Tiroid hastası olan var mı?

selam bende yaptırdıgım cekap sonucunda tiroid bezlerimin calışmadıgını ögrendim ve bende istemedigim halde kilo alanlardanım inş verebilirim aldıgım kiloları

Second Life Cedre adlı tabledi bu sitedeki reklamlar gördüm kullanan yada dr. danışanıız oldumu %100 ganati veriyorlar ama fikri olan varsa sevinirim...

Ben denemek için 3 kutu kullandım. Bu sürenin hemen sonunda doktora gittim. Nodüllerimin küçülmesi şöyle dursun büyümüşler bile. Artık hiçbir bitkisel şifa ürününe inanmıyorum. Çokta pahallılar. Para tuzağından, insanları sömürmekten başka birşey değil. Tıp bile %100 çözüm üretemezken bunlar birkaç otu öğütüp kapsüle dolduruyorlar işte size mucize diyorlar.

Ben 8 aydır hastalığımın farkındayım.Hipotiroidi hastasıyım ve tiroid bezlerim yavaş çalışıyormuş.Bunun sonucunda hızla kilo aldım.Hastalığımı bilmeden 1 yıl içnde 15 kilo aldım,adetim kesildi zaten adetim kesilince doktora gittim ve hormon tahlilleri sonucu ortaya çıktı.Sanırım ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım,eğer kullanmazsam çocuğum bile olmazmış,eğer aranızda bu hastalıktan muzdarip olan varsa söyleyeceğim tek şey kesinlikle hiç bir şeyi kafanıza takmayın ve asla üzülmeyin çünkü bu hastalığın en büyük düşmanı üzüntü
Bende de aynı dert var bebiş te düşünüyorum bir aydır deniyorum olmadı korkuyorum olmuycak diye
kızlar benimde troid bezlerim çalışmıyor ve bende yeni öğrendim bebek için benim oranı düşürmem gerekiyor doktor doktor geziyorum ANNE olmak istiyourm ve olamayacağımı düşündükçe ağlıyorum üzülüyorum ve bu hastalığı tetikleyen şeyin stres ve üzüntü olduğunuda biliyorum ne olur tsh oranı yüskesk olup sonuçta bebeğini kucağına alan varsa bana msj.atsın kızlar korkuuyorummmmm ANNE OLMAK İSTİYORUM...
Bende aynı derteyim ya anne olmak istiyorum bir aydır deniyorum yok olmuycak diye korkuyorum

Bu msjı atalı yıllar olmus fakat ben de araştırmalar yaparken yeni gordum aynı sorun bende de oldugu icin sormak istedim belki gorursunuz bende de aynı troidim hizlı calısıyor ilac la suan düzgün ama sut hormonumı vs etkilemiami bilmiyorum adetim duzenli vs sizin hemen oldu mu bebis yoksa tedavi ike vs mi

Arkadaşlar hiç korkmanıza gerek Yok troid çok eskiden tedavisi kesin bilinmediği için çocuk sıkıntıları oluyordu.eskiden doktorlar hangi TSH sınırının çocuk için uygunluğu ile ilgili sıkıntılar vardı.simdi ise çocuk yapmak için TSH inizin 2.5 altı olması net en ideal sınırdır.stresi uzak tutun.hipertroid olanlar guatrojenik besinlerden uzak dursun özellikle çiğ tüketim.hipotroid olanlar iyot alımı çok önemli ama bayanlar lütfen şeffaf poşet tuz almayın iyotlu tuz karanlık görmeli iyotunu kaybediyor.mutlaka porselen tuzluga koyalım.dereotu kürü deneyin.saracoglu.turkiyedeki kadınların yüzde 70 i troid hastalığı olduğu düşünülüyor.sadece çoğu farkında değil.cunku sürekli değerler oynadığı için kan tahlilerinde kacinilmasi muhtemel.malesef ülke olarak bir sorun Karadenizli arkadaşlar da görülmesi muhtemeldir çünkü Çernobil radyasyonu.buraya da parantez açalım troid problem olan arkadaşlar gereksiz diş röntgenlerinden kaçınalım.

X