Cilt Bakımı Ürünleri UyuyanGuzel'in nemlendirici yorumlari ve tavsiyeleri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

UyuyanGuzel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
4.068
683
merhaba!
asagida yapacagim yorumlar son zamanlarda denedigim ve hala elimde bulunan, hala kullandigim urunler. cildim karma, cildimde kuru bolgeler de var yagli bolgeler de var. urunler kendi cilt tipime gore. karma ve yagli ciltlere sahip olanlara yardimci olmak icin bu konuyu acmak geregi duydum cunku urun secmek cok zor, hele ki surekli farkli urunler satin alip dogru urunu aramak cok daha zor. umarim yorumlarim yardimci olur ve umarim kendi ellerimle cekip susledigim fotograflarimi da begenirsiniz:)

$PicsArt_1335558330708.jpg
DDF'in bu kremi sivilceye ve akneye megilli ciltler icin yani daha cok normalden karmaya olan ciltler icin diyebilirim. krem guzel, begeniyorum. t bolgesinde ya da cildin diger bolgelerinde kesinlikle yaglanma yapmiyor aksine mat bir gorunum veriyor fakat benim cildimde agiz ve cevresi bu kremi surdugumde pul pul oluyor, bu demek oluyor ki benim cildimi yeteri kadar nemlendirmiyor. kis aylarinda evde surup disari cikilabilecek bir krem degil nemlendirmesi az ama yaz aylari icin ideal. DDF urunleri koku icermez, bu krem de oyle. rahatsiz edici bir kokusu yok. bir daha alir miyim? bunun yerine DDF Ultra-Lite-Oil-Free-Moisturizer SPF15 ya da DDF Ultra-Lite-Oil-Free-Moisturizer Dew alirim (eger sivilce ya da akne sorunum yoksa), hatta elimdeki kremler bitince alacak listemde bu iki kremden biri var.

$PicsArt_1335503625864.jpg
Diadermine'nin bu kremini Turkiye'den almistim (maalesef deneyemeden hem de!). Gorevli olan saticinin dedigine gore ve kutuda yazdigina gore bu krem normalden karma ciltlere uygun bir krem, ben aksini dusunuyorum cunku cok yagli bi dokusu var. karma ciltler icin cok agir. kesinlikle tum yuzume uygulayamiyorum. yazik olmasin bir kenara atmayayim diye sadece kis aylarinda cildimdeki kuru bolgelere suruyorum. karma ciltlerin bu kremi yaz aylarinda asla ama asla kullanmamalarini tavsiye ederim cunku cok agir gelir, is aylarinda da sadece ciltlerinin az nemli olan bolgelerine uygulamalarini soyleyebilirim cunku t bolgesini kisin bile yaglandirabilir. bir daha alir miyim? asla almayacagim bir krem.

$PicsArt_1335503607035.jpg
La Roche Hydraphase'i hem internetten okudugum yorumlar dogrultusunda hem de indirimin bana verdigi "Satin al satin al" coskusuyla satin almistim. Cok umutluydum bu kremin cildime iyi geleceginden fakat DDF'in yarattigi sorunun aynisini gordum bunu da kullaninca yani agiz cevresinde ve cenede pullanmaya/kuruluga sebep oldu cunku cildimin o bolgesi nemsiz genelde. aslinda kremin dokusu yagsiz, tam yagli ciltler icin diyebilecegim kremlerden biri ama karma ciltlere nemlendirme ozelligi konusunda azicik basarisiz diyebilirim. yagli goruntu vermiyor, mat bir gorunum veriyor ciltte, ki bu iyi bir sey yagli ve karma ciltler icin. kokusu sabun kokusu gibi, benim hosuma gidiyor rahatsiz edici bir kokusu yok (sanirim La Roche urunlerine de koku koyulmuyor). bir daha alir miyim? sanirim almam. aslinda cildimin bazi bolgelerinde kuruluk yapmasa belki bir daha alabilirdim ama bu sekilde almam cunku alinacak listemde baska secenekler var.

