oldu arada korundukta,eylül ayında bebek tedavisine başladım,tsh yüksek çıkmasına rahmen dr. sorun yok dedi,7 ay ilaç kullandım tedaviye karşılık veremedim,kendi araştırmamla ve şikayetlerimle bir dahaliye dr. gittim tsh 7.24 çıktı bebeğin olmasına engelliye bilir dedi,45 gündür levotiron kullanıyorum 3 ayda bir kontorüle cağırdı,bakalım hayırlısı,inşallah sebeb budurda düzelir bir evladım olur,morelde çok önemli,sizinde tsh kaç,birde bebeği olmayan varmı?

MİNİK SERÇE KARDEŞİM ALLAH YARDIMCIN OLSUN TSH IN YÜKSEK OLMASI GEBELİĞE ENGEL OLABİLİYORMUŞ AMA SNEİNKİ ÇOK YÜKSEK ÇIKMAMIŞ BENİMDE İLK 10 ÇIKTI ŞİMDİ NORMAL SINIRLARDA İKİ AY İLAÇ KULANDIM TEFOR HEMDE YARIM İÇTİM DÜŞTÜ DOKTORUMDA ÇOK İYİ DEDİ GEBELİKTE TSH ÖNEMLİYMİŞ BENDE SORDUM ÇOK KORKTUM YA BEKARIM AMA İLERİSİ İÇİN ENGEL OLMAZ DEDİ SEN İLACINI DÜZENLİ İÇ VE İÇİNE RAHAT TUT TSHIN NORMALE DÖNECEK O KÜÇÜCÜK HAP MUCİZEVİ BİŞEY EĞER HAMİLE KALIRSAN İLACI ASLA BIRAKMIYORMUŞSSUN ZATEN BEBEĞE DE ZARAR VERMİYORMUŞ EĞERKİ İLAÇ KULLANMAZSAN BEBEĞE ZARARI OLABİLİYORMUŞ YA KÜÇÜCÜK Bİ ŞEY ZATEN İÇELİM NE VAR Kİ ÜZÜLME TAMAM ALLAH EN KISA ZAMANDA BEBİŞİNİ KUCAĞINA NASİP ETSİN SEVGİLEER:1hug:

ayyyy bu resimler çok kötü ya :tomato:
ben bu hastalıgın genelde ırsi oldugunu biliyorum çünkü benim annemde de var bende de var ama az miktarda ben ilaç kullandıgımda tüylenme yaptı bende bıraktım tabi çokk oluyo şimdi iyolu tuz kullanarak kendime dikkat ediyorum ve bende adet düzensizligine baglı olarak pko hastalıgı oldu
herkese geçmiş olsun allah herkese acil şifalar versina.s.a.s.a.s.

selam arkadaşlar hepimize geçmiş olsun bende 1,5 ay oldu hipotiroitimin olduğunu öğreneli,7 senelik evliğim 1 düşüğüm oldu arada korundukta,eylül ayında bebek tedavisine başladım,tsh yüksek çıkmasına rahmen dr. sorun yok dedi,7 ay ilaç kullandım tedaviye karşılık veremedim,kendi araştırmamla ve şikayetlerimle bir dahaliye dr. gittim tsh 7.24 çıktı bebeğin olmasına engelliye bilir dedi,45 gündür levotiron kullanıyorum 3 ayda bir kontorüle cağırdı,bakalım hayırlısı,inşallah sebeb budurda düzelir bir evladım olur,morelde çok önemli,sizinde tsh kaç,birde bebeği olmayan varmı?

slm geçmiş olsun.hamilelikte yüksekse çocukta zeke prıblemleri oluyor.allahım sanada bebek nasip etsin.inş olur.:teselli::teselli::teselli:

ayyyy bu resimler çok kötü ya :tomato:
ben bu hastalıgın genelde ırsi oldugunu biliyorum çünkü benim annemde de var bende de var ama az miktarda ben ilaç kullandıgımda tüylenme yaptı bende bıraktım tabi çokk oluyo şimdi iyolu tuz kullanarak kendime dikkat ediyorum ve bende adet düzensizligine baglı olarak pko hastalıgı oldu
herkese geçmiş olsun allah herkese acil şifalar versina.s.a.s.a.s.

slm geçmiş olsun.guatır hastalarında iyotlu tuzu doktora sorup öyle kullanın.bazılarında iyot yasak.
:a015::a015::a015:

Bende altı ay önce öğrendim tiroid sorunum olduğunu levotiron kullanıyorum saçlarımda aşırı dökülme vardı hiç kalmadı yalnız doktorumdan memnun değilim doğru bilgi alamadım sadece nodüllü guatra deyip geçiştirdi nodüllerin sıcağı soğuğu varmış internetten öğrendim :eek:klava:CADIARZU

Bende altı ay önce öğrendim tiroid sorunum olduğunu levotiron kullanıyorum saçlarımda aşırı dökülme vardı hiç kalmadı yalnız doktorumdan memnun değilim doğru bilgi alamadım sadece nodüllü guatra deyip geçiştirdi nodüllerin sıcağı soğuğu varmış internetten öğrendim :eek:klava:CADIARZU

slm.bende aynı çeyleri yaşadım.geçmiş olsun.ultrason sindigrafi çekilmedimi.kan tahlilleri yapıldımı
nodülün durumunu araştırmaları lazım .neden yapmadılarki.ilaç alıyormusun.araştırma yapmadan nasıl seni gönderiyor anlamadım.
bendede nodül var. nodüler hipertiroidi.

