Tuhaf bi arkadaşlık mevzu

ManzaramDeniz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
7.184
10.654
Merhabalar.
Geçen sene atandığım okulda bi arkadaş ile çok yakındik..Birbirimize çok desteğimiz oldu.
Okulda baska kadın hoca yoktu.
Bigün ona her arkadaş arasında olabilecek bi şaka yaptım.Inanilmaz tepki verdi şok oldum..Defalarca özür diledim.( Konu ise; seçimde gorev alacaktık ona "senin görevin köy yerine cıkmış" )diye söyledim.Sıradan bi şaka ama verdiği tepki cok tuhafima gitti..
Benim evim uzaktı git gel yapiyordum..Eşimde henüz yanima geçiş yepmamıştı doğuya..Gel zaman git zaman eşim yanima geçiş yapti..yaşadığimiz ilce cok küçük ve kısa sürede gösterdiği basarisi ile müdür oldu..ilcede saygınligi artti..
Bu bahsettigim kisi yeni evli ve eşi işsiz.
Eşim bikaç is buldu ama esi beğenmedi.Anlayacağiniz eşi iş bulma niyetinde biri degil..beni ilgilendirmez..bide borç içindeler..Arkadasim evi geçindiriyordi ve borçlari o öduyordu.
Herneyse..bize dönelim tek sorunumuz ev kalmıştı eşimle, hala ikimizde git gel yapiyoruz kücük bebegimizide bakiciya bırakip işe gidiyoruz o zamanlar.Çok zordu ve arkadasim ve esi hic ev konumuzla ilgilenmemislerdi.
İlce küçük k ve ev bulamıyosunuz kolay kolay.
Sonra allahın takdiri kimseye kolay ca cikmayan meb lojmani cıktı ve tamda okulumun yanindaydi bu lojman..Hemen tasindik ve inanilmaz mutluydum..Ne güzel diyordum arkadasimada yakin olacagim..Taşinmadan önce bebegimle arkadasimin evine gitmek istedim ama kabul etmedi şok oldum..neyse bakalim dedim.tasindik ister istemez destrk bekledim ondan cunkü bebegimle inanilmaz zor oldu tasinmak.
Birakin destek olmayi hayirli olsunda demedi.
Aramadi bile.
Sonra tasindiktan sonra bigun kizimin hasta oldugunu duymus bana geçmis olsun nesi var yazmis; bende kirgindim seni ilgilendirmez dedim.
Sadece onu yazdim..hani anlasin diye..
İnanın ortada hic bi sebep yok.
Neyse yazin oldu bu olaylar.Sonra hic gorusmedik ve okil acıldi..ilk gün gittim konustum ozur diledim anlastik.ama yine soguk ddavrsndi bana ne var diyorum psikolojim bozuk diyot..yaninda oolsyim diyorum yok..
En son esiyle eve yemege cagirdim onada musait degilim dedi..
Ehh yeter dedim amacin ne ne oluyor diye.
Ve ondan sonra iyice koptuk..ayni ortama bile girmiyorduk..
Bigun bi arkadas cagirtmisti evine gittim baktim buda orda..gittim hosgeldin dedim..milletin icinde küslük olmaz diye ama o yine konuşmadi.
Yani elimden gelen herseyi yaptim..
Bunu bilen bazi cevrem beni kiskandigi hazmedemedigi icin bunu yaptigini soylüyorlar.
Kizımin diş bulguru partisinde oda vardi.
Bi ara ortadan kayboldu..bi baktim yatak odama girmiş kapiyida kapamiş. Ne yapıyosun dedim esarbimi duzeltmeye geldim dedi.sonra yanina gittim makyaj massmi karistirdi gozumun önünde..yetmedi dolabimk acti..ne cok kiyafetin var diye soylendi.( Kendisinin pek yok hatta istanbula gittigimde ona 2 torba kiyafet alip hediye etmistim) neyse En son kizimin ceyreklerinin oldugu aldi icini acti saydi inanamadim ama yinede art niyet aramadim ve merakindan yapti dedim.
Bunun gibi detay cok sma gelelim esas konuya;

