Vajinal Mantar Enfeksiyonu

merhaba aytun hn. bende de 1 haftadır mantar sorunu var ve gyno-lomexın kullanıyorum 3 gündür.
üzerinde de 3 gün süreyle kullanılır yazıyor ve benim kaşıntılarım bu ilaçtan sonra daha da arttı.
vardiyalı çalıştığımdan doktora gidemedim şu bahsettiğiniz flucan kapsulden alsam benim için uygun olur mu? şimdiden çok teşekkür ederim

[sıze="2"]merhaba aytun hn. Bende de 1 haftadır mantar sorunu var ve gyno-lomexın kullanıyorum 3 gündür.
üzerinde de 3 gün süreyle kullanılır yazıyor ve benim kaşıntılarım bu ilaçtan sonra daha da arttı.
Vardiyalı çalıştığımdan doktora gidemedim şu bahsettiğiniz flucan kapsulden alsam benim için uygun olur mu? şimdiden çok teşekkür ederim
[/sıze]

selam eğer gerçekten şikayetlerinizi yaratan durum mantar ise kullanabilirsiniz ancak ideal olnaı elbetteki muayene olmanızdır. Geçmiş olsun.

slm doktor hanım.özellikle dikkat ettim,ilişkide prezervatif kullanıyorum sanki ilişkiden sonra sürtünmeye bağlı kaşıntı ve hafif yanma oluyor tahriş gibi dış tarafta.benim sorunum bumu acaba prezervatifmi yapıyor anlamadım.eğer öyleyse sürtünen yerlere ne sürebilirim evde travacort krem var bebantenin yeşili var siz ne dersiniz?

slm doktor hanım.özellikle dikkat ettim,ilişkide prezervatif kullanıyorum sanki ilişkiden sonra sürtünmeye bağlı kaşıntı ve hafif yanma oluyor tahriş gibi dış tarafta.benim sorunum bumu acaba prezervatifmi yapıyor anlamadım.eğer öyleyse sürtünen yerlere ne sürebilirim evde travacort krem var bebantenin yeşili var siz ne dersiniz?

selam iki kremi de kullanabilirsiniz. Kızarma yanma varsa allerjik bir durum da olabilir

Aytun Hanım demir eksikliği immune sistemine etkilimi dolasıyla mantar olmamın nedeni olabilirmi?
Birde genel anlamda kaşıntı ve akıntı şikayetlerim kalmadı fakat biber sürmüş gibi bir yanma hissediyorum... Buna karşı ne yapabilirim ?

Aytun Hanım demir eksikliği immune sistemine etkilimi dolasıyla mantar olmamın nedeni olabilirmi?
Birde genel anlamda kaşıntı ve akıntı şikayetlerim kalmadı fakat biber sürmüş gibi bir yanma hissediyorum... Buna karşı ne yapabilirim ?

selam demir eksikliği anemileri idrar yollarında enfeksiyon eğilimini arttırır mesela immun sisteminizi çok derin kansızlıklar etkiler. travazol gibi bir krem kullanabilirsiniz.

Bir sorum olacaktı Aytun Hanım, Gynofloru kullandım çokda memnun kaldım şikayetlerim tamamen yok oldu (şimdilik), bu fitile özdeş hap mevcutmu ? her zaman fitil kullanmak çok pratik olmuyor, bakire arkadaşlarımada önerebileceğim vajina florasını düzenyelen bir hap varmı... antibiotik içermeyen ?

Bir sorum olacaktı Aytun Hanım, Gynofloru kullandım çokda memnun kaldım şikayetlerim tamamen yok oldu (şimdilik), bu fitile özdeş hap mevcutmu ? her zaman fitil kullanmak çok pratik olmuyor, bakire arkadaşlarımada önerebileceğim vajina florasını düzenyelen bir hap varmı... antibiotik içermeyen ?

evet bunu bende istiyorum..fitilden nefret ediyorum..

selam maalesef fitil kadar işe yarayan flora düzenleyici bir ilaç yok. çünkü lokal etkinlik sağlayarak tedavi ediyor. florayı bozmamak gereikiyor bu durumda. aşrı vajinal temizlik antibiyorytiklerin gereksiz kullanımı gibi durumlardan uzak durmakta fayda var.senin fayda gördüğüne sevindim.

slm doktor hanım idrardan sonraki yanmalar ara ara hafifde ols a devam ediyor.suyu az içtiyim zaman ve adetten önce oluyor.bana mantar yapmayacak bi antibiyotik önerirmisiniz aile doktoruma yazdırayım.daha önce yanmadan dolayı tahlil olmuştum bişey çıkmamıştı.sanırım ara ara hafif sistit geçiriyorum bol su içip öyle gitmiştim doktora.yani hafif bi enfeksiyon için ne önerirsiniz?2 defa önceden sizin önerdiğiniz monuroluda içmiştim bi süre sonra tekrar ediyor.

