Tüp bebek olur mu?

Yanlış anlamayın ama siz bu durumunuzu çok önceden beri biliyor muşsunuz. Doktorlar bekarken size hiç yumurta dondurmadan falan bahsetmedi mi?
Hayır bahsetmediler. Çok doktora gittim 14 15 yaşımdan bu yana düzenli regli görmedim hep çocuğun olmaz veya küçük bir ihtimal denildi. Çok erken yüzleştim ama yenemedim. Kabullenemedim

Merhaba, amh değerim 0,01 ve yumurtalarım çok az, çok küçük. 2 yıl önce doktor milyonda bir çatlar belki hamile kalırsın demişti. Bu şartlarda tüp bebek şansım var mı? Memorial hastanesinde gözükmüştüm o ara tüp bebek için konuşmamıştık. Şimdi tekrar aradım ama doktor dönene kadar çatlayacağım günlerdir şansım varsa yıllar sürsede yaptırmak istiyorum. Yaşım 32 ilaçla adet görüyorum. Bilen cevap verebilir mi? Tüp bebek olmaz deme şansı var mı?
Yumurtalıkların istediği kadar az olsun, var mı var, altta yatan önemli bir sebep yoksa, tedavi yapılabilir. (kendi doktorumun ağzıyla konuştum, siz yine de uzman drlara görünmeyi ihmal etmeyin) hangi şehirdesiniz bu arada?

Evet biliyordum hep çocuğumun olmama ihtimali yüksekti eşime ilk tanıştığımızda söylemiştim biliyordu ama evlenince çocuksuzluk mutsuz etti çocuksuz mutlu olunmuyormuş neredeyse 3 yıldır evliyiz 8 yıldır birlikteyiz
Hayır canım hiç öyle düşünmeyin, çocuk olmadan da gayet mutlu olunur, biz kaç yıl tedavilerle uğraştık, ilk başta doktorlar çok olumsuz konuştu, bende senin gibi düşündüm mutlu olunmaz diye, o gün eşim elimden tutup "mutlu olmamız bir çocuğa bağlı değil, ben böyle de mutluyum" dedi. İşte o an bu düşüncemin ne kadar boş olduğunu anladım. Mutsuz olacağız diye düşünmek yerine her türlü sonucu kabullenip, tedaviyi de ihmal etmemek gerek 😊

Yumurtalıkların istediği kadar az olsun, var mı var, altta yatan önemli bir sebep yoksa, tedavi yapılabilir. (kendi doktorumun ağzıyla konuştum, siz yine de uzman drlara görünmeyi ihmal etmeyin) hangi şehirdesiniz bu arada?
İstanbuldayım sizin doktorunuz kim? Önceden kromozomla ilgili deniyordu x ve 22 kramozomları arasında çapraz bağ var ama bu yıl yaptırdığım testlerde bunların vücuduma hiç bir etkisi olmadan bağlarını tam kurdukları anlaşıldı. Kısırlığın sebebi bu değil denildi

Hayır canım hiç öyle düşünmeyin, çocuk olmadan da gayet mutlu olunur, biz kaç yıl tedavilerle uğraştık, ilk başta doktorlar çok olumsuz konuştu, bende senin gibi düşündüm mutlu olunmaz diye, o gün eşim elimden tutup "mutlu olmamız bir çocuğa bağlı değil, ben böyle de mutluyum" dedi. İşte o an bu düşüncemin ne kadar boş olduğunu anladım. Mutsuz olacağız diye düşünmek yerine her türlü sonucu kabullenip, tedaviyi de ihmal etmemek gerek 😊
İşte benim eşim de biz artık mutlu olamayız diyor. Evlilik adına değil her şekilde mutlu olmayı kendine yasaklıyor onu öyle gördükçe kahroluyorum. Eş önemli… :KK43:

İstanbuldayım sizin doktorunuz kim? Önceden kromozomla ilgili deniyordu x ve 22 kramozomları arasında çapraz bağ var ama bu yıl yaptırdığım testlerde bunların vücuduma hiç bir etkisi olmadan bağlarını tam kurdukları anlaşıldı. Kısırlığın sebebi bu değil denildi
Asıl sebebi nedir peki, sebepsiz infertilite olabilir mi?

İşte benim eşim de biz artık mutlu olamayız diyor. Evlilik adına değil her şekilde mutlu olmayı kendine yasaklıyor onu öyle gördükçe kahroluyorum. Eş önemli… :KK43:
Bence sen öncelikle eşinle konuşmayı dene, bu bakış açısını sen değiştirmeyi dene, ondan sonra tedaviye girişin, eş gerçekten çok önemli, iyi bir koca olması gerekir herşeyden önce.

