Tuvalete çıkamama:(

KIZLAR KESıN ÇÖZÜM KETEN TOHUMU AKTARLARDAN ALINABıLıYO
ÖĞÜTÜN VE SABAH AKŞAM AÇ KARNINA YEMEKTEN YARIM SAAT ÖNCE 1 KASE YOĞURDA SUYU YADA TAZE MEYVE SUYUNA 1 TATLI KAŞIĞI KOYUP YıYıN ıÇıN KESıNLıKLE 1-2 GÜNDE YAPARSINIZ TUVALETıNıZı AMA 1 AYDAN FAZLA KULLANMAYIN NETTE ARAYIN BAKIN NELER YAZIYO KETEN TOHUMUYLA ıLGıLı ACıL ŞıFALAR

Keten tohumu nasıl tüketilir?

• Kaynatılarak içilebilir.
• Dövülerek, öğütülerek toz haline getirilebilir. Bir kaşık ağza
atıldıktan sonra arkasından su içilebilir.
• Kavrulmuş olarak tüketildiğinde daha lezzetli olur. Keten
tohumunun çok özel bir tadı veya kokusu yoktur, ama kavrulunca güzel
bir tada kavuşur.
• Tohum şeklinde de tüketilebilir.
• Yemeklere, yoğurda, salatalara, müsliye, pasta, börek gibi unlu
mamullere karıştırılarak da tüketilebilir.
• Günde 1-1.5 çorba kaşığı keten tohumu sağlıklı kalmak açısından
yeterlidir. Dozunu kaçırmamakta yarar var.

hazır paketlerde satılan müsliler var.onu sıcak sütle hazırlayıp sıcakken yerseniz bu anlamda çok faydası oluyor.

arkadaşlar birde yeşilçay dediler bana bende içtim uzun bir süre ama hiç bir etkisi olmadı yeşilçeyında napmalıyız benmde 3 4 gün hiç byük abdestimi yapmadığım oluyo bu durumu nasıl çözeriz yarıdm edin kızlar:KK43:((

benimde aynı şekilde kabızlık sorunum vardı iki gün normal geziyorsam diğer günler kabızdım.doktora gittim bağırsaklarım çalışma sistemini kaybetmiş aynı yeni doğmuş bebek g ibi doktorun tavsiyesi sabahları kalkıp ılık su içiyorum ağzınızı yanmıcaka şekilde sıcak olsun yani normal tuvalete oturur gibi oturuyorsunuz biraz zaman alıyor ama sonunda tuvaletinizi yapıyorsunuz maksimum 10 dakika ama kesinlikle işe yarıyor benim şuan düzene girdi ben halen her sabah bu formulu uyguluyorum herkese tavsiye ediyorum mutlaka deneyin opuyorumnanaktan

canım önce doktora bir git neden kabız olduğunu öğren,allah korusun herşey olur.sonra da burdaki tavsiyelere uyarsın.ben de çekiyordum,şu an düzeldi ama önce baktır.

gecmiş olsun canım benimde aynı sorunum vardı sabah ac karnına elma yiyorum 3 günden beri rahatım tavsiye ederim

kızlar bol bol su için bende kendiliğimden keşfettim 1 hafta on gün tuvalete gitmediğimi biliyorum ortalamam buydu ta ki düzenli ve çok su içmeye başlayana kadar iyi geliyor tavsiye ederim.şimdi hemen hemen hergün rahatım..

bende bu dertten muzdariptim. sabahları 2 kuru incir üstünede su içtiğimden beri gecti. ilk defa bişi işe yaradı yani. ilaç,cay hiçbişi fayda etmemişti.

bendede aynı sorun var arkadasım 15 gunde 1 brdak suyun ıcıne 1 tatlı kasıgı hınt yagı karıstırıp ıcıyorum suan duzene gırdı. hınt yagını aktarlardan alabırlırısınız

Bende 2 ya da 3 günde bir çıkıyorum wc ye,1 keresinde benim de 1 hafta çıkmamıştı lavman kullanmak zorunda kalmıştım,yıllardır 2-3 günde bir çıkarım,son 3 wc ye çıkışımda nurtopu gibi bir basur memesi ve çatlakla karşılaştım,şu an fitil kullanıyorum bakalım nolcak

bende de var hemoroid rahatsızlığı. bol sıvı tüketimi, meyve ve lifli gıdalar tüketmek gerekiyo. Bir de harnup pekmezini ılık suyla karıştırıp içebilirsiniz. sabahları aç karna yerimseniben

Arkadaşlar sizleri korkutmak istemem. Ama benimde yaklaşık 10 senedir devam eden böyle bir sorunum vardı. Defalarca doktora gittim ama otur ve bekle demekten başka birşey yapmadılar. Bu yüzden günlerce aç dolaşmama rağmen gram kilo da veremedim:KK43: Sonra diyetisyene gitmek için dahiliye de tahlillerimi yaptırırken çok ilginç bir şekilde kocaman bir kistimin olduğu ve bunun bütün organlara baskı yaptığını ve hatta patlamak üzere olduğunu öğrendim. Acilen ameliyat oldum ve çok şükür eskisi kadar problem yaşamıyorum artık.

Bende de çok fazla oluyor bu durum. Dikkat etmek gerekiyor devamlı. Sabahları aç karnına ılık su içmek ,kuru kayısı yemek, elma yemek iyi geliyor.

arkadaşlar aktardan sinameki alıp çay gibi demleyip için çok fazla içmayin ama bu seferde motoru bozarsınız mazallahaklinialirimsmile aktara hazımsızlık olduğunu söyleyin ölçüyü biliyordur onlar ona göre demleyip için.

ben şiddetle kuru kayısıyı tavsiye ediyorum.ve tabiki yoğurt....

piyasada activia diye bir yoğurt var.(süpermarketlerde satılıyor.) ben bi kaç paket aldım kullandım baktım iyi geliyo bidaha aldım ama paketleri çok küçük ve küçük olmasına karşılık pahalı olduğu için.... bende mantıklı olarak bir paket activia'yı 1-1.5 L süte mayaladım.neticede aynı şey... bir hafta yetiyodu bana bitince tekrar yapıyodum. 1-2 ay kada kullandım şimdi herşey yolunda (=

bende dr un önerdiği ilaçları kullandım daflon ve fitil,şu an hiç bişey yok iyileştim umarım tekrarlamaz...eyvahedigeldismile

geçmiş olsun canım..
geçen gün banada aynısı oldu...
Benim tavsiyem,aç karnına bir armut ye,cidden iyi geliyor....

X