Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

Arkadaşlar merhaba ;
Bende bir tüp bebek başarı hikayemi sizinle paylaşmak istedim.2007 yılında tüp bebek yaptırdım sonuç pozitifti aralık 2007 de bir oğlum oldu. Bu kadar basit çabucak yazdığıma bakmayın hayatımız en uzun ve en heyecanlı 9 ayıydı bu süreç.Oğlumun doğumundan 7 ay sonra tekrar hamile olduğumu öğrendim (doğal yollardan) şu anda 28 haftalık hamileyim ve bir kız bebek bekliyoruz.Dİliyorum Rabden isteyen herkese Rab istediği kadar bebek versin.SEvgilerimle

ne kadar güzel bir haber bu. darısı tüm isteyenlerin ve benim başıma inş.

Ayze benimde 10. günüm doktorum 10. gün yaptırmamı istemişti. Seninde değerin gayet güzel canım. Hiç belli olmaz belkide ikizdir ne dersin:emir_bebek::emir_bebek:

Arkadaşlar hepinize destek ve dualarınız için tek tek minnettarım. Hepinizn için dua ediyorum. Allah sizlerinde pozitif sonuçlar almanızı nasip etsin inşallah..
Olumsuz düşünen arkadaşlara kendimle ilgili birşey açıklayayım sonucu görmeden kimseye söylemek istememiştim. Ama umarım sizleri içinde bir umut olur.

Ailemin ilk çocuğuyum(7 sene sonra olmuşum) ve bende küçük bir erkek kardeşim var. 3,5 yıllık evliyim.1 yıldır anne ve babamın torun görmelerini çok istiyordum( eşimin ailesinde 7. torun olacak) Ben tedaviye 3 Şubat Salı günü başladım.Tedaviye başladığımı annem babama söylediğimde babam '' Özlem merak etmesin bizim nasıl olduysa önunda bebeği olacak hiç merak etmesin demiş) Neyse uzatmayayım. Gün 9 Şubat P.tesi saat sabah 4:25 memleketten bir telefon geliyor ve Babamın torununu beklemeden hayata gözlerini kapattığını öğreniyoruz. Sabah saat 8:30 da doktor kontrolüm var. Ama ne yapacaksın hemen uçağa atlayıp memlekete gittik. Babamı ebedi istirahatgahına götürdükten bir gün sonra o üzüntü içinde hemen orada bir doktora gittik ve yumurtaların durumunu öğrenip doktora bildirdik. Ne dese beğenirsin bugün ( Salı akşamı) akşam çatlatma iğnesi vuruyorsun Perşembe yumurta toplanacak. Bütün akrabalarım destek oldu ve bana hayatın devam ettiğini ve babamın bu torunu ne kadar çok istediğini hatırlattılar. Karar verildi ve babamın 3 mevlüdünü beklemeden hemen İST. a geldik. Toplama işlemi bitipte uyanırken eşimin dediğine göre devamlı'' babam geldimi, torununu getirecekti, alnını öpüp bana getirecekti'' deyip ağlıyormuşum.. Sonra malum tranfer ve test gününü bekleme.
Ama bu süre içinde söz verdim ağlamayacağım hem olumlu olmaya çalışacağım, babam oraya gitti ama torununun ruhunu bana gönderecek dedim ve buna hep inandım. Şimdi karşımda babamın resmi, biliyorum ki o benden önce torunuyla tanıştı ve onu ben mutlu olayım diye ( önce Allahımın izniyle) bana yadigar olarak gönderdi...
Şimdi sizlerden tek isteğim ne olur olumsuz olmayın ben bu durumda bile stres yapmamaya çalıştım. Bizlerin en büyük düşmanı stres çünkü....Ağlamak yok ne olursa olsun yola devam bizi sevenleri üzmeyelim olur mu? Çünkü onlar bize gösteremeselerde en az bizler kadar üzülüyorlar.
Hiç kimse değil ama BİZ ANNE ADAYLARI HEP GÜÇLÜ OLALIM Kİ BEBİŞLER GÜÇLENİP BİZE SIKI SIKI TUTUNSUNLAR değil mi?

