Vajinal enfeksiyon

hasekihurremsultan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2023
1
0
25
Hanımlar selam.
Yardımınıza ihtiyacım var. Uzun süre vajinal mantardan çektim. Hap krem övül kullandım tam bitiyormuş gibi oluyor tekrar başlıyor. En sonunda mantar bitti fakat beyaz kremsi ve kokulu bir akıntım var. Birkaç aydır bununla mücadele ediyorum. Özellikle cinsel ilişki sırasında yoğun bir koku oluyor artık özgüvenim kırılma noktasında. Çok ilaç kullanmaktan yoruldum. Şu an flagyl kullanmaya tekrar başladım ve bu ilaç bende inanılmaz kötü rüya görmeme sebep oluyor. Yakın zamanda ağır bir böbrek enfeksiyonu da yaşadım ve vajinal enfeksiyondan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar tavsiye verirseniz çok sevinirim. Artık doktora gitmeye de çekiniyorum bilmiyorum ben mi yanlış doktorlara denk geliyorum ama gittiğim çoğu doktor başından savarmış gibi ilaç yazıp yolluyor şikayetimi dinlerken lafımı bölüyor. Ankarada bildiğiniz iyi doktorlar varsa da önerilere açığım. Şimdiden saolun.

Hanımlar selam.
Yardımınıza ihtiyacım var. Uzun süre vajinal mantardan çektim. Hap krem övül kullandım tam bitiyormuş gibi oluyor tekrar başlıyor. En sonunda mantar bitti fakat beyaz kremsi ve kokulu bir akıntım var. Birkaç aydır bununla mücadele ediyorum. Özellikle cinsel ilişki sırasında yoğun bir koku oluyor artık özgüvenim kırılma noktasında. Çok ilaç kullanmaktan yoruldum. Şu an flagyl kullanmaya tekrar başladım ve bu ilaç bende inanılmaz kötü rüya görmeme sebep oluyor. Yakın zamanda ağır bir böbrek enfeksiyonu da yaşadım ve vajinal enfeksiyondan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar tavsiye verirseniz çok sevinirim. Artık doktora gitmeye de çekiniyorum bilmiyorum ben mi yanlış doktorlara denk geliyorum ama gittiğim çoğu doktor başından savarmış gibi ilaç yazıp yolluyor şikayetimi dinlerken lafımı bölüyor. Ankarada bildiğiniz iyi doktorlar varsa da önerilere açığım. Şimdiden saolun.
Flagyl bir antibiyotik.
Diğer Vajinal enfeksiyonda işe yarar ama mantarda yarayacağını sanmıyorum pek.
Doktor mu verdi siz ezbere mi aldınız bilmiyorum ama yeniden mantar olursunuz.
Ve mantar dediğimiz şey antibiyotik sonrasında ortaya çıkıyor maalesef.
Her antibiyotik kullanımı sonrası mantar enfeksiyonu kaçınılmazdır.
Ben de çok çektim. En son mixovül fitil kullandım 7 günlük.
Sadece geceleri kullanılan.
Ondan sonra da bir daha özel bölgeme ne sabun ne şampuan sürdüm. Ya sadece su ile yıkayın ya da vajinanın pH dengesine uygun intim yıkama jelleri var. Ondan aldım ve uzun zamandır mantar olmuyorum.
Özel bölgenizi sabunla şampuanla yıkamayın onlar hep mantar yapıyor.
Fitil kullanırsanız 7 gün ilişkiden kaçının bi dinlensin genital bölgeniz.
Naylon veya dantelli çamaşır kullanmayın.
Gece uyumadan kullanın fitili itebildiğiniz kadar ileri itin,sabaha kadar da kalkmayın.
İçinizde çözünecek sabaha da sabun gibi akacak.
Ben birtek bu fitilde çözüm buldum.

Hanımlar selam.
Geçmiş olsun. Partneriniz de tedavi olmadığı sürece siz tedavi olsanızda ondan size tekrar bulaş gerçekleşiyor olabilir. Partnerinizin de bir üroloğa gözükmesi iyi olabilir.

