Tuhaf bi arkadaşlık mevzu

Zaten 3 gun okula gidiyormussunuz. Dersinize girin cikin. Umursamayin. Ben olsam 3. Secenege uyar hic biriyle muhatap olmazdım. Bırakın birbirlerinden bulsunlar.

Yazmayayım yazmayayım dedim ama daha sohbet yazmasını bilmiyorsunuz sizi eleştirenlere kızıyorsunuz.
Hatta telefon bozuk dediğiniz için ben de baktım belki b harfi basmıyordur diye ama neyse şimdi gene başlayacaksınız açık arıyorsunuz açık arıyorsunuz diye.
Siz oraya çalışmaya gidiyorsunuz çocuklara bir şeyler öğretin yeter işte sizi o yüzden bir de öğretmensiniz hepiniz diye eleştiriyoruz çünkü profesyonel iş ilişkisi bu değil.
Güzel sanatlar okudum.Ben resim ôğretmeniyim..Herkes alanında uzmandır.Küçük bı kelime hatamla beni bu kadar yargılayan adınız.Klavyem bozuk değil yavaş ve hata veriyordu sürekli bugün yeni telefona geçtim artık.

Öncelikle illa hemcinsiniz diye arkadaş olunması gerektiğine inanmıyorum gerekirse iş arkadaşım erkek olur kanka olmayacağız sonuçta, insanlar bence mayası düzgün ve düzgün olmayanlar diye ayrılıyor. Mesafeni kendini bildikten sonra işyerinde dostluk olmaz lafına da katılmıyorum gayet olabilir. Düzgün insanlarla birlikte olursanız aptal aptal dedikodularla cins muhabbetlerle değişik insanlarla kafanızı meşgul etmezsiniz.

Söylediklerimi lütfen yanlış anlamayın ama eşinizle çocuğunuzla lojmanınızla fazla övünüyorsunuz ve bu karşıya yansıyor. Allah mutluluğunuzu daim etsin ama bunu sürekli dile getirip durursanız insanların haset duygularını zorla uyandırırsınız sonra da adı beni kıskanıyor olur. Bu hanımla anlattığınız gibi bir yakınlığınız da yok ayrıca, o sizi sevmiyor, onu tarif ederken kullandığınız dile bakarsak aslında siz de onu sevmiyorsunuz. Neden zorladınız ki şimdiye kadar böyle dengesiz bir ilişkiyi. Zaten yatak odanıza falan girip etrafı karıltıran tuhaf bir tipmiş. Zorla arkadaşlık olmaz bazen kaliteli yalnızlık daha huzurludur. İnsanlara gereksiz iyilikler yapma hatasına ben de çok düştüm hep de zararını gördüm, çanta çanta kıyafet götürmek falan çok gereksiz. Lütfen biraz daha olgun düşünün ve insan ilişkilerinizi iyi yönetin, bir üye çok doğru yazmış çocuklar sizleri örnek alıyor, sizden güzel şeyler görüp onlar da güzel ilişkiler kursunlar.
Ben çok zorluk çektim geçen yıl.Evim uzaktaydı.Bebekle tek başıma arabamla dağ yollarında yolculuk yapıp,bebeğimi bakıcıya verip okula giderdim.Eşim yan8ma geç geldi..Tek başıma ayakta kaldım..Övünmek değil sevinmek aslında.Hatta hayatımın bu kadar düzene girmesi beni korkutuyor diye konu açmıştık zira alışık değilim.Ve o şahıs ile o zamanlar takındıkları tabiki sevincini paylaşmıştım.
Ortada hiç sebep olmaması beni bu düşünceye itti.Teşekkür ederim

Öncelikle illa hemcinsiniz diye arkadaş olunması gerektiğine inanmıyorum gerekirse iş arkadaşım erkek olur kanka olmayacağız sonuçta, insanlar bence mayası düzgün ve düzgün olmayanlar diye ayrılıyor. Mesafeni kendini bildikten sonra işyerinde dostluk olmaz lafına da katılmıyorum gayet olabilir. Düzgün insanlarla birlikte olursanız aptal aptal dedikodularla cins muhabbetlerle değişik insanlarla kafanızı meşgul etmezsiniz.