Merhaba doktor hanım benim sorunum 5 ay da bir vajinal mantar olmam suan gynoflor -gyno-lomexin gyno ile başlayan bi ilac daha vardı 7 günlüktü onları kullandım ama hala sorunum devam etmekte ve her zaman doktoruma mantar şikayeti ile gittiğimde bana hep aynı ilacları veriyo ve şuana kadar vajinal mantar için antibiyotik vermedi .. ne yapamam gerektiğini lütfen söyler misiniz acaba başka bir doktora mı gitsem :KK43:

slm doktor hanım idrardan sonraki yanmalar ara ara hafifde ols a devam ediyor.suyu az içtiyim zaman ve adetten önce oluyor.bana mantar yapmayacak bi antibiyotik önerirmisiniz aile doktoruma yazdırayım.daha önce yanmadan dolayı tahlil olmuştum bişey çıkmamıştı.sanırım ara ara hafif sistit geçiriyorum bol su içip öyle gitmiştim doktora.yani hafif bi enfeksiyon için ne önerirsiniz?2 defa önceden sizin önerdiğiniz monuroluda içmiştim bi süre sonra tekrar ediyor.

sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları için üroloji doktoru tarafından muayene ve tetkik edilmen gerekiyor bence. benim sana antibiyotik olmayan antiseptik önerim olabilir ki o da derdine kesin çare olmuyor denemişsin zaten.

Merhaba doktor hanım benim sorunum 5 ay da bir vajinal mantar olmam suan gynoflor -gyno-lomexin gyno ile başlayan bi ilac daha vardı 7 günlüktü onları kullandım ama hala sorunum devam etmekte ve her zaman doktoruma mantar şikayeti ile gittiğimde bana hep aynı ilacları veriyo ve şuana kadar vajinal mantar için antibiyotik vermedi .. ne yapamam gerektiğini lütfen söyler misiniz acaba başka bir doktora mı gitsem :KK43:

mantar enfeksiyonu antifungallerle tedavi edilir. antibiyotikler zaten mantara neden olandır. bu nedenle mantar şikayetlerinizin neden bu kadar sık tekrarladığı araştırılmalı ve hayat tarzınız alışkanlıklarınız değiştirilmeli belki de. ve flora düzenleyiciler kullanabilirsiniz.

Merhaba doktor hanım;

Ben de son iki yıldır yılda 2-3 defa mantar oluyorum. Şu an da aynı dertten mustaribim. 3 aydır yasmin kullanıyorum onun bir etkisi var mıdır? Döküntüler ilk mantar oluşumdaki kadar yoğun değil fakat kaşıntım var ve bu beni rahatsız ediyor. Normalde tek doz flucan alıyordum. Bugün eczaneye gidip flucan veya gynolomeksin vajinal fitil bunun yanı sıra travacort veya travazol almayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz. Adet bitiminde 3 doz gynoflor kullanmam gerekir mi flora açısından. Cevabınız için teşekkür ederim.

merhaba doktor hanım 2 hafta kadar önce sivilcelerim için tetrasiklin antibiyotik kullanmaya başladım fakat başladığım ilk gün vajinada kaşıntı yapmaya başladı ve önceden olan akıntım daha çok olmaya başladı rengi de değişti fakat mantar belirtisi gibi beyaz ve kesik kesik değil bu yüzden emin olamıyorum mantarmı değilmi ama kaşıntı beni çok rahatsız ediyor. ilacı da bıraktım hemen 1 hafta bile kullanmadan ilacı bıraktığım için kendi kendine geçermi?ya da fitil kullanamam zaten jel tarzı bişey önerebilirmisiniz...şimdiden teşekkür ederim cevabınız için

merhaba doktor hanım;

ben de son iki yıldır yılda 2-3 defa mantar oluyorum. şu an da aynı dertten mustaribim. 3 aydır yasmin kullanıyorum onun bir etkisi var mıdır? Döküntüler ilk mantar oluşumdaki kadar yoğun değil fakat kaşıntım var ve bu beni rahatsız ediyor. Normalde tek doz flucan alıyordum. Bugün eczaneye gidip flucan veya gynolomeksin vajinal fitil bunun yanı sıra travacort veya travazol almayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz. Adet bitiminde 3 doz gynoflor kullanmam gerekir mi flora açısından. Cevabınız için teşekkür ederim.

selam geçmiş olsun. Uygundur bu ilaçları kullanabilirsiniz. Doğum kontrool hapları mantarı arttırabiliyor maalesef. Gynofloru tekrarlayan durumlara tedbiren kullanabilirsiniz.

merhaba doktor hanım 2 hafta kadar önce sivilcelerim için tetrasiklin antibiyotik kullanmaya başladım fakat başladığım ilk gün vajinada kaşıntı yapmaya başladı ve önceden olan akıntım daha çok olmaya başladı rengi de değişti fakat mantar belirtisi gibi beyaz ve kesik kesik değil bu yüzden emin olamıyorum mantarmı değilmi ama kaşıntı beni çok rahatsız ediyor. Ilacı da bıraktım hemen 1 hafta bile kullanmadan ilacı bıraktığım için kendi kendine geçermi?ya da fitil kullanamam zaten jel tarzı bişey önerebilirmisiniz...şimdiden teşekkür ederim cevabınız için

selam geçmiş olsun antibiyotik kullanımı sonrası ipik olan mantar şikayeti yaşıyorsunuz. Fitil kullanamayacaksanız size flucan kapsül 150mg tek doz önerebilir. Dış bölgeye sürülmek üzere de travazol krem. Geçmiş olsun.

X