Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

SELİNEMRE ve BAHAR Kızlar merhaba yazdıklarınız okudum hemen panik yapmayın sizin kaçıncı denemeniz bilmiyorum ama kullandığımız hormon ilaçlarından dolayı göğüslerde şişkinlik ve acı ayrıca kasık ve bel ağrısı oluyo paroyanak olmanız normal bende aynı şeyleri yaşadım çünkü biz çok zorlu yollardan geçen anne adaylarıyız.Kızlar ikinizinde test günü aynı galiba bende sizin gibi çok sabırsızdım doktorumun verdiği tarihten 1 gün önce kanda baktırdım şükür tahlilimn sonucu pozitif çıktı.RABBİM sizinde bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin kızlar.Tüm isteyenlerin kucağını boş bırakmasın.[/I][/FONT][/I][/B][/FONT][/I][/B]

nilu selam ben sadece vajinal jel kullanıyorum şu an . başka bir ilaç verilmedi içinde de yan etkileri okudum .. insan kendisini dinledikçe birşeyler buluyor zaten :) hayırlısı inşallah.

kızlar, kendimi dinlemeyeceğim.. çok hayal kurmayacağım fakat umutsuzluğa da kapılmayacağım diyorum ama hikaye hepsi.. eşime söz verdim 24'ünden önce test falan yaptırmayacağıma ama işyerimin tam karşısında bir poliklinik var ve devamlı gözüm takılıyor içimden bir ses kalk git kan ver veya yanında da eczane var olmazsa oradan test al diyor :)
transfer günü hariç 8.günüm. sadece sabahları vajinal jel kullanıyorum. göğüslerim şişti sızlıyor, kasıklarımda çok hafif ağrılar var, ayakta durup da oturduğumda belim ağrıyor, karnım uçan balon gibi ve günlerdir yemek yememişim gibi gurul gurul gurulduyor :) ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilemiyorum artık şaşırdım iyice. Mübarek cuma günü Rabbime dua ettim herşeyin hayırlısını versin hayırlı evlatlar yetiştirmemizi nasip etsin diye.
çatlamak üzereyim beklemekten meraktan.. ya negatif çıkarsa !aynı merakı sil baştan yaşamak da cesaretimi kırıyor. kaç yumurta toplandı kaç tanesi döllendi vs vs vs her ultrasonda yumurtaların çapı kaç oldu E2 kaç çıktı hep soru işareti hep merak..
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun .

Canım merhaba öncelikle sonuncun negatif çıkmış buna çok üzüldüm ama her işte bi hayır vardır bunu böyle düşün.Ben 2004 yılında evlendim.2005 yılından beri tüp bebek için uğraşıyorum bana sadce 4 kez transfer yapılabildi düşün artık arada denediklerimi sayamıyorum artık yumoşlar boş çıktı döllenmedi böyele bir sürü olay yaşadım.en son 22 ARALIK 2010 tarihinde dondulmuşlarımla transfer yapıldı RABBİME binlerce şükürler olsun sonuç pozitif çıktı.İkinci denemende merkeze göre değişiyodur muhakkak ama beni 2.adetimde çağırmışlardı.Sonuç negatif diye üzülme bundan sonraki denemende inşallah RABBİM bebişini kucağına almayı nasip eder canım.Kendini üzme yıpratma hemende vazgeçme güçlü ol hemen umudunu kaybetme.

merhaba. öncelikle ilgin için çok teşekkür ediyorum. biz daha çok yolun başındayız. dediğin gibi düşünerek de kendimizi daha az üzmüş oluruz. bugün merkezle görüştüm. doktorum diğer doktorla bu konu hakkında toplantı yapıp haftaya perşembe gibi bana dönecekmiş. bakalım görüşmeye gidince belli olacak herşey. muhakkak herşeyin bi zamanı vardır. Rabbim hepimize herşeyin hayırlısını nasip etsin inş.

