Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

Ben De Pzt Günü Kontrole Gideceğim Doktoruma..bakalim Değerlerim Ne Durumda...en Son Normal Araliktaydi Inş Yine öledir...ben şunu Merak Ediyorum Pztsiyi Beklemeden Aranizda Fikir Sahibi Olan Varsa Benle Paylaşsin Bende Nodül Yok Ama Acaba Değerlerim Normal Aralikta Olsa Dahi Oluşabilir Mi Böle Bir şey...birde Benim Doktorum Eliyle Boğazima Bakti Yutkunmami Istedi Ve Yok Dedi Sende Nodül Bi Makinayla Ultrasonla Bakmasi Gerekiyor Muydu Bilmiyorum.ama Ben Gerçekten Iyi Farkettim Bu Işi Başinda Yakaladim Yoksa Ilerde Başima Iş Açabilirdi Herkese Geçmiş Olsun

bende de hipotiroid.çok moralim bozulmuştu duyduğumda.ilaç kullanmaya başladım bakalım 2 ay snra kntrolum var durumum ne olacak.

Doktora Ilk Gittiğimde Tsh 10 T3 Ve T4 Normal Araliktaydi I.nternette Araştirdiğima Göre Kisirliğa Sebep Olabileceğiydi.ve Ben Doğal Olarak çok Korktum.ama Benim Başinda Yakaladiğimizi Ilaçla Normal Seviyeye Düşeceğini Kafama Fazla Takmamami Söledi Hatta Unut Sen Bu Hastaliği Dedi Ve Gerçekten Iki Ayda Değerlerim Normal Seviyeye Düştü Size Sormak Istediğim Benim Gibi Ilaç Kullanip Değerleri Normal Olsa Dahai Bebek Problemi Yaşayanlar Var Mi Bebeğin Olmamaisna Başka Sebeplerde Var Biliyorum Ama Sirf Bu Yüzden Olmayan Var Mi Paylaşirsa Sevinirim

Ben De Pzt Günü Kontrole Gideceğim Doktoruma..bakalim Değerlerim Ne Durumda...en Son Normal Araliktaydi Inş Yine öledir...ben şunu Merak Ediyorum Pztsiyi Beklemeden Aranizda Fikir Sahibi Olan Varsa Benle Paylaşsin Bende Nodül Yok Ama Acaba Değerlerim Normal Aralikta Olsa Dahi Oluşabilir Mi Böle Bir şey...birde Benim Doktorum Eliyle Boğazima Bakti Yutkunmami Istedi Ve Yok Dedi Sende Nodül Bi Makinayla Ultrasonla Bakmasi Gerekiyor Muydu Bilmiyorum.ama Ben Gerçekten Iyi Farkettim Bu Işi Başinda Yakaladim Yoksa Ilerde Başima Iş Açabilirdi Herkese Geçmiş Olsun

Yalniz Olmadiğimi Bilmek Ve Bu Hastaliği Benim Gibi Yaşayan Insalarla Paylaşim Içinde Olmak Gerçekten çok Güzel .. çoğu Kadin Ayni Dertten Muzdarip Ne Yazikki

Ya Millet Konu Dişida Bana Yardimci Olurmusunuz Bende Sayfama Resim Koymak Istiyorum Nerden Yapiyoruz Ben Yeni üyeyim Acamilik çikiyo Naparsiniz

sevgili arkadaşlar bende hipotriod hastasıyım 4-5 senedir tedavi görüyorum ölene kadarda tedavi görmem gerekiyormuş.çocuğum olması için tedavi gördüğüm zaman ortaya çıktı bu hastalığım şimdi 6 ay aralıklarla kontrole gidiyorum şimdilik teforun tek dozunu uygun buldu doktorum ama miktar ilerde değişebilirmiş...herkese geçmiş olsun!yerimseniben

Öyle eliyle yoklamakla nodul anlasilmazki.Bir ultrason falan yapmasi lazim.Bende 5 senedir troid hastasiyim ama doktorumun bir kere dahi elinle yoklama yaptigini görmedim.Ultrasona yolluyo ve sürekli de kan testleri yapiyo.Bana biraz garip geldi.Nodül olma ihtimali maalesef troid hastalarinda her zaman var.Zaten siklikla kontrollerin amacida nodül olusumunu engellemek veya erken farketmek.Benim doktorum ilaclarin düzenli sekilde kullanildigi halde nodül riskinin azaldigini söyledi.umarim yardimci olmusumdur.

bende troid hastasıyım ama ilaç kullanmıyorum.3 ayda bir düzenli ultrason çekip hormon değerlerimi ölçtürüyorum ve bu bilgileri dosyalıyorum.levatiron ve tefor aynı förmokolojik etkilere sahip ilaçlar zaten.sadece üretici firmalar farklı.dr önermediği sürece sakın kendinize göre ilaçın miktarını artırmayın.ve 3 ayda bir dr gidip ilaçın olması gereken dozunu ayarlatın.

geçmiş olsun canım niye ilaç kullanmıyorsun...

