Tüm hamilelik belirtilerini yaşıyorum

gehade

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
83
27
22
Hamileliğin ilk ve en belirgin belirtisi olan regl gecikmesidir ama ben normalde de 3-4 ayda bir anca regl gören birisi olduğum için hamile kalıp da fark edemeyecek olma durumu beni tedirgin ediyordu ve ben her ay duphaston ile regl oluyorum doktor yönlendirmesiyle. En son 3 ay öncesine kadar düzenli denebilecek bir cinsellik hayatım vardı. İlk yakınlaşmada korunmayıp ilerletmeden kondom kullanıyorduk. Hiç içime boşalma olmadı ama o ilk birkaç sürede bir şeyler olmuş mudur bunun tedirginliğindeyim. Buraya yazarken bile saçma geliyor hamile kalmak o kadar kolay değil biliyorum çünkü fakat o kadar çok belirtim var ki psikolojim bozuldu.
Belirtiler;
Yaklaşık 5 ay önce karnımın sert olduğunu fark ettim bununla birlikte göğüs hassasiyeti, mide bulantısı, baş ağrısı, kasık, bel ağrısı gibi bir sürü belirtim vardı korktum ve doktora gittim kan saati geçtiği için idrarla gebeliğe baktı negatifti. Ultrasonla da baktı bir şey yoktu. Yine adet söktürücü verdi, regl oldum. Regl olduğum için rahatladım ama karnımdaki sertlik hiç geçmedi. Sürekli gaz sorunu ve mide bulantıları yaşamaya devam ettim özellikle de sabahları. Hatta arkadaşlarım hamile misin diye bile şaka yapmaya başlamışlardı. Yine bundan 1-2 ay öncesinde koku hassasiyeti başladı. Koku hassasiyetiyle birlikte tiksinme ve sabah bulantıları yaşadım 10 gün boyunca ardından uzun süreli kabızlık ve göbek deliğinde batma, sancı gibi belirtiler yaşadım. Karnımda sürekli bir hareketlilik vardı. Aşırı yorgun hissediyordum. Fakat bundan öncesinde yine regl olmuş ve o reglden sonra bir daha cinsellik yaşamamıştım o yüzden imkansız geliyordu yine de kaset test aldım ve negatif geldi. Negatif olunca söktürücü ilacımı kullanmaya devam ettim ama son 1 aydır kilo veriyor olmama rağmen normalde yayılan karnımın dikey bir şekilde büyüdüğünü ve ovalleştiğini fark ettim. Belirttiğim sertlik de hala devam ediyor. Son birkaç gündür de ara ara kasıklarımda batma oluyor, alt karnımda sancı oluyor ve belim çok ağrıyor. Sürekli midemde gaz var ve normalde hiç mide gazı yaşayan birisi değilim. Her hareketimde mide gazı çıkıyor her seferinde de midem bulanıyor. Karnım beni endişelendirdiği için dahiliyede randevu oldum bir şey çıkmadı sadece bağırsak düzenleyici kullanıyorum. Bu belirtilere rağmen gebe olsam 5 aylık mıdır 3 aylık mıdır bilemeyeceğim ama bu kadar zamandır ilaçla regl görüp, kaset testlerimin negatif çıkması mümkün gelmiyor kulağa fakat gerçekten psikolojim bozuldu çünkü kanama görülebilir diye doktorlar olduğunu gördüm ilaçla da ve kimi insanların idrarlarında asla çıkmayabiliyormuş. Forumda da 5 aylıkken hamile olduğunu anlayan kadınlara şahit geliyorum iyice korkum körükleniyor. Kan testini ekim’de yaptırabilirim anca ilçede yaptıramıyorum. Lütfen kızmadan yanıtlar mısınız? Daha öncr hep parça parça sormuştum bu kez tüm süreci birleştirmek istedim son kez rahatsızlık veriyorum sizlere. (En son 15 gün önce yine duphaston ile regl oldum)

dünde aynı yazmıştınız sanırım öyle hatırlıyorum,neden kadın doğuma gitmiyorsunuz? belki farklı bir hastalık var? yanii bilmiyorum anlattıgınız şey saçma geliyor,testlerde neden çıkmasın ki hamile olsanız.kist olabilir bence,sabah haberlerde okudum meksikaydı sanırım,100 KG'luk kist çıkarmışlar kadından ,her şey mümkün ....

