Toki hakkında bilgisi olanlar ??

Emeklilik için eksik günleri varmış ödeme yapması lazım. Yapmıyor peşine de düşmüyor. Şu an esnaf aslında kendisi öder ama iş hayatında da maksimum daha kaç sene olabilir ki? Boşandıktan sonra evlenmedi de. Kendisinin de bi fikri yok kendi geleceği hakkında. Tüm hakları bana ait olacak bir ev için paramı da veririm kredi de çekerim bu sorun değil ama şu an benim ödemesine destek olacağım eve kardeşim bedavadan konmuş olacak mesela. Annem ben ve kardeşim olarak 3 kişinin hakkı olacak. Ne gerek var ben de kendimi düşünmek zorundayım.
Annn şuan kaç yaşındaki. Emeklilik için ugraşsın. İleride napacak.Babandan nafaka alıyor mu? Deden falan var mı. Benim annemin bagkurdan sigortasını yatırıyorduk. Sonra dedem öldü. Annem şuan dedemin maaşını alıyor. Eger deden yaşıyorsa, emeklı olmasın. İleride maaşını alır dedenin.
Ev işine tabıkı girme. Sonra 3. CÜ kişide hak sahıbı olacak. Paranı altın hesabına at derım

Keşke ölseydi. Dirisi bi işe yaramadı bari ölüsünden faydalanırdım 😅
Benim halamın kızı eşinden boşandı TOKİ'nin dullara bedava verdiği bir ev vardı orda oturdu bı kaç sene hiç para ödemeden sadece fatura oduyerek evlendi çıktı ordan devletin tokilerde öyle bı sisteminde var bakın isterseniz

Annn şuan kaç yaşındaki. Emeklilik için ugraşsın. İleride napacak.Babandan nafaka alıyor mu? Deden falan var mı. Benim annemin bagkurdan sigortasını yatırıyorduk. Sonra dedem öldü. Annem şuan dedemin maaşını alıyor. Eger deden yaşıyorsa, emeklı olmasın. İleride maaşını alır dedenin.
Ev işine tabıkı girme. Sonra 3. CÜ kişide hak sahıbı olacak. Paranı altın hesabına at derım
53 yaşında. emeklilik için eksik günleri var para ödemesi lazım. kaç defa konuştuk bu işi araştır, soruştur ne kadar ödemen lazım nasıl olacak öğren şeklinde ama asla ciddiye almadı ve yapmadı. işten zamanım yok deyip çıkıyor işin içinden. babamdan nafaka almıyor zira babam da sigortasız serbest çalışan biri, kendini zor geçindiriyor. bi dede var anne tarafından ama annem görüşmüyor, dede zaten ayrı çulsuz. onun da herhangi bir emeklilik durumu olmadığı için ondan maaş alamaz. yani benim annem ve babam bu şekilde. onların zamanında dert etmesi gereken şeyleri ben dert edemiyorum şu an, edebilecek durumda değilim.

ev olayı tabii ki olmayacak yani kendisi ödeyebilecek durumda ise ne yapıyorsa yapsın. kendi birikimini dilediği gibi değerlendirmekte özgür. ama ben annem, ben ve kardeşim olmak üzere hakkı üçe bölünecek bir gayrimenkul için üzerime kredi çekip senelerce kendi kredi hakkımı da yakmak istemiyorum bankalardaki.

İzmir için kemalpaşa ya da selçuk’a nüfusta kayıtlı değilseniz başvuru yapamıyorsunuz 🧐
yok izmir'e kayıtlı olması yetiyor. il veya ilçeye kayıt zorunluluğu var. izmir sınırları içinde yaşıyor olmakta sıkıntı yok.

yok izmir'e kayıtlı olması yetiyor. il veya ilçeye kayıt zorunluluğu var. izmir sınırları içinde yaşıyor olmakta sıkıntı yok.
Hayır Yanlış biliyorsunuz. İlçede en az 1 yıl ikamet ya da ilçe nüfusuna kayıtlı olmanız gerekiyor. Alttaki görüntüler hem alt gelir hem orta gelirde başvuru şartlarına ait.

