Tuğrul başar labioplasti pişmanlığı

kapkaranlik

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
19
9
37
Merhaba. Bu ameliyatı olmaya karar verdiğimde, bu siteden faydalandım. Tuğrul başar ‘ı da bu sitedeki övgüler sebebiyle tercıh etmiştim. Operasyonu olmaya karar verdiğimde kendısıyle gorustum. İlk önce ameliyatı ücretsiz olabilecegımı soyleyıp gun verdi. Fakat sonra deprem girdi araya ve ertelendı ameliyatım. Tekrar gün alıp gittiğimdeyse artık devletin karsılamadıgını, temmuz 2023 te cıkan yeni SUT(sağlık sıstemi uygulama tebliği) geregi ücretli oldugunu ve 8 bin tl ödemem gerektıgını soyledı. Sıra oldugunu birbucuk ay beklemem gerektıgını, istersem özelde 13 bine hemen yapabilecegını soyledı. Ben de devlette de ucretsiz değilse artık yapacak bişey yok diye dusunup özelde olmayı kabul ettim.
Ameliyat sürecimde ameliyat bölgesinde dayanılmaz agrım sızım olmadı. Fakat belden uyusturma yuzunden yaşadığım baş agrısından on gun boyunca ayaga dahi kalkamadım. Ikı defa acillik oldum ama cozum olmadı. İlk etapta ameliyat şişliği ile birlikte bir miktar küçülmüş diye dusundum. Doktor ameliyatın kesın sonuçlarının üçüncü aydan sonra anlasılacagını soylediği için şişlik oldugunu ve inecegını sandım. Ama maalesef ne şişlik indi ne goruntu duzeldı. Koyu kısımlar oldugu gibi duruyor. Klitoris ortada penis gibi kaldı. Dikiş izleri deseniz klitorisin üstünde yama gibi gorunuyor. Büyüklükte de bir değişiklik yok..
Bu arada koyuluklar için prp uygulaması yaptı vajına dısına. Onunda hicbir etkisi olmadı.

Tum bunları kendısıne ilettiğimde ise yeniden operasyon yapmayı teklif etti. Kendısıne tekrar guvenemeyecegımı, paramı iade etmesi gerektıgını söyledim. para iadesi yapmayı da kabul etti. Ama parayı geri almakta benım içime sinmedi.
Anlatmaya çalıstığım şu ki; hayal ettiğimizle ortaya çıkan arasında fark olabiliyor.
Hekimin tavrı konuda önemli. Doğru iletişim ve izahla yanlıs anlasılmaların önüne gecmek gerekıyor. Beklentimi karşılamayan bir operasyon gecirmiş oldum.
Tuğrul beyle yaptıgım gorusmede uzunca anlattı neyın neden oldugunu ve ikna oldum. Yeniden baska bir hekime opere olacagım ve yeniden aynı süreci yasayacagım. Kendisinden memnuniyet belirten hastaları da olduğundan, belki de benim beklentim yüksekti bilemiyorum..

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. İnşallah düzelir. Peki hangi hastanede yaptı? Sonuçta orada ücretsiz yapamaz bildiğim kadarıyla

Teşekkürler. Yeniden doktor araştırıyorum. Umarım revize yapılabilir :KK43: kızılayda bir tıp merkezinde yaptı. Yapmak için 13 bin lira aldı. Ne kadarını hastaneye verdi ne kadarını kendı aldı bilemiyorum. Ama mantıken devlet hastanesinde 8 bin alarak yapacaktı. Ki sağlık bakanlıgı bu operasyonu ücetsiz yaptıgına gore bu para cebine koyacagı para demek! Devletin hastanesinde, devletin imkanlarıyla, devletin ameliyathanesinde ve malzemeleriyle ,devletin ödediği operasyonu parayla yapıyor. Peki devlet bu parayı almıyorsa, para nereye gidiyor? Yine o kadarını kendı alıp , kalanını hastaneye ameliyathane ucreti ödemiştir diye tahmın ediyorum.

Bu arada bu operasyonu ben temmuz ayında oldum. Bugun için bu ücret ortalama görünse de, gectığimiz temmuzda baya yüksek bir ücretti.