Hepinizi seviyorum

slm arkadaslar bu ara hep güzel haberler yazmissiniz hepiniz adina cok sevindim allah kucaginizada almayi nasip etsin insallah.sizlerin güzel haberlerini okurken hem cok duygulaniyorum hemde umudum biraz daha artiyor cünkü ben 5.ci tüp bebek transferi yaptirdim.carsamba günü testim var bana sans dileyin lütfen dualarinizi eksik etmeyin bende hepiiz icin ediyorum sevgiler:emir_bebek:

berfe canım. Yaklaşık 10 gün önce burada 5. denemesinde pozitif sonuç alan arkadaşımız oldu. Lütfen olumlu düşün bebişlerin seninledir inşallah canım

3yıllık evliyim ilk tüpbebek denemem ve 2aylık hamileyim

Öncelikle tebrikler Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Ben de 15 gün sonra bu sürece başlayacağım sanırım. Tedavi sürecinin başından sonuna ne gibi şeyler yaşadın? Sancılı ağrılı bir süreç miydi? İlaçların yan etkileri nasıldı? Tüm bu süreç ne kadara mal oldu? Rica etsem bunları paylaşır mısın? Malum heyecan dorukta:)

:çok üzgünüm:

Ozlenozlem gerçekten yaşadıklarının tahammülü zor . Kaybın için çok üzüldüm Allah sabır versin. Gösterdiğin çaba ve azmin bir bebek olarak sana geri dönmüş. Ben de senin gibi meleğini babanın gönderdiğini düşündüm okurken. Olumsuz düşüncelerden kurtulmak için verdiğin öğütleri herkesin dikkate almasını diliyorum. Ancak insanın kendi kendine sürekli tekrarlaması gerektiğine inanıyorum.'' Olumlu düşüneceğim herşey güzel olacak. '' Biraz Polyannacılık oynamak gerek sanırım.

Merhaba arkadaşlar bişey sorcam.. Eşimde sperm sayısı 1-2 mlyon çıktı aşılama olurmu sizce. Bi tane kzım var normal yolla oldu.. Bu sonuca göre aşılama olurmu cevap verirseniz sevinirim

arkadaşlar hepinize destek ve dualarınız için tek tek minnettarım. Hepinizn için dua ediyorum. Allah sizlerinde pozitif sonuçlar almanızı nasip etsin inşallah..
Olumsuz düşünen arkadaşlara kendimle ilgili birşey açıklayayım sonucu görmeden kimseye söylemek istememiştim. Ama umarım sizleri içinde bir umut olur.

Ailemin ilk çocuğuyum(7 sene sonra olmuşum) ve bende küçük bir erkek kardeşim var. 3,5 yıllık evliyim.1 yıldır anne ve babamın torun görmelerini çok istiyordum( eşimin ailesinde 7. Torun olacak) ben tedaviye 3 şubat salı günü başladım.tedaviye başladığımı annem babama söylediğimde babam '' özlem merak etmesin bizim nasıl olduysa önunda bebeği olacak hiç merak etmesin demiş) neyse uzatmayayım. Gün 9 şubat p.tesi saat sabah 4:25 memleketten bir telefon geliyor ve babamın torununu beklemeden hayata gözlerini kapattığını öğreniyoruz. Sabah saat 8:30 da doktor kontrolüm var. Ama ne yapacaksın hemen uçağa atlayıp memlekete gittik. Babamı ebedi istirahatgahına götürdükten bir gün sonra o üzüntü içinde hemen orada bir doktora gittik ve yumurtaların durumunu öğrenip doktora bildirdik. Ne dese beğenirsin bugün ( salı akşamı) akşam çatlatma iğnesi vuruyorsun perşembe yumurta toplanacak. Bütün akrabalarım destek oldu ve bana hayatın devam ettiğini ve babamın bu torunu ne kadar çok istediğini hatırlattılar. Karar verildi ve babamın 3 mevlüdünü beklemeden hemen ist. A geldik. Toplama işlemi bitipte uyanırken eşimin dediğine göre devamlı'' babam geldimi, torununu getirecekti, alnını öpüp bana getirecekti'' deyip ağlıyormuşum.. Sonra malum tranfer ve test gününü bekleme.
Ama bu süre içinde söz verdim ağlamayacağım hem olumlu olmaya çalışacağım, babam oraya gitti ama torununun ruhunu bana gönderecek dedim ve buna hep inandım. şimdi karşımda babamın resmi, biliyorum ki o benden önce torunuyla tanıştı ve onu ben mutlu olayım diye ( önce allahımın izniyle) bana yadigar olarak gönderdi...
şimdi sizlerden tek isteğim ne olur olumsuz olmayın ben bu durumda bile stres yapmamaya çalıştım. Bizlerin en büyük düşmanı stres çünkü....ağlamak yok ne olursa olsun yola devam bizi sevenleri üzmeyelim olur mu? çünkü onlar bize gösteremeselerde en az bizler kadar üzülüyorlar.
Hiç kimse değil ama biz anne adayları hep güçlü olalım ki bebişler güçlenip bize sıkı sıkı tutunsunlar değil mi?