$PicsArt_1335503655804.jpg
Neutrogena Rapid Clear Spot Gel'in amaci sivilceleri kurutmak/gecirmek, hem de 8 saat icinde. Krem denileni yapiyor, ise yariyor. ama bu krem suruldugu kisimdaki deriyi 1-2 gun icinde kaldiriyor, elinizle soyuyorsunuz sivilce uzerindeki deriyi:)) aslinda bu da iyi bir sey cunku boylelikle sivilce izi azalmis ve deriniz yenilenmis oluyor ama ben bu durumdan hosnut degilim cunku makyaj altindan bu soyuk goruntu belli olabiliyor. bu da tahmin edeceginiz gibi guzel bir goruntuye yol acmiyor. bir daha alir miyim? bunun yerine clean and clear'in 1-2 sene once kullandigim bu krem gibi sadece sivilce uzerine surulen kremini alirdim. adi Persa-gel 5. cok memnun kalmistim tavsiye ederim.

$PicsArt_1335503561524.jpg
Sephora'nin bu goz cevresi kremini alali 2 gun oldu yani henuz yorum yapmak icin erken. kremin agiz kisminda 3 tane minik topcuklar var (roll-on krem gibi), tupu azicik sikip agiz kismini goz altinizda ve goz cevrenizde gezdiriyorsunuz. krem goz cevresini rahatlatiyor. cok ise yarayacagini sanmiyorum ama fiyati uygun oldugu icin, ben de suan ogrenci oldugum icin bunu aldim:) umarim kutuda yazildigi gibi guzel nemlendiriyordur ve sislikleri gideriyordur.

$PicsArt_1335503592297.jpg
The Body Shop'un yukarida gordugunuz body butteri harika! kokusu super oncelikle! parfum gibi...cok seksi bir koku...surdugunuz her yeri koklarsiniz o kadar guzel kokuyor...nemlendirmesi de mukemmel...surdugunuz her yeri de yumusacik yapiyor. bir daha alir miyim? kesinlikle alirim.

$PicsArt_1335503574818.jpg
Marcelle'den yine ogrencilik dolayisiyla cok param olmadigi icin uygun fiyata aldigim goz kremi. hic bir ise yaramiyor ama bitirmek icin kullaniyorum. bir daha alir miyim? asla almam.

$PicsArt_1335503641134.jpg
Neutrogena'nin karma ciltler icin yagsiz olan bu kremi fiyatina gore iyi bir performans gosteriyor. sivilce falan yapmiyor. cok hafif bir krem. yagli ve karma ciltliler icin tavsiye ederim. bir daha alir miyim? belki alabilirim.

$PicsArt_1335503547808.jpg
yukarida goreceginiz nemlendirici Biotherm'in Aquasource Gel'i (normalden karma ciltlere gore olani). Bunu denemek icin Sephora'dan bir kac gun once aldim. Krem degil de gel kivaminda daha ziyade...ilk kullanimdan itibaren cok begendigimi soyleyebilirim. super bir ferahlik hissi veriyor cilde. iceriginde termal su var, yagsiz bir krem. kesinlikle cok begendim ve en kisa zamanda alacagim! neden derseniz, yukarida diger kremlerden sikayet ettigim kuruluk hissini asla vermiyor. yagsiz, mat gorunum, ayni zamanda harika nemlendirme sagliyor. ciltte pul pul ya da kuru gorunum kesinlikle olmuyor. dokusu, surumu, yayilmasi cok guzel. umarim bu gel hakkindaki goruslerim hep ayni kalir. elimdeki urunler biter bitmez, belki de elimdekiler bitmeden bu urunden ya da bu kremin tum ciltler icin olanindan alacagim (tum ciltler icin olanindan da denemek icin biraz aldim fakat henuz deneme firsatim olmadi. normalden karma ciltler icin olani gel kivaminda yani yuzde su hapsediyor, yagli ve karma ciltler icin cok iyi. tum ciltler icin olani ise daha kremsi). hangisinden alacagima onumuzdeki gunlerde denedikce karar verecegim ama sanirim gel olani alirim:))