Söylediklerimi lütfen yanlış anlamayın ama eşinizle çocuğunuzla lojmanınızla fazla övünüyorsunuz ve bu karşıya yansıyor. Allah mutluluğunuzu daim etsin ama bunu sürekli dile getirip durursanız insanların haset duygularını zorla uyandırırsınız sonra da adı beni kıskanıyor olur. Bu hanımla anlattığınız gibi bir yakınlığınız da yok ayrıca, o sizi sevmiyor, onu tarif ederken kullandığınız dile bakarsak aslında siz de onu sevmiyorsunuz. Neden zorladınız ki şimdiye kadar böyle dengesiz bir ilişkiyi. Zaten yatak odanıza falan girip etrafı karıltıran tuhaf bir tipmiş. Zorla arkadaşlık olmaz bazen kaliteli yalnızlık daha huzurludur. İnsanlara gereksiz iyilikler yapma hatasına ben de çok düştüm hep de zararını gördüm, çanta çanta kıyafet götürmek falan çok gereksiz. Lütfen biraz daha olgun düşünün ve insan ilişkilerinizi iyi yönetin, bir üye çok doğru yazmış çocuklar sizleri örnek alıyor, sizden güzel şeyler görüp onlar da güzel ilişkiler kursunlar.
EDT,kıyafet meselesi, bana zor zamanımda destek olmuştu..oda yeni evlenmiş borç içindeydi..ve yeni atandığı için kıyafete ihtiyacı olur diye düşünüp jest yaptım..Biri bu adım atsa on adım gidenlerden on malesef

Ya ne kadar boş saçma yorumlar yapılmış, konuya odaklanmak yerine saçma sapan açıklar aranıp laflar sokulmuş, öğretmen olunca yazım hatası yapılamıyor mu nedir yani sırf laf olsun diye yazanlar yazmasın ya işine baksın. Arkadaşım ben senin yerinde olsam hiçbiriyle muhattap olmazdım, bırak onlar merak etsin. Merak uyandır onlar sana gelsin. Sen işinle ilgilen evinle çocuğunla ilgilen ve asla üzgün gözükme. Bu tarz kişiler bireylerin mutsuzluklarıyla beslenir ,mutlu olur.kimseye bir şey çaktırma üzüntü duyuyorsan da.
Malesef toplum sadece öğretmenlerin açığını aramaya bayılıyorlar..Hepsi eminim şahane Türkçe kullanıyodur.
Teşekkür ederim