Ben de yaklaşık birbuçuk senedir ilaç tedavisi görüyorum,benimki de gravese bağlı hipertroid.Allah hepimize şifa versin.

isuwaelis bilgilerin ,için sağol kafama birşey takıldı cvp.verirsen sevinirim bende subklinik hipotiroit var tsh yüksek t4 normal levotiron kullanıyorum t4 sentetik hormon içeriyor ee benim t4 normalse ne gerek var veya bilmediğim tsh iyimi gelir yani düşürürmü...

Doktora Ilk Gittiğimde Tsh 10 T3 Ve T4 Normal Araliktaydi I.nternette Araştirdiğima Göre Kisirliğa Sebep Olabileceğiydi.ve Ben Doğal Olarak çok Korktum.ama Benim Başinda Yakaladiğimizi Ilaçla Normal Seviyeye Düşeceğini Kafama Fazla Takmamami Söledi Hatta Unut Sen Bu Hastaliği Dedi Ve Gerçekten Iki Ayda Değerlerim Normal Seviyeye Düştü Size Sormak Istediğim Benim Gibi Ilaç Kullanip Değerleri Normal Olsa Dahai Bebek Problemi Yaşayanlar Var Mi Bebeğin Olmamaisna Başka Sebeplerde Var Biliyorum Ama Sirf Bu Yüzden Olmayan Var Mi Paylaşirsa Sevinirim

canım benim çouğun olmamasının nedenlerinden biride hipotiriodmuş ama tıp fakültesinde hem tüp bebek merkezi hemde endokrinin tedavisi sonucu bir oğlum oldu yani korkma sebebi belli olursa tedavi edilip çocuk sahibi olunuyor :emir_bebek:

canııım allah analı babalı büyütsün oğlunu allah uzun ömürler versiin (amin)benimde ilerde oğlum olsun istiyorum daha nişanlıyım

merhaba arkadaşlar ben de geçen perş. doktora gittim, saç dökülmesi var diye, kan testi istediler, sonuçta kanda T4 yüksek çıktı. Cilt doktorum hemen genel cerraha yönlendirdi ama genel cerrah doktoru gitmişti ( ben biraz geç gittim de doktora) daha göstermedim sonucu... Yüksek çıkmasında fazla sorun olmaz değil mi (çok da yüksek değildi ama) arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim...

benimde t4 ve t3 normalken tshım yüksekti ama ömür boyu ilaç kullanmam gerektiği sölendi çok kötü bi hastalık değil panik yapma benimde saçlarımda aşırı dökülme vardı nedeni tiroiddenmiş sanada sanırım ilaç verir ve o ilaç gerçekten çok iyi geliyor saçlarım artık dökülmüyor allahtan azalmada olmadı tam zamanında ben olayın farkına vardım ihmal etme bir an önce sonuçlarını göster ve internettende falza bakma bu hastalığa kafan bulanır canın sıkılır sen doktorun sölediklerini önemse şimdiden geçmilş olsun

arkadaşlar ben de hipotiroid hastasıyım. Aklıma takılan bir şey dr. um adet düzensizliği var mı? diye soruyor hep ama benim takvim gibidir genellikle beklediğim tarihlerde olur.

Ancak adet döngüsü çok sıklaşmaya başladı. Eskide 30 günde olan ben, daha sonra 28 lere, 1-2 yıldır da 26-27 günde bire inmiştim ki, en son 25. günde oldumsenağlama

Böyle bir sorunu olan var mı acaba?

Valla bacim beni bu hastaliktan sonra ne zaman cani isterse geliyo.Arada bir uzuyo arada bir kisaliyo.Birde daha önceden olmayan bir on gün öncesinden baslayan bulantilar ,sancilar var.Deli oluyorum o dönemlerde.

Öncelikle geçmiş olsun.Ben tiroid hastasıyım. 1998 yılında ameliyat oldum. Ben öncelikle bir endokrin doktoruna gitmenizi öneririm. T4 den ziyade TSH değeriniz ve Anti T, Anti M değeriniz önemli. Cerrahiden ziyade endokrin doktorları ilaçla tedavi ediyorlar. Nodüller ultrasonla belli olur. Ultrason sonucuna göre ince iğne biyopsisi veya sintigrafi istenir cerrahi müdehaleye karar vermek için.Merak etmeyin tedavisiz bir hastalık değil. Tekrar geçmiş olsun. sevgiler...

annemde de bende de, TSH yüksek çıkıyor yani tiroid bezi yetersiz çalışıyormuş. Annemde 6-7 yıldır, bende ise 1-2 yıldır var. Düzenli ilaç kullanıyor annem, 5 yıldır ultrason çekilmemişti, şimdi de temiz çıkmış, dr. 3 yıl gerekmez demiş. Çok şükür bende de ultrasonda bir şey çıkmadı.

X