Tüp bebekte düşük yapmak

piner

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
299
342
41
7. Tüp bebek sürecim düşükle sonuçlanıyor. Şimdiki zamanda kullandım çünkü henüz düşürmedim. Hamile kalmakta sorun yaşamıyorum çok şükür ama gebeliklerim ilerlemiyor.İlk hamileliğimde 2 aylıkken kayıp yaşadım.Karnımda öldü ve normal doğum gibi bir süreçle düşürmüş oldum.Sonrasında gelenler kimyasal oldu ve bu 7. denememde şu an sözde 7. Haftadayım.Kese büyüklüğüm iki haftadır 5+3 olarak kaydediliyor. Daha bebeğin kalp atışlarını göremedim. Bu yüzden doktorum yüksek ihtimal sağlıksız gebelik ve sonlandırmamız gerekecek dedi.Bu süreci sizinle geçirmek istedim. Kendiliğimden hiç düşürmemiştim.Beni neler bekliyor bilmiyorum.Örneğin ilaçları içmeyi bırakınca ne kadar sürede düşük oluyor? Kendiliğinden oluyor mu? Düşük sonrası adet nasıl geliyor? Kanamalar ne kadar sürüyor? Tekrar bir tüp bebek macerasına ne kadar sürede girilebiliyor gibi sorularım var. Cevapları teoride internette mevcut ama ben deneyimleri merak ediyorum.Umarım bu konu düşük bekleyen arkadaşlara da rehber olur.

geçmiş olsun öncelikle,benim de 3 düşüğüm var
Kalp atışı durmuştu ve hepsinde kürtaj oldum
Sonrasında gittiğim tüm tüp bebek doktorları genetik taramalı tüp bebek önerdi mutlaka sende öyle yap bu kadar sağlıksız gebelik embriyo da sorun olduğuna işaret dediler

Ah cnm… ben de şimdiki zamanla kullanıyorum.. bebeğimi düşüyorum… benim de 3 ü doğal şuanki pgt li tüp bebekle 4 düşüğüm oldu.. hepsi erken haftalar… bu sonuncu da pazartesi akşamı 5+6 da düşmeye başladı bugün de adete döndü zaten artık… kendiliğinden düşükte normal adetten biraz daha yoğun geçen bir adet gibi düşüyor normal adet ağrısı gibi belki biraz daha fazladır.. yani en azından benim öyle oldu.
Hangi testleri yaptırdın ? Tespit edilen bir sorun var mı ? Hsg, genetik, pıhtılaşma vs bakılmıştır muhtemelen , bir de tüp bebeğin genetikli miydi

Ah cnm… ben de şimdiki zamanla kullanıyorum.. bebeğimi düşüyorum… benim de 3 ü doğal şuanki pgt li tüp bebekle 4 düşüğüm oldu.. hepsi erken haftalar… bu sonuncu da pazartesi akşamı 5+6 da düşmeye başladı bugün de adete döndü zaten artık… kendiliğinden düşükte normal adetten biraz daha yoğun geçen bir adet gibi düşüyor normal adet ağrısı gibi belki biraz daha fazladır.. yani en azından benim öyle oldu.
Hangi testleri yaptırdın ? Tespit edilen bir sorun var mı ? Hsg, genetik, pıhtılaşma vs bakılmıştır muhtemelen , bir de tüp bebeğin genetikli miydi
Şimdiki zaman dediğiniz ne anlama geliyor anlayamadım ben
Farklı bir yöntem mi ilaç falan mi

Şimdiki zaman dediğiniz ne anlama geliyor anlayamadım ben
Farklı bir yöntem mi ilaç falan mi
İlahi çok güldürdünüz beni :) kelimeyi şimdiki zamanla kullanmak anlamında :) arkadaş konuda demiş ya düşükle sonuçlanıyor, yani henüz düşmedi .. ben de şuan o aşamadayım onu demek istedim .))

İlahi çok güldürdünüz beni :) kelimeyi şimdiki zamanla kullanmak anlamında :) arkadaş konuda demiş ya düşükle sonuçlanıyor, yani henüz düşmedi .. ben de şuan o aşamadayım onu demek istedim .))
İkiniz de şimdiki zaman yazmışsınız ya ben de farklı bir şey sanmıştım, 😂😂😂 insan çaresiz olunca işte merak.ediyor farklı yöntemler mi var diye 🥲

X