transfer sonrası 12.gün değilde en erken ne zaman gebelik testi yaptırılır???

Canım benim üzüldüm Ama sanırım tekrar deneyeceksin.Verdiğin bilgiler için teşekkürler.Transferimin 3 günü çok kötü geçti.Sırtüstü yatmaktan uyuyamadım.Uykuya dalınca korku içinde defalarca uyanıyordumBu da oraya doğru kramp girmesine neden oluyordu.Bilmiyorum .Hiç umudum yok.Rahim zarım inceymiş.4 tane koydular.Hayırlısı.Ama mesela 10 ve 11 gün önemini senden öğrendim.Sağol canım..:teytey:yerimsenibenyerimseniben

canım neden sırtüstü yattığını anlamadım...istediğin şekilde rahat rahat yatabilirsin bunun bir şekli yok...doktorun bilgi vermedi mi sana önemli olan istirahat etmen...içini ferah tut..neden korku içinde uyanıyorsun sen böyle stres yaparsan olmaz ama.. krampların kasılmaların olabilir bunlar normal birkaç gün içinde de geçer merak etme. sonra 10.-11.günlerde yine olabilir o zaman da kesen oluşacak bunlardan korkma...bak dört tane koymuşlar bu çok büyük bir şans:) şunu da unutma her şey olacağına varıyor...sen sadece bi 9-10 gün sabret ve dinlen illa sırt üstü yatmak zorunda değilsin doktorum bana yüzüstü bile yatabileceğimi kesinlikle pozisyonla bir alakası olmadığını söyledi ben genelde hep yan yattım:) diğer türlü uyuyamam zaten:) iyi bak kendine canım güzel haberlerini bekliyoruz...

simaysi inşallah bebişin veya bebişlerin tutmuştur.İçini rahat tut özellikle yatarken,sağa sola dönerken bişey olurmu diye hem kendini hem bebişleri germe a.s Ben şuanda 9 haftalık hamileyim senin yaşadıklarını çok yeni yaşadım.beklemek çok zor ona katılıyorum haklısın.Ama hep içinde bi bebeğin olduğunu hayal edip olumlu düşünmeye çalış.herkesin bünyesi bir değil bende doğru düzgün belirti olmamıştı bile.hala da çok rahat ve hafif belirtilerle yaşıyorum hamileliği.benim doktorum dikkat edeceğin hiç bişey yok demişti,bende elimden geldiğimce rahat davranmaya çalıştım ama iş yapmadım .çok uzattım.canım senin için nasıl rahat ediyorsa öyle davran yinede iyi düşün iyi olsun.:CüvCüv:

ciğtanesi senındemı tüp bebkdı canım bu arada hayırlı olsun hıuc belırtım olmamıştı demişsin ya benımde transferımın 8. günü tek belırtı yok bende korkuyorum tutmadımı dıye belirtı olmaması normal degıl sanki herkes kasıklarım agrıyor gögüslertim sızlıyor bnelım agrıyor demiş ama bende hıcbırı yok acaba tutmadımı ya

merhaba... aşılama falan yapmadan direk tüp bebek denemesinde bulundum. 28 yaşındayım, 17 yumurtadan teki o da çok kaliteli olmadan işlem görmüş. tek embriyoyu 3. günde 5 hücreli iken transfer ettiler. bugün 7. günüm. burayı okuyunca idrar testi aklıma takıldı, yapsam mı? olumsuz çıkarsa çok üzülücem diye korkuyorum. polikistik over hastasıyım :KK43: bir de kanama vs hiç yok ama ağrılarım var. kanama olmaması iyiye mi işaret yoksa farketmez mi?

herkese acil şafalar ve sağlıklı bebekler diliyorum.

ne olur bana da bi umut verin :KK43:

merhaba... aşılama falan yapmadan direk tüp bebek denemesinde bulundum. 28 yaşındayım, 17 yumurtadan teki o da çok kaliteli olmadan işlem görmüş. tek embriyoyu 3. günde 5 hücreli iken transfer ettiler. bugün 7. günüm. burayı okuyunca idrar testi aklıma takıldı, yapsam mı? olumsuz çıkarsa çok üzülücem diye korkuyorum. polikistik over hastasıyım :KK43: bir de kanama vs hiç yok ama ağrılarım var. kanama olmaması iyiye mi işaret yoksa farketmez mi?

herkese acil şafalar ve sağlıklı bebekler diliyorum.

ne olur bana da bi umut verin :KK43:

