Tüp bebek tedavisi olmalı mıyım?? Lütfen yardım edin

Çocugunu kendin bügütmek güsel bişey degıl mı ?
Tabii ki güzel birşey ama çalışmak da güzel.cok yoğun bir çalışma hayatı ve sosyal hayattan sonra eve kapanmak çok bunaltıcı.bu işin tedavi süreci var 5 aşılama 2 tüp bebek..doğum yapıp lohusaligi var...bulundugumuz sehirde kapımızı çalan yok..tüm çevrem çalışıyor.

ben Ankara'da tedavi oldum.ama İzmir de irenbe Kaan bOzkurtu öneririm.facete çok soruma yanıt verdi Allah'ı var.liseden kankamda onda ikinci tedavide oğlunu kucağına aldı.ankarada sonuç alamasaydim İzmir'de onda tedavi olacaktım.yazlari İzmir'de oluyoruZ

Hmm ben 1-2 saatlik izin alabiliyorum eğer halledebileceksem? Gittiğim bir hastane bazen saatler sürüyor faln demişti ama sanırım bir tek transfer günü biraz zaman alıyor bi de transfer gününden sonra dinlenmek mi gerekiyor bir kaç gün? Eğer öyle olurda çalışırken de halledebilirim gibi
Bazen randevu saatlerine tam sadık kalamayabiliyor merkezler yogunluktan.ama özellikle zaman kısitiniz olduğunu çalıştığınızı bilirlerse öncelik verebiliyorlar.

Bu arada herkese çok tşk ederim öyle iyi geldi ki adeta terapi gibi allah herkesten razı olsun sabahki halimle şimdiki arasında eser yok çok tşk ederim en kısa zamanda herkes bebeğine kavuşsun inşallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Hiç bunalmayin.danisacaginiz birşey olursa çekinmeyin yazın.

Moralini bozma iki yıl olmayanları biliyordum kendisinden hamile kalmış bi tanıdık zamanı var belki kulun istemesiyle değil Allah’ın yaratmasıyla oluyor acele etme

Tabii ki güzel birşey ama çalışmak da güzel.cok yoğun bir çalışma hayatı ve sosyal hayattan sonra eve kapanmak çok bunaltıcı.bu işin tedavi süreci var 5 aşılama 2 tüp bebek..doğum yapıp lohusaligi var...bulundugumuz sehirde kapımızı çalan yok..tüm çevrem çalışıyor.
Anladım inşallah en kısa zamanda güzel bir işiniz olur 🤗 ben de 1.tüp bebekten negatif aldım. Sizin ikşncide mı tuttu ,1. Den farklı olarak 2.de ne yaptılar ,histereskopi fln yaptılar mı kaç ay ara vermıstınız

Moralini bozma iki yıl olmayanları biliyordum kendisinden hamile kalmış bi tanıdık zamanı var belki kulun istemesiyle değil Allah’ın yaratmasıyla oluyor acele etme
Oraaı öyle tabi canım önemli olan morali yüksek tutmak umudu kaybetmemek ve dua etmek 🙏🏻

Canım ne kadar güzel olmuş ne büyük bir mucize yaşamışsın ne de güzel zamanda gelmiş bebeğin çok güzel bir hikayen var. Aslında böyle çok duyuyorum güzel haber ama inan kafadan atamıyorum şimdi temmuza odaklandım haziranı pas geçiyorum tek yapabildiğim bir sonraki planı kafada hazırlamak, artık tek düşündüğüm bu oldu atamıyorum bir türlü. Darısı başımıza olsun 🙏🏻
Rabbime ne kadar şükür etsem azdır bunun icin. Hiç beklemediğim anda geldi gerçekten. Rabbim gönülden dileyen isteyen herkese tez vakitte sağlıkla hayırla evlat nasip etsin inşallah.
Ben de hep derdim ki insan cok istediği şeyi nasıl unutur, kafasından atabilir ki diye ama inan Rabbim vakti saati gelince öyle bir umutturuyor ki anlamiyorsun bile nasıl olduğunu sonra bir bakıyorsun hayallerin gerçek olmuş.
Zor biliyorum ama biraz rahatlatmaya ve akışına bırakmaya çalış arkadaşım kendini Rabbim tez vakitte ol emrini versin sen de mucizene kavuş inşallah 🤲🏼