ek bilgi: Biotherm'in bu gel nemlendiricisinin bir benzerini yillar once Loreal'den kullanmistim ve cok memnun kalmistim ondan da. kivamlari ayni, ama Loreal'inkisi boyle ferahlik hissi vermiyordu. guzel nemlendiriyordu. eger cildimin boyle bir gel nemlendiriciye ihtiyaci var ama Biotherm'e bu kadar para ver(e)mem diyorsaniz Loreal'i deneyin derim, daha hesapli olmali. Biotherm'i cok begenmeme ragmen acaba Loreal'inkisini mi alsam diye ara sira dusunuyorum, ama cok uzun yillar once kullandigim icin degismis olabilme olasiligi kafami kurcaliyor. sonra bir de aklima Biotherm'in icinde termal su oldugu aklima gelince fikrim degisiyor:) ayrica arastirmalarima gore ayni bu nemlendirici ile esdeger olan diger bir nemlendirici ise H20'nun gel nemlendiricisiymis, icinde deniz mineralleri varmis, henuz deneme firsatim olmadi. Tavsiyem normalden karmaya ya da yagliya donuk bir cildiniz var ise gel kivaminda olan bu tur nemlendiricilerden kullanmaniz (ozellikle yazin, kisin nemlendirmesi az gelirse ek olarak baska bir urun daha alabilirsiniz). ne agirlik hissi ne yaglilik hissi ne de sivilcelenme sorunu yasarsiniz. uzun lafin kisasi satin alip, kullanip yorum yaptigim diger tum urunler yerine eger akne sorununuz falan yoksa bu 3 kremden (Biotherm, Loreal, H20) en begendiginizi ve butcenize en uygun olanini almanizi tavsiye ederim. Yetkili magazalara gidip urunleri deneyebilirsiniz.

kullandigim Loreal urunu'nun resmini ekliyorum fakat suan kutusu falan degismis olabilir, ben kullandigim urunun resmini ekliyorum...
$31zIHIjUeLL__SL500_AA300_.jpg
$imagesCAIBWLOG.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
o kadar parmaklarimi yordum ama ne bir yorum ne bir tesekkur...
yaz icin gunes korumali krem ve ayrica yuz temizleyicileri hakkinda ayrica konular acip kullandiklarimi tanitmayi da planlamistim fakat yapmicam vazgeciyorum:KK43:

canım emegıne saglık .
ben de kendı cılt tıpımle ılgılı kafam da takılanları sormak ısterım sıze .
ben de bunun ıcın konu acmıstım şu linkte;
http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...er-icin-nemlendirici-tavsiyeniz-nelerdir.html

yukarıda kı lınkdede belırttım gıbı ,ben bugun doktora gıttım cılt tıpımden emın olmak ıcın .
doktor bana ;"cilt tipiniz normal ancak akne sıvılce olusumuna meyıllı "dedı .
bu durum da benım de kafam karıstı .cılt tıpım hem normal olup da hem de akne ve sıvılcı olusumuna meyıllı olması
nasıl hangı cılt tıpıne gore urun kullanmam gerektıgı konusunda kararsızlıklar yasadım .
cılt tıpı normal olup da akne ve sıvılcı olusumuna meyıllı oluyor ıse bu ,normalden yaglıya donuk anlamına gelır herhalde .
o zaman ben sımdı normal cıltler için mı urunler kullanacagım ?
yoksa ; normalden yaglıya donuk cıltler ıcın mı urunler kullanacagım ?
fakat ben hıc reyonlar da normalden yaglıya cıltler ıcın temızleme jelı tonık nemlendırıcı hıc gormedım .
hep;normal cıltler yaglı karma kuru ve hassas cıltler olarak gordum .
anlayacagınız kafam epey karıstı .
umarım anlatabılmısımdır .

merhaba sashamia88,
tesekkurun icin ben tesekkur ederim:)
akneye megilli cildin var ise cildinde yagli bolgeler olabilir, t bolgen yagli mi? yanaklarin nasil kuru mu?
doktor normal cildin var dediyse yagli cilt urunlerini bir kere es gecmen gerek cunku karma ciltlilere bile yagli cilt urunleri agir geliyor (mesela bana)...
bence sana uygun olan urunler "normalden karma ciltler" icin olan urunler, mesela suan deneme boyunu kullandigim bir nemlendirici var uzerinde aynen bu yaziyor...
ama genelde urunler normal ciltler icin kuru ciltler icin yagli ciltler icin ve karma ciltler icin diye 4 gruba ayrilabiliyor ama normalden karma ciltler ibaresi bulunan urunler de mevcut...
"normalden yagli ciltlere" ibaresi bulunan urunler sana sert gelebilir diye dusunuyorum...
secimlerini normal ve karma ciltler arasi olan urunlerden yana yapman daha mantikli bence...cildine sert gelmez...

