Uyku eğitimi alan var mı?

Kristialia

Her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Eylül 2018
13.498
35.538
Henüz oğlum 38 günlük eğitim için çok küçük ama ne kadar erken bilgi o kadar iyi olur benim için.. anne sütü alamıyor sütüm yok mamayla beslenmesine rağmen gece 1 buçuk saatte bir uyanıyor gündüzleri tek seferde 90cc içiyor gece 60 cc civarı içip uyuyor geri uyanıyor
Uyku aralıklarının artmasını istiyorum ölü gibiyim mutsuzum uykusuzum 3-4 saat uyusa uyansa yine iyi aç uyanıyor
Uyku eğitiminin faydası olur mu acaba

şuan çok erken ama.
2 saatte bir emzirme ne zamana kadar?
2 aylık bebeklerin beslenme sıklığı ortalama 2-3 saatte birdir. 3 aylık bebeklerin emzirme sıklığı yaklaşık 3-4 saatte birdir. 4 aylık bebekler 3-4 saatte bir emzirilme ihtiyacı duyabilir. 5 aylık bebekler de 3-4 saatte bir beslenebilir.

bu zamanlarda uyanması gayet normal. ben araştırırken 2 aylıktan başlatıyorlar. yani bende çok çektim oğlum 18 ay a kadar meme emdi 2 -3 saatte bir uyanıp alarm gibi meme istiyordu. şuan neredeyse 4 yaşında olacak hala gece saat 3-4 gibi uyanıp bizim yatağımıza gelmek istiyor.
biliyorum çok zor süreçler, perişan haldesin ama maalesef bu birazda çocuk psikolojisi belkide gece sizin varlığınızı hissetmeye ihtiyacı vardır. biraz oluruna bırakıp bol bol güven vermeye çalışın. konuşun onunla emin olun anlıyorlar.
çok klişe bir laf olucak ama uykunuzu almak adına onunla birlikte uyumaya çalışın gündüzleri vs.

Zaten şu an çok küçük olduğu için eğitim olmaz. Onun isteği sizin koynunuz , sıcaklığnınız. Evet çok yorucu ama onun gelişimi açısından en güzeli.Kg alımı normalse, güzel besleniyorsa, burnunu açıyorsanız, d vitamini sabah erken saatlerde veriyorsanız, uyku öncesi aşırı uyaran( arka planda açık tv dahil) yoksa o zaman biraz daha beklemenizi tavsiye ederim. Zamanla düzene girecektir. Uyku saatini aralıklarını ayarladığınızda herşey yoluna girer

Bebiş saat gibi sanki alarm kurmuş gibi max 2 saat uyuyor gündüz şak diye uyanıyor hemen beslenmek istiyor.. d vitamini erken saat veriyorum akşam rutinimiz de var aslında 9 gibi gece uykusuna geçiyor 21 de uyuyor 23 uyanıyor uyuyor 1 de uyanıyor sonra bir buçuk saat aralıklarla uyanıp beslenmek istiyor o bir buçuk saat bile devamlı kıpır kıpır mıklıyor elimi koyuyorum devam ediyor şöyle 2-3 saat kesintisiz uyku yok :KK43:

canım bunlar çok güzel zamanlar. allah korusun bunun hastalığı var ateşi var. sen stres yapma bebeğede yansın. buda uykusuzluk yapar. sağlıklı sıhhatli mamasını yiyen bir bebişin var. gerisi zamanla halolucak.

