Tüp bebek için nereyi seçmeliyim seçim yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor? (Genetik nedeni ile tüp bebek düşünüyorum)

Yagmur9248

Guru
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
447
77
Merhaba arkadaşlar eşimle akrabayız. Eşimin yakın akrabalarında engeli olan akrabalarımız var ama genetik testte de bunun nedeni açıklanamamış öyle denildi bize. Bir çocuğum var sağlıklı çok şükür. Şuanda ikinci çocuğu düşünüyoruz ama risk almak istemediğimiz için tüp bebek istiyoruz. Önerebileceğiniz tüp bebek merkezi var mı? Genetik için merkez seçiminde dikkat etmem gereken bir şey var mı? Şişli memorial iyi diye duydum ama yorumu olan vaf mı bura ile ilgili ya da önerebilceğiniz başka bir merkez?

Merhaba bende genetik taramalı tüp bebek denedim
Acıbadem maslak hastanesine gidiyorum embriyolog ve doktorun hassas olması çok önemli
Şişli memorial da iyi ikisiyle de görüşün

Sizin süreciniz nasıl geçti peki memnun kaldınız mı?
Merkezle ilgili hiçbir sorun yaşamadım.İlk denemede sağlıklı embriyo gelmedi.Doktoruma ve merkeze güvendiğim için tekrar aynı yerde denedim
Çok şükür bu defa sağlıklı bulduk.Çok yoğun ve bekleme süresi bazen uzun olması dışında hiçbir sorun olmadı
Doktorum Prof Yiğit Çakıroğlu çok iyi bir insan ve çok tecrübeli bir doktor

Merhaba arkadaşlar eşimle akrabayız. Eşimin yakın akrabalarında engeli olan akrabalarımız var ama genetik testte de bunun nedeni açıklanamamış öyle denildi bize. Bir çocuğum var sağlıklı çok şükür. Şuanda ikinci çocuğu düşünüyoruz ama risk almak istemediğimiz için tüp bebek istiyoruz. Önerebileceğiniz tüp bebek merkezi var mı? Genetik için merkez seçiminde dikkat etmem gereken bir şey var mı? Şişli memorial iyi diye duydum ama yorumu olan vaf mı bura ile ilgili ya da önerebilceğiniz başka bir merkez?
Merhaba tüp bebek konusunda en önemli şeyin labaratuar olduğunu duyuyorum heryerden ve bende yeni başladım tüp bebek sürecine benim doktorumun muayanesi var acıbadem hastanesiyle çalışıyor ve acıbadem hastanesinin labaratuarı iyi bu konuda diye biliyorum ve doktor seçiminizde çok önemli gerçekten kendi doktorum diye demiyorum o kadar güler yüzlü ve sizi o kadar iyi hissettiriyorki ve çok iyi ilgileniyor ben doktora gitme korkumu yendim çiğdem hocamla sizde iyi araştırın ve öyle gidin lütfen sonuçta az buz paralar harcamıyoruz ne kadar önemli olduğunu biliyorum aylar süren tedavi demek inşallah iyi bir doktorla karşılaşırsınız doktor ismi isterseniz özelden yazabilirsiniz Ataşehirde muayanesi Allah gönlünüze göre versin 💕

Merkezle ilgili hiçbir sorun yaşamadım.İlk denemede sağlıklı embriyo gelmedi.Doktoruma ve merkeze güvendiğim için tekrar aynı yerde denedim
Çok şükür bu defa sağlıklı bulduk.Çok yoğun ve bekleme süresi bazen uzun olması dışında hiçbir sorun olmadı
Doktorum Prof Yiğit Çakıroğlu çok iyi bir insan ve çok tecrübeli bir doktor
Merhaba bende acıbademde devam ediyorum , Allah nasip ederse mart ayında transferim olacak. Siz transfer zamanı ne kadar ücret ödediniz neyden ücret aldılar beni biraz bilgilendirir misiniz

Merhaba bende acıbademde devam ediyorum , Allah nasip ederse mart ayında transferim olacak. Siz transfer zamanı ne kadar ücret ödediniz neyden ücret aldılar beni biraz bilgilendirir misiniz
Merhaba bende cumartesi rahim filmi çektirdim çok şükür bi sorun yok o yüzden hazırlığa başladım
Transfer ücreti ve kalan embriyom için ücret ödeyeceğim
6 martta yine ne olacağım kısmetse mart sonu transfer

İşte size bir ücret söylediler mi
Baştan konuşulmadı mı ne kadar ödeyeceğiniz ?
Görüşmeye gittiğimde ödeme planı aldım oradan takip ediyorum birebir devam ediyor 14 000 transfer artı kalan embriyolar için ödeme (iki sağlık embriyom var o yüzden 2 tane transfer ettirebilirim diye 5 yıllık saklama rakamını dikkate almadım)

Baştan konuşulmadı mı ne kadar ödeyeceğiniz ?
Görüşmeye gittiğimde ödeme planı aldım oradan takip ediyorum birebir devam ediyor 14 000 transfer artı kalan embriyolar için ödeme (iki sağlık embriyom var o yüzden 2 tane transfer ettirebilirim diye 5 yıllık saklama rakamını dikkate almadım)
Yok bizi bilgilendirmediler sadece kasım ayında yumurta toplama için 47 bin aldılar sonra dondurdular bu ayda transfer için hazırlığa başladık ama ben farklı şehirden takip yapılıyorum sadece transfer zamanı gideceğim için bilmiyorum pek

Eğitim hemşirenize yazın detaylı bilgi almak istiyorum diye detaylı hem fiyat bilgisi hem de işlem bilgisi
Çünkü şans arttırıcı işlemlerde yapıyorlar hepsinin fiyatlarini
Yok bizi bilgilendirmediler sadece kasım ayında yumurta toplama için 47 bin aldılar sonra dondurdular bu ayda transfer için hazırlığa başladık ama ben farklı şehirden takip yapılıyorum sadece transfer zamanı gideceğim için bilmiyorum pek

Ben laboratuvar olarak en iyi şişli memorial Semra kahraman a karar verdim. Herkes çok iyi diyor. Laboratuvarı türkiyede hep ilkleri yapmış.

Acıbadem international çağlar yazıcıoğlu araştırın mutlaka. bahçeci tüp bebek merkezinin en iyi embriyoloğu ile çalışıyorlar. Acıbademin laboratuvarları zaten tartışılamaz derecede üst level yani .

X