Tüp bebekte aynı anda dış gebelik ve boş gebelik yaşayanlar

Dış gebelikten sonra herhangi birşey rahim fimi ya da genetik test istedilermi.dış gebelik için bi sebep söyledilermi??
Hayır doktorum bence kendi hatasından emindi hiç bir şey istemedi dış gebelikte genetik değil benm görümcem kuzenim gecirdi iki ay sonra biri 4 ay sonra biri hamile kaldı doğal yoldan. Rahim filmi gerekiyo mu dedim iğne ile düşğrdğn gerek gok dedi ve değerim yüksek değildi

Hayır doktorum bence kendi hatasından emindi hiç bir şey istemedi dış gebelikte genetik değil benm görümcem kuzenim gecirdi iki ay sonra biri 4 ay sonra biri hamile kaldı doğal yoldan. Rahim filmi gerekiyo mu dedim iğne ile düşğrdğn gerek gok dedi ve değerim yüksek değildi
Evet dış gebelik için genetiğe bakılmasına gerek yok diyorlar.benden rahim filmi istedi regli sonrası. Dış gebelik şanssızlık bir kez yaşadın diye sakın tekrarlar diye düşünme aklına getirme canım inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın🙏🏻🙏🏻

Evet dış gebelik için genetiğe bakılmasına gerek yok diyorlar.benden rahim filmi istedi regli sonrası. Dış gebelik şanssızlık bir kez yaşadın diye sakın tekrarlar diye düşünme aklına getirme canım inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın🙏🏻🙏🏻
İnşallah canım alah isteyen herkese basip etsin kimsenin kucagını boş bırakmasını

9 yumurta toplanmıstı 8 tanesi döllendi 6 tanesi 5. Güne gitmişti
Maşallah çok iyi canım.benimde 19 tane toplandı 9 tane 3.gün embriyoları donduruldu.şu an 6 tane 3.gün embiyom kaldı geride.senin 5.günmü donduruldu canım hepsi.benim transfer öncesi çözdürüp 5.güne gidince transfer ettiler ilk 3ünü

Maşallah çok iyi canım.benimde 19 tane toplandı 9 tane 3.gün embriyoları donduruldu.şu an 6 tane 3.gün embiyom kaldı geride.senin 5.günmü donduruldu canım hepsi.benim transfer öncesi çözdürüp 5.güne gidince transfer ettiler ilk 3ünü
Benim hepsi 5. Gün donduruldu canım

Peki transfer günümü çözüldü yoksa 6.günemi gidildi? bir de kaliteleri için embriyoluğun ne dedi canım
Transfer günü çözüldü canım transfer esnasında gelip embriyolog işte geride kaç embriyom kaldıgını hangi kalitede oldugunu sonra iki tanesini çözdürdüğümümü kalitelerinde herhangi bozulma olmadıgını aynen devam ettiğini transferin gercekleşeceğini söyledi 4aa ve 4ab iki embriyo geriyede 4aa 4ab 5bb embriyom kald

Transfer günü çözüldü canım transfer esnasında gelip embriyolog işte geride kaç embriyom kaldıgını hangi kalitede oldugunu sonra iki tanesini çözdürdüğümümü kalitelerinde herhangi bozulma olmadıgını aynen devam ettiğini transferin gercekleşeceğini söyledi 4aa ve 4ab iki embriyo geriyede 4aa 4ab 5bb embriyom kald
Maşallah çok iyi canım🙏🏻🙏🏻 senin emriyolog daha farklı dondurmuş ama çok iyi. Hangi hastanede deniyosun?

Yarin dikislerim alincak inşallah drden ne zaman rahim filmi cektirebilirim onu ogrenicem yine tup bebek sirasini bekliycem hayirlisi inşallah
Geçmiş olsun. Dikişler alınınca çok acidimi ? Kendini nasıl hissediyorsun bende gecen hafta pazar günü ameliyat oldum sol tupum alındı. Nasıl bir psikolojideyim bilmiyorum

Geçmiş olsun. Dikişler alınınca çok acidimi ? Kendini nasıl hissediyorsun bende gecen hafta pazar günü ameliyat oldum sol tupum alındı. Nasıl bir psikolojideyim bilmiyorum
Saolasin dikisler alinirken gobek deligindeki biraz acidi ameliyatin yaninda hic kalir rahatla umidini kesme moralinide bozma

Saolasin dikisler alinirken gobek deligindeki biraz acidi ameliyatin yaninda hic kalir rahatla umidini kesme moralinide bozma
Zaten o göbek deliği fena ağrıyor başından beri. Ağrın oluyormu hala. Nasıl atlattin bu durumu ? Yapacak bisey yok diyorum ama moralim bozuldu. Nisan ayindada 3.5 aylık ti kalbi durdu o travmaydi birde bu durum oldu üstüne ameliyat olmak çok ağır geldi.