Bu yil okulumuza 2 bayan atandi baslarda baslarda cok iyiydik..hatta onlara esimle ev bulduk ilgilendik.
Sonra bu konunun basindan beri bahsettigim bahsettigim kisi ile samimi olmuslar..brn haftsda 3 gun okula gidiyorum.onlar hergun.
Ve bebegim oldugundan fazla git grl yapamiyorum..
Onlarin 2 si bekar..Diğerinin cocugu yok zaten hep bi aradalar.
Ve inanilmaz geriliyorum.
Cunku o kusi ile samimiyet kurduklarindan beri hepsi soguk bana.ben selam vermesem vermiyorlar.
İyice uzulmeye basladim..
Boylr bi durumun icine nasil dustum..
İnanin o arkadasima en ufak kötülugum olmadi aksine hep faydam oldu.
Nedrn boyle yapti aklim alalmiyor gercekten.
Daha 3 yıl burdayiz..boyle zazamsn gecermi.
Okulda zaten başka bayan hoca yok.
İnsnin cekilmiyor bu durum.
Simdi 3 secenek var bu durumda siz olsanız ne yapardınız;
1.Tekrar gidip herseye ragmen o arkadaşla yüzyuze konusmak..daha once yapmama ragmen
2.Bu 2 arkadaşla konusmak durumu bide benden dinlemelerini sağlamak
3.hiç biriyle konusmayip bidaha selam bile vermemek.
Yorumlarinıza gore karar verecegim o yuzden çok önemli yorumlarınız.
İmla hatalarimi bagislayin.cok zor yazdim telim bozuk.

Son düzenleme:
Yani ne desem...
Üzgünüm ama arkadaşlık kurma isteğiniz dışında her şey çok saçma geldi.
Karakterleriniz uyuşmuyor işte, beklentiye girmek, mesaj attığında seni ilgilendirmez deyip trip atmak çok gereksizmiş.
Denk gelince selamlaşırsınız, fazlasına ne hacet.

Diğer öğretmenlerle bu konu hakkında konuşmak ise çok çok gereksiz geldi bana.
Bir de sizden niye duysunlar.
Konu kendiliğinden oraya gelir, onu bilemem.
Siz kendinizi biliyorsunuz, isteyen istediğiyle takılsın.

Arkadaşa ihtiyaç var, biliyor ve anlıyorum ama bu istek bile olayların üstüne bu kadar düşmeyi gerektirmemeli.

Yani ben bu kadar ısrarcı olunmasını anlamıyorum. Baktın kadın sana soğuk davranıyor ne diye ısrar edersin. Sal gitsin. Özür dilemeler, hayırlı olsun beklemeler, yok evime gelmedi yok beni kabul etmedi... En nihayetinde elin insanı sal gitsin.
Diğer konuya gelince, belki onun etkisinde kalmıştır yeni başlayan arkadaşlar ama farkeder mi? Nesini uzatacaksın işini yap geç. Konuşanla konuş konuşmayana dön totoyu o baksın arkadan. Kasmayın bu kadar.

O arkadaşınızın gerçekten psikolojisi bozuk belli. Sizden habersiz odanıza girip karıştırmak ne demek?
Ayrıca fazlasıyla elinizden geleni yapmışsınız, ben olsam bu kadar özür dilemezdim.
Yalnız kalmamak için onlara tahammül etmek zorunda değilsiniz. Diğer arkadaşlarınızla da bu konuyu konuşmanız saçma olur.
Selamınızı verin, kendiniz takılın işte.

koskoca işinde gücünde kadınsınız sanki lisede dışlanan ergen gibi hallere girmenize gerek yok. lazım gelince konuşun, selam verin, samimi olmayın. olay bu yani. kadın demek ki sizinle arkadaş olmak istememiş ama yapışmışsınız resmen.
Evet zaten konudada belirttim böyle bi durumun içine nasıl düştüm diye evet saçma ama cok yakındik neden bu tavırlar hala anlamiş degilim

Yani ben bu kadar ısrarcı olunmasını anlamıyorum. Baktın kadın sana soğuk davranıyor ne diye ısrar edersin. Sal gitsin. Özür dilemeler, hayırlı olsun beklemeler, yok evime gelmedi yok beni kabul etmedi... En nihayetinde elin insanı sal gitsin.
Diğer konuya gelince, belki onun etkisinde kalmıştır yeni başlayan arkadaşlar ama farkeder mi? Nesini uzatacaksın işini yap geç. Konuşanla konuş konuşmayana dön totoyu o baksın arkadan. Kasmayın bu kadar.
Her seferinde sizin gibi düşünüyorum zaten ama aynı ortamda calışiyoruz ister istemez geriliyoruz.Ve biz bu arkadaşla cok yakindik.birbirimizin evlerinde kaldik..yanlizda degilim arkadaslarim var ama ayni okul ortaminda olunca ister istemez geriliyorum bazen.bizden baska baska hocada yok.Ogretmen sayisi az.
Zaten yeni cevreye uyum sureci yasarken ve insan kazanmayi cok severn biri olarak guzel anilar biriktirmek isterken bu durum ister istemez sinirimi bozuyor.ama haklisiniz sizde