Ben çok zorluk çektim geçen yıl.Evim uzaktaydı.Bebekle tek başıma arabamla dağ yollarında yolculuk yapıp,bebeğimi bakıcıya verip okula giderdim.Eşim yan8ma geç geldi..Tek başıma ayakta kaldım..Övünmek değil sevinmek aslında.Hatta hayatımın bu kadar düzene girmesi beni korkutuyor diye konu açmıştık zira alışık değilim.Ve o şahıs ile o zamanlar takındıkları tabiki sevincini paylaşmıştım.
Ortada hiç sebep olmaması beni bu düşünceye itti.Teşekkür ederim
O konunuzu hatırlıyorum ve dışarıdan okuyan benim bile içim açılmıştı eminim bir çok üye aynı hissetmiştir :) zorluklardan sonra güzellikler olmuş hayatınızda ne güzel, zor elde edilen şeylerden alınan tatmin de çok daha fazla oluyor o hissi iyi bilirim, inşallah da daim olur ama bu sevincinizi okuldaki öğretmenle değil de en yakınlarınızla paylaşsaydınız sonradan üzülmezdiniz, siz sevinmek diyorsunuz ama bir yabancıya bu kadar anlatılması gözüne sokmak ve övünmek olarak karşılık bulur ve karşı taraf ister istemez kıskanır. Kıskanmak da evet kötü ama insani bir duygu neticede, baştan buna mahal vermemek en güzeli. Arada böyle duyguların olduğu insanlarla dostluk olmaz ki, ben olsam şimdiden sonra zorlamam, ve de seni ilgilendirmez vb mesajlarla yüz göz olmam laf dalaşına girmem. Diğer öğretmenlerle de medeni bir ilişki kurmaya çalışırım karşılık görürsem ne ala olmazsa onu da zorlamam küçük yerde bile arkadaşlık edecek bir sürü insan bulunur. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Merhabalar.
Geçen sene atandığım okulda bi arkadaş ile çok yakındik..Birbirimize çok desteğimiz oldu.
Okulda baska kadın hoca yoktu.
Bigün ona her arkadaş arasında olabilecek bi şaka yaptım.Inanilmaz tepki verdi şok oldum..Defalarca özür diledim.( Konu ise; seçimde gorev alacaktık ona "senin görevin köy yerine cıkmış" )diye söyledim.Sıradan bi şaka ama verdiği tepki cok tuhafima gitti..
Benim evim uzaktı git gel yapiyordum..Eşimde henüz yanima geçiş yepmamıştı doğuya..Gel zaman git zaman eşim yanima geçiş yapti..yaşadığimiz ilce cok küçük ve kısa sürede gösterdiği basarisi ile müdür oldu..ilcede saygınligi artti..
Bu bahsettigim kisi yeni evli ve eşi işsiz.
Eşim bikaç is buldu ama esi beğenmedi.Anlayacağiniz eşi iş bulma niyetinde biri degil..beni ilgilendirmez..bide borç içindeler..Arkadasim evi geçindiriyordi ve borçlari o öduyordu.
Herneyse..bize dönelim tek sorunumuz ev kalmıştı eşimle, hala ikimizde git gel yapiyoruz kücük bebegimizide bakiciya bırakip işe gidiyoruz o zamanlar.Çok zordu ve arkadasim ve esi hic ev konumuzla ilgilenmemislerdi.
İlce küçük k ve ev bulamıyosunuz kolay kolay.
Sonra allahın takdiri kimseye kolay ca cikmayan meb lojmani cıktı ve tamda okulumun yanindaydi bu lojman..Hemen tasindik ve inanilmaz mutluydum..Ne güzel diyordum arkadasimada yakin olacagim..Taşinmadan önce bebegimle arkadasimin evine gitmek istedim ama kabul etmedi şok oldum..neyse bakalim dedim.tasindik ister istemez destrk bekledim ondan cunkü bebegimle inanilmaz zor oldu tasinmak.
Birakin destek olmayi hayirli olsunda demedi.
Aramadi bile.
Sonra tasindiktan sonra bigun kizimin hasta oldugunu duymus bana geçmis olsun nesi var yazmis; bende kirgindim seni ilgilendirmez dedim.
Sadece onu yazdim..hani anlasin diye..
İnanın ortada hic bi sebep yok.
Neyse yazin oldu bu olaylar.Sonra hic gorusmedik ve okil acıldi..ilk gün gittim konustum ozur diledim anlastik.ama yine soguk ddavrsndi bana ne var diyorum psikolojim bozuk diyot..yaninda oolsyim diyorum yok..
En son esiyle eve yemege cagirdim onada musait degilim dedi..
Ehh yeter dedim amacin ne ne oluyor diye.
Ve ondan sonra iyice koptuk..ayni ortama bile girmiyorduk..
Bigun bi arkadas cagirtmisti evine gittim baktim buda orda..gittim hosgeldin dedim..milletin icinde küslük olmaz diye ama o yine konuşmadi.
Yani elimden gelen herseyi yaptim..
Bunu bilen bazi cevrem beni kiskandigi hazmedemedigi icin bunu yaptigini soylüyorlar.
Kizımin diş bulguru partisinde oda vardi.
Bi ara ortadan kayboldu..bi baktim yatak odama girmiş kapiyida kapamiş. Ne yapıyosun dedim esarbimi duzeltmeye geldim dedi.sonra yanina gittim makyaj massmi karistirdi gozumun önünde..yetmedi dolabimk acti..ne cok kiyafetin var diye soylendi.( Kendisinin pek yok hatta istanbula gittigimde ona 2 torba kiyafet alip hediye etmistim) neyse En son kizimin ceyreklerinin oldugu aldi icini acti saydi inanamadim ama yinede art niyet aramadim ve merakindan yapti dedim.
Bunun gibi detay cok sma gelelim esas konuya;

