Tracy Hogg yöntemi- Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler...

Tracy gardas gelsin de benim kolik oglumu yola getirsin alnindan opeyim onu valla cocuk gazliysa ne yapsan fayda etmiyo tracy benim evde 1 saat gecirse bileklerini keser geciceksiniz o isleri :)

Tracy gardas gelsin de benim kolik oglumu yola getirsin alnindan opeyim onu valla cocuk gazliysa ne yapsan fayda etmiyo tracy benim evde 1 saat gecirse bileklerini keser geciceksiniz o isleri :)

İlahi guldurdun beni :KK1:
Ben bu kitabi okumayi birakayim bari :)

Son düzenleme:
Bebeğimin 3 ayı doldu genelde akşam 9 da uyur 12 gibi acıkıp kalkar bide sabah 5 te kalkar emer yatar 8 gibi kalkar bundan sonrada gün içinde hiç uyumaz 10 dakika 15 dakika çok düzenşiz gündüz uykuları buna bi çözümü olan varmı. genelde memede uyur bazen yatağına koyunca uyur çok nadır.

bu kitabı internetten aldım daha gelmedi.ilk kızımda nasip olmadı okumak inşallah bu kızımda faydasını görürüm...

Tracy hogg yontemini ben de arastirdim hatta yatir kaldir yontemini de denedim kizimda 10 gun.ama uykusu iyice bozuldu huysuz oldu.ben de geleneksel yontemime geri dondum.emzirme konusuna gelince 1,5 yasina kadar gece 2-3kez kalkip emer der tecrubeli buyuklerimiz.katiliyorum ben de.nitekim ise basladigimda gunduz emzirme sansim olmayacak bari gece emsin.
Annelik herseye deger ve her anne evladina en guzel sekilde bakar ama bu yontem bana cok abartili disiplinli geldi.ufacik bebisi asker gibi egitmek bana pek dogru gelmiyo.bir de her gunumuz ayni degil ki biryere gidince veya misafir gelinca uyku saati ister istemez kayiyo cocuk buna da toleransli olmali .ama yine de her anne cocugundan kendisi mesuldur paylasim icin tesekkurler...

arkadaşlar,
ben aynı fikirde değilim kitabı alıp çok dikkatli okuyorum.
çünkü ilk kızımı sallamaya alıştırdım ve 3 yıl çok sıkıntı çektim.
şimdi yine hamileyim ve bu sefer bebeğimi sallamaya alıştırmak niyetinde değilim
kitabı okuyanlar bilir tracy bunun saatli bir program olmadığını her bebeğin farklı olduğunu dile getiryr.
altını çizdiği şey rutin yani ard arda gelen eylemler..bu şekilde bebeğinizi belli bir düzene oturtursanız
hangi eylem zamanında ne işaret veriyr anlarsınız diyor..
örneğin emzirdinz ama yine ağlıyr.bunun nedeni gaz problemi olab,leceği gibi, kitanın emzirmeyle ilgili kısmında sütünüzün yetersizliği gibi nedenleri söylüyr
uyumak için bizi kullanmasının doğru olmadığını anlatmak için diyor ki easy(yani Türkçesi beslenme aktivite uyku ve sizin zamanınız)
beslenme ile uykuyu ilişkilendirmemek için beslenmeden sonra aktivteyi öneriyr.
yine keyif yapan atıştırmacı bi bebeğiniz varsa emzik verebilirsinz diyor.
ayrıca sütünüzün yetip yetmeyeceği ile ilgili çok güzel önerileri var..
mesela ben bu kitabı okumadan önce emzirrken tek seferde aynın memenin kullanılması gerektiğini bilmiyrdum.
tracy diyor ki sütün en besklyici ve kramamsı kısmı en son gelen süttür o yüzden tek memeyi emzirin bir seferde..sonra diğer memyi yine bir seferde..
bence çok yol gözterici.
ama y,ne de uygulamadan bir şey diyemeyeceğim...
belki ben de başarısız olacağım..
ha b,r de tarcynın vurguladığı nekadar erken başlarsanız işiniz okadar kolay d,yor..
yani hastaneden eve gelince başlamak gerekiyr..
zaten rutine alışmış bir bebek şartları değişse de vazgeçemez aynı biz büyükler gibi..

yani kitabı çok dikkatli okumak gerek
her durum için altın değeirnde tavsiyeleri var..
düşük kiloda doğan bebekler normal kilolu bebekler iri bebekler
sarılık prematüredoğanlar hepsinden bahsetmiş..
tracy asker disiplininden değil.esnek bir rutinden bahsetmiş.kitabı önyargısız dikkatlice okursanız öyle
ama uygulamak zor olabilir dediğim gibi.
zaman gösterecek
umarım dua ederim sana tracy...

merhaba,
bende bu kitabı okuyarak bebek buyuten bir aneyim.. Su an oglum 3 aylık ve masallah belli bir duzene sahip.. uyku duzeni olsun, beslenmesi olsun Allah a cok sukur cok buyutulecek bir problemim yok..
genel olarak bir gunumuzden bahsedeyim,

sabah 7,30 civarı uyanma
beslenme 120 cc yada 140 cc arası
oyun oynama (aguuuu vb:) )
8.30 ya da 9.00 arasında da kundaklanma ve pişpişleyerek uyuma

10.30 gibi uyanma
aynı rutin devam
12 yada 12.30 gibi uyuma...

