Tüylerden Kurtulmak icin Zırnık Kullanan Var mı?

ya bende tüylerden şikayetcitim hamamtozu mu ne varmış onu denicem son çare

ya bencede öyle şeylerle uğraşmamak daha iyi olur en iyisi epilasyon gene ağda yada...

Ya arkadaşlar bu kırmızı zırnıkın tüyleri bir daha çıkartmama özelliğini sağlam kaynaklardan okudum kanal7nin sitesinde ve bazı başka resmi sitelerde.Yani cidden denemek lazım diye düşünüyorum.Fakat tarifte merhem sütü denen birşey var,bir arkadaş merhem sütü değil merkep sütü olmasın?gibi birşeyler demiş ama hayır farklı bir çok sitede ısrarla merhem sütü yazıyor. Bu merhem sütü ne demek neyin nesi bilen var mı?

arkadaşlar ben çok defa kullandım benim ananemde annemde bunu kullanmışlar yıllarca ve şimdi ikiside tüysüz (ve bana hava atıyorlar)
ben 2 yemek kaşığı kadar sönmüş kireç içersine 1 yemek kaşığından az fazla zırnık koyup pişiriyorum 5 dk.kadar sonra ılıklaştımı kuru cildime sürüp 15 dk kadar bekliyorum sonra yıkıyorumm hooppp hepsi gitti bu kadar basit zor zamanlarda acil durumlarda çok işe yarıyor fakat tek kötü yönü çok kötü kokuyor ve ağda gibi uzun sürmüyor...ama zamanla tükendiğinin şahidiyimm

annen ve anneannende tüylerin azalmasının sebebi ileriki yaslarda olmaları olabilir mi cunku yaslandıkca tüyler azalıyor zaten

sanmam chocotripi çünkü annem kıl köklerinin inceldiğini bu nedenle çıkmadığını söylüyor kireçlede olduğu için diri tutuyor cildi...

arkadaşım kullanıyordu çok kötü kokuyor. üstelik çabuk çıkıyor. azalttığı falan yok demişti...

Kardeşim Kullaniyor Ilk Başta Traş Gibi çikardi Sert Ve Kalin Ama çoğaltmadi,yaklaşik 5 Aydir Falan Kullaniyor Ve şu An Geç Ve Ince çikartiyor üstelik çok Seyreltti.yalniz şu Var Ki O 14 Yaşinda Ve Ilk Zirnikla Başladi Ve öyle Devam Ediyor Başkalarinda Nasil Etki Yapar Bilemem

kokusu çok berbat bir tüy dökücü kullandım tüylerin zamanla yok olacağını duymuştum ama yalan yok öyle bişey tüyü döküyo ama azaltmıyo ve de çok yakıyo

Arkadaşlar ben alt bacağım için lazer yaptırdım 3 kez..İlkten feci derecede batıklar oluşmuştu epilatör den..Bu yüzden tercihim lazer oldu, tüğlerim %70 oranında azaldı 3.den sonra ve inceldiler çok şükürki, batıklarda 2.den sonra kayboldu..Şu anda alıyorum uzadıklarında dahi doğal bi görünümü var ve üst bacaktan oldukça yoğun olan alt bacağım lazerden sonra durumu tersine dönüştürdü..Bacağımın üst kısmı ve malum bölge için bu hamam otunu denemeye başladım..

İlk hamam otunu yazın malum bölgem için dayanıcam dedim -ki canım çok tatlıdır- üstten 3 parmak kadar kısmı kökünden alıp, kökünden alınmış yere ve diğer almadığım yerlere de sürdüm bu otu. 3 dakika bekletip banyoya girince tüğlü olan bölgelerde yüzeysel döküldü..Kökünden alınmış yerlerde yanma hissi oluyor..Yara üzerine, kırmızı kabarcık dahi olsa sürünce yarayı derinleştiriyor..

Zamanı geldi kökünden aldığım tüğlerde çıkınca biraz azalmış gibi geldi ama acaba psikolojik mi dedim.2. yi bu defa tüm malum bölge olarak kökünden temizleyip denedim..Tüğler çıktığında 2. defa uyguladığım yerlerde %30luk bi azalma vardı.İnanamadım..Yaklaşık 25 gün önce 3.yü denedim ve %60lık bi azalma var..