Gönülcelen sakın ümitsizlige kapılma zaten ilk tüp bebekte tutma ihtimali zor diyolar benim 2. denemede tuttu hemde 1 emb. yerlestirdiler. 2 tanede dondurduk nolur nolmaz diye ama Allaha cok sükür gerek kalmadı. Bizde sizin gibi kimseciklere söylememistik iyide etmissiniz. çünkü herkes sizi cok sıkıstırcaktı iyi niyetle arayanlar bile o sıra insana batıyo, bazı seyleri anlatmaktan yoruluyosun. Esinle sen birbirinize destek olun. Biz öyle yapmıstık. Sorun bende oldugu icin (pko'luyum) kendimi cok sucluyordum esimde bebeklere benden daha düskündür, bi bebegi severken üzülüyodum falan, ama hep o beni teselli etti. Şimdi sizde aynı seyi yapacaksınız dayanacak baska kimseniz yok birbirinizden başka. Zor bi durum ama atlatacaksınız. 2. tedaviye 3 ay sonra baslanıyo ben hemen yaptırmıstım. Eger imkanlarınız yeterliyse bence zaman kaybetme olayın sıcaklıgıyla hemen yaptır derim ben.

nette yaptığım araşırmalarda da aynı şeylerle karşılaştım. eğer ilk 3 denemede tutarsa normalmiş. ama işe insan yine de umutlanıyor.bizde problem eşimde.eşimin üzülmesine bitürlü dayanamıyorum.o üzülmesin diye ben de üzüntümü yaşayayamıyorum.içime atıyorum sürekli. böyle olunca da anlamsız şeylerde patlıyorum.bilmiyorum ya gerçekten zor. kimseyle paylaşamamak da kötü.bi yandan dediğin gibi herkesin sorusu, bakış açısı, sürekli sorgulaması... bunlardan kurtuluyo insan söylemeyince kimseye ama bu seferde şu yandan kötü oldu:ilaçların yan etkisi çok oldu bende, psikolojik olarak da çok etkileniyo insan, bu sefer çevrendeki insanlar seni anlamıyo..offff ne bilim ya her ikisi de zor.ama bu daha iyi galiba. eşimle birbirimizin yanındayız inş. sonuna kadar.
bizde dondurma işlemi yaptırdık. ikinci deneme daha rahat olacak diye düşünüyorum. en azından o ilaç dönemi, yumurta toplama dönemi olmayacak. imkan konusunda çok şükür sıkıntı yok.ama yine nette yaptığım araştırmalarda, bayanın yaşı genç ise 1 yıla yakın beklenmesi sağlıklı olur falan yazıyodu. çok geldi bana da 1 yıl ya.3 ay sonra başlanıyosa, dediğin gibi vakit kaybetmeden hemen başlayalım bizde...

kızlar, kendimi dinlemeyeceğim.. çok hayal kurmayacağım fakat umutsuzluğa da kapılmayacağım diyorum ama hikaye hepsi.. eşime söz verdim 24'ünden önce test falan yaptırmayacağıma ama işyerimin tam karşısında bir poliklinik var ve devamlı gözüm takılıyor içimden bir ses kalk git kan ver veya yanında da eczane var olmazsa oradan test al diyor :)
transfer günü hariç 8.günüm. sadece sabahları vajinal jel kullanıyorum. göğüslerim şişti sızlıyor, kasıklarımda çok hafif ağrılar var, ayakta durup da oturduğumda belim ağrıyor, karnım uçan balon gibi ve günlerdir yemek yememişim gibi gurul gurul gurulduyor :) ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilemiyorum artık şaşırdım iyice. Mübarek cuma günü Rabbime dua ettim herşeyin hayırlısını versin hayırlı evlatlar yetiştirmemizi nasip etsin diye.
çatlamak üzereyim beklemekten meraktan.. ya negatif çıkarsa !aynı merakı sil baştan yaşamak da cesaretimi kırıyor. kaç yumurta toplandı kaç tanesi döllendi vs vs vs her ultrasonda yumurtaların çapı kaç oldu E2 kaç çıktı hep soru işareti hep merak..
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun .

sen beni frenle kendin yapmayı düşün.olmazzzzz
beklicez ve inşallah güzel haberleri alcaz hayırlısıyla hepimiz.

desem de dayanamıyoruuuuuuum
bugün internetim de yoktu arızalanmış.geçmedi bitürlü saniyeler.cumartesi yaptırsam mı acaba kan tahlili?????

arkadaşlar ya eşim inanılmaz üzüldü. sizlerin eşleri de aynımıydı? inanın haberi öğrendiğimde tutmadığından çok eşimin çok üzüleceğine üzüldüm ben ya. biz birde kimseye söylemedik bu olayı. sadece eşim ve ben biliyoruz. o da zorladı bizi baya. moral bozukluğunu kimseye anlatamamak gerçekten çok zor:KK43:(((((

canım arkadasım.üzülme.hemencecik toparlan 2.tedaviye moral topla.rabbim ikincide göbüşünü doldursun inşallah.inan burdan negatif sonuçları alınca kendiminki gibi üzülüyorum.pozitif sonuçları alınca kendiminmiş gibi seviniyorum.

benim de 2.denemem.şafak 3,pazartesi öğrencez inşallah sonucumuzu hayırlısıyla.dualarınızı bekliyorum.

biz aşılamaları yaptırdığımızda çok umutlamamıştık zaten.şansı düşük oluyomuş diye.birinde sınav günüme denk geldi hiç uzanamadan sınava gittim.ikincide doktor bi kontrolümü aksattı.işi varmış da o gün.yumurtalarım çok büyüdü.şansımız çok düşüktü yani ki olmadı zaten.

biz artık kimden ne duyuyosak yapıyoruz.hangi doktoru önerirlerse gidiyoruz.
soğan kürü uyguluyorum.o ay 2 doktoro daha gittim ne diyecekler diye.bi de üstüne kaplıcalara gittik.ii geliyomuş ya hani.öle duyduk hiç tereddüt etmeden gittik.
ertesi gün 23 nisan ve benim adetim 1 hafta gecikti.eşim dediki sen neden hastalanmadın.artık test yapmaktan da bıkmıştım.hep negatifi görmekten yorulmuştum.tedavilerden gecikebiliyodu,bi kaç kere başıma geldi.ama yine eşim dayanamadı gecenin yarısı saat 12 de nöbetçi eczaneden test aldı geldi.
yaptım testi.inanamadım.ilk defa 2 çizgiyi görmüştüm.nasıl heyacanlandım.çıkardım testin içini dışını yanlımı görüyorum diye.o gün uyuyamadık sabaha kadar heyecandan.sabah da tören var gitmem lazım.ama müdür beye rica ettim ben tören yürüyüşüne katılmayayım diye.hani olur da zarar gelir diye.:90:neyse tören bitti benim ağzım bi karış tabi.gittim kan verdim.sonuç çıkana kadara neler yapmadık eşimle vakit geçirmek için.en son aradık hastaneyi değerim 60 tı.hamileydim.allahım nasıl bi duyguydu anlatamam.ağzım kapanmıyodu ya sevinçten.mutlu haberler verildi ailelere.herkeste ağlamaklı sevinçler.özlemle beklenen 2 yılın mutlu haberiydi bu.2 gün sonra tekrar kan testi deeğer 66.sadece 6 artmıştı.sonra bi daha 80
sonra bi daha 83
sonra bi daha 130
sonra bi daha 133