konuna baktim, sorularina cevap veren arkadasin yazdiklari dogrudur...
normaderm serisini aldigini soylemissin, memnun musun? bildigim kadariyla o yagli ciltler icin, sende yaglanma yoksa cildinde kurumaya pullanmaya yol acabilir...

Son düzenleme:
merhaba sashamia88,
tesekkurun icin ben tesekkur ederim:)
akneye megilli cildin var ise cildinde yagli bolgeler olabilir, t bolgen yagli mi? yanaklarin nasil kuru mu?
doktor normal cildin var dediyse yagli cilt urunlerini bir kere es gecmen gerek cunku karma ciltlilere bile yagli cilt urunleri agir geliyor (mesela bana)...
bence sana uygun olan urunler "normalden karma ciltler" icin olan urunler, mesela suan deneme boyunu kullandigim bir nemlendirici var uzerinde aynen bu yaziyor...
ama genelde urunler normal ciltler icin kuru ciltler icin yagli ciltler icin ve karma ciltler icin diye 4 gruba ayrilabiliyor ama normalden karma ciltler ibaresi bulunan urunler de mevcut...
"normalden yagli ciltlere" ibaresi bulunan urunler sana sert gelebilir diye dusunuyorum...
secimlerini normal ve karma ciltler arasi olan urunlerden yana yapman daha mantikli bence...cildine sert gelmez...

konuna baktim, sorularina cevap veren arkadasin yazdiklari dogrudur...
normaderm serisini aldigini soylemissin, memnun musun? bildigim kadariyla o yagli ciltler icin, sende yaglanma yoksa cildinde kurumaya pullanmaya yol acabilir...

canım yanıtın ıcın cok tesekkur ederım .yaa vallahı bıktım su cılt tıpımden .keske tam kuru olsaydı yada tam yaglı olsaydı .
garıp bır cılt tıpım var .uyuz oluyorum bu duruma .
2 kere farklı doktora gıttım ,ıkısı de bana normal cıldınız var .ama akneye sıvılceye meyıllı deyıp kestırıyor .
yahu bana desene su tur cıltlere gore urun kullanmalısın dıye ,dımı ama .
ben de boyle sasırıyorum halıyle .evet canım normaderm serısı yaglı cıltler ıcın .
eczanede kı kadına bu durumu anlattıgım da eczanecı bana bu sana uyar dedı .
yanı bana da bıraz mantıksız gelmedı degıl ,dırek yaglı grubuna aldı benı :KK4:
benım cıldım oyle pul pul olacak kadar kuru degıl,ısıl ısıl parlayacak kadar da yaglı degıl .
kendım elledıgım de anlayacagın bırsey anlamıyorum .ama burnumun ucun da sıyah gozenekler var cok az .
aydınlattıgın ıcın de cok tesekkur ederım ,yanı sen sımdı ;
normalden karmaya donuk cıltler ıcın olan urunlerı kullanmamı onerıyorsun ,ama boyle bulamaz ısem
ya normal cıltler ıcın yada karma cıltler ıcn kullanmamı onerıyorsun sanırım ?
yanlıs anlamadım umarım

