Tuvalet eğitimi

Havvaklc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
13
1
27
Tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum daha önce bir kaç denemede bulundum ama olmadı geri beze döndük fakat şuan 2.5 yaşında artık bezi bırakmamız gerektiğini söyledi doktorumuz çişinin farkında kakası gelincede söylüyor hatta evde mini klozet aldım p var yetişkin klozetine aparat aldım normal tuvalete oyuncaklar koydum ama ilk gün girdi kaka yapıyor onu yıkıyor el temizliği vs de yapıyor ikinci gün gitmek istemiyor çişini yerlere yapıyor ve bez tak diye ağlıyor resmen ne yapmam gerekiyor acaba tekrar beze dönersem bir daha ki sefer çok daha zor olacak gibi çok üzgünüm yani

Bez takma artık öyle öyle alışacak boş bez poşetini göster bezimiz kalmamış de ilk zamanlar zor ama alışacak

Oğlum 26 aylıkken denedik saatlerce tutuyordu genede asla tuvalate lazimliga yapmıyordu oturup bekliyordu gene yapmiyordu bende çok sinirleniuordim açıkçası kızıyordum da bence önce anneler hazır olmalı şuan 31 aylık Allah tarafından bı sakinlik geldi bana galiba 3.gunumuz şuan ilk gece bez taktım bezini ıslattı ikinci gece kulagina altında bez yok annecim cisim gelince uyandır beni diye fısıldadım uyumadan önce yaptırdım saat beş gibi mizikdandi baktım cisini kaçırmış olabilir dedim gene vc götürdüm sonra 10 gibi uyandık altı kuruydu bizim zaten çiş tutmada sıkıntı yoktu 26 aylıkken denedigimizdede ama asla vc yapmak istemiyordu direniyordu resmen tutuyordu geliyodu belli ediyordu ama kontrol ediyordu ilk çişini lazimliga yaptığında mumlar yakıp ufledik cigkklar teprikler şimdide her sferinde başardın annecm afferm diyorm bugün pipisine afferm pipim diye sevdi kendisi bizim 3 günümüz kendisi geldi demiyor 2 satte bir yapıyor ben ay cok cisim geldi hadi beraber yapalm dyorm beraber yapıyoruz ama üç gündür kakasını tutuyor zaten çok kontrolcü bı çocuk benmkisi kabız olmasn diye dupanac vermeye basladm cunku kabız olursa acılı olup reddeler diye her çocuk farklı tabi ama tecrubemle önce anneler hazır olmalı Allah yardımcımız olsun

X