32 yaşındayım evleneli neredeyse 3 yıl olacak. Bekarken gittiğim doktor donasyon yaptır demişti. Eşim ilk aylar olabilir deyip sonra cayıyordu sonra zor bile olsa tüp bebek için memorial e gittik olmaz denildi. Sorunlar yaşadık dün yine gittik yine olmaz dedi memorialde.

Denemedim hiç bir şey burayı okuyana kadar hep yas tutuyordum. Cahil bir insan değilim öğretmenim aslında ama yumurtalık donarasyonu tavsiyesi ve eşim kabul etmediği için çocuğumun olmayacağını hiç düşündüm başka yolum yok dedim. Eşimle çok sorun yaşadık evlenmeden önce durumum ortadaydı biliyorduk ama evlenince o baba olamamayı çok içselleştirdi depesyona girdi bende 3 yıldır onunla savaşırken tekrar tekrar yıkılmaktan korktum. Umarım azıcık şansımı da kaybetmemişimdir neredeyse 3 yıllık evliyiz kabus gibi çöktü üzerimize bu konu çok severek evlendik mutlu değiliz ne olmayacağını kabullendi benle nede mücadele etti sustu yas tuttu. Kemik erimem vardı onla uğraştım olumlu sonuçlar elde ettim bu süreçte. Ama hata ettim ilk günden tedaviyi zorlamalıydım
Aynı kaderi yaşamışız benim de evlenmeden önce durumum belli idi ahm düşük rahimde tüpler çürük bir sürü polip ve miyom kist var çocugun olmaz dediler eşimde evlenmeden önce biliyordu durumu öyle evlendik çocuk olmayacaktı biliyorduk fakat ayrı şehirler de idik evlenince eşim hemen yanıma tain istedi fakat kurumu hemen tain etmedi bende eşime dedim ki madem simdilik yanıma gelemiyorsun yalnızım gideyim hastane ve doktor arastırayım boşu boşuna evde beklemeyeyim dedim eşimde çocuk istemediğini söyledi gidip de canını sıkma dedi neyse ben gidip doktor doktor dolanayım dedim 1 sene içinde gebe kaldım şimdi kızım 5 aylık yani ailem bile çok şaşırdı hamile kalamayacagımı düşünüyorlar Dı çünkü hatta başkasının bebegi falan mı diye sordular 😅

Aynı kaderi yaşamışız benim de evlenmeden önce durumum belli idi ahm düşük rahimde tüpler çürük bir sürü polip ve miyom kist var çocugun olmaz dediler eşimde evlenmeden önce biliyordu durumu öyle evlendik çocuk olmayacaktı biliyorduk fakat ayrı şehirler de idik evlenince eşim hemen yanıma tain istedi fakat kurumu hemen tain etmedi bende eşime dedim ki madem simdilik yanıma gelemiyorsun yalnızım gideyim hastane ve doktor arastırayım boşu boşuna evde beklemeyeyim dedim eşimde çocuk istemediğini söyledi gidip de canını sıkma dedi neyse ben gidip doktor doktor dolanayım dedim 1 sene içinde gebe kaldım şimdi kızım 5 aylık yani ailem bile çok şaşırdı hamile kalamayacagımı düşünüyorlar Dı çünkü hatta başkasının bebegi falan mı diye sordular 😅
Sizin adınıza mutlu oldum🙏 ben de menepoz olduğu için bir şey yapmıyorlar. Rahmimde kanallarımda hiç bir sorun yok. Sorunum yumurtalıklarım çok küçük menepoz var yaşım 32 . Keşke ufak bir şans verseler umutsuzluk çok kötü.

[/QUO
Ufacık bir umut dese biri koşacağım peşinden ama yok ben de hep bilinen büyük yerlere gidiyorum. Kimseye derdini anlatamıyorsun ki sana başka doktor önersin :KK43:

Kardeşim yaşım senden 4 yaş büyük. yumurta var sperm var 2 tedavi oldum ama nasip olmadı.Böyle bir durumda olabilirdi bunu eşinize söyleyin zamanla içinden size bilenip küsmesin. Aynı hisleri aynı duyguları paylaşıyoruz. Bende anneliği tatmak istiyorum kardeşleri olsun isterdim ama herşey meçhul. Olursa da kaybetme korkusu endişeler yaşayacağım.
Burda seninke aynı şeyi 2. bebek isteği ile yaşayan bir kadın vardı onunla konuştum. ona başlayalım demişler mesela. pes etme yolun sabır isteyen bir yol. Kaliteli 1 yumurta gelişip embriyo olsa Allah nasip ederse olur.Youtubeda tüp bebek hikayeleri dinle. "çocuk istiyorum dayanışma derneği ,çider" var ona bak. instagramdan konuşuyor yardımcı oluyor yönetici bayan dite biliyorum. ona danış fikir al. pek çok Dr ile canlı yayın yapıyor belki biriyle yakın irtibata geçip sana yardımcı olur. Takviyeler ve nasıl beslenmen gerek bunu araştır. amh değişmez ama yumurta çıkabilir.Allah yardımcın olsun. inşaAllah Rabbim sana ikiz verir en hayırlısıyla.