Teşekkürler. Yeniden doktor araştırıyorum. Umarım revize yapılabilir :KK43: kızılayda bir tıp merkezinde yaptı. Yapmak için 13 bin lira aldı. Ne kadarını hastaneye verdi ne kadarını kendı aldı bilemiyorum. Ama mantıken devlet hastanesinde 8 bin alarak yapacaktı. Ki sağlık bakanlıgı bu operasyonu ücetsiz yaptıgına gore bu para cebine koyacagı para demek! Devletin hastanesinde, devletin imkanlarıyla, devletin ameliyathanesinde ve malzemeleriyle ,devletin ödediği operasyonu parayla yapıyor. Peki devlet bu parayı almıyorsa, para nereye gidiyor? Yine o kadarını kendı alıp , kalanını hastaneye ameliyathane ucreti ödemiştir diye tahmın ediyorum.
Konuyu okuyunca eşimle konuştum nasil hasyane 13,bin alir diye yani hastaneye göre az bir ücret oda bana koru ,medicana ya da diğerleri gibi bi yer değildir dedi, 2-3bin verkr dedi ki öyle çıktı tip merkezinde olmakta büyük cesareti ne de olsa komplikasyon olsa ne yapacakti. Bende burda bu ismi duydum takibe almıştım konuyu üzüldüm sizin adınıza şuanda ücretler cok ucuk peki hala görüntü kötü mu üstünden baya zaman geçmiş

Konuyu okuyunca eşimle konuştum nasil hasyane 13,bin alir diye yani hastaneye göre az bir ücret oda bana koru ,medicana ya da diğerleri gibi bi yer değildir dedi, 2-3bin verkr dedi ki öyle çıktı tip merkezinde olmakta büyük cesareti ne de olsa komplikasyon olsa ne yapacakti. Bende burda bu ismi duydum takibe almıştım konuyu üzüldüm sizin adınıza şuanda ücretler cok ucuk peki hala görüntü kötü mu üstünden baya zaman geçmiş
Tıp merkezi ameliyat yapılan bir tıp merkeziydi. Yani ameliyathanede oldum ameliyatı. Ama beni spinal anestezinin cok konforlu olduguna ikna ettiler. Genel anesteziden cok daha iyi dediler ve ben cok eziyet cektım. Benımle aynı gün operasyon olan kişi de aynı sorunları yaşamış. O dayanamayıp tuğrul beyi sıkıstırınca , çalıştığı devlet hastanesine yatırmıs onu. iki gün hastanede kalmış. Dayanılmaz bir baş agrısıydı. Omurilik sıvısının kacması sebebiyle oluyormus.bir nevi sinir felci (BOS KAÇAĞI) Bin kişinin miğren agrısının sizin beynınızde oldugunu düşünün. Öyle bir agrı. Ayağa kalmanızı kafanızı milim oynatmanızı imkansız hale getiriyor. Felçli gibi yattım on gün. Yani haklısınız. Anestezi sorunu yasadık ve tıp merkezinin anestezi doktorunu aradıgımda yapacak bişey yok kendi kendine on gün içinde gececek cevabını aldım.
Görüntü olarak neredeyse eskisinden bir farkı yok diyebilirim buyukluk olarak. Ne büyüklük ne sarkıklık ne koyu renkli kısımlar gitti. Bana klitorıse de islem yapıldı güya. Fakat klitorısi tepesınden kestıgı için koca koca dikiş izleriyle sonradan oraya tutturulmuş bi parca gibi ortada duruyor ve tamamen dışarda kaldı. Yani eski halinin bir tık küçültülmüşü gibi. Zaten iç dudakların ucunu ufacık kesince bu sonuc cıkardı. Oyle de oldu. Sağlık sorunlarım da aynı şekilde devam ediyor. Akıntı sürtünme pantolona sıkışma acı temızlık sorunu.. yani ben zerre kadar fayda gormedim yaptıgı operasyondan. Boşu boşuna para verip bolca eziyet cektım.