2 aylık oldu bile , hiçbir ilerleme yok hala yenidoğan gibi 2 saatte bir uyanıyor.. çözümü hala bulamadım malesef meme yok sadece mama besleniyor. Üç farklı mama değiştirdim acaba doymuyor mu diye hayır farketmedi.
Doyunca bırakıyor ağzından atıyor biberonu uyuyor. 2 saat sonra kurulu saat gibi kalkıyor mama içiyor

Bebiş saat gibi sanki alarm kurmuş gibi max 2 saat uyuyor gündüz şak diye uyanıyor hemen beslenmek istiyor.. d vitamini erken saat veriyorum akşam rutinimiz de var aslında 9 gibi gece uykusuna geçiyor 21 de uyuyor 23 uyanıyor uyuyor 1 de uyanıyor sonra bir buçuk saat aralıklarla uyanıp beslenmek istiyor o bir buçuk saat bile devamlı kıpır kıpır mıklıyor elimi koyuyorum devam ediyor şöyle 2-3 saat kesintisiz uyku yok :KK43:
Resmen kendimi okudum aynı durumdayız ben de 9da uyutuyorum söylediğiniz saatler aynı. Bazen ölmek istiyorum o kadar mutsuzum. Nasılsa çocuk bugünleri hatırlamayacak diyorum öleyim de dinleneyim diyorum psikolojim berbat. İçinden çıkılmaz Bi haldeyim şu an ayağımda, aslında uyumuştu ama bir buçuk saattir üç kere uyandı. Çocuk çocuk diyen eşim içerde uzanıyor ne güzel...zaten çocuktan sonra çok farklilasti bu evlilik Allah sonumuzu hayır etsin. Ölmek için dualar ettim bazen tutamıyorum hala kendimi. Hiç iyi değilim uykusuzluktan bisi düşünemez hale geldim bi de işe başladım. Bugünler geçecek belki ama ben bugünleri unutmam. Üstümden tir geçmiş gibi oluyor her günüm,gecem aynı. Keşke günah olmasa idi bazı şeyler. Sonuçta insan yaşamaktan da bikabiliyor ve ben gerçekten kaldıramıyorum artık beynim o kadar dolu ki. Bi daga çıkıp çığlık atasım var herkes beni kendi gibi dinlenmiş ayık kafa sanıyor hala. Eşim bile. Oysa üç gündür sacimi yıkayamadım. Asiri yorgun ve uykusuzum. Hiçbişeyden zevk almıyorum. Eşim 10saniye seviyor bırakıyor çocuğu. Zaten bi gece baksa bin kere yüzüme vurduğu için bakmasını da iistemiyorum. Uyku eğitimi sordum dört aylık olmadan verilmiyormus 4500dedi biri diğeri 3500dedi instadan sordum yeni. İşe yarayan var mı ben de merak ediyorum

Resmen kendimi okudum aynı durumdayız ben de 9da uyutuyorum söylediğiniz saatler aynı. Bazen ölmek istiyorum o kadar mutsuzum. Nasılsa çocuk bugünleri hatırlamayacak diyorum öleyim de dinleneyim diyorum psikolojim berbat. İçinden çıkılmaz Bi haldeyim şu an ayağımda, aslında uyumuştu ama bir buçuk saattir üç kere uyandı. Çocuk çocuk diyen eşim içerde uzanıyor ne güzel...zaten çocuktan sonra çok farklilasti bu evlilik Allah sonumuzu hayır etsin. Ölmek için dualar ettim bazen tutamıyorum hala kendimi. Hiç iyi değilim uykusuzluktan bisi düşünemez hale geldim bi de işe başladım. Bugünler geçecek belki ama ben bugünleri unutmam. Üstümden tir geçmiş gibi oluyor her günüm,gecem aynı. Keşke günah olmasa idi bazı şeyler. Sonuçta insan yaşamaktan da bikabiliyor ve ben gerçekten kaldıramıyorum artık beynim o kadar dolu ki. Bi daha çıkıp çığlık atasım var herkes beni kendi gibi dinlenmiş ayık kafa sanıyor hala. Eşim bile. Oysa üç gündür sacimi yıkayamadım. Asiri yorgun ve uykusuzum. Hiçbişeyden zevk almıyorum. Eşim 10saniye seviyor bırakıyor çocuğu. Zaten bi gece baksa bin kere yüzüme vurduğu için bakmasını da iistemiyorum. Uyku eğitimi sordum dört aylık olmadan verilmiyormus 4500dedi biri diğeri 3500dedi instadan sordum yeni. İşe yarayan var mı ben de merak ediyorum
2 aylık olduk gram değişim yok yenidoğan gibi aynı devam ediyor meme de almıyor zaten mama besleniyor 3 mama değiştirdim doymuyor mu diye yok ondan da değil deliricem artık herkesin bebeği 4-5 saat uyuyor gece bir yatısta bu ne böyle gerçekten dayanılacak gibi değil evlat olmasa sevgisi olmasa olacak iş değil sevgisi var da katlanıyor insan yok cidden yok cok zor 🙏🏻 yani daha çok şey söylerim de anladınız beni 😔😔😔😔