İlkini yazın Temmuz başında denemiştim.Aradan zamanlar geçip 2. yi 3. yü uyguladım.Yani tüğler dinlenme sürecini geçirmişti..

Yalnız uygularken korktuğum bikaç durum var;
Ben bizim burada bayağı büyük bi paketi (neredeyse 3-4 defa bütün bedene yetecek kadar) 3 liradan pazarlıkla 2.5 liraya alıyorum.Üzerindeki uygulamada suyla karıştırıp 5 dakika dinlendirin sonra sürün diyor.Suyla karıştırırken bi toz yükseliyor ve teneffüs edince çok fena oluyor insan, bi sitede o yükselen tozun arsenik = zehir olduğunu okudum, burada da biri kansorejen madde içerdiğini yazmış ama o kullanılan tüğ dökücü kremlerin içinde de hamam otu var, bunu bilmiyor galiba, onları sağlıklı gibi anlatmış.

Korktuğum 2. durum hassas bi bölge olduğu için, ister istemez dumanıda olsa kötü etki edermi acaba diye..

Bide cildim onun yüzünden mi yoksa ağdayla alırken alışkan olmadığım içinmi sonrasında sivilceleniyor.Çok acıyor o sivilcelerde, beyaz başlı = iltihaplı :)

3. durum mesela bi defa plastik kaşık yerine parmağımla sürmüştüm, yara filanda yoktu parmağımda.Banyodan çıkınca sızlıyor işaret parmağım bi baktım kızarmış ve delikler oluşmuş üstünde 4-5 tane.. :S

Yaaa bunları anlatmak rezil bi durum, ama sonuç itibariyle bu forumda birbirimize yardımcı olmak için açıldı ve memnunum %60lık bi azalma 3. seansım..ve tüğleri kökünden alırken 3.de daha az acıdı.Azaldıkları için sanırım.Korkusuzdum :KK66:

Hamam otu adıda üzerinde..Eskiler hamamda kullanırlarmış bu tozu, eskilerden gelme yani, vardır inşAllah bi bildikleri :)

Yüzeysel tüğler varken sürünce, sertleştirmiyor, tüğler olduğu gibi çıkıyor bende..

Üst bacağıma 2. deneyişim 3.de daha bi belirginleşiyor etkisi..Bişey diyemicem henüz..

Bide ben bu son alışımda TALAyı da kullandım 4 gün sürdüm yağı.Geciktirdi çıkışını, azalttımı bilmiyorum, 1 hafta daha geç göründü deri altından siyah başlar..

"İranlılara sormuşlar pazarda, hiç duymadıklarını söylemişler bu TALAyı" diye bi yazı okudum..Doğrudur mutlaka ama arkadaşımın Vandaki tanıdıkları yayla taraflarına taşınınca yazın, tüğlerini alıp yolda giderken gördükleri karınca yumurtalarını sürünce anında etki edip, bidahada çıkmadığını söyledi, kendide görmüş.

Yani bir sözle "etki etmiyor" denilmez, çünkü etki edende var, etmeyende..

Umarım herkes her alanda hayırlısı ile umduğuna nail olur..

Yani kısacası sen kökünden aldığın tüylerin üzerine hamam otunu sürünce azalmalar başladığını söylüyorsun.Yanlış mı anladım?

Doğru anladın..:)
Kısacasını yazmayı bende bilirdim fakat ne kadar zamanda? kaç defa? nasıl kullandın? şunu tam olarak bi anlatırmısın? ölçüsü nasıl? kaç dakka bekletiyorsun? vesaire sorularına gerek kalmadan, herşeyi bi çırpıda anlatmak istedim..Bu kadar detay gereksiz görünebilir, ama emin ol detay isteniyor :KK66:

Umarım faydası oluyor derken diğer taraftan başka şekilde zarar vermez..Tek korkum bu.