Ben labioplasti islemi yaptırdım 2022 Aralık ayinda. Buradaki yorumlara bakip bu doktorla görüşmeye gitmiştim. O zamanlar ücretsizdi oyle demisti yani . Açıkçası baya araştırdığım için bilgili şekilde gittim benim icin gerekli islemleri az cok biliyordum. o yüzden tatmin edici bi karşılık alamadığım için bu doktora yaptirmaktan vazgeçip yasadigim sehirde sehir hastanesine gittim. Orada 7 bin tl ucret istediler o zaman icin yüksek bi ucretti tabiki hatta sadece ic dudak islemi icindi hudoplasti icin ayri ucret ayrica anestezi icin de ayri ucret dediler. Neredeyse 10 bini gecen bi fiyat cikardilar. Sehir hastanesine bu parayı vereceğime ozel klinikte yaptırırım dedim. Özel bi klinikte baska doktora yaptırdım işlemi ama sonuç hüsran oldu. Eşitsizlik oldu. Duzeltmek icin doktorlar asiri yuksek ucret istedi. Ben kendi doktoruma karsi sizin tepkinizi veremedim malesef, ılımlı oldugum halde dönüş bile yapmadılar hatta beni suçladılar nasil baktığınızı ben bilemem diyerek. Bi de odemli halini atip bakın her sey normaldi dediler halbuki odemli hali her zaman kusurlari gizliyor bunu ameliyat olanlar bilir zaten. Simdi devlet hastanesinde sorunlu kısmı duzelttirme islemi yaptırdım yeni yaptirdim hatta, ucret odemedim hic. Henuz sonuc belli degil dikisler bile duruyor ama doktorum normalde bu estetik islem diye geçiyor fakat ben arada boyle ücretsiz yapiyorum. Ucret alsam da bana faydasi yok zaten benim cebime girmiyor o ücret dedi. Yani heryerde ucretsiz değil belirli standart bi işleyiş yok. Biraz doktora bağlı galiba bilmiyorum. Ama şuna eminim ucretsiz veya ucretli, ucuz veya pahali farketmiyor doktor kalitesi önemli olan. Ben 2 kati ucret ödeyip cok cok kötü bi sonuc aldim duzelttirme icin tekrar ucret istedi doktorum ama burada baska biriyle konuştum kendisi benim oldugum islem ucretinin yarisi kadar ödemis memnun kalmamış doktoru cagirmis ucretsiz duzeltmek icin. Ve bana memnun kalmadigi görüntüyü atti şok oldum onun memnun kalmadigi görüntü benim hayalim gibiydi resmen oyle diyeyim. Buna rağmen doktoru ücretsiz rahatsiz oldugu kısmı duzeltmeyi teklif etmis. Her doktor bir olmuyor bazilari gerçekten mesleginin hakkini veriyor, hastasini önemsiyor. Bazilari da isi ticarete dökmüş ya asiri yüksek sacma sapan ucretler istiyor ya da ortaya olumsuz sonus cikarip ben parami aldim ya gerisi onemli degil diye bastaki tatli dilli, ılımlı halini bianda değiştiriyor.