Hanımlar selam.
Probiyotik tüketiyor musunu?

Flagyl bir antibiyotik.
Diğer Vajinal enfeksiyonda işe yarar ama mantarda yarayacağını sanmıyorum pek.
Doktor mu verdi siz ezbere mi aldınız bilmiyorum ama yeniden mantar olursunuz.
Ve mantar dediğimiz şey antibiyotik sonrasında ortaya çıkıyor maalesef.
Her antibiyotik kullanımı sonrası mantar enfeksiyonu kaçınılmazdır.
Ben de çok çektim. En son mixovül fitil kullandım 7 günlük.
Sadece geceleri kullanılan.
Ondan sonra da bir daha özel bölgeme ne sabun ne şampuan sürdüm. Ya sadece su ile yıkayın ya da vajinanın pH dengesine uygun intim yıkama jelleri var. Ondan aldım ve uzun zamandır mantar olmuyorum.
Özel bölgenizi sabunla şampuanla yıkamayın onlar hep mantar yapıyor.
Fitil kullanırsanız 7 gün ilişkiden kaçının bi dinlensin genital bölgeniz.
Naylon veya dantelli çamaşır kullanmayın.
Gece uyumadan kullanın fitili itebildiğiniz kadar ileri itin,sabaha kadar da kalkmayın.
İçinizde çözünecek sabaha da sabun gibi akacak.
Ben birtek bu fitilde çözüm buldum.
Bende hem vajinal mantar hem idrar yolu enfeksiyonu var doktor cipro adında antibiyotik verdi ama daha kötü yaptı vajinal mantarımda artış oldu kaşıntılarım arttı zaten kaşıntı şikayetiyle gitmiştim neden mantarı tetikleyeceğini düşünmeden antibiyotik yazdı anlamış değilim. Merak ediyorum idrar enfeksiyonu geçmezse mantar ve kaşıntıda mı geçmez

Bende hem vajinal mantar hem idrar yolu enfeksiyonu var doktor cipro adında antibiyotik verdi ama daha kötü yaptı vajinal mantarımda artış oldu kaşıntılarım arttı zaten kaşıntı şikayetiyle gitmiştim neden mantarı tetikleyeceğini düşünmeden antibiyotik yazdı anlamış değilim. Merak ediyorum idrar enfeksiyonu geçmezse mantar ve kaşıntıda mı geçmez
İdrar yolu enfeksiyonunu tamamen tedavi edip en son mantar için tedavi olunmalı. Yani ben öyle yaptım. İdrarda yanma ağrı vardı çok. Ve sık gidiyordum lavobaya.
Önce onun için antibiyotik içtim. Önceden 2 gün içip bırakırdım yanma ağrı geçince. Sonra yine tekrarlardı. En son tamamen içtim ilaçlarımı. Ve mantar oldum tabi ki. Mantar için de mixovul fitil kullandım. Başka hiçbir antibiyotik içmedim ağızdan. Tek başına fitil kullandım ve kurtuldum.

İdrar yolu enfeksiyonunu tamamen tedavi edip en son mantar için tedavi olunmalı. Yani ben öyle yaptım. İdrarda yanma ağrı vardı çok. Ve sık gidiyordum lavobaya.
Önce onun için antibiyotik içtim. Önceden 2 gün içip bırakırdım yanma ağrı geçince. Sonra yine tekrarlardı. En son tamamen içtim ilaçlarımı. Ve mantar oldum tabi ki. Mantar için de mixovul fitil kullandım. Başka hiçbir antibiyotik içmedim ağızdan. Tek başına fitil kullandım ve kurtuldum.
Kurtulmanıza çok sevindim Allah bir daha yaşatmasın çok zor bir rahatsızlık ben normalde uykuma düşkün biri olmama rağmen bu rahatsızlık yüzünden geceleri 1 saat uyuyabiliyordum Allah düşmanıma yaşatmasın

Hanımlar selam.
Vajinal enfeksiyon falan için fitil iyi etki ediyor benim akintim oldu cok ama kokusuzdu ama akinti çok oldugu için kaşinti yaratiyordu iki tane vajinal fitil yazdi doktorum hemen gecti boyle sorun olunca benim doktorum vajinal fitil yaziyor çokda memmunum etkisinden.Mesela bir keresinde vajinayi yikamak için icersini yani ilaç yaziyorlar kendi kabi oluyor yada bitki çaylari filan guzel etki veriyor onlarda krem iyi etki vermiyor içeriye degmedigi için.

