Üniversiteye giderken gerekli şeyler

canm bence su ısıtıcı en cok işine yarayan bu eger benm gibi kahve cay içmei seviosan ki sevmeyen arkadaslar bile yurda gelince sevmeee basladılar :))))) memleketinle okulun arasındaki mesafeyi bilmiom ama ayda 1 gidebileceksen cok esya alma derim.dolaplar cok buyuk deil sıımıo.bi asma kilit dolabı kilitlemek için şart.çamaşır kurutma ve ütü odaları var amma yurdun younluna göre zaman zaman oralarıda oda yaptıklarını bilirim.ve tavsiem asla camasır odasına camasırlarını asma kaybolur calınır karısır...4 sene yurtta kaldım emin ol zevklidir.hele bide ilk yurda gittiğinde genellikle 1.sınıflarla karsılasırsan daha rahat olur senn için.

ha bi de kantinciyle ii gecin gecenin bi vaktinde ihtiyac duyabilirsin :) carsaf nevresim gtr.bardak özellikle kupa almaı unutma.catal kasık bi tane tabak ii fikir

canm bence su ısıtıcı en cok işine yarayan bu eger benm gibi kahve cay içmei seviosan ki sevmeyen arkadaslar bile yurda gelince sevmeee basladılar :))))) memleketinle okulun arasındaki mesafeyi bilmiom ama ayda 1 gidebileceksen cok esya alma derim.dolaplar cok buyuk deil sıımıo.bi asma kilit dolabı kilitlemek için şart.çamaşır kurutma ve ütü odaları var amma yurdun younluna göre zaman zaman oralarıda oda yaptıklarını bilirim.ve tavsiem asla camasır odasına camasırlarını asma kaybolur calınır karısır...4 sene yurtta kaldım emin ol zevklidir.hele bide ilk yurda gittiğinde genellikle 1.sınıflarla karsılasırsan daha rahat olur senn için.
tşklar canımm ben denizlideyim izmir e gitcem yakın olunca söylediğin gibi çok eşya götürmem sanırım .kızların eşyası say say bitmez ztn.kilit için de kayıt için gittiğimde bakabilirsem ona göre almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz için çok teşekkürler işimize çok yarıyor a.s.

KYK da kalacaksan yurtkur'un kendi çarşaf nevresiminden başkasını kullandırtmıyolar söyliym...
yaşayarak gör herşeyi derim..bize biri mi söyledi canım :)))

ya kızlar bildiğim kadarıyla bugün açıklanıyodu başvuru sonuçları yurtkur ama kyk sitesinde baktım bişey göremedim bilenniz varmı?

Bu nasıl bir yurtta kalacağınıza bağlı. Ben üniversitenin kendine ait yurtlarda kalıyorum 2 senedir. Devlet yurtları biraz daha zordur. Aklıma gelenleri yazayım.

Bol çorap (benim 20 çiftten fazla var)
Bol iç çamaşırı (aynı çorap gibi)
Bunları koyacağınız küçük hurç
Havlu (el yüz havlusu, benim 2 tane)
Banyo havlusu (bornozu kullanmak kolay ama kurutmak çok zor)
Oda terliği (plastik olanlardan aldım hem odada hem de banyo tuvalette kullanabiliyorum)
Askı (eşyaları asmak katlamaktan daha iyi)
Kilit (devlet yurdu ise sağlam kilit alın)
Saç kurutma Makinası

Eşya taşımak çok zor bi iş, eğer zorlanmak istemiyorsanız, şampuan, sabun, duş jeli gibi şeyleri oradan alın derim. Ben çok eşya taşıdım çok yoruldum siz yorulmayın :)

banada devlet yurdu cıkmamıştı 1 hafta misafir olarak kaldım sonra kesin kaydım yapıldı zaten yapıldıda ne oldu kalmadım bile doğru düzgün:kedi:

ya ben devlette 1000 lerde yedekteydim yine de geldi sıra :)) herkes kaydını yaptırdıktan sonra muhakkak yer oluyo.. ayrıca 2 sene özelde kaldım ki imkanınız varsa kesinlikle özel yurt!!!! kıymetini bilememişim o günlerin..devlete gelince anladım :)

Kızlar devlet yurdunda banyo nası oluyo ya acaba belli bi süresi var mı bide bornozları banyo yaparken nereye koyuyoruz askıda hırsızlık olayı falan olmaz mı??Bilenler bi fikir versin..

bizde 24 saat sıcak su vardı her koridorda 10 banyo vardı sıra sorun olmuodu ama bazı yurtlarda su hep olmuyormuş dersten cıkıp banyo yapmaya gelen arkadaslarım vardı

Arkadaşlar merhabalar.Çoğunuz bi kangrudan bahsetmişsiniz dolaba asmak için.arkadaşlar bunun bir resmi var mı?ben daha önce hiç duymamıştım böyle bişey.bir de bunu nerelerden alabilirim.REsim çok önemli arkadaşlar.yardımcı olursanız sevinirim .bekliyorum :)

kanguru ve ilk lazım olacak şey sıvı sabununuz..
iç çamaşırlar için de küçük hurçlar var onlardan öneririm..

bornozları kabinin üstüne asabilirsin. orda askı oluyo..

Arkadaşlar ben bu kanguruyu nerden alabilirim ama :KK43: :çok üzgünüm:

kangurur.jpg

Canım bak ben bunu arkadasımın dolabımdan çekmiştim iyiki silmemişim,bundan esinlenerek istediğim modeli çizdim terziye götürdüm,herhangi bi terzi dikebilir bunu tatlım..

tubişcim çok teşekkür ederim:)çok makbule geçti.peki bir terzş bunu ne kadara diker ortalama?he bir de o dolapta raflar görünüyor.dolabın kendi rafı di öi?arkadaşlar arf alın falan demişlerdi de.

X