Merhaba. Bu ameliyatı olmaya karar verdiğimde, bu siteden faydalandım. Tuğrul başar ‘ı da bu sitedeki övgüler sebebiyle tercıh etmiştim. Operasyonu olmaya karar verdiğimde kendısıyle gorustum. İlk önce ameliyatı ücretsiz olabilecegımı soyleyıp gun verdi. Fakat sonra deprem girdi araya ve ertelendı ameliyatım. Tekrar gün alıp gittiğimdeyse artık devletin karsılamadıgını, temmuz 2023 te cıkan yeni SUT(sağlık sıstemi uygulama tebliği) geregi ücretli oldugunu ve 8 bin tl ödemem gerektıgını soyledı. Ben de inandım. Doktor yalan soyleyecek değildi ya! Sıra oldugunu birbucuk ay beklemem gerektıgını, istersem özelde 13 bine hemen yapabilecegını soyledı. Ben de devlette de ucretsiz değilse artık yapacak bişey yok diye dusunup özelde olmayı kabul ettim.
Ameliyat sürecimde ameliyat bölgesinde dayanılmaz agrım sızım olmadı. Fakat belden uyusturma yuzunden yaşadığım baş agrısından on gun boyunca ayaga dahi kalkamadım. Ikı defa acillik oldum ama cozum olmadı. İlk etapta ameliyat şişliği ile birlikte bir miktar küçülmüş diye dusundum. Doktor ameliyatın kesın sonuçlarının üçüncü aydan sonra anlasılacagını soylediği için şişlik oldugunu ve inecegını sandım. Ama maalesef ne şişlik indi ne goruntu duzeldı. Koyu kısımlar oldugu gibi duruyor. Klitoris ortada penis gibi kaldı. Dikiş izleri deseniz klitorisin üstünde yama gibi gorunuyor. Büyüklükte de bir değişiklik yok.. yani tüm bu operasyonu hem hic odememem gerekırken 13 tl ödeyerek bosu bosuna oldum. Hem inanılmaz baş agrıları cektim. Hem de goruntude hicbir farklılık olmadı.
Bu arada koyuluklar için prp uygulaması yaptı vajına dısına. Onunda hicbir etkisi olmadı.
Tum bunları kendısıne ilettiğimde ise yeniden operasyon yapmayı teklif etti. Bu kadar basarısız bir sonuctan sonra, kendısıne tekrar guvenemeyecegımı, benı kandırdıgını ve ucretsiz islemi ucretli yapıp görevini kotuye kulandıgını, paramı iade etmesi gerektıgını yoksa hakkında sikayet olusturacagımı söyledim. Zor bir dönemden gectıgını, parayı bulup bulusturup iade edecegını yazdı fakat sonra mesajı nedense sildi. Tum yazışmaların, ödediğim ücretin ve ameliyatın öncesi sonrası resimleri mecvut. İnsanları aptal yerine koyup kendı cebini doldurma cabasında olan, devleti de hastayı da dolandıran bir hekim kendısı.
Tuğrul Başar ile ilgili burda yazılan tek doğru iletişiminin iyi oldugu. Bunu da ameliyatın hemen sonrasında daha yaralar taze iken hakkında sosyal medyada ve sağlık sitelerinde yorum yapmanız için yapıyor. Her hastaya ısrarla yorum yazdırıyor. Ki ben de ameliyattan sonra daha sonucu bilememişken ve ücret konusunda aldatıldıgımı ögrenmemişken memnuniyet mesajı yazdım.
Bu siteden faydalanarak kendısıne gidecekleri uyarmak için yazıyorum bu postu. Tuğrul başar hakkında hem sağlık bakanlığına hem cimere suç duyurusunda bulunacagım. Ayrıca malpraktis davası acacagım. Devletin sundugu imkanı, insanları kandırarak kendı lehine kullanmasının cezasını almalı.
merhaba. bu doktorla ben de görüştüm, beni de özele yönlendirdi gerçi hakkını yememeliyim beklerseniz sıraya alırım birkaç ay içinde ameliyat olursunuz ama yaklaşık aynı ücreti ödersiniz dedi. ben de beklemeye geçtim. ama cesaretimi kaybettiğim için ameliyat olmaktan vazgeçtiğimi bildirdim. şimdi adını görünce merakla okudum. aklıma yatmayan şeyler var. devletin sunduğu imkanları kendi lehine nasıl kullanmış oluyor? öyle bir yazmışsınız ki sanki devlette yaptı parayı elden aldı ben bunu sonradan anladım der gibisiniz. ayrıca özelde zorla mı ameliyat etti? size seçenek sunmuş. paramı istedim o da vericem dedi ama sonra mesajı sildi yazmışsınız. ben kandırıldım siz kanmayın diye doktoru kötülemişsiniz hem de sağlık bakanlığına cimere şikayet edicem demişsiniz. acaba siz bu postu bu ameliyatı olmak isteyenleri uyarmaktan ziyade doktora şantaj yapmak için mi yazdınız? şikayet edecek olan eder zaten. umarım doktor bey bu postu görür ve kendisi suç duyurusunda bulunur.