Bende de aynı durum vardı hatta son zamanlarda hem enfeksiyon hem mantar ikisi karışık yaşıyordum gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı eczacım bana özel ilaçlar bile yaptı 2 sene bu çileyi işkenceyi çektim birden fazla testler yapıldı hatta vajina içine tamamen yenilenmesi için prp tedavisi bile yapıldı 3 seans her seansımda vajina içine defalarca iğneler batırıldı ama sonunda kurtuldum ve size de sorunlarınıza bir çare olmasını düşündüğüm için size neler yaptığımı anlatmak istiyorum tatile gittim deniz havuz ne varsa girdim ve enfeksiyon bile yaşamadım ben artık bu sorun ile o kadar kendimi yıprattım ki kendi kendimin doktoru ve günlerce aylarca ilaç araştırmaları yaptım ve sonunda bir ilaç buldum türkiyede yok bu ilaçlar ben yurt dışından müşterime getirtmiştim kadefungin markasının yaratmış olduğu ilaçları kullandım önce ikili setini kullandım 3 fitil ve kremden oluşuyor bu set 3 gün üst üste akşam yatmadan fitil kullanıyoruz zaten kendi kutusunda fitili kullanmak için çıkan aparatı var çünki firma şuna inanıyor ellerimizi ne kadar yıkasakda vajina içine fitili koyarken tırnadığımız yırtabilir vajina için ve daha çok enfeksiyona sebep olabileceğini düşünüyor neyse fitiller ile birlikte gelen kremini de sabah ögle akşam günde üç defa sürmeye devam ettim 3 günlük kür burda bitmiş oluyor davmında ise yine kadefunginin 7 günlük vajina flora düzenleyici jellerini kullandım 7 gece hiç aksatmadan devam ettim zaten hepsi tek kullanımlık şırınga gibi şeylerin içinde vajina içine sıkıyoruz ve aynı anda geri çekiyoruz asla içerisinde kalan ürünü kullanmıyoruz direkt çöpe zaten tek kullanımlık olduğu için hepsi tek tek paketl ve aşırı steril yine kadefungin markasının nemendirii ve kayganlaştıcı olarak kullanılan jelini kullanıyorum birliktelik sırasında aşırı rahatlık hissi veriyor gün içerisinde çok aşırı kuruluk hissedilirse bir iki damla mutlaka kullanıyorum ek olarak nioli yağını mutlaka duymuşsunuzdur her sabah %100 pamuklu iç çamaşırına bir damla damlatıyorum bu hastalık için tüm iç çamaşırlarımı %100 pamuk aldım ve pamuk en sağlıklısı mutlaka pamuk kullanın her sabah damlatıyorum ama ek olarak kesinlikle intim jeli yıkama jeli vajinal duş vs hiç birini yapmıyorum intim jeli yerine 1 tas suyun içine 5-10 damla nioli damlatıyorum her banyoda yıkama jeli yerine bu nioli karışımlı su ile yıkıyorum anında ağrıyı acıyı alıyor gün içerisinde çalıştığım iş yerinde bir şişe suyun içine bi kaç damla nioli damlatıyorum çalkalayıp çekmeceme kaldırıyorum mutlaka her tuvaletten sonra bu su ile bir avuç kadar yıkama yapıyorum kendimi koruyorum bunu en çok avmlerde dışarıda kullandığımız umumi tuvaletlerde de yapmaya çalışıyorum çünki zaten hijyenik değiller ve daha çok enfeksiyon kapmayi önlemek için böyle bir yöntem buldum ve aşırı işe yarıyor ve koruyucu bir yöntem bu yağ zaten doğal olduğu için hiç bir zararı yok birde takviye olarak ağızdan alınan sana yine kendim de kullandığım bionorica canephron öneririm günde 3 defa tok karnına 2 şer adet alıyorsun ve rahatına bakıyorsun bu bahsettiğim yurt dışından getirttiğim ilacın türkiye muadili canesten markasıdır bunu da çok araştırdığım iç gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum umarım bu yazım senin derdine de derman olur ben bu hastalıkdan çok çektim kimse de çeksin istemem bir sürü yorum vs okudum hiç birisi kesinlikle asla bilgi verici değildi yurt dışı ilacının sayfasının linkini de bırakıyorum burada ki ilaçların hepsi zaten 4-5 tane var hepsi vajinal enfeksiyon ve mantar ilacı içerikleri temiz ve alman güvenilirliğinde alman markası zaten yine aklına takılan bir durum olursa bu mesajıma cevap vererek istediğini sorabilirsin Vajinal Enfeksiyonlar için DR. KADE KadeFungin Ürünü