Bu yil okulumuza 2 bayan atandi baslarda baslarda cok iyiydik..hatta onlara esimle ev bulduk ilgilendik.
Sonra bu konunun basindan beri bahsettigim bahsettigim kisi ile samimi olmuslar..brn haftsda 3 gun okula gidiyorum.onlar hergun.
Ve bebegim oldugundan fazla git grl yapamiyorum..
Onlarin 2 si bekar..Diğerinin cocugu yok zaten hep bi aradalar.
Ve inanilmaz geriliyorum.
Cunku o kusi ile samimiyet kurduklarindan beri hepsi soguk bana.ben selam vermesem vermiyorlar.
İyice uzulmeye basladim..
Boylr bi durumun icine nasil dustum..
İnanin o arkadasima en ufak kötülugum olmadi aksine hep faydam oldu.
Nedrn boyle yapti aklim alalmiyor gercekten.
Daha 3 yıl burdayiz..boyle zazamsn gecermi.
Okulda zaten başka bayan hoca yok.
İnsnin cekilmiyor bu durum.
Simdi 3 secenek var bu durumda siz olsanız ne yapardınız;
1.Tekrar gidip herseye ragmen o arkadaşla yüzyuze konusmak..daha once yapmama ragmen
2.Bu 2 arkadaşla konusmak durumu bide benden dinlemelerini sağlamak
3.hiç biriyle konusmayip bidaha selam bile vermemek.
Yorumlarinıza gore karar verecegim o yuzden çok önemli yorumlarınız.
İmla hatalarimi bagislayin.cok zor yazdim telim bozuk.
Bu yazdıklarınızdan sizin tarafınızla ilgili bir sorun göremedim ama arkadaşınız heralde sıkıntılı günler geçirdiği için böyle davranmış sizin güzel hayatınızı görünce bence asla kıskanma değil bu durum evet tavrıda doğru değil ama demekki soğumuş ve yakınlık hissedememiş yani bence hata hiçkimsede size tavsiyem bence eşiniz ve çocuğunuz için şükredin mutlu bir yuvaya sahip olduğunuz için bence hayattaki en önemli şey bu arkadaşlıktan bile önemli eminolun benim bile nice bitmez dediğim dostullarım arkadaşlıklarım nedensiz veya göremediğim nedenlerden dolayı bitmiş çok normal kimse sonsuza kdr yanınızda değil aileniz hariç , kimseye de muhtaç hissetmeyin ayrıca işinize ve ailenize odaklanın bazen olur hayatta bi 3 yılda böyle geçsin bende öğretmenim ama henüz görevime başlamadım ama sizi çok iyi anlıyorum o gerilimi biliyorum üzüntünüzü hissediyorum ama yapacak bir şey yok mesleğiniz var şükredecek çok şeyinşz var ya o da olmaasın kimse kimseye arkadaş olmak için yalvaracak değil çok çabalamışsınız ztn istemeyene yol gösterin böyle olmasını kabul edin alışın bence yoksa boşuna üzülürsünüz eminim siz kendi kendinize yetebilecek birisiniz ve bnce artık yeni bir adım atmazsa siz hiç adım atmayın en önemlisi düşünmeyin zannetmekte kötü bişey bilemeyiz tam olarak

Güzel sanatlar okudum.Ben resim ôğretmeniyim..Herkes alanında uzmandır.Küçük bı kelime hatamla beni bu kadar yargılayan adınız.Klavyem bozuk değil yavaş ve hata veriyordu sürekli bugün yeni telefona geçtim artık.
Hocam ama güzel sanatlar öğretmeni de Türkçeyi düzgün kullanmalı yaa.

Hangi branştan olursa olsun, nasıl ki doktorlardan temel hekimlik bilgisi bekliyoruz, hatta fazlasını bekliyoruz, sizden de bu kadarını beklemek hakkımız

Hocam ama güzel sanatlar öğretmeni de Türkçeyi düzgün kullanmalı yaa.