Hepinizi seviyorum
canım benim gerçetkten çok etkilendim...herşey gönlünce olsun

Karamel haklısın canım, hayat okadar kısa ki ne zaman başımıza ne geleceği belli değil. Bu nedenle Polyannacılığı bırakmamak lazım. Yoksa kötülük ve olumsuzluk dört yanımızı sarmış durumda... Ama unutmayalım ki durumu bizden daha kötü olanlarda var. Bunları düşünüp çok şükür demek lazım

Arkadaşlar hepinize destek ve dualarınız için tek tek minnettarım. Hepinizn için dua ediyorum. Allah sizlerinde pozitif sonuçlar almanızı nasip etsin inşallah..

Ailemin ilk çocuğuyum(7 sene sonra olmuşum) ve bende küçük bir erkek kardeşim var. 3,5 yıllık evliyim.1 yıldır anne ve babamın torun görmelerini çok istiyordum( eşimin ailesinde 7. torun olacak) Ben tedaviye 3 Şubat Salı günü başladım.Tedaviye başladığımı annem babama söylediğimde babam '' Özlem merak etmesin bizim nasıl olduysa önunda bebeği olacak hiç merak etmesin demiş) Neyse uzatmayayım. Gün 9 Şubat P.tesi saat sabah 4:25 memleketten bir telefon geliyor ve Babamın torununu beklemeden hayata gözlerini kapattığını öğreniyoruz. Sabah saat 8:30 da doktor kontrolüm var. Ama ne yapacaksın hemen uçağa atlayıp memlekete gittik. Babamı ebedi istirahatgahına götürdükten bir gün sonra o üzüntü içinde hemen orada bir doktora gittik ve yumurtaların durumunu öğrenip doktora bildirdik. Ne dese beğenirsin bugün ( Salı akşamı) akşam çatlatma iğnesi vuruyorsun Perşembe yumurta toplanacak. Bütün akrabalarım destek oldu ve bana hayatın devam ettiğini ve babamın bu torunu ne kadar çok istediğini hatırlattılar. Karar verildi ve babamın 3 mevlüdünü beklemeden hemen İST. a geldik. Toplama işlemi bitipte uyanırken eşimin dediğine göre devamlı'' babam geldimi, torununu getirecekti, alnını öpüp bana getirecekti'' deyip ağlıyormuşum.. Sonra malum tranfer ve test gününü bekleme.
Ama bu süre içinde söz verdim ağlamayacağım hem olumlu olmaya çalışacağım, babam oraya gitti ama torununun ruhunu bana gönderecek dedim ve buna hep inandım. Şimdi karşımda babamın resmi, biliyorum ki o benden önce torunuyla tanıştı ve onu ben mutlu olayım diye ( önce Allahımın izniyle) bana yadigar olarak gönderdi...
Şimdi sizlerden tek isteğim ne olur olumsuz olmayın ben bu durumda bile stres yapmamaya çalıştım. Bizlerin en büyük düşmanı stres çünkü....Ağlamak yok ne olursa olsun yola devam bizi sevenleri üzmeyelim olur mu? Çünkü onlar bize gösteremeselerde en az bizler kadar üzülüyorlar.
Hiç kimse değil ama BİZ ANNE ADAYLARI HEP GÜÇLÜ OLALIM Kİ BEBİŞLER GÜÇLENİP BİZE SIKI SIKI TUTUNSUNLAR değil mi?

