Travel sistem mi kabin boy bebek arabası mı?

Baktığım kabin boy bu. Oturağı hiç kaldırmadan direkt döndürerek öne arkaya çevirebiliyorsunuz. Çift taraflı yani. Ana kucağı da var. Sanırım en iyisi bu gibi
Bu güzel bir şey evet amortisörü de var , Türkiye kaldırımlarında lazım bence tak tak sarsılır bebek yoksa

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında şöyle. Etrafımda gördüğüm travel sistem bebek arabaları bana da gereksiz büyük geliyor. Sadece iskeleti bile dev gibi. O yüzden ben daha küçük modellere bakmak istedim. O bahsettiğim balios lux diğerleri kadar büyük değil.
Ben de evimin küçük olmasından ve yurt dışında yaşayıp da sürekli türkiyeye gittiğimden ötürü kabin boy bebek arabası istiyordum. Beni uğraştırmaması için. Ama diğer bebek arabaları da kayıtlı bagaj olarak uçağın alt kısmına verilebiliniyormuş. Başka da ne artısı var tam bilmiyorum açıkçası ama aklım hala karışık 😅
Uçağa kadar katlamadan toplamadan gidiyorsunuz. Ucagin kapısında bırakıyorsunuz. Tum bebek arabaları ile uçak yolculuğu aşırı kolay. Ben tek başıma tosuncuk yavrum ile Seyehat etmiştim çok kolay oldu. Bir de bebek büyüdüğünde en geniş bebek arabası bile gözünüze küçük gelecek. Ama evinizin küçük olması eve kadar sokmak zorunda olmanız kötüymüş. Ben de sizin yerinizde olsam en küçüğünü alırdım. Yorumlarım diğer annelere bilgi olsun diye genel:))

Uçağa kadar katlamadan toplamadan gidiyorsunuz. Ucagin kapısında bırakıyorsunuz. Tum bebek arabaları ile uçak yolculuğu aşırı kolay. Ben tek başıma tosuncuk yavrum ile Seyehat etmiştim çok kolay oldu. Bir de bebek büyüdüğünde en geniş bebek arabası bile gözünüze küçük gelecek. Ama evinizin küçük olması eve kadar sokmak zorunda olmanız kötüymüş. Ben de sizin yerinizde olsam en küçüğünü alırdım. Yorumlarım diğer annelere bilgi olsun diye genel:))
Normalde kapı önünde bebek arabasını bırakan var ama ben güvenemem. Çalınma riski bir yana temiz kalır mı onu bilmiyorum. Yani insanlara güven olmaz 😊

Normalde kapı önünde bebek arabasını bırakan var ama ben güvenemem. Çalınma riski bir yana temiz kalır mı onu bilmiyorum. Yani insanlara güven olmaz 😊
Modeli beğendim , 8.2 kg diyor. Ancak bir elimde bebek bir elimde bebek arabası tasırım derseniz yine de sizi yorabilir . Çünkü illa yanınzda çanta da oluyor . Ben çözümü önce bebeği sonra inip arabayı taşıyarak bulmuştum çünkü asansörümüz olsa da binaya girmek için sekiz basamak var maalesef . Bunların hepsi önemli detaylar. En son kapalı garaja koydum da bebek arabası taşımaktan kurtuldum 😂

Modeli beğendim , 8.2 kg diyor. Ancak bir elimde bebek bir elimde bebek arabası tasırım derseniz yine de sizi yorabilir . Çünkü illa yanınzda çanta da oluyor . Ben çözümü önce bebeği sonra inip arabayı taşıyarak bulmuştum çünkü asansörümüz olsa da binaya girmek için sekiz basamak var maalesef . Bunların hepsi önemli detaylar. En son kapalı garaja koydum da bebek arabası taşımaktan kurtuldum 😂
Bugün mağazaya gittik. İki modeli de denedim. Balios s lux baya büyük ve ağır geldi bana. Twist olanı alacağım gibi. 😊 sizin oto koltuğunun modeli neydi?

Ben bugaboo cameleon portbebeli ve Cybex oto koltuklu set almıştım. 2 yaşı geçtik hala kullanıyorum çok memnunum.
Cybex de çok kullanışlı bence rahat edersiniz.
Portbebeyi ilk 6 ay bayağı kullandım. Tatile falan gittim düğüne gittim alışverişe gittim hep içinde yattı.