canım yanıtın ıcın cok tesekkur ederım .yaa vallahı bıktım su cılt tıpımden .keske tam kuru olsaydı yada tam yaglı olsaydı .
garıp bır cılt tıpım var .uyuz oluyorum bu duruma .
2 kere farklı doktora gıttım ,ıkısı de bana normal cıldınız var .ama akneye sıvılceye meyıllı deyıp kestırıyor .
yahu bana desene su tur cıltlere gore urun kullanmalısın dıye ,dımı ama .
ben de boyle sasırıyorum halıyle .evet canım normaderm serısı yaglı cıltler ıcın .
eczanede kı kadına bu durumu anlattıgım da eczanecı bana bu sana uyar dedı .
yanı bana da bıraz mantıksız gelmedı degıl ,dırek yaglı grubuna aldı benı :KK4:
benım cıldım oyle pul pul olacak kadar kuru degıl,ısıl ısıl parlayacak kadar da yaglı degıl .
kendım elledıgım de anlayacagın bırsey anlamıyorum .ama burnumun ucun da sıyah gozenekler var cok az .
aydınlattıgın ıcın de cok tesekkur ederım ,yanı sen sımdı ;
normalden karmaya donuk cıltler ıcın olan urunlerı kullanmamı onerıyorsun ,ama boyle bulamaz ısem
ya normal cıltler ıcın yada karma cıltler ıcn kullanmamı onerıyorsun sanırım ?
yanlıs anlamadım umarım

dogru anladin canim aynen dedigin gibi, doktorlar normal demis cildine yagli ciltler icin urun alma (normaderm almissin simdi ondan memnun musun? cildini kurutmuyorsa germiyorsa kullanabilirsin)...normalden karmaya donuk urunler iyidir...
hatta soyle soyleyeyim, ben bazen hassas ciltler icin urun bile satin aliyorum karma ciltli oldugum halde, neden dersen bazen karma cilt urunleri bile cildimin kuru yerlerini daha da kurutabiliyor, e cildimin her farkli yeri icin farkli urun kullanmak ta zor geliyor, ben de direk hassas ciltler icin olan bi urun aliyorum yuzumde ne kuruluk oluyor ne gerilme oluyor cok iyi geliyor:)
zaten cildim beyaz/pembe bi dokunsan hemen kizarir falan hassas ta bir cildim var yani o yuzden hassas cilt urunleri bile bazen kullaniyorum...
ama bu dedigim markaya gore degisiyor canim, kimi markanin karma ciltler icin olan urunleri bile biraz fazla sert olabiliyor iste o zaman hassas ciltler icin olan temizleyicilerini kullanabiliyorum kimi markalarda da bu sorun yasanmiyor karma ciltler icin olan urunleri kullanabiliyorum...
ben urunleri deneye deneye (ya satin alarak ya da tester deneyerek) ve de mutlaka internetten arastirarak (forumlardaki urun yorumlarina bakiyorum, gerekirse uyelik alip soruyorum su nasil bu nasil diye ya da youtube'da bazi kizlarin yaptigi videolari izliyorum bilgi edinmis oluyorum)...
aklinda tutamazsan notlar al su markanin su urunleri normal ciltler icin iyiymis ya da kurutuyormus falan filan diye, alisverise ciktiginda acar notlarina bakarsin:KK66:

ben yaninda olsam eller bakardim cildine beraber urun secerdik ehehehe=))

Son düzenleme:
dogru anladin canim aynen dedigin gibi, doktorlar normal demis cildine yagli ciltler icin urun alma (normaderm almissin simdi ondan memnun musun? cildini kurutmuyorsa germiyorsa kullanabilirsin)...normalden karmaya donuk urunler iyidir...
hatta soyle soyleyeyim, ben bazen hassas ciltler icin urun bile satin aliyorum karma ciltli oldugum halde, neden dersen bazen karma cilt urunleri bile cildimin kuru yerlerini daha da kurutabiliyor, e cildimin her farkli yeri icin farkli urun kullanmak ta zor geliyor, ben de direk hassas ciltler icin olan bi urun aliyorum yuzumde ne kuruluk oluyor ne gerilme oluyor cok iyi geliyor:)
zaten cildim beyaz/pembe bi dokunsan hemen kizarir falan hassas ta bir cildim var yani o yuzden hassas cilt urunleri bile bazen kullaniyorum...
ama bu dedigim markaya gore degisiyor canim, kimi markanin karma ciltler icin olan urunleri bile biraz fazla sert olabiliyor iste o zaman hassas ciltler icin olan temizleyicilerini kullanabiliyorum kimi markalarda da bu sorun yasanmiyor karma ciltler icin olan urunleri kullanabiliyorum...
ben urunleri deneye deneye (ya satin alarak ya da tester deneyerek) ve de mutlaka internetten arastirarak (forumlardaki urun yorumlarina bakiyorum, gerekirse uyelik alip soruyorum su nasil bu nasil diye ya da youtube'da bazi kizlarin yaptigi videolari izliyorum bilgi edinmis oluyorum)...
aklinda tutamazsan notlar al su markanin su urunleri normal ciltler icin iyiymis ya da kurutuyormus falan filan diye, alisverise ciktiginda acar notlarina bakarsin:KK66:

ben yaninda olsam eller bakardim cildine beraber urun secerdik ehehehe=))
canım cok tesekkur ederım .
ahh canım yaa keske yanım da olsan da karar verseydık su cıldıme :KK1:
tatlım dedıgın gıbı normalden karmaya donuk urun alayım en ıyısı .
bulamazsam da ya normal yadakarma cıltler ıcın urunlerı tercıh ederım artık .
canım normaderm kullanalı 2 gun oldu .henuz ne bır zararını nede bır yararını gormedım bakalım
artık ne olacak :KK61:

canım bı de yorumlardan anladıgım kadarıyla ;
normalden yaglıya normalden kuruya yada normalden karmaya gubu cıltlerın genelı
karma cılt grubuna gırıyor sanırım :44:
canım paylasımın cok guzel gercekten ,memnun olup olmadıgın urunlerı belırtmen daha da bılınclı
alısverıs yapmamı saglayacak .ben en cok body shop bıde en son bıotherm nemlendırıcısını merak ettım ama
eklentıyı tıkladıgım da foto gorunmuyor malesef.
tatlım bı de ben senden bu karısık olan cıltlerın acıklamasını rıca edecegım .
hanı benım gıbı zorluk ceken anlamını bılmeyenler olabılır .
karma cılt yaglı cılt kuru cılt dedıgımız de hepımız anlarız ama ,
normalden yaglıya normalden karmaya normalden kuruya donuk cıltler nasıl cıltlerdır
bunları acıklarsan tatlım bılınclenmıs oluruz.gercekten en zor cılt tıplerı olarak goruyorum bunları .

Son düzenleme:
canım cok tesekkur ederım .
ahh canım yaa keske yanım da olsan da karar verseydık su cıldıme :KK1:
tatlım dedıgın gıbı normalden karmaya donuk urun alayım en ıyısı .
bulamazsam da ya normal yadakarma cıltler ıcın urunlerı tercıh ederım artık .
canım normaderm kullanalı 2 gun oldu .henuz ne bır zararını nede bır yararını gormedım bakalım
artık ne olacak :KK61:

canım bı de yorumlardan anladıgım kadarıyla ;
normalden yaglıya normalden kuruya yada normalden karmaya gubu cıltlerın genelı
karma cılt grubuna gırıyor sanırım :44:
canım paylasımın cok guzel gercekten ,memnun olup olmadıgın urunlerı belırtmen daha da bılınclı
alısverıs yapmamı saglayacak .ben en cok body shop bıde en son bıotherm nemlendırıcısını merak ettım ama
eklentıyı tıkladıgım da foto gorunmuyor malesef.
tatlım bı de ben senden bu karısık olan cıltlerın acıklamasını rıca edecegım .
hanı benım gıbı zorluk ceken anlamını bılmeyenler olabılır .
karma cılt yaglı cılt kuru cılt dedıgımız de hepımız anlarız ama ,
normalden yaglıya normalden karmaya normalden kuruya donuk cıltler nasıl cıltlerdır
bunları acıklarsan tatlım bılınclenmıs oluruz.gercekten en zor cılt tıplerı olarak goruyorum bunları .

evet canim dedigin gibi karma ciltler de kendi icinde gruba ayrilabiliyor...
paylasimimdaki resimleri duzenlemeye calisiyorum, moderetorle de gorustum. aslinda tiklama olmadan direk gorunmesi lazim eklentilerin ama bi sorun var sanirim, duzeltmeye calisicam...biotherm'in ekledigim fotosu bana verilen deneme $eysi, sadece rengini gorebilirsin fotodan, netten aratabilirsin canim bunu...
body shop'un nemlendiricisi vucut icin canim body butter, ozellikle bacak&baldir&popo kisimlarina surmeni mutlaka tavsiye ederim catlaklara selulitlere iyi gelir ya da en azindan cok olusmalarini onler...