dış gebelik dedi doktor.düşürmeyi bekleyeceksin.olmazsa müdahale edecez.
ve 1 hafta sonra kaybettim bebişimi.göz göre göre.ağlayarak yolcu ettim bebişimi.
üzüldüm ama bitaraftan da olabiliyomuş diye sevindik.ama bekleyişler yine hüsranlar.
eyülde 1. tüp bebek tedavimizi yaptırdık.ailemize söyledik sadece.
eylül 9 da ramazan bayramının 1.gününde test günümdü.dayanamadık 2 gün önce yaptık testi.değer 12 çıktı.buruk bi sevinç.çok düşük ama belkiiiiiiii yükselebilir.....
bayram günü test yaptırdık.değer 6.
yıkıldık.evden cenaze çıkmış gibiydi.
kendimi geçtim eşimi hiç böyle görmemiştim.hıçkıra hıçkıra,titreye titreye ağlıyodu.hayırlısı buymuş diyoduk bi taraftan ama dayanamıyoduk.o beni teselli ederken ben koyveriyodum kendimi,o da başlıyodu benimle birlikte.ben onu teselli ederken o koyveriyodu kendini ben de onunla birlikte.geceler sabah olmadı ogünler geçmek bilmedi.çok zor atlattık.aileler bile gidemedik teselli edecekler dayanamıcaz diye.şükür rabbime şimdi tekrar sonuç bekliyoruz.rabbim bu uğurda yüzümüzü güldürsün inşallah hepimizin
çok uzattım hakkınızı helal edin
ama kimseye anlatamıyosun ya rahatladım

baharcım günaydın.. yok söz bekliyorum pazartesiyi sen de bekle yalnız bırakma beni :)
yaşadıklarını okuyunca çok üzüldüm ama herşeyde bir hayır vardır canım benim.Rabbim bundan sonra yüzünüzü güldürsün inşallah. üzülme sakın inşallah iyi haberlerimizi vereceğiz buradan. klinikten aradılar beni sabah kanamanız var mı dediler yok dedim peki olması mı iyi olmaması mı diye sordum hemşire hanım "olmasını tercih etmiyoruz ama olduğunda da gebelik oluşmadı demek değil. çok takılmayın buna pazartesi sabah gelin" dedi. şimdi iyice paranoyak bir şekilde nerdeyse 15 dk.de bir tuvalete gidiyorum.
canım sizde sorun neden kaynaklanıyor ? benim eşimde morfoloji ve sayı sıkıntısı var :KK43:

canım sorun yok biz de.sebepsiz infertilite diyolar.mutlaka vardır ama tıbbın daha bulamadığı bişiydir.

ya demek kanama olmaması iyi bişiy...
sorma bende zaten kasıklarım ağrıyor ya her tuvalate gittiğimde korkuyorum hasta oldum diye.

ama ben gerçekten dayanamıyorum.pazartesi ancak akşama doğru yaptırabilirim okula gidicem çünkü.
heralde bugün kanda az çok belli olur ya :)
yaptırırsam haber ederim sanaa
görüşürüz canım

Son düzenleme:
sebepsiz daha zor sanırım ne olduğu bilmeden di mi? hani bizde morfoloji sorunu var vs diyoruz ama sebepsiz de iyice zor gelir insana.
ben pazartesi sabah 8'de klinikteyim sonucu alana kadar da orada olacağım :)
eğer dayanamayıp yaptırırsan hbr ver mutlaka canım dualarım seninle ve bebek isteyen herkesle inşallah hayırlısı olur hepimiz için.

merhaba arkadaşlar ;

benim transferin 3. günü ve ben oturamıyorum sürekli kalkıyorum o pisikolojide değilim ve hiç birşeyim yok nasıl belirtiler oluyor ck merak ediyorum tutdumu die allah herkesin yardımcısı olsun cok zor bişey sağlam olupta yatmak deneyimlilerden cvplar bekliyorum benim ilk ve hiç bir bilgiye sahip değilim..
inş olumlu sonuclar alırızz.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar ;

benim transferin 3. günü ve ben oturamıyorum sürekli kalkıyorum o pisikolojide değilim ve hiç birşeyim yok nasıl belirtiler oluyor ck merak ediyorum tutdumu die allah herkesin yardımcısı olsun cok zor bişey sağlam olupta yatmak deneyimlilerden cvplar bekliyorum benim ilk ve hiç bir bilgiye sahip değilim..