dünde aynı yazmıştınız sanırım öyle hatırlıyorum,neden kadın doğuma gitmiyorsunuz? belki farklı bir hastalık var? yanii bilmiyorum anlattıgınız şey saçma geliyor,testlerde neden çıkmasın ki hamile olsanız.kist olabilir bence,sabah haberlerde okudum meksikaydı sanırım,100 KG'luk kist çıkarmışlar kadından ,her şey mümkün ....
ilçede olduğum için hastane çok uzakta ailemle gitmem gerekiyor araçsız gidemiyorum ama ekim’e randevu aldım kendim o zaman gidebilirim ancak. o vakte kadar hamilelik korkusuyla baş edemem

bu belirtileri ilk yaşadığımda kadın hastalıklarına gitmiştim ama bir şey çıkmadı. hamilelikte erken olduğu için çıkmamıştır belki diye endişem geçmedi

canım benim ,yani olsa kanda yada idrarda kesin çıkardı rahat ol, yanii kuzenim maalesef 4 ayda fark etmişti hamile oldugunu,yorucu bir dönemden sonra dogurdu mecbur ama test falan yapmamıştı,adet te olmuştu üstelik korkutmak istemem ama dediğim gibi kanda mutlaka çıkardı.

canım benim ,yani olsa kanda yada idrarda kesin çıkardı rahat ol, yanii kuzenim maalesef 4 ayda fark etmişti hamile oldugunu,yorucu bir dönemden sonra dogurdu mecbur ama test falan yapmamıştı,adet te olmuştu üstelik korkutmak istemem ama dediğim gibi kanda mutlaka çıkardı.
kan testini aylar önce duphaston’a başlatırken yaptı doktor sadece üzerinden 6-7 ay geçmiştir 🥺 ama kaset testi ilacı kullanmadan önce her ay kendim yaptım ola ki hamilelik varsa söktürücü kullanmayayım diye ve hep negatif gördüm. haydi regl oldum hamileliğe rağmen ama idrarına yansımayan insanlardan da olmam herhalde değil mi? iki düşük ihtimal de bana denk gelmemiştir

kan testini aylar önce duphaston’a başlatırken yaptı doktor sadece üzerinden 6-7 ay geçmiştir 🥺 ama kaset testi ilacı kullanmadan önce her ay kendim yaptım ola ki hamilelik varsa söktürücü kullanmayayım diye ve hep negatif gördüm. haydi regl oldum hamileliğe rağmen ama idrarına yansımayan insanlardan da olmam herhalde değil mi? iki düşük ihtimal de bana denk gelmemiştir
sanmıyorum canım ya bence yoktur mutlaka çıkardı özelden mesaj atıyorum bakarmısın?

Mümkün değil hamile olman o kadar teste. Üstelik adet de olmuşsun kaç kez. Aylarca fark etmeyen bazı insanlar oluyor nadiren evet ama onlar test yapmıyor, üstüne görmeyi de adet sananlar oluyor yani senin durumun ile aynı değil

Mümkün değil hamile olman o kadar teste. Üstelik adet de olmuşsun kaç kez. Aylarca fark etmeyen bazı insanlar oluyor nadiren evet ama onlar test yapmıyor, üstüne görmeyi de adet sananlar oluyor yani senin durumun ile aynı değil
çok sağ olun 🙏🏻 bu şekilde bir açıklamaya ihtiyacım vardı. Allah evladınızı sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Şu durumda hamile olmanız imkansız.
Düzenli bir cinsel hayatınız yok,kaç kere adet olmuşsunuz ki adeti ilaçla oluyormussunuz hamile olsanız bile söktürücü ilacla düşük yapardınız,kaç kere test yapılmış, muayene olmuşsunuz, ultrasona girmissiniz hamile değilsiniz kesinlikle onu düşünüp kendinizi üzmeyin ama karnınızın sertleşmesi bir sıkıntı olabilir kesinlikle muayene olmalısınız...