Ben idrar yolu enfeksıyonu oldugumu
Ne bir yanma kaşıntı baska bırsey olmuyor
Sadece gece sık tuv cıkıyorum

Birden belim tutuluyor sonra bır ıkı gun ıcınde sırtımın ust kemıklerı fılan heryerım kaskatı tutuluyor hareketlerım zorlasıyor
Kırılacak gıbı oluyor
Bel fıtıgımda var bırden o tetıklenıyor
Belımden kalcamın ıcıne vuran kemık agrılarım oluyor

Gidip acilde test verıyorum onlar bel fıtıgı vardır sacma dıyorlar ama
İdrar yolu enfeksıyonu cıkıyor sonuc

Bu 5. Kezdır oluyor belım sırtım kemıklerım tutulup yataktan kalkamayacak hale gelıyorum
Yıne gıttım test yaptırdım yıne ıdrar yolu enfeksıyonu
Yani bi benmi bunu yaşıyorum
Her gıttıgım doktor boyle bırsey yspmaz dıyor
Hiç yanma agrı hiçbişey olmazmı yok
Hatta arkadaslarım agrım cok oluyor kan bıle gelıyor artık dıyen var
Kesınlıkle belım sırtım tutulmasından baska belirti olmuyor
Sizde boyle bırsey oluyormu

Ben idrar yolu enfeksıyonu oldugumu
Ne bir yanma kaşıntı baska bırsey olmuyor
Sadece gece sık tuv cıkıyorum

Birden belim tutuluyor sonra bır ıkı gun ıcınde sırtımın ust kemıklerı fılan heryerım kaskatı tutuluyor hareketlerım zorlasıyor
Kırılacak gıbı oluyor
Bel fıtıgımda var bırden o tetıklenıyor
Belımden kalcamın ıcıne vuran kemık agrılarım oluyor

Gidip acilde test verıyorum onlar bel fıtıgı vardır sacma dıyorlar ama
İdrar yolu enfeksıyonu cıkıyor sonuc

Bu 5. Kezdır oluyor belım sırtım kemıklerım tutulup yataktan kalkamayacak hale gelıyorum
Yıne gıttım test yaptırdım yıne ıdrar yolu enfeksıyonu
Yani bi benmi bunu yaşıyorum
Her gıttıgım doktor boyle bırsey yspmaz dıyor
Hiç yanma agrı hiçbişey olmazmı yok
Hatta arkadaslarım agrım cok oluyor kan bıle gelıyor artık dıyen var
Kesınlıkle belım sırtım tutulmasından baska belirti olmuyor
Sizde boyle bırsey oluyormu
Bende hiç böyle olmadı valla.
Hatta keşke sadece tutulma ile atlatsam.
Bende de kan bile geliyor ihmal ettiğimde.
Ama daha önceden geçirilmiş bir enfeksiyon varsa o tamamen silinmiyor. Ufacık da olsa idrar testinde çıkıyor. Benim hiçbir şikayetim yokken bile idrar yollarımda enfeksiyon çıkmıştı. Sizinki denk gelmiş olabilir mi?
İlk kez duydum.
Çünkü gerçek bir enfeksiyon geçirseniz ağrıdan ağlarsınız. Ben ha geçti ha geçecek diye kendimi avutuyorum ihmal edip,sonra bi bakıyorum idrar sandığım şey bildiğiniz kan. Zaten idrara sık çıkmak tek başına yeterli bir sebep değil. O belki sistit tir.
Sık çıkmanın yanında ben o idrarı yaparken duvarları yumrukladığımı bilirim ağrıdan.
Sizin durum biraz farklı gibi.
Ama imkansız da diyemem tabi.

