Tüp bebekte en iyi klinikler

Selam kızlar ben 4 cü transferini yapmış 7 ci günümde negatif aldım . ( ERKEK İNFERTİLESİ )Size yaşadıklarımdan bahsedecim lütfen bana bildiğini türkiye ,isviçre,almanya,belçika,hollanda klinkleri yazarmısnız.
İlk dene Bahçeci tüp bebek merkezi . (53 yumurta ,14 döllenme ,5 adet 3 güne gelen ve sonrasında 1 tane 6 cı güne gelen 5bc embriyo transferi ve sonuç negatif. )

İkinci deneme Almanyada özel bir tüp bebek merkezinde . 3 gün embriyoları 2 şer adet transfer edildi iki kez . Biri doğal siklus ,diğeri ilaçlı ( sonuç negatif )

Üçüncü denem . Almanyada büyük bir Üniversite hastanesi . Az doz ilaç ( vucut aşırı tepki ceriyor ve baygın ,migrenli,bulantılı ve bazen ateşli yatmalarım oldu diğer 2 denememde ) bu yüzden ilaç dozajını az verdiler sonra iğne ile değilde keşke ilaç 💊 ağızyolu dan alınan yumurta büyütme ilaçlarından kullansaydık dediler . Ama diğer iki yere göre bulantım olmadı ateşlenme yaşamadım miğren atağı geçirmedim . Burada gonal f yerine rekovelle kullanıldı. Opuda ( 44 yumurta toplanıldı , bazısı içeride bırakıldı ve iki gün sonraya randevu verilip ohss olmamam için kontrol altındaydım ) yumurta bıraktıkları için içeride korktukar ama korkulan olmadı şükür . Ertesi gün e ağrım çok azdı diğer opuları a göre iyidim . 44 yumurtadan 15 tanesi döllendi ve ( embriyo kanunları çerçevesinde donduruldu ) transferim için bir sonraki adetle hazırlıklar başladı 6 tane embriyo çözüldü 5 tane 3 güne geldi 1 tane si 5 güne geldi . Ve 5 gün transferi ,7ci günümde testim negatif .

Yapılan işlemler

Hsg (temiz)
Tanısal histeroskopi (temiz)
Genetik tarama eşimin ve benim (temiz)
Rahimden biopsi (cd56ve cd18) temiz
Embriyoskopi ( embriyolarım 5 gün kamera ile izlenilmesi ve hava ile teması azaltıp stresin minimuma inmesi )

Bende haşimoto çıktı ikinci tedavimin opudan sonra (şuanda stabil tsh 1,5) günlük 25 mg ilaç kullanıyorum . Aslında endokrin doktorum bıraktıracaktı ama transferlerinden sonra yapalım . İçimiz rahat olsun dedi .

Kızlar bana ne yapabilirim neler daha bakıla bilinir yol gösterin . Dünyada hangi tüp bebek merkezleri iyi ? İsviçrede yapan bir kaç kişiyi duydum ama yakın değilim soramadım .
Kuzum keşke kibrisdaki Dr hit e bi görüşseydin. Almanya imkanlariyla kisitli. Bence bi arayin konuşun. Biz ve bizim gib çok kişi yaptirdi. Kolay işi her Doktor her Klinik yapar. Ama zor olanlari ancak Dr halil ibrahim tekin bey yapar. Çok güvenilir bi Klinik ve Doktor.

Benim durumum biraz zor sanırım hem çikolata kisti hem hidrosalpinks var önce ameliyat yapıp sonra bu işlemleri yapacak ve gerçekten işinin ehli birisi lazım. Ama tabiki görüşürüm görüşmekten zarar gelmez çok teşekkür ederim
Merhaba aynı durumdayız hem çikolata kisti var bende hemde hidrosalpinks var ameliyatı nerde oldunuz yada olacaksınız

2 kızım var benim şu an. İlki tüp bebek. İkincisi doğal yolla oldu. Doktorum Murat Berkkanoğlu. Antalya Ivf.
Sizin neden tüp bebek yaptirmistiniz yani sikayetiniZ neydi acaba. Yanlış anlamayın tüp bebek tedavisi görecek kişilere ikincisi doğal yolla da olabilir diye bir umut olursunuz bende dahil. O yüzden soruyorum

Selam kızlar ben 4 cü transferini yapmış 7 ci günümde negatif aldım . ( ERKEK İNFERTİLESİ )Size yaşadıklarımdan bahsedecim lütfen bana bildiğini türkiye ,isviçre,almanya,belçika,hollanda klinkleri yazarmısnız.
İlk dene Bahçeci tüp bebek merkezi . (53 yumurta ,14 döllenme ,5 adet 3 güne gelen ve sonrasında 1 tane 6 cı güne gelen 5bc embriyo transferi ve sonuç negatif. )

İkinci deneme Almanyada özel bir tüp bebek merkezinde . 3 gün embriyoları 2 şer adet transfer edildi iki kez . Biri doğal siklus ,diğeri ilaçlı ( sonuç negatif )