elifçim beni de 4 gün zor yatırdı annem :) sonra işe geldim. kendine beslenmene dikkat et. kahve cola gibi kafeinli içeceklerden uzak dur. ben tedaviye başladığım gün bıraktım. sigara içki zaten hiç olmaz. bana söylenen yukarıya doğru uzanma ağır taşıma, ağır kaldırma normalde olduğundan daha yavaş merdiven in-çık ,daha yavaş yürü yiyeceklerde ise kabızlığa neden olmayan gıdalardan beslen sebze -meyve ihmal etme. klinikten verilen dışında ilaç kullanma kullanmak zorundaysan da kliniğe danış mutlaka.
yoksa hayat normal devam ediyor çok hareketsiz kalırsan bağırsak hareketlerin yavaşlıyor .
ve sabırsızlanma kötü düşünme doktorum bülent hocanın dediği gibi bebişlerine nasihat et sıkıca tutunsunlar ( bu arada sabırsızlanma diyorum ama meraktan çatlamak üzereyim hayırlısıyla bir gelse pazartesi günü) RABBİM hepimizin hayırlı haberlerinimizi paylaştığımızı göstersin inşallah.

bu arada belirti herkese göre değişiyor hafif kasık ve bel ağrısı göğüslerde sızlama hassasiyet olabiliyor. adet öncesi belirtiler gibi oluyor ve paranoyaklaşıyorsun bu yüzden ama hiç belirti olmayabilir de. ancak kanama olursa dikkat et doktoruna telefonla danış böyle bir durum olursa canım.

merhaba arkadaşlar ;

selam elif benim de transferimin 3. günü, kasıklarımda hafif sızlama var,ara ara kalksamda genelde uzun oturuyorum, sanırım belirtiler 8.gün başlıyor. hadi bakalım,inşallah dualarımız kabul olur:)

yediklerime dikkat ediyorum cok fazla kalkmıyorum ama dayanamıyorum da 1 şubat test günüm ve 31 ocak doğum günüm inş bu yaşıma kadar aldığım en güzel doğum günüm olur...

canım şimdiden kutlu olsun yeni yaşın. inşallah bebişinin haberini alırsın hediye olarak.
benim bugün-yarın son ya artık dayanma sınırımın sonundayım zaman geçmiyor değil gün dakika bile geçmiyor sanki. İNŞALLAH bekleyen herkes iyi haberlerini verir buradan.

hayırı haberlerinizi bekliyorum nede olsa bana daha cok var umarım hepimiz için hayırlısı olur

canım arkadasım.üzülme.hemencecik toparlan 2.tedaviye moral topla.rabbim ikincide göbüşünü doldursun inşallah.inan burdan negatif sonuçları alınca kendiminki gibi üzülüyorum.pozitif sonuçları alınca kendiminmiş gibi seviniyorum.

benim de 2.denemem.şafak 3,pazartesi öğrencez inşallah sonucumuzu hayırlısıyla.dualarınızı bekliyorum.

biz aşılamaları yaptırdığımızda çok umutlamamıştık zaten.şansı düşük oluyomuş diye.birinde sınav günüme denk geldi hiç uzanamadan sınava gittim.ikincide doktor bi kontrolümü aksattı.işi varmış da o gün.yumurtalarım çok büyüdü.şansımız çok düşüktü yani ki olmadı zaten.

