Tüp bebek süreci azosperm

Mavimilenam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2021
339
107
25
Merhabalar biz 1 sene önce eşimin 0 spermi olduğunu (azosperm) ve tüp bebek merkezine gitmemiz gerektiğini öğrendik ve geçtiğimiz ay bir tüp bebek merkezi ile görüştük eşimden sperm testi istediler ve bugün sperm testi verildi 2 adet sperm çıktığını ve bu spermin dondurulduğu söylendi tekrar test vermemiz gerektiği söylendi bundan sonraki süreç nedir nasıl ilerler bu 2 adet sperm ile tüp bebek olur mu süreci bilen beni aydınlatabilir mi testimizi aşağıya bırakıyorum teşekkür ederim.

Eklentiler

• IMG_7898.jpeg
    IMG_7898.jpeg
    162,9 KB · Görüntüleme: 99
Merhabalar biz 1 sene önce eşimin 0 spermi olduğunu (azosperm) ve tüp bebek merkezine gitmemiz gerektiğini öğrendik ve geçtiğimiz ay bir tüp bebek merkezi ile görüştük eşimden sperm testi istediler ve bugün sperm testi verildi 2 adet sperm çıktığını ve bu spermin dondurulduğu söylendi tekrar test vermemiz gerektiği söylendi bundan sonraki süreç nedir nasıl ilerler bu 2 adet sperm ile tüp bebek olur mu süreci bilen beni aydınlatabilir mi testimizi aşağıya bırakıyorum teşekkür ederim.
Benim eşim 3 yıl azospermi için tedavi gördü malesef normal sperm çıkışı olmayınca mikrotese oldu ve sperm bulundu
Aralıkta tüp bebek yaptırdık ve şükürler olsun şu an 6 haftalık hamileyim.
Eğer imkanınız varsa Ankara A Life Hastanesinde bir test verin
Çok pahalı bir hastane çalışanlar da çok ilgili değil ama laboratuvarı bu konuda çok iyi
Erkek infertilitesi özelliklede Azospermi üzerine çalıştıkları için erkek infertilitesinde çok iyiler

Benim eşim 3 yıl azospermi için tedavi gördü malesef normal sperm çıkışı olmayınca mikrotese oldu ve sperm bulundu
Çok pahalı bir hastane çalışanlar da çok ilgili değil ama laboratuvarı bu konuda çok iyi
Erkek infertilitesi özelliklede Azospermi üzerine çalıştıkları için erkek infertilitesinde çok iyiler
Doktorumuz bize 2 tane bile çıkış olsa mikro teseye gerek yok bunlarla deniyecez demişti ama nasıl oluyor mikro teseye gerçekten gerek kalmadı mı

Yani bu 2 tane ile tüp bebek sürecine girebilir miyiz tabi doktor bir kaç kez daha vericeksiniz dedi ama

Doktorumuz bize 2 tane bile çıkış olsa mikro teseye gerek yok bunlarla deniyecez demişti ama nasıl oluyor mikro teseye gerçekten gerek kalmadı mı
Kalitesi iyi olduktan sonra isterse 1 tane olsun
Bana doktorumuz çıkış olursa 30 tane çıkana kadar biriktirip o zaman tüp bebeğe geçeceğiz demişti ama melesef çıkış olmayınca mikrotese olmak zorunda kaldı eşim 30 tane biriktirmenin de sebebi diyelim ki benden 15 tane yumurta toplandı yumurtalar Boş gitmesin sonuçta kaç tanesi döllenmecek kaç tanesi 5. Güne ulaşacak bilinmiyor
Size mikrotese önerseler bile hemen olmasın eşin o son çare sizde şu an bile normal çıkış olduğuna göre birkaç ay tedavi görse bu miktar artacaktır

Yani bu 2 tane ile tüp bebek sürecine girebilir miyiz tabi doktor bir kaç kez daha vericeksiniz dedi ama
İmkanınız varsa Ankarada bir gidin deme sebebimA life hastanesini bu konu üzerine özellikle çalıştığı için cihazları daha gelişmiş yoksa başka bir artısı yok tüp bebek merkezi olarak
Farklı yerlerde 0 çıktığında bike orada sperm çıkanı çok gördüm
En son biz Ekim ayında test verdiğimizde 1 günde yapılan test 750 lira idi ama 3 gün arka arkaya ve günde 3 defa test veriyorsunuz
Doktoruna muayene olmak istemezseniz direk giriş yapıp testte verebilirsiniz