...... bu gun içinde bu aralıklarla devam ediyor..
saat aksam ustu 6 civarından sonra yatma vaktine kadar uyumuyor ( o arada son 20 gundur gereksiz ve sebepsiz bbi aglama mizlanma durumu var onu cozemedim henuz)
8 civarında da uyuyor..
gece 23.30 civarı ruya ogunu ve sabah 5 civaarı uyanma biraz emip tekrar uyuma...

bbizim tum gunumuz boyle geciyor...
gezmeye de gitsem aynı seyi uyguluyorum.. bazen yatma saatini arabada gecirtiyorum aktivite saatinde gezmede oluyorum vs vs.. boyle olunca da bebeğinizi birine emanet ettiğinizde (annenize mesela) o da hengi durumdan sonra ne yapması gerektiğini bilerek ona gore davranıyor...

allah a cok sukur ben bu kitaptan cookk sey ogrendim... kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim..
opuyorrmmm

bu arada ben hastaneden ciktigim gunun ertesisinde basladim bu yonteme.. her gunumu her saatimi not aldım sapiklar gibi:)) ne kadar kaka yapti, bezi kac kere değişti, kacta uyudu kacta uyandı... abartmıyorum ilk 1 ay ccokkk fena bir donemdi hem benim ona alışmam hemde onun bana alışması açısından.. 40 kı ciktiktan sonra tam rndumanlı oturtmaya basladım rutini.. sadece emek ve sabır... oluyor ugrasıncaa

bu arada ben hastaneden ciktigim gunun ertesisinde basladim bu yonteme.. her gunumu her saatimi not aldım sapiklar gibi:)) ne kadar kaka yapti, bezi kac kere değişti, kacta uyudu kacta uyandı... abartmıyorum ilk 1 ay ccokkk fena bir donemdi hem benim ona alışmam hemde onun bana alışması açısından.. 40 kı ciktiktan sonra tam rndumanlı oturtmaya basladım rutini.. sadece emek ve sabır... oluyor ugrasıncaa

merhaba canım

bugün hem senin bu mesajını gördüm hem de

hepsiburadada kitapla ilgili yorumları okudum..

öyle mutlu oldum ki..

çünkü hb da uygulayıp başarılı oldum diyen çok kişi var..

aslında kitapta burda yazamaığımız çok şey var

tracy her açıdan bakmış olaya

bence bu kadın alanında en iyi

çünkü

objektif olarak
bakıyorum söyledikleri çok mantıklı

daha 300. sayfadayım.
yatır kaldıra yeni geçtim
çok akıcı bi kitap
severek okuyrm
umarım ben de senin gibi başarılı olurm

merhaba,
bende bu kitabı okuyarak bebek buyuten bir aneyim.. Su an oglum 3 aylık ve masallah belli bir duzene sahip.. uyku duzeni olsun, beslenmesi olsun Allah a cok sukur cok buyutulecek bir problemim yok..
genel olarak bir gunumuzden bahsedeyim,

sabah 7,30 civarı uyanma
beslenme 120 cc yada 140 cc arası
oyun oynama (aguuuu vb:) )
8.30 ya da 9.00 arasında da kundaklanma ve pişpişleyerek uyuma

10.30 gibi uyanma
aynı rutin devam
12 yada 12.30 gibi uyuma...

...... bu gun içinde bu aralıklarla devam ediyor..
saat aksam ustu 6 civarından sonra yatma vaktine kadar uyumuyor ( o arada son 20 gundur gereksiz ve sebepsiz bbi aglama mizlanma durumu var onu cozemedim henuz)
8 civarında da uyuyor..
gece 23.30 civarı ruya ogunu ve sabah 5 civaarı uyanma biraz emip tekrar uyuma...

bbizim tum gunumuz boyle geciyor...
gezmeye de gitsem aynı seyi uyguluyorum.. bazen yatma saatini arabada gecirtiyorum aktivite saatinde gezmede oluyorum vs vs.. boyle olunca da bebeğinizi birine emanet ettiğinizde (annenize mesela) o da hengi durumdan sonra ne yapması gerektiğini bilerek ona gore davranıyor...

allah a cok sukur ben bu kitaptan cookk sey ogrendim... kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim..
opuyorrmmm