[/QUO

Kardeşim yaşım senden 4 yaş büyük. yumurta var sperm var 2 tedavi oldum ama nasip olmadı.Böyle bir durumda olabilirdi bunu eşinize söyleyin zamanla içinden size bilenip küsmesin. Aynı hisleri aynı duyguları paylaşıyoruz. Bende anneliği tatmak istiyorum kardeşleri olsun isterdim ama herşey meçhul. Olursa da kaybetme korkusu endişeler yaşayacağım.
Burda seninke aynı şeyi 2. bebek isteği ile yaşayan bir kadın vardı onunla konuştum. ona başlayalım demişler mesela. pes etme yolun sabır isteyen bir yol. Kaliteli 1 yumurta gelişip embriyo olsa Allah nasip ederse olur.Youtubeda tüp bebek hikayeleri dinle. "çocuk istiyorum dayanışma derneği ,çider" var ona bak. instagramdan konuşuyor yardımcı oluyor yönetici bayan dite biliyorum. ona danış fikir al. pek çok Dr ile canlı yayın yapıyor belki biriyle yakın irtibata geçip sana yardımcı olur. Takviyeler ve nasıl beslenmen gerek bunu araştır. amh değişmez ama yumurta çıkabilir.Allah yardımcın olsun. inşaAllah Rabbim sana ikiz verir en hayırlısıyla.
Amin inşallah hepinizin duaları kabul olur 🙏

A
Ama bunu bilerek evlenmiş sizinle.neden hayatını maf edesiniz bu bir imtihan.çocuk olup kaybeden var, olup hasta olanlar var. var da var... İsteyip özenmesini merak etmesini anlarım ama hayattan vazgeçecek seviyeye gelmek tuhaf. Donasyon konusunda eşiniz haklı caiz değil. Pişmanlık konularıda açıyorlar burda sonra. Eşinizin yapması gereken maddi imkan varsa her kapıya gidelim soralım bakalım deneyelim demesi...

A
Ama bunu bilerek evlenmiş sizinle.neden hayatını maf edesiniz bu bir imtihan.çocuk olup kaybeden var, olup hasta olanlar var. var da var... İsteyip özenmesini merak etmesini anlarım ama hayattan vazgeçecek seviyeye gelmek tuhaf. Donasyon konusunda eşiniz haklı caiz değil. Pişmanlık konularıda açıyorlar burda sonra. Eşinizin yapması gereken maddi imkan varsa her kapıya gidelim soralım bakalım deneyelim demesi...
Gidiyoruz ama kapıları kapatıyorlar:KK43: umarım donasyonu kabul eder

Gidiyoruz ama kapıları kapatıyorlar:KK43: umarım donasyonu kabul eder
Sizden sonra ınstagramda gezınırken doktorları takıp ediyorum sureklı Bülent tıraş cıktı karşıma kadın 45 yaşında ama 0.01 problem sonrası bor yumurtası gelışmıs onunla da hamıle kalmış karı koca yaşları baya gecgın bor bakın ıstersenız ya da ben atıyım size kendi yaşadıklarımı düşünüp çok üzüldüm evlılıgınıze umutsuz oluşunuza yanımda olsanız sarılırım dertlesırdım💓

Sizden sonra ınstagramda gezınırken doktorları takıp ediyorum sureklı Bülent tıraş cıktı karşıma kadın 45 yaşında ama 0.01 problem sonrası bor yumurtası gelışmıs onunla da hamıle kalmış karı koca yaşları baya gecgın bor bakın ıstersenız ya da ben atıyım size kendi yaşadıklarımı düşünüp çok üzüldüm evlılıgınıze umutsuz oluşunuza yanımda olsanız sarılırım dertlesırdım💓
Çok sevinirim lütfen benimle paylaşın 🙏 ne yapacağımı inanın bilmiyorum

Saglikli yumurta toplamayi denerler, once ilac igne vs ile gelistirip sonra toparlama yaparlar. Saglikli yumurta olusmazsa donasyon dusunmez misiniz? Memoriala gittinize gore maddi durumunuz uygundu

Saglikli yumurta toplamayi denerler, once ilac igne vs ile gelistirip sonra toparlama yaparlar. Saglikli yumurta olusmazsa donasyon dusunmez misiniz? Memoriala gittinize gore maddi durumunuz uygundur.
Selam bişey soracam çapa tıpta tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum ama ilaç tedavisinden sonraki süreç bayram tatiline denk gelecek nasıl olacak nasıl yapılacak tedaviden sonra toplama transfer yapılmazsa ilaç tedaviside noşa gider bi bilginiz varmı

X