Uyku eğitimi alan var mı?

Bir sabırsız anne daha 🤗 bebiş diyosunuz farkındaysanız. 4 aylığa kadar bu böyle devam eder. Sadece biraz sabır. Biraz daha büyüsün de o zaman gör yorgunluğu. Bunlar çok güzel yorgunluklar. Kıymetini bil ve her anını değerlendir. Bende hiç uyusun istemezdim. O uyurdu başında bekler onla konuşur onu severdim. Ve hâlâ öyleyim .

2 aylık oldu bile , hiçbir ilerleme yok hala yenidoğan gibi 2 saatte bir uyanıyor.. çözümü hala bulamadım malesef meme yok sadece mama besleniyor. Üç farklı mama değiştirdim acaba doymuyor mu diye hayır farketmedi.
Doyunca bırakıyor ağzından atıyor biberonu uyuyor. 2 saat sonra kurulu saat gibi kalkıyor mama içiyor
Biz 4 aylik olduk doktor kisa aralikli beslenme normal degil ddi sebeplerini acikladi.sizin ayiniz kucuk doktorunuz bu duruma ne diyor

2 aylık olduk gram değişim yok yenidoğan gibi aynı devam ediyor meme de almıyor zaten mama besleniyor 3 mama değiştirdim doymuyor mu diye yok ondan da değil deliricem artık herkesin bebeği 4-5 saat uyuyor gece bir yatısta bu ne böyle gerçekten dayanılacak gibi değil evlat olmasa sevgisi olmasa olacak iş değil sevgisi var da katlanıyor insan yok cidden yok cok zor 🙏🏻 yani daha çok şey söylerim de anladınız beni 😔😔😔😔
Benimde bebeğim gece gündüz 1.5 satte bir emerdi. Kafayı yemek üzereydim.3 gün duş alamadim diyorlar ben 10 gün 2 hafta alamadığım oldu sn birakamiyordum kimse durduramıyordu basıyordu yaygarayi . Saçımi açamıyordum tarakla kremsiz 🤦.Arada mamada veriyordum sağım yapıp sagdigim sütüde veriyordum. Kilosu hep üst sınırda idi. Kilo alımı aylık gelişime göre çok iyiydi. Fakat uykuyu gece gündüz sevmiyordu. Böyle kabul etmek lazım bazen . Bazen uyuyuyordu bazen uyumuyordu sinir krizi geçirip sabahlari çok agladim . Şuan 17 aylık gece 3 kere uyanıyor. 2 aylık bebeğe uyku eğitimi verilmez. Anne karnı sesi yada Beyaz gurultuyle uyku süresini uzatmistim az da olsa. Bol bol temas gündüzleri tummytime bol bol . Yapabileceğiniz bunlar. O sizin yumuşacık sıcak stressiz gogsunuzde uyumak istiyorsa kucağınıza alın yaslanın arkaya uzatın ayaklarınızı koynunuzda uyutun ben öyle yapıyordum.

Bana da ilk başlarda geçmeyecek dayanamayacağım gibi geliyordu şuan 8 aylığız sizin gibi yeni doğduğu zamanlarda başladı gece uyanmalari ama 1 2 saat uyuyorsa geri kalan sabaha kadar 10 dk bir 15 dk bir uyaniyordu bir gece saydim tam 28 kez kalktı 28 saka degil ya sallicam ya memeye alicam ya pış pışlıcam sabahları kalkardım ama ölü gibi şimdi büyüdü kalkmıyor mu o kadar olmasa da hala çok kalkıyor ama şimdi bununla başa çıkmaya çalışıyorum sarılıyorum okşuyorum memeye alıyorum Bi şekilde sabahi yapıyoruz galiba bünyem de alıştı üzülmeyin sağlıkları iyi olsun gerisi mühim değil . Bir bebege bir anne az bence 😅 extra 1 yemek 1 de temizlik yapan olmalı