2 aylık olduk gram değişim yok yenidoğan gibi aynı devam ediyor meme de almıyor zaten mama besleniyor 3 mama değiştirdim doymuyor mu diye yok ondan da değil deliricem artık herkesin bebeği 4-5 saat uyuyor gece bir yatısta bu ne böyle gerçekten dayanılacak gibi değil evlat olmasa sevgisi olmasa olacak iş değil sevgisi var da katlanıyor insan yok cidden yok cok zor 🙏🏻 yani daha çok şey söylerim de anladınız beni 😔😔😔😔
Mama ile besleniyorsa siz bir kalkıyorsanız gece , eşiniz de diğerinde kalkacak . Biz öyle yaptık, sadece annenin ya da hem anne hem babanın aynı anda uykusuz kalması çok mantıksız. Eşim çalışıyor diye düşünmeyin onun da bünyesi alışsın bir zahmet uykusuzluga. En azından 3-4 saat kesintisiz uyursunuz böylelikle

Mama ile besleniyorsa siz bir kalkıyorsanız gece , eşiniz de diğerinde kalkacak . Biz öyle yaptık, sadece annenin ya da hem anne hem babanın aynı anda uykusuz kalması çok mantıksız. Eşim çalışıyor diye düşünmeyin onun da bünyesi alışsın bir zahmet uykusuzluga. En azından 3-4 saat kesintisiz uyursunuz böylelikle
Aynen bizde de hem anne hem baba uykusuz kalmıyor sadece anne yani ben kaliyorum. Benim esim daha lohusa sendromunu atlatamadi adam benden yorgun benden uykusuz🫤

Ay miniiiiş daha yolun başında ama çok normal:) anneliğin en zor hali uykusuzluk, duşsuzluk, her saniye açık dikkat.
Biraz zamana ihtiyacınız var sonra kendisi rayını bulacak ama sabır. Yardım alabiliyorsanız alın alamıyorsanız da öpün koklayın bolca.

Bebegin kilo alimina gore doktor gece beslenmesinin arasini uzatabilir. 3-4 ay civarinda gunde 40gr aldigi icin gece beslenmesini 4 saatte bire cikarmisti doktorumuz. Bu konuyu ozellikle doktora sor derim.

Ben uyku egitimi almadim ama gece uykusunu kademeli olarak 15dk one cekerek erken uyutmaya baslamistik. Bu kısım gaz sancilari bittikten sonra yani 4.aydan sonra basladi. 6 aylikken kesintisiz uyuyodu. Buda hic kolay olmadi. Uyumamak icin dirensede karanlikta uyutmaya calisarak düzeni oturtmustuk

Canim ayniyiz benim de sadece mama. Ve miktari arttirayim dedim bu sefer de kustu. Valla ben... Neyse gunaha girmeyeyim yine. Evet evlat olmasa delilikten baska bisi degil rahat batmis resmen. Stresten geriliyorum yatmaya korkuyorum. Cunku gece bin kere kalkicam biliyorum esim salonda pek rahat valla olan bana oldu baska da bisi olmadi. Asker gibi yat kalk yat kalk kendim ettim kendim buldum. Uyku egitimi ise yarar mi bilmiyorum benim 9 ocakta dogacakti erken dogdu 4 aralik. Ama 9 ocaga gore4 ay dolmaliymis egitimci oyle dedi

