Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Bana da dr mantarvredi ama soyle ki bende az bi akinti vardi hafif kokulu. Kasintim yoktu. İdrarda yanma yok sadece kokulu bi akinti. Dr mantar dedi kasintin olmali dedi yok dedim. Neyse verdi ilavlari troitim de yuksek cikti. Tfoit icinnilac verdi ben de mantarada bugun basladim. Yani acaba yanlis teshis olabilir mi iliskide ee acima yaktu ki

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben uzun bi süre bu mantar illetinden çektim. Tesadüfen ilişki sırasında kuruluk olursa çok geçmeden mantar olduğumu farkettik. Ve artık gerekli gördüğümüz durumlarda ilişki sırasında kayganlaştırıcı jel kullanıyoruz. doktora sorduk herhangi bi yan etkisi olmaz dedi. Artık nadiren oluyorum. Geçmiş olsun herkese .

merhabalar,benim kızımdada akıntı ve şidetli kaşıntı var muhtemel mantardır kızım 16 yaşında lutfen yardım şimdiden teşekkürler.

Merhbalar doktor hanim ben iki hafta once vajinal mantat oldum antibiyotik ve travozol krem fitil kullandım şimdi geçti gibi fakat ilişki esnasinda çok canim acıyor ve beyaz peynirimsi bir akıntı oluyor kokusuZz napicam bilemedim ne tavsiye edersiniz bide bu durumda agda yaptisam birsey olurmu lütfen cevap şimdiden çok tşk ederim ilginize kolay gelsin...

Arkadaşlar Sizlere Vajinal Mantarına karşı Kesin çözümü anlatıyorum.

Yıllarca her vücudumun bağışıklık sistemi düştüğünde kabusum oldu bu illet. o 2 haftada kullanılan antibiyotikleri vede o meşhur mantar kremini kullandım ve sonuç yarım yamalak bir iyileşme. Kızlar her yolu denedim ve sonunda buldum. Sizde uygulayın Allah razı olsun deyin kafi.

1. Öncelikle bol su için bu dönemlerde
2. Banyo ederken o bölgeye SOĞUK sudan başka hiç birşey değdirmeyin.
3. Sizi bu beladan kurtaracak en mühim şey " VAZALİN" piyasadaki iyilerinden birini alın.
Banyo sonrası , tuvalet sonrası peçete yardımıyla hassasça o bölgeyi (dış yüzeyleri)silin. Ancak bunu sıkıntılı dönemlerde uygulayın tabi hiç birşeyi alışkanlık edinmeyin. Sizi anında rahatlatacak ! Kesin çözüm.
4. Şu Dr. İbrahim Saraçoğlunun Aynı sefa çayını içebilir ve bu bitki ile oturma banyosunuda yaparsanız içerden gelen kötü akıntıdan da kurtulursunuz.

Hepinize Şifalar diliyorum..

ben mantar problemi için dr tavsiyesi ile angels secret ped kullanmaya başladım patent anion teknolojisi sayesinde 48 saat bakteri üretmiyor ve en alt katmana kadar hava aldırdığı iiçin kokuda oluşturmuyor. mucide ped bu

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim merak ettiğim şey şu:
Doktor, idrar kültürü, tahlili vs. sonucuna göre idrar yollarımda aşırı derecede enfeksiyon olduğunu ifade etti. Tabii bir ton ağrı kesici, monurol vs. Ekstra olarak da vagi-hex fitil de yazdı. Vajinamda mantar olmadığı halde kullanmalı mıyım? Bir de bu rahatsızlığım (ki idrar yolu enfeksiyonu) eşimde de bir etki meydana getirir mi? Bulaşıcı mıdır bu iltihap?

Bende de 1 senedir mantar enfeksiyonu vardı.Defalarca doktora gittim 5-6 kez farklı hap ve ilaçlar kullandım ve hiçbir etki etmedi.En son 8 günlük bi fitil ve hap yazdı ve yine bitmedi.Kendim araştırdığım kadarıyla doktora vajinal flora düzenliyici fitil yazdırdım (gynflora) yazdı sanırım.Ve cidden çok iyi geldi,doktorun yazdığı ilaçlarla birlikte kullandım tabi.flora düzenleyiciyi kesinlikle öneriyorum herkese,tabi önce doktora danışın.şuan mantarım bitti çok şükür. Tabi bu sırada vajinanızı nemli bırakmamaya çok özen gösterin.günde 2 kez değiştiriyorum ben ve her seferinde ütülüyorum.Bunun dışında probiyotik bakteriler çook önemli kefir tükettim her gün,yoğurdun yeşil suyunu içtim ve tatlı tüketimimi azalttım.tarhanada da probiyotik bakteriler var ayrıca tarhanada tüketin.ama tatlı ve karbonhidratlardan uzaklaşmaya çalışın mantarın en büyük dostu bunlar.kefirin tadını sevmiyorsanız içimin orman meyveli ve çileklisini tavsiye ederim kesinlikle bildiğiniz meyveli yoğurt :)) benim mantar hikayemde böyle kızlar beslenme alışkanlığımda ufak değişiklikler ve flora düzenleyici ile atlattım sonunda.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)))