Selam ,

İdrar testi ile alacağın sonuç belli tabiiki negatif 12 gün geçtiğinde bile yapıldığında o kadar çok yanıltıyorki, insan üzüntüsünden hamile kalamaz zaten :KK66:)

Ağrılar çok normal regl arıları ile aynı ağrılar ama bu şikayetler hemen hemen bütün hamilelerin bile ortak şikayetiymiş ve hamile kalındığında da çoğu bayande 12. haftaya kadar devam edebiliyormuş. Kanamanın olması çok iyi kanaman olursa daha çok sıkıntı yaparsın kendine :KK43:(
Bence zamanını bekle kendini de üzme :KK66:) nerde yaptırdın tedavini

:nazar:çok teşekkür ederim yanıtın için :)
negatif çıkacağını biliyorum ama çok zormuş bu süreç. ben de çok sabırsızım.
zaten % 10 şansım var, tek embriyo, 2. kalite ama yine de umutlanıyor insan.
ben fulyada kendi doktorumla bu yola girdim, özel bir merkez değil, küçük bir poliklinik. bu konuda da kafam karışık, illa ki belli yerlere mi gitmek gerek, alman hastanesi yada semra kahraman gibi?
bu benim 4 senelik doktorum, ona güveniyorum, başkasına bu saatten sonra güvenmek güç olacak. :KK43:
senin durumun nedir canım?

:nazar:çok teşekkür ederim yanıtın için :)
negatif çıkacağını biliyorum ama çok zormuş bu süreç. ben de çok sabırsızım.
zaten % 10 şansım var, tek embriyo, 2. kalite ama yine de umutlanıyor insan.
ben fulyada kendi doktorumla bu yola girdim, özel bir merkez değil, küçük bir poliklinik. bu konuda da kafam karışık, illa ki belli yerlere mi gitmek gerek, alman hastanesi yada semra kahraman gibi?
bu benim 4 senelik doktorum, ona güveniyorum, başkasına bu saatten sonra güvenmek güç olacak. :KK43:
senin durumun nedir canım?

Canım dr.una güveniyorsan sorun yok ama bu işler için emriyologlar dr.lardan daha önemli en azından tüm tüp bebek dr.ları ve hastaneler böyle söylüyor :KK43:(

Ben ilk denememi Amerikan Hastanesinde yaptırdım :KK43:( binlerce defa pişman oldum :KK43:( ikinci denemem İstanbul Cerrahi Hastanesinde Prof. Bülent Baysal tarafından yapıldı :KK66:)
2 transfer yapılmıştı 8-7 hücreli ve bir tanesi tuttu :KK66:)

Bugün ikinci kontrolüme gittim ve ilk defa bebeişimin kalp atışını gördük :)) ama dr.umuz bebeişe zaralı diye kalp atışını dinletmek istemedi ama biz onun pır pır atan kalbini gördük çook şükür :KK66:) içim o kadar rahatladı ki Allahım hayırlısıyla 8 ay sonra bebeişim kucağıma almamıda nasip eder inşallah :KK66:) 6+5 bizim bebişimiz şimdilik çok minik.....

Sen ne zaman sonuç alıcaksın tahlilin ne zaman yapılacak :KK66:)

Canım dr.una güveniyorsan sorun yok ama bu işler için emriyologlar dr.lardan daha önemli en azından tüm tüp bebek dr.ları ve hastaneler böyle söylüyor :KK43:(

Ben ilk denememi Amerikan Hastanesinde yaptırdım :KK43:( binlerce defa pişman oldum :KK43:( ikinci denemem İstanbul Cerrahi Hastanesinde Prof. Bülent Baysal tarafından yapıldı :KK66:)
2 transfer yapılmıştı 8-7 hücreli ve bir tanesi tuttu :KK66:)

Bugün ikinci kontrolüme gittim ve ilk defa bebeişimin kalp atışını gördük :)) ama dr.umuz bebeişe zaralı diye kalp atışını dinletmek istemedi ama biz onun pır pır atan kalbini gördük çook şükür :KK66:) içim o kadar rahatladı ki Allahım hayırlısıyla 8 ay sonra bebeişim kucağıma almamıda nasip eder inşallah :KK66:) 6+5 bizim bebişimiz şimdilik çok minik.....