O kadar doluyum ki bu konuda. Çok anlattım anlamadı ben de anlatmayı bıraktım. Annesi her işi kendi yaptığı için öyle görmüş ona garip geliyor. Yerdeki bezi almıyor ben almadan nerde bakacak çocuk. Ben bunu geç anladım yoksa girer miydim bu işlere. Şu an saat 02.46 ve bebek ayağımda. 2den beri uyanik
Ben de aynı durumdayım. Eşimden destek yok. Altı aylık bebegim var gece neredeyse hiç uyumuyoruz, uyku eğitimine normalde karşıyım inanmıyorum neyin uzmanı olduklarını bile anlamadım ama çaresizlikten sürekli uyku eğitimine bakıyorum. Tuvaletimi tutuyorum gece ya bebeği uyutma uğruna. Tekim. Eşim ayrı yatıyor uyanmamak için. Evet ciddiyim. Gece 2 şuan saat ve 00.30 dan beri uyutmaya çalışıyorum. Ayakta sallamaya falan alıştırmadıgım için uyutamıyorum neye alıştı derseniz kucakta gezmeye. Gece gündüz kucağımda bebekle evde geziyorum e belim falan koptu tabi

Bana da ilk başlarda geçmeyecek dayanamayacağım gibi geliyordu şuan 8 aylığız sizin gibi yeni doğduğu zamanlarda başladı gece uyanmalari ama 1 2 saat uyuyorsa geri kalan sabaha kadar 10 dk bir 15 dk bir uyaniyordu bir gece saydim tam 28 kez kalktı 28 saka degil ya sallicam ya memeye alicam ya pış pışlıcam sabahları kalkardım ama ölü gibi şimdi büyüdü kalkmıyor mu o kadar olmasa da hala çok kalkıyor ama şimdi bununla başa çıkmaya çalışıyorum sarılıyorum okşuyorum memeye alıyorum Bi şekilde sabahi yapıyoruz galiba bünyem de alıştı üzülmeyin sağlıkları iyi olsun gerisi mühim değil . Bir bebege bir anne az bence 😅 extra 1 yemek 1 de temizlik yapan olmalı
Bebeğinizi nasıl uyutuyordunuz acaba yani sallayarak falan mı benim 6 aylık bebeğim varda asla uyutamıyorum gece hep uyanıgız uykuya dalmayı beceremiyor hatta uyurken yüz üstü dönüp uyanıyor. Meme içinde uyanıyor sürekli. Acsip uyanıyor hatta uyanınca uykusu da kaçıyor 1.30 saat öyle uyanık geçiyor. Ne yapsam bilemedim

Bebeğinizi nasıl uyutuyordunuz acaba yani sallayarak falan mı benim 6 aylık bebeğim varda asla uyutamıyorum gece hep uyanıgız uykuya dalmayı beceremiyor hatta uyurken yüz üstü dönüp uyanıyor. Meme içinde uyanıyor sürekli. Acsip uyanıyor hatta uyanınca uykusu da kaçıyor 1.30 saat öyle uyanık geçiyor. Ne yapsam bilemedim
Sallayarak çok nadir uyuyor meme emerken uyuya kalıyor zaten meme de uyuya kalmıyorsa ozaman ayağımda Bi kaç dakika da uyuyor . Uyku düzeni çok iyi aslında bizim doğduğundan beri aynı saatte yatar ayni saatte kalkar ama bizde geceleri çok kalkıyoruz çok kipirdiyor acaba birseyimi var diye çok doktora götürdüm Bi kaç ay önce ama doktorlar normal birseyi yok diyince artık kabullendim bazen benim bebegimde uyanıyor gece ama yataktan cikartmiyorum 1 saat uyanık kalacaksa bile yatakta kendi kendine ağulasır döner durur sonra memeye alırım uyur geri . Bir kez kaldırdım uyandı diye sonra baktım üst üste kalkıyor o yüzden çıkarmıyorum yataktan. Diş sancıları da olabilir sizin bebisin o yüzden kalkıyor olabilir

X