Rabbime ne kadar şükür etsem azdır bunun icin. Hiç beklemediğim anda geldi gerçekten. Rabbim gönülden dileyen isteyen herkese tez vakitte sağlıkla hayırla evlat nasip etsin inşallah.
Ben de hep derdim ki insan cok istediği şeyi nasıl unutur, kafasından atabilir ki diye ama inan Rabbim vakti saati gelince öyle bir umutturuyor ki anlamiyorsun bile nasıl olduğunu sonra bir bakıyorsun hayallerin gerçek olmuş.
Zor biliyorum ama biraz rahatlatmaya ve akışına bırakmaya çalış arkadaşım kendini Rabbim tez vakitte ol emrini versin sen de mucizene kavuş inşallah 🤲🏼
İyi dileklerin için çok tşk ederim canım inşallah 🙏🏻

Anladım inşallah en kısa zamanda güzel bir işiniz olur 🤗 ben de 1.tüp bebekten negatif aldım. Sizin ikşncide mı tuttu ,1. Den farklı olarak 2.de ne yaptılar ,histereskopi fln yaptılar mı kaç ay ara vermıstınız
Çok tesekkur ederim güzel dileğiniz için
Benim ikinci tedavide tuttu.rezervim azalmaya baslamisti.ilki kısa protokoldu.klasik tüp bebek.ilaclarla yumurtalar uyarıldı toplandı transfer edildi.transfer edilebilir tek embriyo vardı orta kalite bile değildi.en başından söyledi dr.zaten çok umutlanamadik.ikinci tedavide uzun protokol uygulandı.adetten 1 hafta önce başladım ignelere.cok embriyom oldu ama.transfer edilebilir tek embriyom bir önceki tedaviye göre daha iyiydi.1.kalite değildi ama hamile kaldım.hamdolsun.
Ben doktorumdan eğer faydası olursa histereskopi de istedim.rahim temizse histereskopinin tutunmaya ekstra bir faydası yok dedi yapmadi.bizi hiç kandırmadı Allah var.
İlk tedavim Eylül 2016daydi.hatta Eylül sonu sonuç aldık olmadı.ikinci tedavi Kasım sonunda başladı.ben o ara boş durmadım.karyotip baktirdim gen dizilimimize eşimle.sonra bana pıhtılaşma.esime DNA hasar testi.bir tek bende pıhtılaşma çıkti.ikinci tedavide transfer günü kan sulandırıcı başladık doğuran kadar gergin iğne vurdum.kendime.
Hepsi geldi geçti.hic pes etmeyin.moraliniz bozulabilir strese girebilirsiniz bunlar sürecin ayrılmaz.parcasi.ins isteyen herkese hayırlı sağlıklı minnoslar gelsin en kolay yoldan

Bende 2 yıılık evliyim 2 kere kimyasal gebelik yaşadım kendiliğinden 4 kere çatlatma iğnesi sonuç olumsuz kasıma kadar çalışıcam ve sonra çıkıcam işten çünkü bende senin gibi koştur koştur gidiyorum ecel terleri döküyorum bu kadar stresle ugraşıp bide işyerine ne diycem derdine giremiycem eğer işten çıkınca bu sizi çok etkilemiycekse çıkmanızı tavsiye ederim.... ibşallhhh bizlerde anne olucaz 🙏🏻🙏🏻

Bende 2 yıılık evliyim 2 kere kimyasal gebelik yaşadım kendiliğinden 4 kere çatlatma iğnesi sonuç olumsuz kasıma kadar çalışıcam ve sonra çıkıcam işten çünkü bende senin gibi koştur koştur gidiyorum ecel terleri döküyorum bu kadar stresle ugraşıp bide işyerine ne diycem derdine giremiycem eğer işten çıkınca bu sizi çok etkilemiycekse çıkmanızı tavsiye ederim.... ibşallhhh bizlerde anne olucaz 🙏🏻🙏🏻
🙏🙏🙏🙏