Ondan bisi beklemiyorum artik. Kendi dunyasinda takılıyor. Yuzume vurulacak hicbir iyiligi istemiyorum hic kimseden
Iyılık değil ki bu olması gereken, o bebeği tek başınıza yapmadınız sonuçta . Siz yıpranacagınıza az biraz da o yıpransın. Biz yatağı da ayırmadık hiç , ben uyandıysam o da uyandı gece

Bebegin kilo alimina gore doktor gece beslenmesinin arasini uzatabilir. 3-4 ay civarinda gunde 40gr aldigi icin gece beslenmesini 4 saatte bire cikarmisti doktorumuz. Bu konuyu ozellikle doktora sor derim.

Ben uyku egitimi almadim ama gece uykusunu kademeli olarak 15dk one cekerek erken uyutmaya baslamistik. Bu kısım gaz sancilari bittikten sonra yani 4.aydan sonra basladi. 6 aylikken kesintisiz uyuyodu. Buda hic kolay olmadi. Uyumamak icin dirensede karanlikta uyutmaya calisarak düzeni oturtmustuk
Doğduğu günden beri bir kez ben uyandırmadım kurulu saat gibi 2 ay oldu max uykusu 2 saat alarm gibi kendi kalkıyor acıkıp valla uyusa asla ellemem 5-6 saat uyusun 🥲🙏🏻 doktor da dedi uyursa elleme diye de çocuk kendi kalkıyor napcam bilmiyorum :KK43:

Doğduğu günden beri bir kez ben uyandırmadım kurulu saat gibi 2 ay oldu max uykusu 2 saat alarm gibi kendi kalkıyor acıkıp valla uyusa asla ellemem 5-6 saat uyusun 🥲🙏🏻 doktor da dedi uyursa elleme diye de çocuk kendi kalkıyor napcam bilmiyorum :KK43:

Bebeklerin aliskanligi cok zor kırılıyor ya. Biraz buyuk olsa tavsiye vereyim ama 2 ay cok kucuk :KK43: bisure sonra duzen oturacak, biraz daha sabır :)

Ben koynuma alıp yatardım, ezmeyeceğim şekilde onu güvene alırdım. Hatta koltuğa sırtıma kollarıma bacaklarıma yastık destekleri hazırlardım bi de ameliyatlıyım ağrım vardı, onu kucağımda uyutup düşmesin diye yastıklarla garantiye alırdım o esnada ben de uyurdum öyle. Gece babynest içine koyardım, (mama versem yanıma termos alır mamayı bir kaç biberona hazır şekilde ayarlardım uyanınca şipşak hazırlayıp içirip) gazını bezini değiştirip yatardım sanırım. Ben emzirdiğim için meme gaz bez şeklinde gitmiştim tabi . Eğer emzik alıyorsa onu verin emme refleksini desteklesin rahatlatsın.
Siz de o arada uyursunuz biraz.
Ya bu arada cidden o günler unutuluyor çat diye büyüyor. sadece yeni hayatın böyle olduğunu, bundan sonra bir şekilde başka bir bireyin bütün endişesini taşıdığımız, onun bütün sorumluluğunu sonuna kadar taşıdığımız gerçeğini kabullenince eski hayatın artık değişip dönüştüğü gerçeğini kabullenince geçiyor. Öyle yani. Bir numarada bebe var artık. 30 yaşına da gelse o kalpteki pırpır biter mi bilemiyorum.

Iyılık değil ki bu olması gereken, o bebeği tek başınıza yapmadınız sonuçta . Siz yıpranacagınıza az biraz da o yıpransın. Biz yatağı da ayırmadık hiç , ben uyandıysam o da uyandı gece
O kadar doluyum ki bu konuda. Çok anlattım anlamadı ben de anlatmayı bıraktım. Annesi her işi kendi yaptığı için öyle görmüş ona garip geliyor. Yerdeki bezi almıyor ben almadan nerde bakacak çocuk. Ben bunu geç anladım yoksa girer miydim bu işlere. Şu an saat 02.46 ve bebek ayağımda. 2den beri uyanik

X