Canım vajinal mantar sorunu yaşayan birçok kadın genelde sıcakların başlamasıyla bu durumdan daha fazla rahatsızlık duyuyorlar. Malum sıcaklar bu enfeksiyonun daha da artmasına sebep oluyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey temizlik, sıkı diyet ve iç çamaşırının sentetik değilde pamuklu olması ve günde 2 kez özellikle yazın değiştirilmesi. Ayrıca yeme içme konusunda ağır hiçbir yemek tüketilmemeli örneğin tatlı ve yağlı olan tüm yiyecekler. Kefir içmeniz bu konuda size çok fayda sağlayacaktır.

Meraba 5 aylık hamileyim bobrek genişlemesi oldu ağrım vardı sonra böbrek iltihaplanması olmuş enfeksiyon bölümüne gittim 5 gün enfeksiyon icin damardan antibiyotik verildi bugün bitti ve rahimde dudaklarda şişme oldu kasiniyo ne yapmam lazim

Son düzenleme:
Doktor hanım merhaba. Benim de size bir sorum olacaktı. Bende hiçbir şekilde kaşıntı yok ama akıntım çok fazla. Birde beyaz süt kesiği gibi şeyler geliyor. Bunun nedeni sizce ne olabilir ve ne yapmalıyım?

Merhabalar doktor hanım bendede vajinal mantar var ve vajinamda kuruluk oluyor bunlar için bana önerebileceğiniz fitil jel varmı acaba ?? buarada evliyim şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ben 17 yaşındayım ve vajinal mantarın tüm belirtileri var ne yapmalıyım lütfen yardımcı olunnnn

Arkadaslar idrar yolu enfensiyonlarinda (sistitlerde) bol su icmeyi deniyor musunuz? 3-4 bardak suyu bir anda icip tuvalete gitmeyi bekleyin. Tuvaletten sonra aynisini yapin. Zorlayin kendinizi. Tabi bir anda asiri su yuklemesi yapip vucudunuzu yormayin. Tuvalete gittikce 3-4 bardagi devirin. Ben hep enfeksiyondan bu yontemle kurtuldum. Saglik meslek lisesinde ogretmenlik yaparken saglikci bir ogretmen arkadasim tavsiye etmisti. Hala kendisine dua ederim.

arkadaşlar avrupa yakası iyi bir kadın doğum doktoru acil lütfen 3 senedir çekiyorum mantar e idrar yolu iltihabını gitmediğim doktor kullamadığım ilaç kalmadı

Slm kizlar bendede mantar var ve gyno lomexin fitil verdi birini dun gece kullandim digerini de bugunmu kullans bisey olurmu ve birlikteligi ne zaman yasamaliyim evliym ve cocuk istiyorum hemen hamile kalabirmiyim bi suredir hamile kalamadim mantar enfeksiyonuna bagladim insallah hamile kalabilirim ne olur yardim edin

Merhaba bende mantar tedavisi görüyorum ve şık tekrarliyor bu ay doktorum flucan iki kurluk ilaç ve gunolomexin verdi fakat şikâyetlerim fitili kullandıktan sonra daha da arttı doktorumda çok uzakta bana her gittiğim doktor çok farklı ilaçlar yaziyor daha da berbat oluyorum geçmediği gibi devamlı tekrarlıyor fitil fayda etmiyor probiyetik fitiller biraz sakinlesitiriyor ne yapmalıyım bitkisellerde ise yaramıyor yardim

Benim doktorum mantar oldugumda antibiyotik ve fitil veriyor kullaniyorum geciyor size antibiyotik veeilmedi mi?

Bende 1-2 ay önce antibiyotik kullandıktan sonra çok hafif bir kaşıntı başladı. Hatta gün gittikçe de azaldı. O yüzxen dikkate almadım. Antibiyotikten 1-2 ay sonra vulvada bir şişlik meydana geldi hatta sol tarafında çatlak gibi bir görüntü vardı. Hemen doktora gittim. Mantar var dedi. Flucan funit ve gynolomexin yazdı. Bu ilaçlar 3 gün sürdü. Geçmedi. Tekrar al aynı ilaçşarı dedi. Ama bu sefer fitil olarak gynocanesten al dedi. Aldım kullandım yine geçmedi. Hatta şekil olarak biraz daha değişti. Şişti genişledi derinleşti. Kaşıntı yanma ağrı gibi belirtilern hiçbiri yok. İlaçları kullanmadan önce iki kere kalın (adet kanı gibi kalın) krem renginde sünen akıntı gelmişti. Ne yapmam lazım benim? Tedavi nasıl olmalı? Ne kadar sürede geçer?

X