Su an bagajdan hic cikarmiyorum. 4 yasinda artik nadiren ihtiyac oluyor. Hatta saticam da üşeniyorum 😆 neyse aktif kullandığım sirada Güvenlikli bir sitede oturduğumdan ben calinma enisesi duymadim. Bizde herkes bisikletini scooterini kapısının önüne koyuyor. Evin içinde koyacak yerim yoktu zaten balkon vs gibi. İsterseniz sizde bisiklet kilidi ile dogalgaz borusu gibi bir yere kilitleyebilirsiniz. Temiz kalmasi icinde üzerine yagmurlugunu örtüyordum. Kapalı pozisyonda üzerinde yağmurluk ile hiç bir şey olmaz. Bu arada benim bebek arabamın kendi yağmurlugu vardı. Ama her bebek arasına göre bir yağmurluk oluyor sanırım. Harici olacak satın alınabiliyor.

Ben bugaboo cameleon portbebeli ve Cybex oto koltuklu set almıştım. 2 yaşı geçtik hala kullanıyorum çok memnunum.
Cybex de çok kullanışlı bence rahat edersiniz.
Portbebeyi ilk 6 ay bayağı kullandım. Tatile falan gittim düğüne gittim alışverişe gittim hep içinde yattı.
İlk aylar port bebe mi daha kullanışlı yoksa ana kucağı mı?

Su an bagajdan hic cikarmiyorum. 4 yasinda artik nadiren ihtiyac oluyor. Hatta saticam da üşeniyorum 😆 neyse aktif kullandığım sirada Güvenlikli bir sitede oturduğumdan ben calinma enisesi duymadim. Bizde herkes bisikletini scooterini kapısının önüne koyuyor. Evin içinde koyacak yerim yoktu zaten balkon vs gibi. İsterseniz sizde bisiklet kilidi ile dogalgaz borusu gibi bir yere kilitleyebilirsiniz. Temiz kalmasi icinde üzerine yagmurlugunu örtüyordum. Kapalı pozisyonda üzerinde yağmurluk ile hiç bir şey olmaz. Bu arada benim bebek arabamın kendi yağmurlugu vardı. Ama her bebek arasına göre bir yağmurluk oluyor sanırım. Harici olacak satın alınabiliyor.
Evet evet. O yağmurluk türü şeyleri alacağım ekstradan.
Benim evimin kendi gömme dolapları var. 3 tane. Biri koridorda. Orada yer açarsam oraya rahat sığar bence. Oraya koyarım ben de artık 😊

Kızlar selam. Bebek arabası bakıyorum. İstediğim gibi bulursam hemen alacağız. Aslında bir modele karar vermiştim. Cybex balios s lux. Travel sistem. 3 in 1. Normal oturağı var, portbebesi ve ana kucağı var. Ama travel sistem bebek arabasından memnun olmayan çok kişi var. İnternetten alacağım o yüzden deneyimleme imkanım olmadı. Ama normal oturağı ile birlikte katlanabiliniyor ve tek elle katlama özelliği var. Yani kolaylıkları bunlar katlama konusunda.
Aynı markanın kabin boy modeli de var fakat portbebesiz. Portbebeyi gittiğim ev tipi yerlerde çıkarıp bebeği yatırmak için de kullanırım diye düşünmüştüm.
Siz ne diyorsunuz bu konuda?
Cybex s eezy twist var bizde. Gayet rahat kullandim. Surusu iyi ve hafif. Ilk basta baska model alip hata etmistik, ondan cybexin puseti bizde yok ancak ilk 6 ay puset onemli diye dusunuyorum.

Chicco gody plusa karar verdim ben 🌸☺️ ablam travel sistem kullanıyor hiç memnun değil, gereksiz ağır
Tekerlekleri cok kucuk, biz alip memnun kalmadik malesef. Buradaki yorumlara aldanmistim, travel onemli degil, bebek 6 ay sonra disari bakmak ister vs diye. Cift yon olmamasi da huzursuz etti. Kisa sure sonra pisman olup cybex aldim. Gayet memnunum.

X