Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

merhaba ben de tüp bebek yaptırdım ssk nın şartları çok zor ben özelde yaptırdım pahalı ama değdi şu an 4aylık hamileyim ikiz.çokta zor bir süreç geçirmeyeceksiniz eğer dr. ve hastaneden memnunsanız tabii.Allah herkeze nasip etsin

canim cok sevindim ALLAH anali babali buyutsun hangi hastahanede yaptirdin bende yaptim tutmadi 2 kez simdi yeniden guvenilir hastahane ariyorum kac embriyo transfer edildi sana beni bilgilendirirsen mutlu olurum pisman olacagim hastane ile baslamak istemiyorum bende ozel yapicam zatenbeklicem canim tekrar gozun aydin en yakin zamanda kucakla bebislerini

kızlar bende yeni katıldım aranıza.aslında hiçbir sorunum yok zannediyordum.doktorlar hep öyle dediler eşindede sendede bi problem yok dediler.yumurtlama takipleri yapıldı.3,5 senedir olmuyo.hep olacak diye bekledim.ama olmadı en sonunda gittiğim bir doktor çikolata kistimin olduğunu söyledi.hemen ameliyat dedi.1 hafta önce ameliyat oldum.şimdi fena değilim.doktor çok geç olduğunu söyledi.1 sene önce yapılması gerekiyormuş.tüpler birbirine yapışmış.10a yakın kist çıkardılar.bazı yerleri yaktılar.ama allahtan yumurtalıklara zarar vermediler.sadece tüplerde yapışıklık var.doktor hemen tüp bebek yapıcaksınız dedi.içimin düzelmesi ve kistin tekrarlamaması için şartmış hamile kalmam.doğal yolla olmasını bekleyemeyiz dedi.şimdi 2 ay doğum kontrol hapı kullanıcam ve tüp bebek tedavisine başlıycam.yalnız hiçbirşey bilmiyorum tüp bebek ile ilgili.banada bilgi verirseniz kısa kısa sevinirim.fiyatları?ilkinde tutma olasılığı?aşamaları?

ben setrik bende bundan dan 2 ay önce ilk tüp bebek denememi yaptım dr lar bana aşılanmada hiç şansım olmadıgını direk tüp bebek yapmamamız gerektigini söyledi ocak ayında başladık önce igneler sonra yumurta toplama işlemi deken transfer ve sonuç alacagım 12 gün dr lar beni arayacaklarını söylediler ama ben dayanamadım korkunun ecele faydası yok deyip ben aradım aldıgım cevap evet hamilesin ama kanda çıkan sayı sınırda 2 gün sonra tekrar bir kan tahlili daha yapmamız gerekiyor dendi sayı 8 di fakat 2 gün sonra bunun 3 katına katlanması gerekiyormuş tekrar gittigimde 11olmuştu ve 2gün sonra tekkrar gitmem gerektigi söylendi zaten kanamam olmuştu yani düştü ne yapalım her şeyde bir hayır vardır eger nasipte varsa günü ve zamanı gelince zaten olur ALLAH isteyen herkese nasip etsin inşallah haziranda tekrar deneyecegim dua edin

tüp bebek olayı biraz maliyetli ama her şeyin başı sıtresten uzak durmak hatyata hep pozitif bakmak çok önemli aşamalara gelin ce igne kullanıyorsun hiç bir şekilde acısı olmayan bir işlem sonrasında yumurta toplama bundada hiçbir acı herangi birşey hissetmiyorsun çünkü anestezi ile yapılan bir işlem uyandıgında bitmiş oluyor yarm saat sonrasına hayatına kaldıgın yerden devam 36 saat sonra tansfer eyapılıyor ve 12 günlük bekleme süreci sonuç için yani korkulacak bir işlam degil akadaşım

Merhaba arkadaslar
Bende bugun katildim araniza
Benim de mikroenjeksiyonla deneme yaptim iki kere ve sonuc negatif.Oldukca moralim bozuk.Yardiminiza ihtiyacim var.

moralini bozma zataen hep bundan kaybediyoruz canım emin olki o çok istedigin bebişte seni istiyordur ama sitresten uzak dur mutlu oldugun yada olacagına ınandıgın ortamlarda bulun :
:emir_bebek:

Geçen yıl yapılan tüp bebek denemeleri başarısız olduğundan, bu yıl nisanda 4. deneme için dr gidiyorum, yaşım 39, dr biraz ümitsiz görünse de inşallah ben bu kez ümitliyim, ben de ikiz bebek istiyorum, bana dua edin ne olur.:1hug:

ALLAHTAN HİÇ UMUT KESİLMEZ ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞALLAH BEBİŞLERİ KUCAGIMIZA ALACAGIMIZ GÜN GELİR:içelim::içelim:

akadaşım allah sabrının sonunu vermiş hayırlı evlat olsun bu kadar ugraştın

ismim birsen saygili ben de tüp bebek tedavisi başladım şuan iğneler yapılıyor hormon tedavisi görüyorumpzt yumurta toplama işlemim var yalnız duygularım değişti ve korku hissediyorum allah herkese yardımcı olsun hem maddi hem manevi

korkmanı gerektirecek hiçbirşey yok moral çok önemli hatta diyebilirimki en önemli faktör allah seninle olsun arkadaşım bebişin olacagına inanıyorum
:emir_bebek:

slm ben şu tüp bebek sürecinde neler yaşandığını transfere kadar ilaç verme hazırlık aşamasının kaç gün sürdüğünü.laboratuvarda döllenme sürecinin kaç gün transfer süresinin kaç gün olduğunu.transferde acı hissedip hissetmediğinizi öğrenmek istiyorum.ben aşılama yaptırıyorum ama galiba tüpe geçicem çünki ve korkuyorum.bilgilerinizi bekliyorum.

yaklaşık 1 hafta ilaç kulanıyorsun sonra yumurta tolanıyor toplamadan 36 saat sora transfer ediliyor 12 günde sonuç için bekliyorsun şansın bol olsun:içelim:

bu ay ilk tb denememizi yaşayacağız.tek tüpüm var o da yapışık.bir kaç gün içinde dr çağıracak ve umarım yi gidecek herşey.hergün dua ediyorum.umarım herkes meleklerine kavuşur.size yazarken dr aradı ve adetimin ikinci günü bekliyor beni.hepiniz için dua ediyorum siz de benim için edin lütfen.

sen umudunu hiç yitirme allah büyüktür dua edecegim senin içiçn hayırlısı neyse o olsun

Merhaba arkadaşlar
Bugün tüp bebek tedavim başlıyor. Doktorum ilaçlarımı yazdı. Lucrin ve gonalf yazdı. Birde puregon varmış. Ben aşılama sırasında gonal f kullanmıştım. O nedenle yine gonalf yazdılar. Gonal f ile puregon arasında bi fark varmi. Sizler ne kullanıyorsunuz.Lütfen yardımcı olurmusunuz.

Eger Izmir i dusunuyorsan tedavi icin Kent Hastanesi Israel Aruh u oneririm.Hepimize bol sans

SELAM KIZLAR;

Ya sanırım doğru sayfayı sonunda buldum :=) ya kızlar çok canım sıkkı neden mı ? ya 3,5 yıldır evlıyım ve 3 yıldır cocuk için uğraşıyoruz olmuyo.yok kafanızı dağıtın yok şu tahlıl artık bıttım yanı.gerçi bunada şukur kı herhangı bır promlem yok.yanı sebebi bilinmeyen infertilite.napcamı şaşırdım ya.bu ay işte doktorum ılk defa tedavıye gecırdı.menagon kullandım 3 kutu ıkı toz ıkı su,sonra prengly ıle çatlattık. o kadar sancı cektım 5 tane yumurta oluştu ama gene olmadı dun reglı oldum ve ağlamaktan kendımı harap ettım.çok mutsuz oldum .ama umutluyum umutluyum umutluyummmm.bu gun gene doktora gıdıcez.kızlar ya bu anlattıgım tedavıyle kendılıgınden gebe kalan oldumu.doktora tup bebek veya mıkroyu sorcam bakalım ne dıycek.allah hepimizin yardımcısı olsun

SELAM KIZLAR;