Şu durumda hamile olmanız imkansız.
Düzenli bir cinsel hayatınız yok,kaç kere adet olmuşsunuz ki adeti ilaçla oluyormussunuz hamile olsanız bile söktürücü ilacla düşük yapardınız,kaç kere test yapılmış, muayene olmuşsunuz, ultrasona girmissiniz hamile değilsiniz kesinlikle onu düşünüp kendinizi üzmeyin ama karnınızın sertleşmesi bir sıkıntı olabilir kesinlikle muayene olmalısınız...
dahiliyede muayene oldum onda da bir şey çıkmadı 🥺 ama belirtiler de geçmiyor. daha iyi bir hastaneye gideceğim öyleyse. ailemle gitmek durumundayım uzak olduğu için fakat hamilelik korkusundan gidemiyordum. teşekkür ederim açıkladığınız için sizler mantıklı konuştukça ben de saçmaladığımın farkına varıyorum bu endişe konusunda

Kızlar merhaba ben birşey sorucaktım ben adet olmadan bir gün önce pazartesi günü kan tahlili verdim 9.7 çıktı sonucum. Bugün de kan verdim değerim 15.8 çıktı. Değerler bana çok düşük geldi iki katı yükselme olmamış normalde 18 olması gerekiyor. Ben geçtiğimiz ay kimyalsal gebelik yaşadım kanamam olmuştu ve değerlerim düşmüştü. Şimdi gene böyle olacak diye içimde bir korku oldu kendime engel olamıyorum olumsuz düşünmek istemiyorum ama o korkuları yaşamaktan dolayı biraz huzursuzum. Acaba böyle düşük değerlerle öğrenip sonradan betası düzene giren veya hamileliği devam eden arkadaşlarımdan yada tecrübesi olan arkadaşlarımdan bir fikir bekliyorum ☺️

çok sağ olun 🙏🏻 bu şekilde bir açıklamaya ihtiyacım vardı. Allah evladınızı sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
Sağol canım teşekkür ederim, sana da istediğin zamanda nasip etsin inşallah 🙏
Kızlar merhaba ben birşey sorucaktım ben adet olmadan bir gün önce pazartesi günü kan tahlili verdim 9.7 çıktı sonucum. Bugün de kan verdim değerim 15.8 çıktı. Değerler bana çok düşük geldi iki katı yükselme olmamış normalde 18 olması gerekiyor. Ben geçtiğimiz ay kimyalsal gebelik yaşadım kanamam olmuştu ve değerlerim düşmüştü. Şimdi gene böyle olacak diye içimde bir korku oldu kendime engel olamıyorum olumsuz düşünmek istemiyorum ama o korkuları yaşamaktan dolayı biraz huzursuzum. Acaba böyle düşük değerlerle öğrenip sonradan betası düzene giren veya hamileliği devam eden arkadaşlarımdan yada tecrübesi olan arkadaşlarımdan bir fikir bekliyorum ☺️
Canım iki test arasında saat veya laboratuvar farkı var mı? 18 olması gerekirken 16 olmuş değerler çok düşük olduğu için bir iki kere daha kan vermeni tavsiye ederim bende 24 beta ile öğrendim çok küçüktü sonra birkaç kez kan testi yaptırdım.