Yani ne desem...
Üzgünüm ama arkadaşlık kurma isteğiniz dışında her şey çok saçma geldi.
Karakterleriniz uyuşmuyor işte, beklentiye girmek, mesaj attığında seni ilgilendirmez deyip trip atmak çok gereksizmiş.
Denk gelince selamlaşırsınız, fazlasına ne hacet.

Diğer öğretmenlerle bu konu hakkında konuşmak ise çok çok gereksiz geldi bana.
Bir de sizden niye duysunlar.
Konu kendiliğinden oraya gelir, onu bilemem.
Siz kendinizi biliyorsunuz, isteyen istediğiyle takılsın.

Arkadaşa ihtiyaç var, biliyor ve anlıyorum ama bu istek bile olayların üstüne bu kadar düşmeyi gerektirmemeli.
Beni cok iyi anlamişsiniz..sagolun evet haklısınız ama ayni okul ortaminda insan geriliyor..fazla ogretmende yok..ben selam vermeden selam vermemeye basladilar zaten..insan kazanmayi guzel gecinmeyi cok seviyorum.malesef bu durum uzuyor beni..daha 3 yil burda ayni ayni ortamdayiz.nasil çekilecek diye dusunuyorum

Sıze soguk davranana daha soguk davranın kımse bulunmaz hint kumasi degıl. Arkadasınız fazla havalanmiş odanıza girdiğinde agzının payını verseydiniz. Fazla taviz veriyorsunuz. Dıger 2 arkadas ta eninde sonunda dogru yu bulacaklardır gerçekten arkadasınız davranışları anormalsa.
Kımse ıcın sırf arkadas yok diye alttan alamam anormal davranışları Haddini bıldırseydınız arkanızdan atıp tutmazdı dıger arkasaşlara.

Görmezden gelmek ... GünAydın - iyi günler yeterli.Bırakın onlar gelsin.
Gelmiyorlarsa zaten siz gitseniz de isteksiz olacak. Umursamayın...