Hangi branştan olursa olsun, nasıl ki doktorlardan temel hekimlik bilgisi bekliyoruz, hatta fazlasını bekliyoruz, sizden de bu kadarını beklemek hakkımız
Mesleğime önem veriyorum.Ve inanın yazım kurallarından daha önemli olan öğrencilerimin hayatları ile ilgileniyorum.Mesela bu sene okuldan alınan bir kız ögrencimin tekrar okula başlamasına sebep oldun ve yeteneğini keşfettim.Ona özel ders veriyorum ücretsiz.Tek amacım güzel sanatlar lisesine girmesi.Ailesine karşı onu mahçup etmemek..
Dîger bu örnek,tamamen gönüllü olarak kedi evi projesi başlattım.Öğrencilerimle kedi evi yaptık belli yerlere koyduk.Düzenli olarak yemek veriyoruz.Tek amacım onlara hayvan sevgisi kazandırıp merhamet aşılamak..
Eski yıllarda bağımlı çocuklara yardım eden bir dernekte resim eğitimi verdim.Onları sosyalleşmek adına emek verdim hem de çok.
Daha birçok şey..uzun uzun yazmak istemem hatta bunlarında yazmak istemezdîm.
Ama doktorlar hayat kurtarmak adına temel bilgiye sahip olmak zorunda.
Îmla kuralları hayat kurtarıyor.Geçin artık bunları.
Însanları klavye hatalarıyla yargılamayı bırakın.Onlar Türkçe dersinde öğrenir bunları merak etmeyin.
Hayatta daha önemli şeyler var.

Bu yazdıklarınızdan sizin tarafınızla ilgili bir sorun göremedim ama arkadaşınız heralde sıkıntılı günler geçirdiği için böyle davranmış sizin güzel hayatınızı görünce bence asla kıskanma değil bu durum evet tavrıda doğru değil ama demekki soğumuş ve yakınlık hissedememiş yani bence hata hiçkimsede size tavsiyem bence eşiniz ve çocuğunuz için şükredin mutlu bir yuvaya sahip olduğunuz için bence hayattaki en önemli şey bu arkadaşlıktan bile önemli eminolun benim bile nice bitmez dediğim dostullarım arkadaşlıklarım nedensiz veya göremediğim nedenlerden dolayı bitmiş çok normal kimse sonsuza kdr yanınızda değil aileniz hariç , kimseye de muhtaç hissetmeyin ayrıca işinize ve ailenize odaklanın bazen olur hayatta bi 3 yılda böyle geçsin bende öğretmenim ama henüz görevime başlamadım ama sizi çok iyi anlıyorum o gerilimi biliyorum üzüntünüzü hissediyorum ama yapacak bir şey yok mesleğiniz var şükredecek çok şeyinşz var ya o da olmaasın kimse kimseye arkadaş olmak için yalvaracak değil çok çabalamışsınız ztn istemeyene yol gösterin böyle olmasını kabul edin alışın bence yoksa boşuna üzülürsünüz eminim siz kendi kendinize yetebilecek birisiniz ve bnce artık yeni bir adım atmazsa siz hiç adım atmayın en önemlisi düşünmeyin zannetmekte kötü bişey bilemeyiz tam olarak
Çok teşekkür ederim.Herkese nasip olsun.Beni çok iyi anlamışsınız.