okyanus incisi 3. 4. hatta 5. seanstan sonra da neler olduğunu anlatırsan seviniriz :) ama korkuyorsan doktora danısmaya ne dersin tesr falan yaptırsan anlasılır mı acaba ? bir cildiyeciye danıs istersen

okyanus incisi 3. 4. hatta 5. seanstan sonra da neler olduğunu anlatırsan seviniriz :) ama korkuyorsan doktora danısmaya ne dersin tesr falan yaptırsan anlasılır mı acaba ? bir cildiyeciye danıs istersen

Tamam canım..ama 1.5 ay beklemeniz gerekiyor :)
kan tahlilini kastediyorsan testle anlaşılacağını henüz hemen sanmıyorum.Allahım korusun yaa hastalık filan olmasın uf gerek olmasın..
Bak ama yarın bi arkadaşımla cildiyeciye gideceğim.O arada sorayım, bilgisi varsa sizede bildiririm..

Duyumları olan arkadaşlar varsa, bilgilerini paylaşmalarını isterizz..

bir tanıdığımız 5 senedir zırnık kullanıyormuş hiç aralıksız ve artık tüyleri azalmış kendi böle diyor ölede görünüyor.bnd denedim fakat çok yaktı benm cildimi v jiletten sonrası gibi çıkıyo tek fark o iğren kokusu ve yumuşaklığı.bn tavsiye etmm kökten kurtulmalı o kıllardan.Allah bize sabır versin ağdayla sabredelim sonra lazer kurtarsın bizi:s

Hamam otu denilen maddenin etken maddesi sodyum sülfiddir (arseniktir, başka asitler de var içinde). Bunu tenefffüs etmek, içmek kesinlikle çok çok tehlikeli, nitekim tarihte hep öldürücü zehir olarak kullanılmış. Günümüzde de deri endüstrisinde hayvan derilerinin kıllarını yok etmek için bir miktar kireçle kullanılıyor. Çünkü bu keratini kırıyor aslında.
Dolayısıyla kıllar kökünden alındıktan sonra kıl köklerini yakıyor diye düşünmek çok mantıklı geldi. Dün akşam bacaklarıma yaptım ağdadan sonra, çok fena yaktı, ve yer yer dejenere oldu cildim. Bakalım deniyoruz ne olacak kılların sonu...

Hamam otu denilen maddenin etken maddesi sodyum sülfiddir (arseniktir, başka asitler de var içinde). Bunu tenefffüs etmek, içmek kesinlikle çok çok tehlikeli, nitekim tarihte hep öldürücü zehir olarak kullanılmış. Günümüzde de deri endüstrisinde hayvan derilerinin kıllarını yok etmek için bir miktar kireçle kullanılıyor. Çünkü bu keratini kırıyor aslında.
Dolayısıyla kıllar kökünden alındıktan sonra kıl köklerini yakıyor diye düşünmek çok mantıklı geldi. Dün akşam bacaklarıma yaptım ağdadan sonra, çok fena yaktı, ve yer yer dejenere oldu cildim. Bakalım deniyoruz ne olacak kılların sonu...

Çok teşekkürler bilgilendirmen için jonja, bende emin oldum bildiklerimden..

mecbur 5 yıldır kullanıyorsa arkadaşın ve bişey olmadıysa umarım bizede bişey olmaz yerimseniben gerçi kökünden alındıktan sonra deri altına nüfûzu farklı olabilir..ama yinede iyi bi haber :KK66:

chocotripi bugün doktora gittiğimizde sordum ama ne karınca y.yağını nede hamam otu denilen maddeyi duymadığını söyledi.Açıkçası duymaması garip geldi cildiyeci olaraktan ama bu konuda henüz bilgilenemedim, üzgünüm..

Bu hamam otu alerjik cilt yapısına sahip olanlarda daha dikkatli kullanılmalı arkadaşlar, bilginize...

okyanus incisi sağol benim nişanlım da doktor ama böle seyleri pek duymuyorlar :) ben her zaman eskilerin bir bildiği vardır düşüncesini savunuyorum :) deneyelim görelim

Sende başlıcakmısın denemeye..?
Sonuçlarını yazmayı unutma olur mu..

Evet vardır bi bildikleri ananelerimizin inşAllah..:)

Bol şanslarrrr..

X