Bayanlar Tefor Içen Var Mi Aranizda Ben Yarim Aliyirum Her Gün Tüylenme Problemi Yapar Mi Ilerde Onu Merak Ettim

bende de hipertroid var.
11 aydır tedavi görüyorum.
Allahtan ilaç tedavisi yeterli görüldü.

Allah dertsiz deva vermesin..
Ne hastalıklar var..

Bayanlar Tefor Içen Var Mi Aranizda Ben Yarim Aliyirum Her Gün Tüylenme Problemi Yapar Mi Ilerde Onu Merak Ettim
ben tefor kullanıyorum canım yarım alıyorum çeyrekle başladım yarıma çıktı valla tüylenme yapmadı bende ama bilmem yapıyormu acaba

merhaba kızlar bende küçük yaşlardan beri hipotroid hastasıyım.bu hastalığımı pek kale almadım açıkcası.sadece boğazımla alakalı sanıyordum ve bana rahatsızlık vermediğine inandırmıştım kendimi takii evlenene kadar.neyse ben evlendim hamile kaldım kızım doğdu derken bende aşırı sinirlilik baş ağrısı çarpıntı aşırı kilo alma şişkinlik adet düzensizliği ben burdayım dedi. bütün bunlar sevgili tiroidimdenmiş.şimdi ilaç kullanıyorum.nekadar faydası olacak bilmiyorum.en sinir olduğumsa kilo verememek. denemediğim rejim listesi zayıflama bantı kemer kalmadı sonuç kocaman (0) olsun artık takmıyorum. allaha şükür ailemle mutluyum. ve tiroid hastalarına takmayın diyorum. Allah beterinden saklasın..

Bende De Tüylenme Yapmadi Sadece Merak Ettim Yapar Mi Diye Sağol Sorumla Ilgilendiğin Için Canim

TATYANA KARDEŞİM BU HASTALIĞI KÜÇÜK YAŞTA ÖĞRENDİĞİNİ VE UMURSAMADIĞINI SÖLÜOSUN PEKİ İLAÇTA MI KULLANMADIN KULLANDIĞIN HALDE BU SIKINTILARI MI YAŞADIN YOKSA HİÇ İLAÇ TEDAVİSİNEDE BAŞLAMADIN MI EĞERKİ BAŞLAYIP HAMİLELİĞİN SÜRESİNCEDE İLACA DEVAM ETTİYSEN BÖLE SIKINTILARIN OLMAMASI GEREKTİNİ DÜŞÜNÜYORUM VE EWET SİNİR BENDE DE OLUYOR HEMDE EN KÜÇÜK ŞEYLERE KENDİMİ TUTMAYA ÇALIŞIYORUM KİMİ ZAMAN BAŞARILI OLUYORUMDA SİNİRİN ESİRİ OLUP SEVDİKLERİMİ KIRMAK İSTEMİYORUM BUNUN SIKINTISINI İNANIN ÇOK YAŞADIM VE ÇEVREMDEKİ İNSALARIN HALİNE ACIMAYA BAŞLADIM BENİM YÜZÜMDEN BU YÜZDEN SIRF SEVDİĞİMDEN BİLE AYRILMAYI DÜŞÜNDÜM O DERECE YANİ AMA İLAÇ BANA İYİ GELDİ BENDE 6 AY ÖNCE ÖĞRENDİM HERKESE GEÇMİŞ OLSUN:teselli:

bende sorcaktım levotiron kullanıyorum tüylenme yaparmı diye,7 ay bebek tedavisi gördüm aşırı tüylenme yaptı...tatyana bence hafife alıncak hastalık değil,bende öğrendiğimde çevremdekiler önemli değil diye yorum yaptı ama ben biliyordum ki çok önemli,çünkü en yakın arkadaşım lenf kanseri olmuştu bu hastalıkytan,hipertiroiti vardı küçük yaşta öğrenmiş tedavisini oluyormuş,taki evlenip cocuğu olana kadar oğlu olduktan sonra tedaviyi bırakmış arkadan 2 de olnuca,onların sorunlarıyla hep erteledi,geçen sene sünnet düğünü yaptı,sıkıntıları çok artmıştı tabi gün geçtikçe boğazı şişiyordu,bayılmaları başlayınca bu kış dr.gitti 8 nodül olmuş ameliyat oldu,,patoloji sonuçları iyi çıkmadı lenflerinede sıçramış 2ciye ameliyatoldu arkadan atom tedavisi 20 gün evinden eşinden yavrularından ayrı kaldı radyasyon var diye annesinde kldı,onun çektiyi sıkıntıları gözümle gördüm çok kötü bir eşinin ailesinden destekte görmedi derdini anlattı paylaşan olmadı ,kendi annelerinede anlatamadı,bir bana anladabiliyordu,insanların ona acıyarak bakmasını istemiyordu,ben onun için hastalımı hafife almıyorum en çok korktuğum şeyde bir bebeğim olursa ona etkisi olmaması,bu hastalıkta paylaşma çok iyi geliyor sanal ortamda olsa insan hafifliyor..size tafsiyem hafife almayın....hepimize rabbim şifa versin...

öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum.yaklaşık bende 4 yıldır guatr hastasıyım ve benimki zehirli dedikleri cinsten.bir çok doktor değiştirdim ama kimse beni ameliyat etmeye yanaşmadı.her gittiğimiz doktor ben bu riski göze alamam diyor.zehirli guatrın son safhasında bide.allahtan dışta falan bi belirginlik yok.ilaç tedavisi görüyorum mecburen.ama burdaki doktorlarda bana ilacı bıraktırdılar fazla kullanılmaz diye ama benim bildiğimde guatr hastaları ömürleri boyunca ilaç kullanmak zorundalar????ne yapıcağımı şaşırdım valla..allaha emanetim heralde şuan....fisfisfis

X