Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

cnm bence troid değerlerin gayet normal yine de dr göster
Tesekkur ederim sagolun cevabıniz iiçin dogrusu ts3de biraz dusukluk oldugunu söyleyince doktor tedirgin oldum aslında korkacagim bir sey soylemedi birqz dedi tekrar gelirsin bakariz dedi.. fakat benim zaten bir tane kronik bi rahatsizligim oldugu icin ve onun şokunu daha atamadigim icin sanırım tedirgin oldum ohalde beklemeliyim

Iste hafif bir düşüklük var okadar vitaminsizim ki zaten sikayetim cok oyuzden tedirgin oldum biraz iltihapli romatizma ya bi sey daha eklensin istemiyorum ondan tedirgin oldum galiba :KK43: cevabiniz için cok tesekkur ederim ozaman acele etmeme gerek yok birdahaki ay bir daha olcturur bakarım..
rica ederim cnm çok geçmiş olsun Allah'ım acil şifalar versin :KK43:

merhaba benmde boyle bır rahatsızlıgım var ve suan ılac kullanıyorum. önerebılcegenız bır doctor varmı cok ıyı bır doktor

Arkadaslar lütfen yardimci olabilirmisiniz?
Yaklasik 5 sene önce ilk olarak kullak cinlamasi ve sanki beynimde basinc hissiyle basladi doktor doktor gezdim
hicbirsey bullunamadi. Sonra sac dökülmesi basladi baslarda mevsimseldir dedim fakat dökülme siddetlendi ve sac diplerinde asiri agri gözlerde sürekli kasinti ve vücuk kurullugu.Tabi sürekli doktorlarda sürekli ya demir eksik cikti ya cinko eksik cikti ama guatr kanda hep normaldi.Bu böyle 3 sene sürdü her kan tahlili yaptirdigimda bir vatimin düzelince
biri eksik cikiyor tabi bu arada kafamda saclarimin yüzde 80 gitti ne sacima nede sac diplerindeki agriya hicbir care bullamadim.En son gittiyim cildiye doktoru bana yinede guatirimi ultrasyonla baktirmami tavsiye etti.Ultrasyonda 2 tane nodul bullundu ve ilac terapisine 1 sene önce basladim.6 ayda bir kontrollüme düzenli olarak gidiyorum biyopsi yapilmaya gerek görülmedi. Benim sorum acaba bu sikayetlerim bugazimdaki nodulden olabillirmi? Tedavisi varmidir lütfen biri beni aydinlatabillirmi.....

Endokrin doktoru sadi gundogdu giden veya bilen varmi daha oncede sordum kimde bilmiyormu yaaa.

Tiroidimin yarisi dogustan yokmus bugun ogrendim calismasinda sorun yokmus ama kontrol altinda olacakmisim
Hic duydunuz mu boyle bir sey ?

Birdenbire mi Yükseldi ilaç kullanıyor muydunuz?
Benim 44 oldu ilaca rağmen şimdi 100 lük Levatron kullanıyorum. Kolesterolüm yüksek hep .

Kolesterol ve şeker iyi ..Hoppa
İlk kez 51 .. o_O
4 oluyordu genelde. .:KK35:
Şuanda exturtry 150 verdi. .:KK64:
Kullanıyorum şuanda. .:110:
Geri gideceğim. .:KK55:

Mrb arkdaslar ben 4 aylik hamileyim.hipertroid var.tsh 0.58 ondan iki hafta once 0.63 cikti.endokrin doktoru ilaca gerek yok diyor.benim icim rahat degil bu sekilde olup ilac kullanmadan gebeligi saglikli ilerleyen varmi?

Mrb arkdaslar ben 4 aylik hamileyim.hipertroid var.tsh 0.58 ondan iki hafta once 0.63 cikti.endokrin doktoru ilaca gerek yok diyor.benim icim rahat degil bu sekilde olup ilac kullanmadan gebeligi saglikli ilerleyen varmi?

Merhaba
Ben de şuan 13 haftalık hamileyim ve hipertroid çıktı. İlk cocugumda da vardı fakat değer 15 iken suan 22 ve en üst seviye de 23 .
Bebeğe etki edeceği için ilaç vermiyorlar fakat önümüzdeki ay hormon testi yapılacak.
Bu 3.hamileligim ikisini de erken doğum yaptım.

Kuzenimde hipertiroit vardı.
Hamile kaldı.
Preeklampsi sonucu erken doğum yaptı.

merhabalar ben de hipertiroid var değerin 5.78 endokrin bölümüne gittim fakat dr ilaç vermedi. değerin aşırı yüksek değil dedi. bu şekilde hamile kalırsam bebeğe bir zararı olur mu?

Kızlar benim tsh 11.88 çıktı çokmu kötü bişeye önce nodül var demişlerdi bende evlendim bişeye oldu gidemedim daha doktora şimdi gitmeyi düşünüyorum endokrin mi dahiliye mi genel cerraha mi hangisine gitmeliyim çocukta istiyorum bişey olur mu acaba

Kızlar benim tsh 11.88 çıktı çokmu kötü bişeye önce nodül var demişlerdi bende evlendim bişeye oldu gidemedim daha doktora şimdi gitmeyi düşünüyorum endokrin mi dahiliye mi genel cerraha mi hangisine gitmeliyim çocukta istiyorum bişey olur mu acaba
Endokrine hemen git, geçmiş olsun.

Dahiliyeye gittim bugün oda kan ve ultrason istedi pazartesi sonucu artık yüksek cikmis tsh dedi
Evet yüksek çıkmış. O önceden aldığın hap var ya aslında vücutta salgılanamayan hormonun yapay hali. Kendi kendine kesmeseydin keşke. Bunun yanında işlenmiş gıdalardan, glutenli besinlerden uzak durman, ceviz, dereotu, zencefil tüketmen iyi gelebilir.

Son düzenleme:
X