Uykusuzluktan bebegime kiziyorum

Geçecek bu günler. Yeter ki en az hasarla atlatmaya çalışın.
Uykusuzluk ve yorgunluk çok zor gerçekten.
Böyle zamanlarda ne yemek yapın ne de yorucu işler.
Duş alın, bebeğinize duş aldırın. Masaj yapın. Müzik açın.

Merhabalar... Sanirim yardima ve tecrubelerinize ihtiyacim var. Normalde kizima karsi asiri sabirli biriyimdir. Kolay kolay kizmam, biseyi yapma diye elli kere anlatirim, hayir dediğimi yapsa yine oturur buyuk insan gibi konusurum. Bu arada kizim 18 aylik. Ama gel gelelim uykusuz oldugumda bambaska bi kadin oluyorum. Kizim oksurdugu icin 3 gecedir uyku uyumadim diyebilirim. O oksurdukce kalktım baktim v.s. bugun artik oglen uykusunu da 45 dk uyuyunca gittim yanina anlatyim yine sakin sakin uyumasi gerektigini. Tam 1.5 saat ninni soyledim , kucagima aldim, yanima yatirdim v.s. yok uyumadi. Artik nasil yorulduysam cocugu yataga bıraktım once bi kafami duvara vurdum, gittim telefon kabimi kirdim sakinlestim mi hayir... kizima bisey demiyorum tabi.. gittim yanina sen oyun oyna anne dinlensin dedim aglamaya basladi benide yaninda istedi. Oda uykusuzlugun verdiği huysuzlukla herseye aglar bi halde. Yemek saati tam bir kaostu. Sanirim.orda bende ipler koptu. Odasinda oyun.alamina girmek istiyor, benimde yemek hazirlamam lazim. Koyuyorum agliyo, cikariyorum ağlıyo bi 10 kez tekrarlandi herelde.. en son cikardim oyun alanindan icerdeki bi oyuncagida firlattim yere. Çocuk anlamadi tabi ne oldugunu :KK43: ama benim kalbim paramparça oldu. Hic istemiyorum boyle davranmak ama asiri sinirli oluyorum uykusuzken. Nasil basa cikacagim bu halimle bi yol gosterin nolur..

Cok uzun oldu kusura bakmayin.. sevgiler
böyle durumlarda bırakın ev işleri kalsın yemek yapmakla filanda uğraşmayın olabildiğince kızınızla ilgilenin,uyuması için sizde yanına yatın ve onunla uyuyun bu arada sizde biraz olsun uyumuş olursunuz.Benim kızım 8 aylık bazı geceler beni hiç uyutmuyor 10 dk da bir uyanıp mızmızlanıyor meme istiyor filan sabahı bende ipler kopuyor tabi uykusuzluk insanı bambaşka biri yapıyor bende bırakıyorum herşeyi mutfakta ne bulursam yiyorum onuda yediriyorum bütün gün yatakta takılıyoruz oyun filan oynuyoruz.Bazen sırf ilgi istedikleri için mızmızlanıyorlar sizde ona bu ilgiyi verin size iyice doysun bakın sonra kendi kendine oynamaya başlayacak ben ne zaman böyle yapsam kızım rahatlıyor ve bikaç saat sonra kendi kendine takılıyor ve bende işimi görüyorum

Merhaba
Keske benimde kizabilecegim uykusuz geceler gecirebilecegim bir evladim olsaydi elimde bugun bebegimi kaybedeli tam 6 ay oldu dile kolay yasayana cok zor...
Yazdim niye derseniz belki bu sinavim size teselli olur ben simdi yavrumun bir tek sacinin teline hasretim onun icin gunlerce gecelerce uykusuz ac susuz kalmaya raziyim keske gelebilse...
Allah size nur topu gibi bir bebek vermis bunlar tatli yorgunluklar bir de bizim gibi anneleri dusunun dogum yapmis ama kucagi bos anneleri...
çok üzüldüm Rabbim sabrın en büyüğünü versin şimdi ne desem boş biliyorum bende her zorlanışımda ya ona birşey olursa diyorum ve bütün sinirim uçup gidiyor.Nasıl oldu doğumda mı kaybettiniz ?Çok üzüldüm dualarım sizinle

Benim kizim dogdugundan beri uyku problemi var maalesef. Odanin kapisini kapat oyuncaklari önune koy biraz uyu inan cok iyi geliyor. Kizabilirsin ayrica sende insansin uykusuzluk hic bir seye benzemiyor.