Maşallah.. tavsiyeler için teşekkürler..

benim kızım şimdi 8 buçuk aylık ve ben bu kitabı 1 buçuk aylıkken okumaya başladım.öncelikle uyku ile ilgili olan kısımlarını.bundan önce kafama göre farklı saatlerde uyutuyodum ve hergün acaba bugün kaçta ve nasıl uyutabilecem diye düşünüyodum ama artık uyku saatlerimiz çok düzenli.akşam saat 8 gibi uyuyor.1 -2 kere uyanoıyo emziriyorum geri uyuyo sabah 7 ya da 7.30 a kadar. sabah 10 gibi tekrar uyuyo bir saat falan öğleden sonra da 2.30 gibi uyuyup 4 te kalkıyo.10-15 dklık oynamalar olsada hergün böyle.kızım her zaman ne olacağını biliyo ve bunun için huzurlu ve mutlu bir bebek.hiç sallamadım onu.2 aylıkkenden beri kendi yatağında güzel güzel uyuyor.ama eğer memlekete gittiysek veya bir ağrısı veya gazı varsa o da nadiren mızırdanabiliyor.kabul etmeliyim ki önce ben de korktum bunca şeyi nasıl uygulayacam saati saatine nasıl dikkat edecem diye ama inanın şimdi o kadar kolay ki ve çalışmama rağmen hiç bir zorluk çekmiyorum.öğretmenim ve öğleye kadar çalışıyorum o arada bakıcı bakıyor o da alıştı kızımın düzenine.bebeğimi mutlu görmek beni de çok mutlu ediyor.sadece bir düzen bulun ve o düzene sadık kalın.mesela biz asla akşam 8i geçirmiyoruz.zaten dayanamıyo 8 e doğru gözleri gidiyo.hem sallamak zararlı ve çok yorucu bişey.bu kitabı mutlaka okuyun uygulayamasanız da mutlaka faydalı bilgiler öğreneceksiniz.

kitabı 2 kez okudum kendimce notlar çıkardım. bebeğim doğunca uygulamayı düşünüyorum. yalnız anlamadığım birşey var: gece uyanınca ne yapacağımız konusu kitabın hiç bir yerinde geçmiyor. ben emzirip uyutmayı düşünüyorum ama bazı yerlerde gece emzirmeden tekrar uyutmaya çalışın diyor. kafam karıştı doğrusu...

Kitabı yeni okumaya başladım gayet sistem üzerine kurulmuş bir kitap anlatılanları nasıl aklımda tutacağım bilmiyorum ama bence çok faydalı bilgiler pek çok kez okunmalı

Yorumları okudum , bazı anneler askeri disiplin gibi çocuk yetiştirilmez demiş, kimileri bu yöntemleri çok avrupai bulmuş. Bence çok yerinde yöntemler bunlar. Düzen ne olursa olsun iyidir bir çocuk için, bu öneriler ışığında her annenin kendi düzenini bulması gerekir. Salım çayıra mevlam kayıra çocuk yetiştirilmez.

Mümkün değil sallamadan uymuyor... yani uyku saatinde ne yapıcam beşik e koyuyorum basbas bağırıyor. Sonra da sinirlenip ağlama ya devam ediyor

kızlar uzun bir aradan sonra merhaba, doğum yaptım şuan kızım bir yaşında:) bu kitabı gebeyken hatmetmiş, ilk üç ay yılmadan uygulamaya çalışan birisi olarak yorumlarımı söyleyeceğim. bebek büyütürken yaptığım en büyük hatanın bu kitabı okumak olduğunu düşünüyorum. resmen ilk üç ayım ızdırap geçti. karakter olarak disiplinli bir yapım var, olacak olduracağım diye kendimi paraladım durdum. kafaya taktım bu bebek neden düzene girmiyor diye. hayatı hem kendime hem etrafıma zehir ettim. akşam 8 de alıyorduk çocuğu beşiğe koyuyorduk, pış pış, pış pış 2 saatsonra ancak uyuyordu. tüm akşam çocuğu uyutmaya harcıyorduk.. sonra dedim bu ne? yeter! bıraktım kendi haline. şuan çocuğum zaten düzene girdi.akşam 9 dedin mi uyur. uyuma uyanma saatleri belli. ama mümkün değil, bebek bu her bebek kendi kurallarıyla doğuyor. rahat olmak lazım. biraz büyüyünce zaten düzene giriyor. benim bebeğim doğdu doğalı hafif sallanmak istiyor. halen öyle uyuyor. sallamadan 2 saatte uyumasındansa hafif sallanarak 10 dkde uyuyor. hem o hem ben ızdırap çekmiyoruz. bunlar tamamen şahsi fikirlerim. deneyilerimi paylaşmak istedim.

X