Sen ne zaman sonuç alıcaksın tahlilin ne zaman yapılacak :KK66:)

Benim de istanbul cerrahide cenk bey yaptı transferimi. çok umutlu değildi, 5 hücreli tek embriyo transferi yaptı, aslında yapmayacaktı ben şansımı denemek istedim ama uyardı beni. yine de umutlanmamak elde değil sanırım.
ne güzel, kalp atışları ! maşallah, kimselere söylemeyin aman. inşallah biz de o günleri görürüz. dün senin tavsiyeni dinleyip test yapmadım :)) bugun 8. günüm, çok korkuyorum kanama fln olucak diye çünkü kasıklarda ağrı devam ediyor :KK43:
cumartesi test yapacağım inşallah hayırlı sonuç alırız.
kimseler derdimden anlamıyo, burada benle aynı şeyleri yaşayan arkadaşlarla paylaşım yapmak çok güzel, hele de cevap almak beni çok rahatlattı, çok teşekkür ederim.
ben henüz 28 yaşındayım ve yumurtalarım olgunlaşmadığından tüp bebek yoluna girdim. aslında hormon iğneleri olup doğal yolla da deneyebilirim. ne dersin, bu tutmazsa 2. denemeyi yapmalı mıyım?

Benim de istanbul cerrahide cenk bey yaptı transferimi. çok umutlu değildi, 5 hücreli tek embriyo transferi yaptı, aslında yapmayacaktı ben şansımı denemek istedim ama uyardı beni. yine de umutlanmamak elde değil sanırım.
ne güzel, kalp atışları ! maşallah, kimselere söylemeyin aman. inşallah biz de o günleri görürüz. dün senin tavsiyeni dinleyip test yapmadım :)) bugun 8. günüm, çok korkuyorum kanama fln olucak diye çünkü kasıklarda ağrı devam ediyor :KK43:
cumartesi test yapacağım inşallah hayırlı sonuç alırız.
kimseler derdimden anlamıyo, burada benle aynı şeyleri yaşayan arkadaşlarla paylaşım yapmak çok güzel, hele de cevap almak beni çok rahatlattı, çok teşekkür ederim.
ben henüz 28 yaşındayım ve yumurtalarım olgunlaşmadığından tüp bebek yoluna girdim. aslında hormon iğneleri olup doğal yolla da deneyebilirim. ne dersin, bu tutmazsa 2. denemeyi yapmalı mıyım?

Selam,

Tatlım çook gençsin daha ben 34 yaşındayım geç evlendim ben 2.5 yıllık evliyim :KK43:( sizin gibi benden küçükleri görünce içim gidiyor vallahi ne güzel genç anne olacaksınız :KK66:)

Sana bir örnek veriyim , arkadaşım var 12 yıllık evli 5-6 yıl bebek istemedi korundu sonra bebek istedi bebek gelmedi :KK43:( tüp bebek içinde maddi durumu el vermedi kriz onları çook kötü vurdu :KK43:( rahimle ilgili problemi vardı onun için önce ameliyat oldu sonra yumurtlama tembelliği çıktı ortaya tam ümidini kaybetmişti ki 2 gün önce hamil olduğu haberini aldık :)) sürekli geç regl oluyordu yine geçtiğini düşündü kan testi yaptırdı ilk testte 0.1 çıktı çok üzüldü sonra 5 gün geçti aradan regl olmayınca söktürmek için ilaç başlıyacaktı ki bir kan testi daha yaptır öyle dedik ve 2. test değeri 2800 çıktı :)) çok mutlu olduk ......

Umud ediyorum ki sende pozitif sonuç alıcaksın :KK66:) ama alamasanda dünyanın sonu değil yılmadan denemeye devam :KK66:) ama dediğin gibi belki 1-2 ay çatlatma iğneliyle yumurta takibiyle deneyebilirsin ama inan ki bunları konuşmak için çoook erken ve gereksiz :KK66:)

Benim bebeğim den şuan kimsenin haberi yok :KK66:) ailem ve siz hariç :KK66:) kayınvalidemler bile bilmiyor kısmetse 3 aylık olana kadar söylemekde istemiyorum :KK43:(

Senin için ve diğer arkadaşlar içinde duacıyım Allah isteyen herkese versin öptüm seni görüşmek üzere.....

mrb arkadaşlr ben 23 yasında 3 yıllık evlıyım... Benimde bugun 8'inci günüm hiç test yapmadım negatif cıkarsa cok üzülürüm diye ama 10 günümde yapmayı düşünüyorum beklemek gercekten cok zor allh herkeze sabırlar versın benım 2 tane trasfer oldu işallh ıkısıde sıkı sıkı tutunmuşdur..... benımle aynı günü bekleyen varmı arkadaşlar lütfen ne hissettıklerınızı paşlaşın.:emir_bebek::emir_bebek:

Transfer sonrası 15.gün test için gün verilmişti. 8.günde dayanamayıp kan testi yaptırmıştım hcg 2 yani negativ çıkmıştı. moralim çok bozulmuştu. fakat 15.gün testim 45 çıktı. doktorum hamilesin dedi havalara uçtum ve çok şaşırdım. yani doktorlarımızın çağırdığı güne kadar beklemek en doğrusu. allah herkese sabır versin.

mrb kızlar ben yeni üye oldum benim ilk aşılamam tuttu şimdi embriyo dondurtmuştuk şimdi 2 trnsffer ettirdim 3 günüm bekliyorum herkese bol şanş diliyorum

Mrhb kızlar bende yeniyim ve bu siteyi hiç çözemedim konular hep eski 2008 2009 konuları felan çözmeye çalışıyorum bu gün transferimin 2. Günü çok heyecanlıyım paylaşmak istedim beimde 2. Denemem inşaallah hepimiz hayırlı haberler alırız umarım kuzucuklarım tutunurlar

Mrhb kızlar bende yeniyim ve bu siteyi hiç çözemedim konular hep eski 2008 2009 konuları felan çözmeye çalışıyorum bu gün transferimin 2. Günü çok heyecanlıyım paylaşmak istedim beimde 2. Denemem inşaallah hepimiz hayırlı haberler alırız umarım kuzucuklarım tutunurlar
hayırlısı olsun inş dilerim sımsıkı tutar bebeğin seni...

mrb arkadaşlr ben 23 yasında 3 yıllık evlıyım... Benimde bugun 8'inci günüm hiç test yapmadım negatif cıkarsa cok üzülürüm diye ama 10 günümde yapmayı düşünüyorum beklemek gercekten cok zor allh herkeze sabırlar versın benım 2 tane trasfer oldu işallh ıkısıde sıkı sıkı tutunmuşdur..... benımle aynı günü bekleyen varmı arkadaşlar lütfen ne hissettıklerınızı paşlaşın.:emir_bebek::emir_bebek:

cnm merak ettim acaba tuttu mu bebeğin çünkü bende sennle aynı gibiyim 24 yaşındayım 2 yıllık evliyim banada orta kalitede 3 embriyo transfer ettiler bu gün 7. günüm test yaptırsam mı bilemiyorum sabırsızlanıyorum da.....

mrb kizlar benimde 10.gunüm bugun.sabah saat 5 gibi idrar testi yaptim.negatif cikti.dunya basima yikildi.cunku nerdeyse butun gebelik belirtilerini yasiyorum.göguslerimdeki mavi damar bile belirdi.aciyo hassas.kocaman oldular.yüzum kollarim sirtim kasiniyo arada.bu kasinti da önemli bi belirtiymis.kasiklarim dolu dolu sanki.ama test negatif cikti.boyle olup da kanda pozitifi goren varmi acaba

Ben kızımda 11. gün yaptırmıştım 112 çıkmıştı. 10. gün yaptırsaydım da pozitif olacakmış demekki ama öncesinde yaptırmak mantıklı gelmiyor bana benim 3. gün transferiydi. eğerki 5. gün transferiyse en erken 8. gün yapılmalı diye düşünüyorum.

mrb kizlar benimde 10.gunüm bugun.sabah saat 5 gibi idrar testi yaptim.negatif cikti.dunya basima yikildi.cunku nerdeyse butun gebelik belirtilerini yasiyorum.göguslerimdeki mavi damar bile belirdi.aciyo hassas.kocaman oldular.yüzum kollarim sirtim kasiniyo arada.bu kasinti da önemli bi belirtiymis.kasiklarim dolu dolu sanki.ama test negatif cikti.boyle olup da kanda pozitifi goren varmi acaba
ben kan sonucumu pozitif aldığım gün bile idrar negatifti. kalp atışlarını duyduğumda bile idrarı yaptığımda gözlle görülmeyecek derecede silik bir çizgiydi idrar testi yapman çok mantıksız beta önce kana karışır sonra idrara boş boşuna canını sıktın dikkate alma.

cnm merak ettim acaba tuttu mu bebeğin çünkü bende sennle aynı gibiyim 24 yaşındayım 2 yıllık evliyim banada orta kalitede 3 embriyo transfer ettiler bu gün 7. günüm test yaptırsam mı bilemiyorum sabırsızlanıyorum da.....
kaçıncı gün embriyosu? bence erken kötü bir sonuç alırsan erken üzülürsün en erken 1 gün öncesi yaptır

X