Eklentiler

• A456F4F8-9218-4259-952C-A78F14456D43.jpeg
    A456F4F8-9218-4259-952C-A78F14456D43.jpeg
    55,1 KB · Görüntüleme: 47
  • 3F74BAD8-9B1A-4372-8BA8-1318946768B8.jpeg
    3F74BAD8-9B1A-4372-8BA8-1318946768B8.jpeg
    39,3 KB · Görüntüleme: 39
Ahahah bunlar eski hanımefendi. Dar gelirliler için alt sınır 14.000 tl oldu. Zaten asgari ücret 5.500 k oldu iyi misiniz siz 😂İzmir selçuk ve kemalpaşa ilanlarına girip satış duyurularından alt gelir ve orta gelir kısımlarına tıklarsanız başvuru şartlarını okursunuz

Yanlış bilen sizsiniz. Bu ekran görüntülerini nerden aldınız? Ben aşağıdaki linkten aldım, toki'nin kendi sitesi.

Eki Görüntüle 3098284 Eki Görüntüle 3098285
Ahahah bunlar eski hanımefendi. Dar gelirliler için alt sınır 14.000 tl oldu. Zaten asgari ücret 5.500 k oldu iyi misiniz siz 😂İzmir selçuk ve kemalpaşa ilanlarına girip satış duyurularından alt gelir ve orta gelir kısımlarına tıklarsanız başvuru şartlarını okursunuz

Yanlış bilen sizsiniz. Bu ekran görüntülerini nerden aldınız? Ben aşağıdaki linkten aldım, toki'nin kendi sitesi.

Eki Görüntüle 3098284 Eki Görüntüle 3098285
Buralara tıklayacaksınız. En genel başvuru şartları onlar ve eski. Belki farklı yerler için ilde ikamet yeterlidir ama selçuk ve kemalpaşa için ilçede kaydınız olması gerekiyor. Burası da tokinin sitesi. Her başvurunun kendine özgü şartları var.

Eklentiler

• 49F0F2EF-C317-47C1-A0A4-B595FD2CECB3.jpeg
    49F0F2EF-C317-47C1-A0A4-B595FD2CECB3.jpeg
    67,6 KB · Görüntüleme: 38
Bu nasıl bir üslup ya? Kaç yaşındasın sen 15 falan mı? Adamların güncellemediği bilgi yüzünden burada bu üslubu kullanmak seni eğlendiriyorsa, sen bunu kendine yakıştırıyorsan benimle tek kelimen olamaz. Buna gülmeye devam et.

Bu nasıl bir üslup ya? Kaç yaşındasın sen 15 falan mı? Adamların güncellemediği bilgi yüzünden burada bu üslubu kullanmak seni eğlendiriyorsa, sen bunu kendine yakıştırıyorsan benimle tek kelimen olamaz. Buna gülmeye devam et.
Evet sizinle tek kelimem olamaz çünkü cahiller beni ancak eğlendirir 😂 Hırsınıza yenik düşüp atıp tutacağınıza dediğim yere baksaydınız bu kadar çabalamazdınız. Verdiğiniz bilgilerden sizin 15 yaşında olduğunuz anlaşılıyor. Hayatta başarılar size 🤣

Evet sizinle tek kelimem olamaz çünkü cahiller beni ancak eğlendirir 😂 Hırsınıza yenik düşüp atıp tutacağınıza dediğim yere baksaydınız bu kadar çabalamazdınız. Verdiğiniz bilgilerden sizin 15 yaşında olduğunuz anlaşılıyor. Hayatta başarılar size 🤣
Ortada bir atıp tutma yok, senin de benim de bilgi aldığımız yer toki'nin kendi sitesi. Benim baktığım sayfa ile senin baktığın sayfa arasındaki bilgilerde çelişki var. Ben o bilgiyi x bir siteden alsaydım cahilce bir hareket yapmış olurdum. Ama aynı kaynaktan bakıyoruz ve farklı şeyler yazıyor. Ha bu durum toki'nin ciddiyetsizliğini gösterir bak bu da başka bir olay. Buna bu şekilde yaklaşman çok çirkin ama herkes kendine yakışanı yaptığı için, sen bilirsin. Daha kendi sitesinde çelişki bilgi veren adamlara güvenip borca girecek olanlar tekrar düşünsün.

borcu tek seferde kapatmak mümkün mü acaba ben de onu merak ediyorum. annem içim düşündüm
konu sahibi dul annem gibi eşi ölmüş kadınlara denir

X