Sağol canım teşekkür ederim, sana da istediğin zamanda nasip etsin inşallah 🙏

Canım iki test arasında saat veya laboratuvar farkı var mı? 18 olması gerekirken 16 olmuş değerler çok düşük olduğu için bir iki kere daha kan vermeni tavsiye ederim bende 24 beta ile öğrendim çok küçüktü sonra birkaç kez kan testi yaptırdım.
Aynı saatler vermeye çalıştım biri 9.23 de biri 9.37 de vermiş oldum işten çıkıp anca öyle yetişmeye çalıştım canım. Farklı saatlerde laboratuvar da onaylanmış. Bende cuma günü gene işten çıkınca kan vermeye gidicem. İnşallah hayırlı sonuçlar alırım cuma günü sonucum 30larda falan çıkması lazım

Aynı saatler vermeye çalıştım biri 9.23 de biri 9.37 de vermiş oldum işten çıkıp anca öyle yetişmeye çalıştım canım. Farklı saatlerde laboratuvar da onaylanmış. Bende cuma günü gene işten çıkınca kan vermeye gidicem. İnşallah hayırlı sonuçlar alırım cuma günü sonucum 30larda falan çıkması lazım
Çıkar bence kendini strese sokma zaten %66 üzeri artış sağlıklı kabul ediliyor umarım çok güzel sonuç alırsın canım

Çıkar bence kendini strese sokma zaten %66 üzeri artış sağlıklı kabul ediliyor umarım çok güzel sonuç alırsın canım
İnşallah canım benim yıllardır bu anı bekliyordum kimyalsal olunca psikolojik olarak çöktüm sonra dediler arkasından hemen hamile kalırsın daha sağlıklı olur dediler o yüzden bende her ihtimale karşı hep dikkat ettim çünkü bi önceki belirtiler gibi olmaya başladı hemen kan verdim bende Allah'ım hepimize hayırlısını versin inşallah bu sefer tutunur çalıştığım içinde korkuyorum ağır iş yapmamaya çalışıyorum çünkü kasıklarımda ağrılar yada karnımda ağrı oluyor ayakta kaldığım için😔

İnşallah canım benim yıllardır bu anı bekliyordum kimyalsal olunca psikolojik olarak çöktüm sonra dediler arkasından hemen hamile kalırsın daha sağlıklı olur dediler o yüzden bende her ihtimale karşı hep dikkat ettim çünkü bi önceki belirtiler gibi olmaya başladı hemen kan verdim bende Allah'ım hepimize hayırlısını versin inşallah bu sefer tutunur çalıştığım içinde korkuyorum ağır iş yapmamaya çalışıyorum çünkü kasıklarımda ağrılar yada karnımda ağrı oluyor ayakta kaldığım için😔
Hiç korkma çalıştığın için tututanacak bebek her türlü tutunuyor bizim yaptığımız hareketlerle ona bir şey olmaz. Mümkün olduğunca dinlenmeye çalış iş dışında çok yorulmamaya çalış yeter canım. Psikoloji çok önemli asıl bu dönemde

Hiç korkma çalıştığın için tututanacak bebek her türlü tutunuyor bizim yaptığımız hareketlerle ona bir şey olmaz. Mümkün olduğunca dinlenmeye çalış iş dışında çok yorulmamaya çalış yeter canım. Psikoloji çok önemli asıl bu dönemde
Sağolasın canım evet bende öyle duymuştum sağlıklı bir bebek kolay kolay düşmez diye Allah'ım inşallah hayırlısını nasip etsin kucağıma almayı nasip etsin. Sabah işten geldiğimde çokk fazla kasık ağrım vardı hatta geçmezse artmaya devam ederse hastaneye gidicektim ama sonradan uyuya kaldım. Eve geldiğimde hiç iş yapmıyorum gibi birşey eşime yaptırıyorum :)) ayakta fazla durduğum zaman ağrılarım başlıyor çünkü alışsın artık valla nazlanma sırası bende 😅😅😂😂

Hamile olmanız imkansız ama belli ki başka bir problem var bence siz bir gastroenteroloji bölümüne gidin o sertlik şişlik bence başka bir şeyin belirtisi ve siz hamilelik korkusu yüzünden hastalığınızı sürekli erteliyosunuz

X