biz artık kimden ne duyuyosak yapıyoruz.hangi doktoru önerirlerse gidiyoruz.
soğan kürü uyguluyorum.o ay 2 doktoro daha gittim ne diyecekler diye.bi de üstüne kaplıcalara gittik.ii geliyomuş ya hani.öle duyduk hiç tereddüt etmeden gittik.
ertesi gün 23 nisan ve benim adetim 1 hafta gecikti.eşim dediki sen neden hastalanmadın.artık test yapmaktan da bıkmıştım.hep negatifi görmekten yorulmuştum.tedavilerden gecikebiliyodu,bi kaç kere başıma geldi.ama yine eşim dayanamadı gecenin yarısı saat 12 de nöbetçi eczaneden test aldı geldi.
yaptım testi.inanamadım.ilk defa 2 çizgiyi görmüştüm.nasıl heyacanlandım.çıkardım testin içini dışını yanlımı görüyorum diye.o gün uyuyamadık sabaha kadar heyecandan.sabah da tören var gitmem lazım.ama müdür beye rica ettim ben tören yürüyüşüne katılmayayım diye.hani olur da zarar gelir diye.:90:neyse tören bitti benim ağzım bi karış tabi.gittim kan verdim.sonuç çıkana kadara neler yapmadık eşimle vakit geçirmek için.en son aradık hastaneyi değerim 60 tı.hamileydim.allahım nasıl bi duyguydu anlatamam.ağzım kapanmıyodu ya sevinçten.mutlu haberler verildi ailelere.herkeste ağlamaklı sevinçler.özlemle beklenen 2 yılın mutlu haberiydi bu.2 gün sonra tekrar kan testi deeğer 66.sadece 6 artmıştı.sonra bi daha 80
sonra bi daha 83
sonra bi daha 130
sonra bi daha 133

dış gebelik dedi doktor.düşürmeyi bekleyeceksin.olmazsa müdahale edecez.
ve 1 hafta sonra kaybettim bebişimi.göz göre göre.ağlayarak yolcu ettim bebişimi.
üzüldüm ama bitaraftan da olabiliyomuş diye sevindik.ama bekleyişler yine hüsranlar.
eyülde 1. tüp bebek tedavimizi yaptırdık.ailemize söyledik sadece.
eylül 9 da ramazan bayramının 1.gününde test günümdü.dayanamadık 2 gün önce yaptık testi.değer 12 çıktı.buruk bi sevinç.çok düşük ama belkiiiiiiii yükselebilir.....
bayram günü test yaptırdık.değer 6.
yıkıldık.evden cenaze çıkmış gibiydi.
kendimi geçtim eşimi hiç böyle görmemiştim.hıçkıra hıçkıra,titreye titreye ağlıyodu.hayırlısı buymuş diyoduk bi taraftan ama dayanamıyoduk.o beni teselli ederken ben koyveriyodum kendimi,o da başlıyodu benimle birlikte.ben onu teselli ederken o koyveriyodu kendini ben de onunla birlikte.geceler sabah olmadı ogünler geçmek bilmedi.çok zor atlattık.aileler bile gidemedik teselli edecekler dayanamıcaz diye.şükür rabbime şimdi tekrar sonuç bekliyoruz.rabbim bu uğurda yüzümüzü güldürsün inşallah hepimizin
çok uzattım hakkınızı helal edin
ama kimseye anlatamıyosun ya rahatladım

canim slm dualarim seninle insallah olur cok merak ettim vallah simdi , benimde ilk denememde olmadi 2 . düsünorum simdi insallah güzel haberler erirsin canim

arkadaşlar ya eşim inanılmaz üzüldü. sizlerin eşleri de aynımıydı? inanın haberi öğrendiğimde tutmadığından çok eşimin çok üzüleceğine üzüldüm ben ya. biz birde kimseye söylemedik bu olayı. sadece eşim ve ben biliyoruz. o da zorladı bizi baya. moral bozukluğunu kimseye anlatamamak gerçekten çok zor:KK43:(((((
slm canim ayni seyi yasadim hep cok iyi kesin olur diyorlar ama olmuor , ilk deneme hepöyle bendede olmadi , ve simdi 2.düsünüyruz , bu iste ticaret yapiyorlar tabiki de hemen yapmazlar .hersey para tabiki, sen SIKMA canini esine destek ol hic olmayacak degil ya öyle düsün , canim sizde problem neydi paylasmak isteresen , e yasin kac canim , bende senin giibiyim kimse bilmiyor , daha zor boguluyorum resmen anliyorum seni

transfer olalı 3gun olduu 1subatta ögrenıcem daha 10 gun var dıger arkadaslara gore en gec ben ögrenıcem

X