Hepinizi seviyorum

özlemciğim çok duygulandım.allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin.babanın hatırası onda yaşasın :nazar::nazar:

berfe canım. Yaklaşık 10 gün önce burada 5. denemesinde pozitif sonuç alan arkadaşımız oldu. Lütfen olumlu düşün bebişlerin seninledir inşallah canım

gercekten mi buna cok sevindim insallah allah benim yüzümede bakar ve tabi bütün isteyen arkadaslarin.sanada allahtan sabir diliyorum ve allahim bebisini kucagina almayi nasip etsin insallah:Saruboceq:

destekleriniz ve baş sağlığı dilekleriniz için Allah hepinizden razı olsun dileklerinizi kabul edip kucağınızı doldursun inşallah

destekleriniz ve baş sağlığı dilekleriniz için Allah hepinizden razı olsun dileklerinizi kabul edip kucağınızı doldursun inşallah

a.s.CNM BENİM ÇOK POZİTİFSİN ÇOK OLUMLUSUN VE BİZEDE BUNU HİSSETTİRİYOSUN ALLAH RAZI OLSUN....YAZINI OKUDUM ALLAH RAHMET EYLESİN...BENİM BABAMDA BEN 16 YAŞINDAYKEN ÖLMÜŞTÜ CNM...ANLIYORUM NELER YAŞADIĞINI...ÜZÜLME VE BOL BOL DUA ET...BEN SANA HAMİŞSİN DEMİŞTİM ZATEN....ALLAH TAMAMINI ERDİRİR İNŞ. SENİN VE CÜMLEMİZİN HAKKINDA...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Kızlar umarım bilgiler işinize yarar...

Normal bir gebelikte B-Hcg değerleri aşağıdaki gibidir.
Son adet tarihinden sonra geçen hafta sayısına göre değer aralıkları

3. hafta 5 - 130

4. hafta 75 - 2.600

5. hafta 850 - 20.800

6. hafta 4.000 - 100.200

7/12. hafta 11.500 - 289.000

13/16.hafta 18.300 - 137.000

17/24.hafta 1.400 - 53.000

25/40.hafta 940 - 60.000

kızlar.22 yumoşum toplandı.ama eşimin spermlerinde problem çıktı.2 kere tahlil aldılar.tese yapabiliriz dediler,ama yapmadılar.morali çok bozuk.yemek bile yemedi buğün.morfolojinin bozukluğunu biliyorduk zaten.ama gel de eşime anlat.sevinemedik bile 22 yumoşa.dölllenemezse diye endişeli çok kendisi

arkadaşlarr.tüp bebekte cesarett işte böyle olurrr:) Allahın izniyle hamileyim. 13 yumurtam toplandı. 8 tanesi döllenebilir durumda, bunların 4 tanesi çok ama çok iyi kalitede iken. ben sadece 1 tane transfer ettirdim. sonuç ya olumlu yada olumsu olacaktı. vede dondurma işlemi yaptırmadımda.ama sonuçta tuttu. ben normal yolla bir gebelik geçirmiştim ocak 2008 de. 9,5 haftalıkke kalbi durmuştu aldırdım. ondan birkaç ay sonra gebe kalamayınca toplamda 5 aş içinde ben sebebi buldum. eşim varikoselden etkilenmişti.ameliyat oldu.doktor bize tam düzelmesi 6-7 ayı bulur dedi. bizde o yüzden beklememek için tüp yaptırdık.ama daha 40 gün sonra eşim düzelmişti. yani ben tedaviye başladığım için devam ettirdim. yani ben tüpe iyi sperm değerleriyle girdim.birde daha önce gebe kalmam şansıda yüksek tutuyordu. sunçta yumurta ve spermler kaliteli olunca bu kararı aldım. olmazma artık normal yolla kalmayı deniycektik.ama rabbim yardımcı oldu ve gebeyim.inşş sağlıkla devam eder sonuna kadar. herkesin gönlünce evlatları olsun inşş. herkese yardımcı olmaya hazırım

kızlar 10 gün değerim 121 di bugün doktor tekrar yaptırmamı istemişti. Değer 614.79 a çıkmış. İyi değil mi

X