Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

Kızlar bende de hipotroidi var. Yaklaşık 1 yıl önce çarpıntı, adet düzensizliği, depresyon, hızlı kilo artışı gibi şikayetlerle gittim. Doktorum ilaç verdi şimdi düzenli kontrollerle tedavimi devam ettiriyorum hiç bir sorun yaşamıyorum. Lütfen ihmal etmeyin. Hayat sağlıklı güzel. :KK16:

kızlar ben de 3 sene önce hipertiroidi nedeniyle tiroid ameliyatı oldum bezler tamamen alındı..graves de olmuş gözlerimde onun da tedavisini gördüm...
şimdi tsh hormonunu dışardan yani ilaçla alıyorum..2.5 yıllık evliyim bu ay bebek düşünemeye başladık ama okuduğum bir kaç yazı kafamı karıştırdı..
şimdi benim hamile kalmam zor mu? bilgisi olan var mı?

bence korkmana gerek yok canım önce kadın doğuma git seni bir güzel bilgilendirsin eğer hamile kalmanda herhangi bir sakınca yoksa kalırsın ve düzenli birşekilde aksatmadan doktor kontrollerine gidersin bizim bi komşu hamileyken hipertiroide yakalanmıştı ve düzenli bir şekilde doktoruna gitti ve doğum yaptı şimdi sağlıklı bi oğlu oldu darısı sana inşaallah:nazar::emir_bebek:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=238595 burdaki link yardımcı olabilir

Son düzenleme:
4 senedir hipertoirddim sonunda troidbezlerimi kazıdı aldılar artık hipotiroidim ömür boyu levitron kullanıcam buraya kadar tamam herkesin bildiği şeyler benim sizinle paylaşmak istediğim ki bu gün başka bir troidhastasıyla konuştum habersizmiş levitronu uyanır uyanmaz yuttunuz 1 saat bişey yemeyeceksiniz en önemlisi sakın ama sakın sabah bağırsak çalıştıran şeyler yemeyin kepek ekmeği YASAK çavdar ekmeği YASAK kayısı v.s. YASAK bazı doktorlar söylemeyi unutuyor galiba ilacın bağırsakta emilimi olmadan yada az olup atılmasını sağlayan şeyleri kahvaltıda yemeyin kızlar ilacın etkisini azaltıyor dolayısıyla bize faydasını da
kilo alma yada kabızlık çektiğimiz için bu tarz gıdalar alabilirsiniz diye paylaşmak istediğim bunları hepimize sağlıklı mutlu yaşamlar sağlıkla kalın

4 senedir hipertoirddim sonunda troidbezlerimi kazıdı aldılar artık hipotiroidim ömür boyu levitron kullanıcam buraya kadar tamam herkesin bildiği şeyler benim sizinle paylaşmak istediğim ki bu gün başka bir troidhastasıyla konuştum habersizmiş levitronu uyanır uyanmaz yuttunuz 1 saat bişey yemeyeceksiniz en önemlisi sakın ama sakın sabah bağırsak çalıştıran şeyler yemeyin kepek ekmeği YASAK çavdar ekmeği YASAK kayısı v.s. YASAK bazı doktorlar söylemeyi unutuyor galiba ilacın bağırsakta emilimi olmadan yada az olup atılmasını sağlayan şeyleri kahvaltıda yemeyin kızlar ilacın etkisini azaltıyor dolayısıyla bize faydasını da
kilo alma yada kabızlık çektiğimiz için bu tarz gıdalar alabilirsiniz diye paylaşmak istediğim bunları hepimize sağlıklı mutlu yaşamlar sağlıkla kalın

bu dediklerin sadece levitron içinmi geçerli yoksa bütün tiroit ilaçları içinmi

bu dediklerin sadece levitron içinmi geçerli yoksa bütün tiroit ilaçları içinmi

sabah aç karnına yutulan bütün troid ilaçları için geçerli ben 4 sene tramazol kullandım hipertroiddim o ilaç tok içiliyordu onda sorun yoktu ama bu levitron aç karnına içiliyor o yüzden bağırsaktan hemen atılmasını sağlayacak hiç bişey sabah yemiycez kayısı incir kepek ekmeği bu tür şeylerin hepsi sabah yasak öğlen yada akşam yememizde sorun yok tercih akşam olsa daha iyi bence

sabah aç karnına yutulan bütün troid ilaçları için geçerli ben 4 sene tramazol kullandım hipertroiddim o ilaç tok içiliyordu onda sorun yoktu ama bu levitron aç karnına içiliyor o yüzden bağırsaktan hemen atılmasını sağlayacak hiç bişey sabah yemiycez kayısı incir kepek ekmeği bu tür şeylerin hepsi sabah yasak öğlen yada akşam yememizde sorun yok tercih akşam olsa daha iyi bence

kepek ekmeğini yiyirorum bundan sonra yemiyim en iyisi

arkadaşlar bu ekmek konusunu doktor sitesindeki bir doktora sordum verdiği cevap
"Buna katılmıyorum. Tiroid ilaçlarının besinlerle etkileştiği yönünde bir çalışma vardır, ancak bir saat açlık zorunluluğuna dair kanıt olması gerekir. Geçmiş olsun". diye cevap verdi.