Yok agrilarim coktan bitti sukur seni cok iyi anlıyorum ama yapacak bisey yok taktiri ilahi yine olur 1 adet donemi gecir hsg cektir sonra inferlite bolumune git bence basindan geceni anlat zaman herseyin ilaci moralini bozma

Yok agrilarim coktan bitti sukur seni cok iyi anlıyorum ama yapacak bisey yok taktiri ilahi yine olur 1 adet donemi gecir hsg cektir sonra inferlite bolumune git bence basindan geceni anlat zaman herseyin ilaci moralini bozma
Doktor diğer tupe bakmış sorun yok dedi. Yine hamile kalabilirsin. Ben 5 defa tüp bebek denedim ama olmadı. Doğal gebede kalabiliyorum ama hep kimyasal oluyordu. Bu kez sorun yoktu kalp atisinida duymaya gittik duydum ama tupte kalmış giden sağlıklı bebegemi yoksa ameliyat olduğuma yanayım. Bir evlat sahibi olmak istiyoruz ama neden bu kadar zor bize 😔

Herkese merhaba, 15 temmuzda tüp bebek transferim yapıldı.3 tane dondurulmuş embriyo koyuldu(2si çok iyi kalite denildi 1i hücre sayısı azdı) 2si tuttu biri boş gebelik sonrada dış gebelikten dolayı hastaneye yatışım yapıldı ve maalesef geç fark edildiği için sağ tüpümü yırtmış iç kanama geçirdiğim için sağ tüpüm alındı.Benim gibi bu durumu yaşayanlar varmı nasıl bi yol izlediniz? Allah kimseye yaşatmasın tabii ama maalesef böyle durumlarda oluyor😞
Merhaba, çok gecmıs olsun canım. bende spontane gebelık ıle dıs gebelık gecırdım ve benımde sağ tüpüm hasar görup patlasıgı ıcın ıc kanamadan amaleıyata alındım sağ tupum alındı. kapalı yontemle amelıyat oldum ve bır doz metotreksat uygulandı. muhtemelen doktorun 3 yada 6 ay korunma önermıstır sana. benım doktorum 3 ay yeterlı demıstı. 3 ayın sonunda hsg cekılerek kalan tupun durumu kontrol edıldı. neyse ko kalan tüp acıktı. 19 kasım 2022 de amelıyat oldum, dün 1 sene oldu tam.. mart 2023 ıtıbarıyel bebek denıyoruz fakat hala olmadı. cunku tek tuple ımkansız degıl ama ne yazıkkı basarı sansı yarı yarıyadan bıle daha az. her ay tupun oldugu yerde yumurtlama olmuyor bazen tupsuz tarafta catlıyor yumurta ve o ay tamamen bosu bosuna gecıyor.. ben hastanede calıstıgım ıcın her ay kontrol ettırıyordum, 9 ayda toplam 3 ay sagda yumurtlamısım mesela.. oda denk gelmedı hamılelıge ne yazıkkı. Rabbimin bızler ıcın hazırladıgı guzel bır son mutlaka vardır, uzulme dıyemıcem aklıma her gelısınde hala cok uzuluyorum.. ama elden gelen bısey yok. acınız daha taze once kendınızı toparlayın ondan sonra gereklı yontemlerı denemeye baslarsınız.. bu arada benımde ılk gebelıgm 8 haftalıkken kalbı durdu, 6 ay sonra tekrar gebelık oldu ama dıs gebelıkle sonuclandı. 2022 asla hatırlamak ıstemeyecegım bır yıl.. 2023 de beklentılele dolu bır yıl oldu. sanırım tup bebek dusunmeye baslayacagım.. karar verme asamasındayım. Allah zorumuzu kolaylastırsın..

X