Çok tesekkur ederim güzel dileğiniz için
Benim ikinci tedavide tuttu.rezervim azalmaya baslamisti.ilki kısa protokoldu.klasik tüp bebek.ilaclarla yumurtalar uyarıldı toplandı transfer edildi.transfer edilebilir tek embriyo vardı orta kalite bile değildi.en başından söyledi dr.zaten çok umutlanamadik.ikinci tedavide uzun protokol uygulandı.adetten 1 hafta önce başladım ignelere.cok embriyom oldu ama.transfer edilebilir tek embriyom bir önceki tedaviye göre daha iyiydi.1.kalite değildi ama hamile kaldım.hamdolsun.
Ben doktorumdan eğer faydası olursa histereskopi de istedim.rahim temizse histereskopinin tutunmaya ekstra bir faydası yok dedi yapmadi.bizi hiç kandırmadı Allah var.
İlk tedavim Eylül 2016daydi.hatta Eylül sonu sonuç aldık olmadı.ikinci tedavi Kasım sonunda başladı.ben o ara boş durmadım.karyotip baktirdim gen dizilimimize eşimle.sonra bana pıhtılaşma.esime DNA hasar testi.bir tek bende pıhtılaşma çıkti.ikinci tedavide transfer günü kan sulandırıcı başladık doğuran kadar gergin iğne vurdum.kendime.
Hepsi geldi geçti.hic pes etmeyin.moraliniz bozulabilir strese girebilirsiniz bunlar sürecin ayrılmaz.parcasi.ins isteyen herkese hayırlı sağlıklı minnoslar gelsin en kolay yoldan
Dna ve gen dizilimi normal mi cıktı canımbu durumda olusacak embrıyoyu genetıge gondermeye gerek yok demi .cok tesekkurler bilgi için .amin inşallah isteyen herkese ve bize de nasip eder 🙏

Allah saglıklı uzum hayırlı omur versın evladına ,bizlere de nasip olsun inş hayırla saglıkla annelık🤗

Canim emin ol tek sebep stres yapman.
4yillik evliyim, eşimde varikosel var sayı, hız ve morfoloji cok düşüktü. Doktorlar normal yolla zor hamile kalırsın, aşılama bile tutmaz direk tüp bebek dediler denedik kimyasal oldu onda da. Kendimiz 3ay deneyelim dedik doktor rahmin dinlenmesi gerektiğini söylediği icin. Ilk ay yumurtlama takibi yaptim değerlendirdik olmadı adet oldum. 2.ay yine başladık ovulasyona ve guzelce değerlendirdik günleri başladık beklemeye derken ben birden umutsuzluğa kapılıp eşime böyle olmayacak biz dondurulmuş embriyoları koyalım dedim doktorla konuştuk adet günü gelin demiş doktor adetimi beklemeye başladım ama inan ne hamilelik ne belirti aradim kendimde aklimda sadece bir an önce adet olayım da tedaviye başlayayım vardı ama adete 3gun kala hamile olduğumu öğrendim. Stres olmayınca inan ki oluyor bir de vakti zamani gelince tabii.
Rabbim tez vakitte sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin inşallah arkadaşım.
Ben kafamdan cıkarırsam ilişkiyi de cıkarabılırım😂😂😂

İnşallah canım eğer iş yeri çok stresliyse ve yardımcı olmuyorsa bazı şeylerden vazgeçmek en doğrusu bence de çok iyi düşünüp karar vermek lazım ben de şansımı biraz zorlayacağım olmuyorsa ayrılacağım elden başka bişey gelmez

Dna ve gen dizilimi normal mi cıktı canımbu durumda olusacak embrıyoyu genetıge gondermeye gerek yok demi .cok tesekkurler bilgi için .amin inşallah isteyen herkese ve bize de nasip eder 🙏
Evet eşim ve benim ayrı ayrı gen dizilimi normal.ama.embriyoya yapılacak genetik tarama ayrı.o embriyoya özel.anne baba normal olsa bile bebekte down sendromu olabilir mesela.ya da başka genetik rahatsızlıklar ...ileri yaş anne adaylarının embriyolarına oneriyorlar...
Rica ederimm

X