Merhabalar.
Geçen sene atandığım okulda bi arkadaş ile çok yakındik..Birbirimize çok desteğimiz oldu.
Okulda baska kadın hoca yoktu.
Bigün ona her arkadaş arasında olabilecek bi şaka yaptım.Inanilmaz tepki verdi şok oldum..Defalarca özür diledim.( Konu ise; seçimde gorev alacaktık ona "senin görevin köy yerine cıkmış" )diye söyledim.Sıradan bi şaka ama verdiği tepki cok tuhafima gitti..
Benim evim uzaktı git gel yapiyordum..Eşimde henüz yanima geçiş yepmamıştı doğuya..Gel zaman git zaman eşim yanima geçiş yapti..yaşadığimiz ilce cok küçük ve kısa sürede gösterdiği basarisi ile müdür oldu..ilcede saygınligi artti..
Bu bahsettigim kisi yeni evli ve eşi işsiz.
Eşim bikaç is buldu ama esi beğenmedi.Anlayacağiniz eşi iş bulma niyetinde biri degil..beni ilgilendirmez..bide borç içindeler..Arkadasim evi geçindiriyordi ve borçlari o öduyordu.
Herneyse..bize dönelim tek sorunumuz ev kalmıştı eşimle, hala ikimizde git gel yapiyoruz kücük bebegimizide bakiciya bırakip işe gidiyoruz o zamanlar.Çok zordu ve arkadasim ve esi hic ev konumuzla ilgilenmemislerdi.
İlce küçük k ve ev bulamıyosunuz kolay kolay.
Sonra allahın takdiri kimseye kolay ca cikmayan meb lojmani cıktı ve tamda okulumun yanindaydi bu lojman..Hemen tasindik ve inanilmaz mutluydum..Ne güzel diyordum arkadasimada yakin olacagim..Taşinmadan önce bebegimle arkadasimin evine gitmek istedim ama kabul etmedi şok oldum..neyse bakalim dedim.tasindik ister istemez destrk bekledim ondan cunkü bebegimle inanilmaz zor oldu tasinmak.
Birakin destek olmayi hayirli olsunda demedi.
Aramadi bile.
Sonra tasindiktan sonra bigun kizimin hasta oldugunu duymus bana geçmis olsun nesi var yazmis; bende kirgindim seni ilgilendirmez dedim.
Sadece onu yazdim..hani anlasin diye..
İnanın ortada hic bi sebep yok.
Neyse yazin oldu bu olaylar.Sonra hic gorusmedik ve okil acıldi..ilk gün gittim konustum ozur diledim anlastik.ama yine soguk ddavrsndi bana ne var diyorum psikolojim bozuk diyot..yaninda oolsyim diyorum yok..
En son esiyle eve yemege cagirdim onada musait degilim dedi..
Ehh yeter dedim amacin ne ne oluyor diye.
Ve ondan sonra iyice koptuk..ayni ortama bile girmiyorduk..
Bigun bi arkadas cagirtmisti evine gittim baktim buda orda..gittim hosgeldin dedim..milletin icinde küslük olmaz diye ama o yine konuşmadi.
Yani elimden gelen herseyi yaptim..
Bunu bilen bazi cevrem beni kiskandigi hazmedemedigi icin bunu yaptigini soylüyorlar.
Kizımin diş bulguru partisinde oda vardi.
Bi ara ortadan kayboldu..bi baktim yatak odama girmiş kapiyida kapamiş. Ne yapıyosun dedim esarbimi duzeltmeye geldim dedi.sonra yanina gittim makyaj massmi karistirdi gozumun önünde..yetmedi dolabimk acti..ne cok kiyafetin var diye soylendi.( Kendisinin pek yok hatta istanbula gittigimde ona 2 torba kiyafet alip hediye etmistim) neyse En son kizimin ceyreklerinin oldugu aldi icini acti saydi inanamadim ama yinede art niyet aramadim ve merakindan yapti dedim.
Bunun gibi detay cok sma gelelim esas konuya;

Bu yil okulumuza 2 bayan atandi baslarda baslarda cok iyiydik..hatta onlara esimle ev bulduk ilgilendik.
Sonra bu konunun basindan beri bahsettigim bahsettigim kisi ile samimi olmuslar..brn haftsda 3 gun okula gidiyorum.onlar hergun.
Ve bebegim oldugundan fazla git grl yapamiyorum..
Onlarin 2 si bekar..Diğerinin cocugu yok zaten hep bi aradalar.
Ve inanilmaz geriliyorum.
Cunku o kusi ile samimiyet kurduklarindan beri hepsi soguk bana.ben selam vermesem vermiyorlar.
İyice uzulmeye basladim..
Boylr bi durumun icine nasil dustum..
İnanin o arkadasima en ufak kötülugum olmadi aksine hep faydam oldu.
Nedrn boyle yapti aklim alalmiyor gercekten.
Daha 3 yıl burdayiz..boyle zazamsn gecermi.
Okulda zaten başka bayan hoca yok.
İnsnin cekilmiyor bu durum.
Simdi 3 secenek var bu durumda siz olsanız ne yapardınız;
1.Tekrar gidip herseye ragmen o arkadaşla yüzyuze konusmak..daha once yapmama ragmen
2.Bu 2 arkadaşla konusmak durumu bide benden dinlemelerini sağlamak
3.hiç biriyle konusmayip bidaha selam bile vermemek.
Yorumlarinıza gore karar verecegim o yuzden çok önemli yorumlarınız.
İmla hatalarimi bagislayin.cok zor yazdim telim bozuk.
Yahu ne kadar saçma konu, ikinizde saçmalıyorsunuz. Ve sizler gibi öğretmenler tarafından çocuğumun eğitilmesini asla istemezdim. Vizyon sıfır. Ergen muabbetleri..