normalden yagliya ciltlerde yaglanma gorulur, gozenekler siyah noktalar ve sivilcelenme/akne gorulur...
normalden karmaya ciltlerde birden fazla sorun vardir mesela yanaklar kuru ya da normal olur ama t bolgesi yaglidir, yine bu bolgede sivilce/akne, gozenek, siyah nokta olusumlari vardir...
normalden kuruya ciltlerde ise cildin bazi yerlerinde kuruluk hakimdir yuzde gerilme pullanma olabilir...
cilt hekimi degilim tabii ki ama bunlar benim bildiklerim umarim isinize yarar :KK31:

evet canim dedigin gibi karma ciltler de kendi icinde gruba ayrilabiliyor...
paylasimimdaki resimleri duzenlemeye calisiyorum, moderetorle de gorustum. aslinda tiklama olmadan direk gorunmesi lazim eklentilerin ama bi sorun var sanirim, duzeltmeye calisicam...biotherm'in ekledigim fotosu bana verilen deneme $eysi, sadece rengini gorebilirsin fotodan, netten aratabilirsin canim bunu...
body shop'un nemlendiricisi vucut icin canim body butter, ozellikle bacak&baldir&popo kisimlarina surmeni mutlaka tavsiye ederim catlaklara selulitlere iyi gelir ya da en azindan cok olusmalarini onler...

normalden yagliya ciltlerde yaglanma gorulur, gozenekler siyah noktalar ve sivilcelenme/akne gorulur...
normalden karmaya ciltlerde birden fazla sorun vardir mesela yanaklar kuru ya da normal olur ama t bolgesi yaglidir, yine bu bolgede sivilce/akne, gozenek, siyah nokta olusumlari vardir...
normalden kuruya ciltlerde ise cildin bazi yerlerinde kuruluk hakimdir yuzde gerilme pullanma olabilir...
cilt hekimi degilim tabii ki ama bunlar benim bildiklerim umarim isinize yarar :KK31:

canım benım tesekkur ederım .
bılgılerını paylas bızımle .
öptüm çok:KK71:

Son düzenleme:
canım merhaba,
faydalı bilgilerin için çok teşekkürler..
cildimiz benzer anlattığına göre.. ben de loreal in hydrafresh'inden memnun kalmıştım birkaç yıl önce ,resimdekiyle aynıydı kabı son aldığımda ,diadermine'in de resmini koyduğun nemlendiricisinden 2li paket halinde almıştım,şu an bitsin diye ellerime falan kullanıyorum..o derece faydasız bir ürün.. en son watsonsta bayan dedi ki size diadermine verelim,aman dedim almayayım gösterdim kullandığım ürünü,hiç memnun kalmadım dedim,işte yüz yıllık marka,yurtdışından gelen herkes diadermine alıyor burada falan dedi,valla benim cildime iyi gelmeyen herşey bence kötü yani..sizin cildiniz için diadermine'in yeni anti-age içerikli nemlendiricisi süper olur dedi,he he dedim,uzaklaştım.

yaşım 31,hafif de çillerim var bahar ve özellikle yazın azıyor çiller ve ben üşengeç bi insan olduğumdan her zaman her dışarı çıktığımda güneş koruyuculu ürün sürmüyorum dışarı çıkarken..(arko yüz 50+spf yüz güneş kremi ve sebamed 45 spf var)..