Merhabalar... Sanirim yardima ve tecrubelerinize ihtiyacim var. Normalde kizima karsi asiri sabirli biriyimdir. Kolay kolay kizmam, biseyi yapma diye elli kere anlatirim, hayir dediğimi yapsa yine oturur buyuk insan gibi konusurum. Bu arada kizim 18 aylik. Ama gel gelelim uykusuz oldugumda bambaska bi kadin oluyorum. Kizim oksurdugu icin 3 gecedir uyku uyumadim diyebilirim. O oksurdukce kalktım baktim v.s. bugun artik oglen uykusunu da 45 dk uyuyunca gittim yanina anlatyim yine sakin sakin uyumasi gerektigini. Tam 1.5 saat ninni soyledim , kucagima aldim, yanima yatirdim v.s. yok uyumadi. Artik nasil yorulduysam cocugu yataga bıraktım once bi kafami duvara vurdum, gittim telefon kabimi kirdim sakinlestim mi hayir... kizima bisey demiyorum tabi.. gittim yanina sen oyun oyna anne dinlensin dedim aglamaya basladi benide yaninda istedi. Oda uykusuzlugun verdiği huysuzlukla herseye aglar bi halde. Yemek saati tam bir kaostu. Sanirim.orda bende ipler koptu. Odasinda oyun.alamina girmek istiyor, benimde yemek hazirlamam lazim. Koyuyorum agliyo, cikariyorum ağlıyo bi 10 kez tekrarlandi herelde.. en son cikardim oyun alanindan icerdeki bi oyuncagida firlattim yere. Çocuk anlamadi tabi ne oldugunu :KK43: ama benim kalbim paramparça oldu. Hic istemiyorum boyle davranmak ama asiri sinirli oluyorum uykusuzken. Nasil basa cikacagim bu halimle bi yol gosterin nolur..

neden kizina papatya cayi vermiyorsun biberon kullaniyorsa sevecegi tada getir ici e seker at balli zencefil bir tatli kasigi ver oh miss.. veya geceleri rahat uyumak icin bebeklere ozel gece caylari var uyumadan once icir kizina doktorada danisabilirsin bunu alirken. ama receteye yazmiyorlar

Kıyamam ben ona annesi..Mümkün mertebe kizmamaya çalış.kizdiyssnda telafi et.bol bol sarıl.isi filan bırak hicbisey ondan önemli değil.Uzun süre uğraşıp bebeğin uyumamasi cokzor bişey.benimde sinirlendigim tek şey bu.oyle zamanlarda uyutma faslını erteliyorum

Insaniz hepimizin basina geliyor canim. 11 aylik oglum, genelde uslu bir bebek ama bazen resmen ofkeden dislerimi kiracak hale geliyorum. Is, ev vs derken oyle yorgun oluyorum ki tahammulum kalmiyor bazen.. ama yapacak birsey yok, ya sabir deyip devam ediyorum.

çok bunalmışsınız.
Evde sıkılmış olabilirsiniz, bebeginiz de siz de..
Dışarı çıkıp hava alın. Ayaklarınız toprağa çimene bassın, bebeginizin de ..
Olur böyle şeyler, robot değiliz :KK66:

çok üzüldüm Rabbim sabrın en büyüğünü versin şimdi ne desem boş biliyorum bende her zorlanışımda ya ona birşey olursa diyorum ve bütün sinirim uçup gidiyor.Nasıl oldu doğumda mı kaybettiniz ?Çok üzüldüm dualarım sizinle
Cok tesekkur ederim dogumuna gun sayiyorduk iki uc gun vardi karnimda öldü takdiri ilahi mi tabii ancak dr da vesile oldu hep iyi iyi dediler yavrumun ölüsünü verdiler elimizi...
o nedenle bebeginize cok iyi bakin ben bir omur boyu uykusuz yorgun olmaya raziydim yeter ki evladim olsaydi ;(

bende oyleyim uykusuzluga tahammuı edemiyorum .neyseki gecti o gunler kuzum 22aylik kendi uyuyor artik.sabret gececek canim emin ol..bide rahatsizligi varmiş kuzunun.anladigm kadariyla 3gunmus boyle olali..sabretmek gerek..hastalanmiş yavrucak anneye ihtiyaci var..birak işi gucu bebegible vakit gecir uyileşinceyedek

Maddi durumuzun iyiyse gunduz yaniniza gunasiri yarim gun yardimci tutabilirsiniz. O bebeginizle ilgilenirken yatip uyursunuz.

Ya cocugu firlatmamissin ya..bunda birsey yok. Ben de sinirden geberiyorum bazen. Hele hele butun gun uyumadi mi bi de ustune mizmiz hep ilgi isteyen bi halde olunca kizim..hic biseyle memnun edemiyorum bazen. Hic bi ise yetisemiyorum. Bi de kocam icin iftar telasi.oluyo uzerimde bi haftadir..
Bizimki de 6aylik olcak bu arada.. daha cok kucuk hele buyusun de gor diyeceksiniz biliyorum. Ama huysuz olunca cok zorlaniyorum ben de...Gecen mesela 10kere meme yedi,meme istiyo emziriyorum uyuyamiyo oyle hatta kusuyo artik emmekten ve mememde de sut kalmadigi halde ..ogurme geliyo.. sonra iceri goturuyorum sallaym dye gene mizmizlaniyo. Uyuycaksan uyu artik su elini de yiyip kendni iyce kusturma diye bagiriverdm ben de :/ Ben de uykusuzum,halimi gorseniz cadi gibi dolasiyorum. Su icmeye cis yapmaya kosarak gidip geliyorum mesela illa yaninda olucam.. uyusa illa sallanmak ister uykusunda bile. Bi birakiyim da cikaym cok nadir. 2 dk sonra sesi geliyo cogu zaman.uyaniyo hemen....
Cok seviyorum onu evet,ama cok yorgunsan tahammulsuz oluyosun bazen iste..