Ya sanırım doğru sayfayı sonunda buldum :=) ya kızlar çok canım sıkkı neden mı ? ya 3,5 yıldır evlıyım ve 3 yıldır cocuk için uğraşıyoruz olmuyo.yok kafanızı dağıtın yok şu tahlıl artık bıttım yanı.gerçi bunada şukur kı herhangı bır promlem yok.yanı sebebi bilinmeyen infertilite.napcamı şaşırdım ya.bu ay işte doktorum ılk defa tedavıye gecırdı.menagon kullandım 3 kutu ıkı toz ıkı su,sonra prengly ıle çatlattık. o kadar sancı cektım 5 tane yumurta oluştu ama gene olmadı dun reglı oldum ve ağlamaktan kendımı harap ettım.çok mutsuz oldum .ama umutluyum umutluyum umutluyummmm.bu gun gene doktora gıdıcez.kızlar ya bu anlattıgım tedavıyle kendılıgınden gebe kalan oldumu.doktora tup bebek veya mıkroyu sorcam bakalım ne dıycek.allah hepimizin yardımcısı olsun

Aramiza hoşgeldin.
bende açıklanamayan infertilite 5 yıldır uğraşıyorum.Aşılama ve tüp denemesi ,3 aşılama sonrası kendiliğineden gebelik ve kayıp.( 2 yıl oluyor)
Tık yok ama umutluyum , yapabileceğim birşey yok .
Üzülmesemde ağlasamda ,yıkılsamda canımda yansa sonuçu değiştiremiyorum.
elimden geldiği kadarıyla tedaviye devam.
Benim arkadaşımda aynı durumda idi .Ara vermişti , o ay beraber tatil yaptık. adeti geçitti.
Hamile kendiliğinden 3. aşılama olmadan .

İlaçların etkisi hemen geçmiyor ,
yaşın kaç bu arada niçin bu kadar az yumurta olmuş.
Merak ettim.
Devam...Devam ....Devam...:enbuyukkk:

Aramiza hoşgeldin.
bende açıklanamayan infertilite 5 yıldır uğraşıyorum.Aşılama ve tüp denemesi ,3 aşılama sonrası kendiliğineden gebelik ve kayıp.( 2 yıl oluyor)
Tık yok ama umutluyum , yapabileceğim birşey yok .
Üzülmesemde ağlasamda ,yıkılsamda canımda yansa sonuçu değiştiremiyorum.
elimden geldiği kadarıyla tedaviye devam.
Benim arkadaşımda aynı durumda idi .Ara vermişti , o ay beraber tatil yaptık. adeti geçitti.
Hamile kendiliğinden 3. aşılama olmadan .

İlaçların etkisi hemen geçmiyor ,
yaşın kaç bu arada niçin bu kadar az yumurta olmuş.
Merak ettim.
Devam...Devam ....Devam...:enbuyukkk:

CANIM bız henuz aşılama tup bebek fılan yaptırmadık 26 yaşındayım henuz daha start verdık ılk olarak menagon iğnesıyle başladık 3 kutu kullandım ıkı toz ıkı su şeklınde sonra prengly ıle çatlatıldı ve doktor birleşme önerdı ama olmadı tutmadı.sanırım bugun randevumuz var zaten doktorlada bu tedavıyı gene devam edıcez.benım doktor aşılama önermıyo eşimde bır sorun yok dıye ama ılerleyen safhalarda olabılıcegını söyledı.bilmıyorum aklım kafam çok karışık.bıde ben cocukları cok sevıyorum yanı bunun benım başıma gelebılecegını hiç tahmın edemezdım :KK43: şimdi napcaz bılmıyorum bana kalırsa dırek tup bebek ıstıyorum ama doktorum bu tedavılerın aşama aşama aşama oldugunu söyledı.sor bır dönem gecırecegımızı sabırlı olmamızı ıstedı.eşim benden soguk kanlı.gerçi bende olacagına ınanıyorum.elımden gelenı yapıyorum.doktor bu ıgnelerde gebe kalma oranımın % 70 gıbı oldugunu söylemişti ama.bence herşeyın vaktı zamanı var.bakalım bızım mutlulugumuzun vaktı ne zaman .

X