Üçüncü denem . Almanyada büyük bir Üniversite hastanesi . Az doz ilaç ( vucut aşırı tepki ceriyor ve baygın ,migrenli,bulantılı ve bazen ateşli yatmalarım oldu diğer 2 denememde ) bu yüzden ilaç dozajını az verdiler sonra iğne ile değilde keşke ilaç 💊 ağızyolu dan alınan yumurta büyütme ilaçlarından kullansaydık dediler . Ama diğer iki yere göre bulantım olmadı ateşlenme yaşamadım miğren atağı geçirmedim . Burada gonal f yerine rekovelle kullanıldı. Opuda ( 44 yumurta toplanıldı , bazısı içeride bırakıldı ve iki gün sonraya randevu verilip ohss olmamam için kontrol altındaydım ) yumurta bıraktıkları için içeride korktukar ama korkulan olmadı şükür . Ertesi gün e ağrım çok azdı diğer opuları a göre iyidim . 44 yumurtadan 15 tanesi döllendi ve ( embriyo kanunları çerçevesinde donduruldu ) transferim için bir sonraki adetle hazırlıklar başladı 6 tane embriyo çözüldü 5 tane 3 güne geldi 1 tane si 5 güne geldi . Ve 5 gün transferi ,7ci günümde testim negatif .

Yapılan işlemler

Hsg (temiz)
Tanısal histeroskopi (temiz)
Genetik tarama eşimin ve benim (temiz)
Rahimden biopsi (cd56ve cd18) temiz
Embriyoskopi ( embriyolarım 5 gün kamera ile izlenilmesi ve hava ile teması azaltıp stresin minimuma inmesi )

Bende haşimoto çıktı ikinci tedavimin opudan sonra (şuanda stabil tsh 1,5) günlük 25 mg ilaç kullanıyorum . Aslında endokrin doktorum bıraktıracaktı ama transferlerinden sonra yapalım . İçimiz rahat olsun dedi .

Kızlar bana ne yapabilirim neler daha bakıla bilinir yol gösterin . Dünyada hangi tüp bebek merkezleri iyi ? İsviçrede yapan bir kaç kişiyi duydum ama yakın değilim soramadım

Son düzenleme:
İzmir kahramanlar Op dr şerife dikayak nokta atışı instagrm bakabilirsiniz kimi yönlendirdiysem mutlu ayrıldı dilerim gidebilirseniz sizinde öyle güzel sonucunuz olur dr çok iyi tedavide de çok başarılı
Merhaba şerife hanımın doğum ücreti ve muayene ücreti Şuanda ne kadar biliyomusunuz

Canım ben kendi doktoruma güveniyorum. Türkiye’de Serdar Koç. İnstagramdan takip etmeni öneririm. Benim de 4. Demememde tuttu. Serdar hoca sayesinde
Doktorumun her zaman söylediği bir söz var
“ ikiz istemeyen uzak dursun benden “
Gerçekten de ikizlere hamileyim hamd olsun ☺️
Merhaba ikiz gebelik nasıl geçiyor bende çift embriyo transferi olucam 🤲

Kızlar kimse yokmu ? Öneri sunacak ?
Doçent dr Yasemin Çekmez i öneririm kendi muayenehanesi Ümraniye’de işlemler Acıbadem hastanesinde gerçekleşiyor ben ikiz gebeyim sayesinde bir süre önce hatta Almanya ya kendine muayenehane açacağını paylaşmıştı danışmanızı tavsiye ederim

Doçent dr Yasemin Çekmez i öneririm kendi muayenehanesi Ümraniye’de işlemler Acıbadem hastanesinde gerçekleşiyor ben ikiz gebeyim sayesinde bir süre önce hatta Almanya ya kendine muayenehane açacağını paylaşmıştı danışmanızı tavsiye ederim
Yok ya kadın infertilesinde başarılıdır ama acıbademin çokta mütiş bir laboratuvarı yok diye duymuştum. Erkek infertiles için çok dikkatli bir yer olması lazım. Ben yine trdeki ilk doktoruma dönüş yaptım . prod
F.dr Sabri Cavkaytar bahçecideydi şimdi brüksel tüp bebeğe geçmiş . Muayne olduk eşime 3 aylık iğne verdi prof.dr Bülent Alıcı 3 ay sonra opu planlayacağız

Merhaba ben de kendi doktorumu yazayım 15 yaşında ki yeğenimin ve ikizlerimizinde doktoru , türkiyeye tüp bebeği ilk getiren hekimin öğrencileri yıllar önce ablam çok araştırıp gitmişti bu sene de bana kısmet oldu gitmek, ayşet jane özcan harika bi doktor , medicalpark bahçelievlerde, ekibi de muhteşem asla hiç bir şeyi şansa bırakmıyor , özel telefonunu en başından size veriyor her dakka ulaşabiliyorsunuz ben çok memnun kaldım ve ayrıca NGS tüp bebek yaptık. Bu konuda da iyiler . Umarım yardımcınolur sizlere
Merhaba bu doktorun instagramı falan varmı aradım bulamadım

X