Arkadaslar kan tahlili sonuclarimda tsh,t3 ve t4 degerlerim normalken anti tpo ve anti tg yuksek cikti. Haşimatoyum..Haşimato olup tsh normal olan var mi ve tedavisi nasil , bu durumdayken ilac verirler mi.

arkadaslar lutfen bana yardimci olun..
T3 7.36 referans araligi 2.76-6.45 , T4 9.91 referans araligi 10.3-25.5 , TSH 1.22 referans araligi 0.4-4.0 , ANTI-tpo 10 referans araligi 0-35 , ANTI Th 20 referans araligi 0-40

hamileyim ve doktorum onemsemedi.bilen biri lutfen cevap verebilir mi?

paratroidler troid bezinin hemen yanlarında mercimek büyüklüğünde 4 tane küçük organlardır vucudun kalsiyum dengesini ayarlarlar troidbezi alınırken zarar görmeleri halinde kemikler kandaki kalsiyumu sürekli hızlı bir şekilde emer ve vucutta kramp girmeleri kasılmalar başlar eller ayaklar kendiliğinden kasılır kilitlenir acı vericidir genellikle piyasadaki kalsiyum ilaçları işe yaramaz doktorlar özel el yapımı kalsiyum karbanot kullandırırlar ben ameliyat olalı 5 ay oldu paratroidler zarar gördüğü için bunların hepsini yaşadım 6 aya kadar iyileşmezse ömür boyu kalsiyum kullanmak gerekir

elmira tahlil sonucunu al direk endokrin doktoruna göster yoksa dahiliye doktoru da olur en doğru bilgiyi onlar verir seninde için rahatlar gebesin stres sana yasak gülüm sonra bebişin de stresli olur

aklıma gelmişken yazayım hemen hipotroidliler yada paratroidden rahatsız olanlar mutlaka d vitamini oranını kontrol ettirin halsizseniz yorgunsanız ve bunlar sürekli oluyorsa sırtınız ağrıyorsa bacaklarınız sızlıyorsa d vitamini eksikliğiniz olabilir hemde büyük ihtimalle

Merhaba arkadaslar ..
9 aylik bi bebegim var hamileligimin son 3 haftasinda troidim 4.26 ciktiginda doktorum hemen ilaca basladi dogumdan sonra tekrar bakildiginda troidim dustugunde ilaci birak dediler dun yorgunljk sac dokulmesk vekilo kaybi nedeniyle kan tahlilimde :
Serbest t3 : 5.7 (2.1-3.8)
Serbest t4 : 1.83 (0.60-1.25)
Tsh : 0.04 (0.34-5.6)

Sonuclarim bu srkilde cikti

78 ile hamile kaldim 93 le doguma girdim ve suan 71 kiloya dustum normalde cok yavas kilo veririm bi anda kilo verince doktoa gitme geregi duydum ve korktugumda basima geldi pazartesi dahiliyeye gidicem veilac verecek buyuk ihtimal tekrar kilo almaktan cok korkuyorum degerlerim cokmu kotu sizce :KK43:((!

Merhaba arkadaşlar,

Bende bebek öncesinde sağlık kontrollerimi yaptırdım. Tiroit bezlerimde büyüme çıktı. Dahiliye doktorum guatr var ancak tiroit salgıların normal gözüküyor bir problem yok dedi ve çok önemsemedi. Bende emin olamıyorum şuan güvenemiyorum nedense. Başka bir doktora daha gözüksemmi bilemiyorum. Hastalığı bu şekilde olan varmı?

Merhaba arkadaşlar,

Bende bebek öncesinde sağlık kontrollerimi yaptırdım. Tiroit bezlerimde büyüme çıktı. Dahiliye doktorum guatr var ancak tiroit salgıların normal gözüküyor bir problem yok dedi ve çok önemsemedi. Bende emin olamıyorum şuan güvenemiyorum nedense. Başka bir doktora daha gözüksemmi bilemiyorum. Hastalığı bu şekilde olan varmı?
ilaç vermedimi

Merhaba arkadaşlar,

Nedense dahiliye doktorlarinin bazisi tiroid konusuyla pek ilgilenmiyo sen endokrine git arkadasim guatr varsa tiroid degerlerinde normal olmayabilir bende hashimoto tiroidim var hastalgmi tam bilmezken tsh 4 lere dusmustu dahiliyr tamam iyi dedi ama endokrin uzmani dahada dusmeli sen bebek istedigin icin dedi gebelikte tsh 1.5 ve 2 arasi olmaliymis

X