Normalde de böyle mi yoksa hasta olduğu için mi ?
hiç kolay değil 19 aylık oğlum var .ne yaşadığımı bir Allah bir ben bilirim... Hala uyku problemi devam ediyor. eskisi gibi feci olmasa da .
sinirden uyuturken bebeğime sesimi yükselttiğim ve poposuna pışpışlarken sert pışpışladığım oldu. tabi onun vicdan azabını hala yaşıyorum.

Bizlerde insanız ve uyku en temel ihtiyaç. hamilelikte almadığım kiloyu ben doğum sonrası bu uykusuzluk ve sinir harbinde aldım.

ev işlerini -yemeği yapmayın dışardan söyleyin hatta. bırakın oynayın evladınızla.
artık idrak ediyorlar da öfkenizi onun yanında göstermeyin.

Evlat yetiştirmek cidden çok zormuş. Bu günlerde geçecek.Rabbim hastalıklarını, yokluklarını göstermesin.

18 ay çocuklara birşeyi anlatmak, izah etmek o kadar zor ki. Siz iyi niyete karşınıza alıp büyük gibi konuşuyorsunuz. Ama unuttuğunuz birşey var. O büyük değil. Bu yüzden iyi bir dille anlatıp anlatıp karşılık alamamanız o kadar normal ki.

Bu yaşta çocuklara konuşun evet. Ama davranışlarınız ile daha çok konuşun. Hayır hayır demek ve sonrasında herhangi bir kucak, hayırdan dönme vs. yaşanmamalı mesela. Ya da uyurken yanında olmalı yatağa yatırmalı ağlasa da kucağa almamalısınız. Kendi yatmayı öğrenmeli. Çok uzun konu...

Anlıyorum iyi niyetinizi için küçük bir çocuk için dev enerji harcamayın. Daha sakin, daha mutlu, daha az kendinizi yıpratın :)

Merhaba
Keske benimde kizabilecegim uykusuz geceler gecirebilecegim bir evladim olsaydi elimde bugun bebegimi kaybedeli tam 6 ay oldu dile kolay yasayana cok zor...
Yazdim niye derseniz belki bu sinavim size teselli olur ben simdi yavrumun bir tek sacinin teline hasretim onun icin gunlerce gecelerce uykusuz ac susuz kalmaya raziyim keske gelebilse...
Allah size nur topu gibi bir bebek vermis bunlar tatli yorgunluklar bir de bizim gibi anneleri dusunun dogum yapmis ama kucagi bos anneleri...

Aglattin beni canimm... cok cok cok üzgünüm.. allah dayanma gucu versin. Inana soyleyecek kelimem yok

Anneyiz diye süper kahraman değiliz. Hepimiz yoruluyoruz, insanız neticede. Ama bugünler geçecek. 4 yaşında bi oğlum, 5 aylık bi kızım var. Oğlum şimdi akşam uykusu, öğle uykusu kendisi yatar uykusu gelince. Yemeğini kendisi yer.
Üzülmeyin yıpratmayın kendinizi

Benim 3 cocugum var biri 8 yasinda biri 2.5 yasida biride 8 aylik.hepsinin farkli farkli huylari var.ortanca cocugum cok inattir.kcuk olan cok agliyor ama asla sizin bu yazdiklarinizi yapmadim.
Kucuk onlar daha.senin bebeginde bir birey senin istedigin gibi degil onun istedigi gibi olcak bazi seyler.uykusu gelmemistir biraz erken yatirmissindir o yuzden uyuyamamistir.yoksa uykusu olsa aninda uyur cocuklar bu da sende fazla sinire yol acmis hemde cok fazla.biraz sakinlesmen lazim.onun istedigine gore hareket etsen sinirlenmezsin.kendi istedigin olsun isteyince geriliyorsun haliyle.
Bence senin destek alman onemli baya baya sinirli birisin.bu da bebegini olumsuz etkiler sen anlamadi zannedersin ama onlar icinde yasiyor bazen bu olaylari.sabirli olman lazim.artik senin bi bebegin var.uykusuz kalabilcegini uykusuzda kalsan sakin bir insan olman gerektigini kendine alistirman lazim.bekar veya iki kisilik aile degilsiniz artik.bebeginiz olsun istediyseniz basi seylerden fedakarlik etmeniz lazim.biraz daha buyuyunce hersey yoluna girer az daha sabir.

Aglattin beni canimm... cok cok cok üzgünüm.. allah dayanma gucu versin. Inana soyleyecek kelimem yok
Tesekkur ederim cok zor derdi veren Rabbim dermanini da veriyor elbette ...cok sukur deyip sonunu dusunup tevekkul ediyorum bazen o kadar cok ozluyorum ki evladimi aglamamak icin dudaklarimi kemirirken kanattigim ve hic farkina varmadan agzimin icinin kan ile dolduguna cok sahitim ama genede Rabbimden gelen her sey dugun bayram .

X