Mesleğime önem veriyorum.Ve inanın yazım kurallarından daha önemli olan öğrencilerimin hayatları ile ilgileniyorum.Mesela bu sene okuldan alınan bir kız ögrencimin tekrar okula başlamasına sebep oldun ve yeteneğini keşfettim.Ona özel ders veriyorum ücretsiz.Tek amacım güzel sanatlar lisesine girmesi.Ailesine karşı onu mahçup etmemek..
Dîger bu örnek,tamamen gönüllü olarak kedi evi projesi başlattım.Öğrencilerimle kedi evi yaptık belli yerlere koyduk.Düzenli olarak yemek veriyoruz.Tek amacım onlara hayvan sevgisi kazandırıp merhamet aşılamak..
Eski yıllarda bağımlı çocuklara yardım eden bir dernekte resim eğitimi verdim.Onları sosyalleşmek adına emek verdim hem de çok.
Daha birçok şey..uzun uzun yazmak istemem hatta bunlarında yazmak istemezdîm.
Ama doktorlar hayat kurtarmak adına temel bilgiye sahip olmak zorunda.
Îmla kuralları hayat kurtarıyor.Geçin artık bunları.
Însanları klavye hatalarıyla yargılamayı bırakın.Onlar Türkçe dersinde öğrenir bunları merak etmeyin.
Hayatta daha önemli şeyler var.

Yahu hocam... Anlıyorum da, elmayla armutu karıştırıyorsunuz... Yani kedi evi yapmakla imla ne alaka. Hem kedi evi yapıp hem de her nitelikli öğretmenden bekleyeceğimiz gibi düzgün Türkçe kullanabilirsiniz. Biri diğerine engel değil. İkisi birden daha üstün hatta.

Geçin bunları demeniz çok saçma. Çünkü güya topluma örnek olacaksınız. Ve ben düzgün Türkçe ile derdini anlatamayan insana saygı duyamıyorum....

Yahu hocam... Anlıyorum da, elmayla armutu karıştırıyorsunuz... Yani kedi evi yapmakla imla ne alaka. Hem kedi evi yapıp hem de her nitelikli öğretmenden bekleyeceğimiz gibi düzgün Türkçe kullanabilirsiniz. Biri diğerine engel değil. İkisi birden daha üstün hatta.

Geçin bunları demeniz çok saçma. Çünkü güya topluma örnek olacaksınız. Ve ben düzgün Türkçe ile derdini anlatamayan insana saygı duyamıyorum....
Îmla hatası yapıyor olmam benim düzgün konuşmadığımın bir göstergesi değil ama.neyse biz anlaşamayacağız

Sizi şu acıdan anlıyorum. Küçük okulda malesef böyle sorunlar oluyor. Zaten bir iki insan var gruplaşma olunca insan hepten yalnız kaliyor. Ben de ilk atandigimda küçük okuldaydim ve tam böyle olmasa da buna benzer sorunlar yaşadım. Yaz tatilinde arkadaşınıza seni ilgilendirmez diye mesaj atmanizi ise anlamis degilim, pek bir ilginç geldi. Arkadaşınız çok garip ama sizin de tepkiler garip.

Sizin sakalarinizdan hoslanmamis . Size mesafeli durmus fazla yüz goz olmayim demis. Sonra cocuk hasta olunca gecmis olsun neyi var demis siz sanane demissiniz. O da ay mesafe koymakta hakliymisim deyip uzaklasmis. Ayrica psikolojik ve ailevi sorunlarida var ancak sizin sakaci vurdumduymaz ve fazla hassas olmayan yapiniz bu hassas yapida olan arkadasi ezmis sanirim baska arkadaslarla daha mesafeli bir arkadaslik kurmak istiyor demekki. Sizinle kafasi uymamis. Zaten siz cocuklu biri olarak cocuksuzlarla cok ayak uyduramazsiniz. Etraftan komsu edinebilirsiniz arkadas istiyorsanız.

Öyle yapıyorum zaten.Hayatimin odak noktası değiller.Ama takıldığını saçma bir dert
Yok saçma değil rahatsız edici fakat sorunlu bir kişilikse diğer iki kişi de zaman içinde bunu görecektir.O zamana kadar görmezden gelmek,ilgilenmemek daha mantıklı olur.

X