yaz da yaklaşıyor, şu bahsettiğin neutrogena oil free spf 15 moisture'u alsam mı?yağsız olması hafiflik açısından çok önemli benim için.. fiyatı da uygunmuş..veya spf içerikli ne alsam nemlendirici olarak?
en son sephorada benefit in nemlendiricisini önermişti bayan, o da oil free ama spf içeriyor mu sormadım.. dr murad da öneriliyor forumlarda.. :26:

canım merhaba,
faydalı bilgilerin için çok teşekkürler..
cildimiz benzer anlattığına göre.. ben de loreal in hydrafresh'inden memnun kalmıştım birkaç yıl önce ,resimdekiyle aynıydı kabı son aldığımda ,diadermine'in de resmini koyduğun nemlendiricisinden 2li paket halinde almıştım,şu an bitsin diye ellerime falan kullanıyorum..o derece faydasız bir ürün.. en son watsonsta bayan dedi ki size diadermine verelim,aman dedim almayayım gösterdim kullandığım ürünü,hiç memnun kalmadım dedim,işte yüz yıllık marka,yurtdışından gelen herkes diadermine alıyor burada falan dedi,valla benim cildime iyi gelmeyen herşey bence kötü yani..sizin cildiniz için diadermine'in yeni anti-age içerikli nemlendiricisi süper olur dedi,he he dedim,uzaklaştım.

yaşım 31,hafif de çillerim var bahar ve özellikle yazın azıyor çiller ve ben üşengeç bi insan olduğumdan her zaman her dışarı çıktığımda güneş koruyuculu ürün sürmüyorum dışarı çıkarken..(arko yüz 50+spf yüz güneş kremi ve sebamed 45 spf var)..

yaz da yaklaşıyor, şu bahsettiğin neutrogena oil free spf 15 moisture'u alsam mı?yağsız olması hafiflik açısından çok önemli benim için.. fiyatı da uygunmuş..veya spf içerikli ne alsam nemlendirici olarak?
en son sephorada benefit in nemlendiricisini önermişti bayan, o da oil free ama spf içeriyor mu sormadım.. dr murad da öneriliyor forumlarda.. :26:

rica ederim :KK3:
canım evet cıldımız benzer sanırım, mesela bende de yazın çiller azar, kışın kaybolur giderler :KK1:
dıadermıne'den uzak dur cıldıne yaramadıysa, ben hıc memnun kalmadım...bana satılan kremı karma cıltlı bırı kullansa yuzunde sıvılceyı bırak cıbanlar cıkardı o kadar yaglı bır krem...sadece kışın cok kuru bolgelerıme kullanıyorum...

neutrogena oil free spf 15 yazın guneste kullanılmak ıcın uygun degıl tatlım, yaş ta olmuş 31 o yuzden yuksek faktorlu bır krem kullanmanı tavsıye ederım ben 45-50-60 falan kullanıyorum yuzume, vucudum ıcın de hep yuksek faktor alırım...15-20-25 yaz ıcın cok az canım...
ayrıca gunes korumalı krem ıstıyorsan neutrogena'yı onermem, 1 yaz 45 faktorlu bır yuz kremını kullandım gram fayda gormedım yuzumde koca 2 gunes lekesı cıktı korudugunu dusunmuyorum canım aman dıyım...
neutrogena'nın bu yagsız kremını ben ıcınde spf oldugu ıcın degıl de o zamanlar param ona yettıgı ıcın tercıh etmıstım...
spflı olduguna bakma evde falan da kullanabılırsın, hatta bır doktorun roportajı var dıyor kı spflı kremler losyonlar surulecek en ıyı urunler(hele kı yaslanma karsıtı krem arıyorsak), gece gunduz kullanılması farketmez falan yazıyor roportajda...ama yıne de cok yuksek faktorlu kremlerı cılde gece surup yormaya gerek yok, 15lık olanları ben gunese cıkmasam da suruyorum spfsı dusuk oldugu ıcın...

murad'ın spflı kremlerını hıc kullanmadım canım suan bır peelıngını ve yuz temızleme jelını kullanıyorum sadece. murad ıyı bır marka bence deneyebılırsın, bıotherm'ın spflı yaz kremlerını onerıyorlar guzel dıyorlar ben henuz denemedım. benım kullandıgım shıseıdo'nun 50 spflı yuz kremı, memnunum ama losyonu cok daha guzel karma cıltler ıcın, ben param yetmedıgı ıcın kremını almıstım losyonu yerıne...neutrogena'nınkılerı onermıyorum...

bu arada bıotherm'ın deneme olan kremını satın aldım coktan dayanamadım, kullanıyorum cok guzel nemlendırıyor ben cok memnunum :KK1:

X