Özel hastanede olduysa zaten ücret ödeyecek sanirim sonuçtan memnun kalmamis. Aslında estetik icin 13, bin cok uygun bir fiyat ben 2023 Ocak ayında Ankara'da özel bir hastanede 50bin tl ye doğum yaptım

Özel hastanede olduysa zaten ücret ödeyecek sanirim sonuçtan memnun kalmamis. Aslında estetik icin 13, bin cok uygun bir fiyat ben 2023 Ocak ayında Ankara'da özel bir hastanede 50bin tl ye doğum yaptım
1 senede bile fiyatlar uçtu. Ben 2022nin basinda populer bi doktordan labioplasti islemi icin ucret istediğimde 8 10 bin arasi demisti 2022 sonunda 30 35 bin tl dedi. En son 90 bin tl dedi. Dolar euro arttikca hastane ucreti arttiriyormus oyle dediler bilemiyorum tabi ne kadar doğru.

merhaba. bu doktorla ben de görüştüm, beni de özele yönlendirdi gerçi hakkını yememeliyim beklerseniz sıraya alırım birkaç ay içinde ameliyat olursunuz ama yaklaşık aynı ücreti ödersiniz dedi. ben de beklemeye geçtim. ama cesaretimi kaybettiğim için ameliyat olmaktan vazgeçtiğimi bildirdim. şimdi adını görünce merakla okudum. aklıma yatmayan şeyler var. devletin sunduğu imkanları kendi lehine nasıl kullanmış oluyor? öyle bir yazmışsınız ki sanki devlette yaptı parayı elden aldı ben bunu sonradan anladım der gibisiniz. ayrıca özelde zorla mı ameliyat etti? size seçenek sunmuş. paramı istedim o da vericem dedi ama sonra mesajı sildi yazmışsınız. ben kandırıldım siz kanmayın diye doktoru kötülemişsiniz hem de sağlık bakanlığına cimere şikayet edicem demişsiniz. acaba siz bu postu bu ameliyatı olmak isteyenleri uyarmaktan ziyade doktora şantaj yapmak için mi yazdınız? şikayet edecek olan eder zaten. umarım doktor bey bu postu görür ve kendisi suç duyurusunda bulunur.
Korumacı tavrınıza anlam veremesem de açıklayayım.Devlette ARTIK ücretli demeseydi baska bir devlet hastanesinde olurdum. Devlette 8 özelde 13.. sıra beklememek derken özelde olmayı sectım. Beni ikna etti demedim. Doktor bey zaten yukarıda da belirttiğim gibi ameliyatı yenıden yapmayı teklif etti. ücreti iade teklifimi de kabul etti.ikisini de kabul etmedim. Çünkü o da benim içime sinmedi. Yani doktora ne için şantaj yapabilirim bunlar dısında sizce? Bu konuda hakkını da yemedim üstelik. İkisini de teklif ettiğini acıkca yazdım. Benım bütün kızgınlığım kandırılmış olduğumu düşünmem sebebiyleydi. Doktor beyin zaten bu posttan haberi var. Kendisi ile gorustuk ve durum ile ilgili gerekli acıklamayı yaptı. Operasyon ile ilgili neden farklı bir prosedür olduğunu da izah etti. Hatalı cümle kurdugunu da kabul etti.ameliyatın doğustan olan anomalilerde devlet tarafından karsılandıgını, estetik kaygıyla yapılanların ise devlet tarafından ödenmediğini soyledi. Bana aktarırken yeni bir durummuş gibi söylediğinden hersey yanlıs gitti. Ben devlette ücretli artık diye ısrarla etrafımdakılere soylerken, arkadasım izmirde devlet hastanesinde ücretsiz sekılde opere oldu. Bunu ogrenınce ben de kandırıldıgımı düsündüm haliyle..
Son cumlenizi taraflı olmanıza baglıyorum.aksi halde magdurıyet yasamış birine umarım hakkınızda suc duyurusunda bulunur diye bir temennide bulunmazdınız. Sizin başınıza gelince siz hakkınızı aramayın, kimseyi de uyarmayın!..

Doktor beyin acıklamalarına ikna oldugum için konuyu güncelledim ve şikayetten vazgectim. Kendisini tanıyor olmalısınız. Kendisi ile gorusup konuyu teyit edebilirsiniz…

X