İmkanınız varsa Ankarada bir gidin deme sebebimA life hastanesini bu konu üzerine özellikle çalıştığı için cihazları daha gelişmiş yoksa başka bir artısı yok tüp bebek merkezi olarak
Farklı yerlerde 0 çıktığında bike orada sperm çıkanı çok gördüm
En son biz Ekim ayında test verdiğimizde 1 günde yapılan test 750 lira idi ama 3 gün arka arkaya ve günde 3 defa test veriyorsunuz
Doktoruna muayene olmak istemezseniz direk giriş yapıp testte verebilirsiniz
Eşiniz tese den sonra araç kullanabildii mi o gün

Merhaba sizi o kadar iyi anlıyorum ki bizimde başımızdan geçti bunlar ama çok şükür ki geçti diyebiliyorum 🙏 ilk çocuk düşündüğümüzde olmadı ve doktora gittik bende hiçbir sıkıntı yoktu eşimin azospermi olduğunu öğrendik. Devlette yaptırıldığında zaten makina saydığı için çıkmıyor sonra tüp bebek merkezine başvurduk orada 6 tane çıktı hemen donduruldu. O 6 tane ile tüp bebek yaptık ama tutmadı. Sonra eşim varikoserel ameliyatı oldu ilaç falan derken 1 milyon… 7 milyon…25 milyona kadar yükseldi.. başka bir hastane de tekrar denedik tutmadı. Son ve 3. De 3. Gün embriyosu dondurulmuş çift empriyo transfer edildi.

Merhaba sizi o kadar iyi anlıyorum ki bizimde başımızdan geçti bunlar ama çok şükür ki geçti diyebiliyorum 🙏 ilk çocuk düşündüğümüzde olmadı ve doktora gittik bende hiçbir sıkıntı yoktu eşimin azospermi olduğunu öğrendik. Devlette yaptırıldığında zaten makina saydığı için çıkmıyor sonra tüp bebek merkezine başvurduk orada 6 tane çıktı hemen donduruldu. O 6 tane ile tüp bebek yaptık ama tutmadı. Sonra eşim varikoserel ameliyatı oldu ilaç falan derken 1 milyon… 7 milyon…25 milyona kadar yükseldi.. başka bir hastane de tekrar denedik tutmadı. Son ve 3. De 3. Gün embriyosu dondurulmuş çift empriyo transfer edildi.
çok zor bir süreç ben rahim filmi çekildim dün rahimde ciddi bir perde var transfere engel dedi doktor

Çok geçmiş olsun benim eşimde de azosperm vardı en son gittiğimiz doktor eşime güzel ilaç tedavisi uyguladı ve önerdiği gıda tavsiyeleri oldu. Tüp bebek için yeterli sperm olduğunu söyledi. Dün yumurta toplama işlemim yapıldı şuan hayırlısıla kaliteli döllenmesini bekliyoruz.

Bizde de aynı durum oluştu sonradan doktor şansa bırakmamak icin micro tese ameliyatı önerdi ameliyat oldu eşim çok şükür pozitifi gördük çok sıkıntı etmeyin doktora güveniyorsanız o ne derse onu yapın biz ameliyat olmamak şartıyla tedaviye başladık ama doktor sonradan fikir değiştirince daha iyi biliyordur diye çok sorgulamadık çok şükür Rabb'im nasip etti. Hayırlısı ile kolaylıkla pozitifi görün inşaAllah 🌸

Merhaba benim eşim de bir hafta önce micro tese ameliyatı oldu. Sonrasında tek bir ağrı kesici bile içmesine gerek kalmadan fakat her ihtimale karşı antibiyotik kullanarak süreci çok rahat şekilde anlatıyor. Micro tese ameliyatından tedirgin olanlar varsa diye yazıyorum. Tabi ki iyi bir doktora yaptirmak lazim. 4 tup sperm donduruldu. 5 gün sonra da regl olunca tedaviye başlıyoruz inşallah. Fakat ilk seferde tutma olasılığı nedir hiçbir fikrim yok. Böyle bir durum olup da ilkinde hamile kalanlar var mı merak ediyorum. Çok da umutlanmak istemiyorum, ama umutsuz da değilim.🫠🥰

X