Merhabalar.geçen sene atsndığım okilda bi arksdaş ilr ilr çok yakındik..birbirimize çok desteğimiz oldu.
Okulda baska bayan hoca yoktu.
Bigün ona her arkadaş arasında olabilecek bi saka yaptım.Inanilmaz tepki verdi şok oldum..defalarca özür diledim.( Konu ise; seçimde gorev alacaktık ona "senin gorevin köy yerine cıkmış" )diye söylefim.sıradsn bi şaka ama verdiği tepki cok tuhafima gitti..
Benim evim uzaktı git gel yapiyordum..eşimde henüz yanima geçis yepmamıştı doguya..gel zaman git zaman eşim yanima geçis yapti..yaşadığimiz ilce cok kücük ve kisa surede gosterdiği basarisi ile müdür oldu..ilcede saygınligi artti..
Bu bahsettigim kisi yeni evli ve eşi işsiz.
Eşim bikaç is buldu ama esi beğenmedi.Anlayacağiniz eşi iş bulma niyetinde biri degil..beni ilgilendirmez..bide borç içindeler..arkadasim evi gecindiriyordi ve borclari öduyordu.
Herneyse..tek sorunumuz ev kalmıştı esimle hala ikimizde git gel yapiyoruz kücuk bebegimizide bakiciya bırakip işe gidiyoruz o zamanlar.cok zordu ve arkadasim ve esi hic ev konumuxla ilgilenmemislerdi.
İlce kucuk ve ev bulamıyosunuz kolay kolay.
Sonra allshin takdiri kimseye kolay ca cikmayan meb lojmani cikti ve tamda okulumun yanindaydi bu lojmsn..hrmen tasindik ve insnilmaz mutluydum..ne guzel diyordum arkadasimada yakin olacagim..tasinmadan once bebegimle arkadasimin evine gitmek istedim ama kabul etmedi şok oldum..neyse bakalim dedim.tasindik ister istemez destrk bekledim ondan cunkü bebegimle inanilmaz zor oldu tasinmak.
Birakin destek olmayi hayirli olsunda demedi.
Aramadi bile.
Sonra tasindiktan sonra bigun kizimin hasta oldugunu duymus bana geçmis olsun nesi var yazmis; bende kirgindim seni ilgilendirmez dedim.
Sadece onu yazdim..hani anlasin diye..
İnanın ortada hic bi sebep yok.
Neyse yazin oldu bu olaylar.Sonra hic gorusmedik ve okil acıldi..ilk gün gittim konustum ozur diledim anlastik.ama yine soguk ddavrsndi bana ne var diyorum psikolojim bozuk diyot..yaninda oolsyim diyorum yok..
En son esiyle eve yemege cagirdim onada musait degilim dedi..
Ehh yeter dedim amacin ne ne oluyor diye.
Ve ondan sonra iyice koptuk..ayni ortama bile girmiyorduk..
Bigun bi arkadas cagirtmisti evine gittim baktim buda orda..gittim hosgeldin dedim..milletin icinde küslük olmaz diye ama o yine konuşmadi.
Yani elimden gelen herseyi yaptim..
Bunu bilen bazi cevrem beni kiskandigi hazmedemedigi icin bunu yaptigini soylüyorlar.
Kizımin diş bulguru partisinde oda vardi.
Bi ara ortadan kayboldu..bi baktim yatak odama girmiş kapiyida kapamiş. Ne yapıyosun dedim esarbimi duzeltmeye geldim dedi.sonra yanina gittim makyaj massmi karistirdi gozumun önünde..yetmedi dolabimk acti..ne cok kiyafetin var diye soylendi.( Kendisinin pek yok hatta istanbula gittigimde ona 2 torba kiyafet alip hediye etmistim) neyse En son kizimin ceyreklerinin oldugu aldi icini acti saydi inanamadim ama yinede art niyet aramadim ve merakindan yapti dedim.
Bunun gibi detay cok sma gelelim esas konuya;

Bu yil okulumuza 2 bayan atandi baslarda baslarda cok iyiydik..hatta onlara esimle ev bulduk ilgilendik.
Sonra bu konunun basindan beri bahsettigim bahsettigim kisi ile samimi olmuslar..brn haftsda 3 gun okula gidiyorum.onlar hergun.
Ve bebegim oldugundan fazla git grl yapamiyorum..
Onlarin 2 si bekar..Diğerinin cocugu yok zaten hep bi aradalar.
Ve inanilmaz geriliyorum.
Cunku o kusi ile samimiyet kurduklarindan beri hepsi soguk bana.ben selam vermesem vermiyorlar.
İyice uzulmeye basladim..
Boylr bi durumun icine nasil dustum..
İnanin o arkadasima en ufak kötülugum olmadi aksine hep faydam oldu.
Nedrn boyle yapti aklim alalmiyor gercekten.
Daha 3 yıl burdayiz..boyle zazamsn gecermi.
Okulda zaten başka bayan hoca yok.
İnsnin cekilmiyor bu durum.
Simdi 3 secenek var bu durumda siz olsanız ne yapardınız;
1.Tekrar gidip herseye ragmen o arkadaşla yüzyuze konusmak..daha once yapmama ragmen
2.Bu 2 arkadaşla konusmak durumu bide benden dinlemelerini sağlamak
3.hiç biriyle konusmayip bidaha selam bile vermemek.
Yorumlarinıza gore karar verecegim o yuzden çok önemli yorumlarınız.
İmla hatalarimi bagislayin.cok zor yazdim telim bozuk.
Siz gerçekten öğretmen misiniz?

Siz gerçekten öğretmen misiniz?
Gercekten ögretmenim..ve cok emek veren bi ogretmenim..isimi hakkiyla yapan biriyim kimsenin yapmadigi pek cok seyi yapiyorum.uzun uzun yazmak istemem ama benim ogrencilerim icin yapamayacagim sey yok o kadar ki seviyorum meslegimi.
Siz neden sordunuz.
Konu ile ilgili ise eger..bizler robot degiliz..yani dertlering ögretmeni doktoru olmaz.
Sizde bunu ogrenin artik.
Yazim hatalari icin ise eeger konu sonunda belirttim.telefonum bozuk zor yaziyorum kusura bakmayin diye..
Peki siz neden ogretmen acigi arayan bir zihniyete sahipsiniz

X