Tüp Bebek insülin direnci

Papatya6565

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
220
96
28
Merhaba arkadaşlar benim insulun direncim sinirdaydi Spor diyet egzersiz yaparak bide glifor şeker ilacı kullanarak düşürmüştüm tabi gliforu opuya kadar kulandim opudan sonra yumurtaları zaten dondurdukk doktoruma sordum glifora devam edeyim mi oda yumurtalar toplandı gerek yok dedi neyse transfer oldum 5 gün embriyosu 5 AA kalite nasip ama olmaması için hiç bir engel yoktu ve nur topu gibi bir negatifle eve döndüm😑😑
Şimdi benim kaç gündür içimi kemiren acaba ben ilacı bıraktım da insulin değerim mi yükseldi de tutmadı bu süreçte glifora devam edeniniz yada birakaniniz oldu mu.

Merhaba arkadaşlar benim insulun direncim sinirdaydi Spor diyet egzersiz yaparak bide glifor şeker ilacı kullanarak düşürmüştüm tabi gliforu opuya kadar kulandim opudan sonra yumurtaları zaten dondurdukk doktoruma sordum glifora devam edeyim mi oda yumurtalar toplandı gerek yok dedi neyse transfer oldum 5 gün embriyosu 5 AA kalite nasip ama olmaması için hiç bir engel yoktu ve nur topu gibi bir negatifle eve döndüm😑😑
Şimdi benim kaç gündür içimi kemiren acaba ben ilacı bıraktım da insulin değerim mi yükseldi de tutmadı bu süreçte glifora devam edeniniz yada birakaniniz oldu mu.
Merhaba bende pazartesi günü opu oldum tüp bebek sürecine başlamadan önce glifor kullanmaya başlamıştım doktorum ilaçlarla alakalı birşey demedi bence siz dahiliye doktorunuzla görüşüp devam edin yada bırakın ilacı

Şeker yüksekliği veya insülin direnci hamile kalmaya engel değil. Tamamen başka sebeplerle negatif olmuştur

Gebe kalırsanız Gliffor kullanmak sakıncalı. Kullanmaman doğru olmuş. Gebelik kategorisi yok bu ilaçların diye biliyorum. O yüzden gebe kalmaya çalışırken inositol içeren takviyeler verirler genelde. Ama sizin opu olacağı için tarihler belli diye kullnamışsıznız olabilir. Ne kadar yumurta toplandı doluluk oranı döllenme ve kaliteli embriyo sayınızı merak ettim? Bende de biraz vardı inositol takiveler kullandım düştü ama embriyolarım 5.güne gitmedi. Earlyblast da kaldı. 4aa da tutmadı nasip tamamen.

Şeker yüksekliği veya insülin direnci hamile kalmaya engel değil. Tamamen başka sebeplerle negatif olmuştur
Yanlış biliyorsunuz. Hamile kalan vardır. Nasipte varsa ne engel olsa da Allah verince oluyor. Ama insülin direnci gebelik ihtimalini düşeren ve kalitesizlik yapan bir faktör.

Düşürebilir ama engel değil
Çok fazla yüksekse engelde olur. Tsh ve insülin direnci düşürünce direkt hamile kalma olabiliyor. Gebe kalmaya uğraşanlar için engel teşkil ediyor bunu söylemek istedim. Küçük bir engel bile olsa uzun yıl bekleyenler için çok şey demek.

Merhaba. benimde insülin direncim yüksekti. ekim ayında tedaviye başladım. ocak ayında transfer oldum. şu an 8 haftalık hamileyim hala gliffora devam ediyorum. bıraktırmadılar

Çok fazla yüksekse engelde olur. Tsh ve insülin direnci düşürünce direkt hamile kalma olabiliyor. Gebe kalmaya uğraşanlar için engel teşkil ediyor bunu söylemek istedim. Küçük bir engel bile olsa uzun yıl bekleyenler için çok şey demek.
Benimde insülin direncim yüksek 5,74 doktora Felan gitmedim hiç tsh değerlerim normal ama elma sirkesi insülin direncini düşürüyomuş hemde zayıflamaya yardımcı oluyormuş ben elma sirkesi içmeye başladım inşallah rabbim şifalar ihsan eyler en kısa zamanda

Benimde insülin direncim yüksek 5,74 doktora Felan gitmedim hiç tsh değerlerim normal ama elma sirkesi insülin direncini düşürüyomuş hemde zayıflamaya yardımcı oluyormuş ben elma sirkesi içmeye başladım inşallah rabbim şifalar ihsan eyler en kısa zamanda
Bende randevu aldım dahiliyeden şekerim yüksek çıkmıştı 6 ay önce ki tahlilde doktor onu kontrol altına al öyle başlayalım dedi yarın dahililyeye gidip baktıracağım perşembe de tedaviye başlıyorum

X