Bende hiç böyle olmadı valla.
Hatta keşke sadece tutulma ile atlatsam.
Bende de kan bile geliyor ihmal ettiğimde.
Ama daha önceden geçirilmiş bir enfeksiyon varsa o tamamen silinmiyor. Ufacık da olsa idrar testinde çıkıyor. Benim hiçbir şikayetim yokken bile idrar yollarımda enfeksiyon çıkmıştı. Sizinki denk gelmiş olabilir mi?
İlk kez duydum.
Çünkü gerçek bir enfeksiyon geçirseniz ağrıdan ağlarsınız. Ben ha geçti ha geçecek diye kendimi avutuyorum ihmal edip,sonra bi bakıyorum idrar sandığım şey bildiğiniz kan. Zaten idrara sık çıkmak tek başına yeterli bir sebep değil. O belki sistit tir.
Sık çıkmanın yanında ben o idrarı yaparken duvarları yumrukladığımı bilirim ağrıdan.
Sizin durum biraz farklı gibi.
Ama imkansız da diyemem tabi.
Benı uc gundur uc kısı zorla kımıldatıyor acile götürüyor
Kımıldayamıyorum butun kemıklerım tutulmus kaslarım tutulmus
Dıkloron ıgne vurulunca yarım saat sonra kendıme gelıyorum
Dun aksam yıne bu saatlerde kıtlendım ıgne vuruldum
Sımdı beklıyorum sabredeyım dıyorum ama kımıldayamıyorum tuv gıttıgımde oturup kalkamıyorum
Bende anlamadım benım neyım var
Dun adet olmustum ılk defa ıkıncı gun gıttı agrı kesıcı ıgneden olabılırmıs
Sizede gecmiş olsun
Ama benımkınden olmak ıstemezsınız
Tovbe dıyın kesınlıkle hıcbıryerımı kımıldatamıyorum gecmıyor 5 6 gun cekıyorum

Benı uc gundur uc kısı zorla kımıldatıyor acile götürüyor
Kımıldayamıyorum butun kemıklerım tutulmus kaslarım tutulmus
Dıkloron ıgne vurulunca yarım saat sonra kendıme gelıyorum
Dun aksam yıne bu saatlerde kıtlendım ıgne vuruldum
Sımdı beklıyorum sabredeyım dıyorum ama kımıldayamıyorum tuv gıttıgımde oturup kalkamıyorum
Bende anlamadım benım neyım var
Dun adet olmustum ılk defa ıkıncı gun gıttı agrı kesıcı ıgneden olabılırmıs
Sizede gecmiş olsun
Ama benımkınden olmak ıstemezsınız
Tovbe dıyın kesınlıkle hıcbıryerımı kımıldatamıyorum gecmıyor 5 6 gun cekıyorum
Sizinki çok tuhaf. Bence detaylı baktırın iyi bi doktora gitmelisiniz.
Bu arada evet iğneler falan adeti kesiyor maalesef.

Sizinki çok tuhaf. Bence detaylı baktırın iyi bi doktora gitmelisiniz.
Bu arada evet iğneler falan adeti kesiyor maalesef.
Bugun gıttım aynen alakası yok dedı
Okadar agrıyorkı heryerım tutuluyor
Kanda crp fılanda yuksek
Bısey yok dedıler🥲😅 kafayı yıcem bukadar acıyı neden cekıyorum acaba

X