Vajinal Mantar Enfeksiyonu

ah şu vajinal mantar..... :KK43: çekmediğim kalmadı... bi ara çok rahatsızlanmıştım ve ard arda değişik anibiyotikler içmek zorunda kalmıştım. ondan sonra bir başladıki sorma gitsin :KK43:(( başlarda kaşıntım yoktu . sadece kesik kesik beyaz akıntım vardı ardından bi ara deli gibi kaşınmaya başladı. şuan kaşıntısı yok ama akıntısı devam ediyor. bi türlü kurtulamadım. fitil de kullandım hapta kullandım eşimle beraber kullandık hatta. sirkeli su falan. Birde civanperçemini denicem. inş. şu akıntısı geçer. adet yaklaşımında kokusu nüksediyor. eşimden utanır hale geldim. Doktora gittim mantar dedi kaşıntım yok dedim ilişki sırasında ağrın var mı dedi çok dedim. aşırı mantar var dedi.

aslında hikayenın asıl baş kahramanı bana o rahim içi aracı yerleştren hemşire. hiç bilgim yoktu. cocukda doğurmadım bu şekilde kendisini bilgilendirmeme rağmen olmaz demedi. takti siprali. Şimdi doktorumun dediği tek kelime var. bırak eşin korunsun. sen neden acı cekiyorsun. kokusuda kaşıntısıda senı etkiliyor bak dedi. Tabi gel bunu eşime anlat bir de. :KK14: Tam diyorum ki bitti rahatladım. artından gene akıntılar :KK43:

şu illetten kurtulan varsa banada yardımcı olsun Allah rızası için ya :KK14:

Doktor fitil verdi bana kizlar 2 li. 3 gun araylaa kullanilcakmisim. Bide pantolon ve dar kiyafet yasakladi. Etek elbise giy. Renkli camasir kullanma. Tamamen pamuk beyaz camasir giy ve yuksek isida yika ve utule dedi.

Sabun jel vs. kullanma sadece su ile temizle dedi ayrica.
Esine bulasmaz zaten bulasici degil diye ekledi.

Insallah gecer su illet.

Kızlar acil yardım edin üç aydır doğuö kontrol hapı kullanıyorum ilk başta kuruluk başladı sonra çok kötü kaşınmaya başladı şimdi iç kısmıda çok kötü kaşınıyor duramıyorum ve sol dudak yada dil ne diyorsunuz bilmiyorım ama şişti yada büyüdü bilmiyorum sarkıyor dpktora gitmek istemiyorum yardım edin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaşlar ben de vajinal akıntı var. bir süredir çok yoktu ama son 4-5 günde çok arttı. günde 3 kez çamaşır değiştirdiğim bile oluyor. çok rahatsız oluyorum ne yapabilirim bilgisi olan var mı ya da çözüm nedir ağrı falan yok koku da yok sadece sümüğümsü beyaz sıvı geliyor

Arkadaşlar merhaba ;
Öncelikle mantar enfeksiyonları küçük püf noktaları ile iyileşecek bir hastalık, bende 2 ay önce rahim içi mantarı teşhis edildi tek belirtisi sık idrara çıkmaydı yani akıntı kaşıntı ve koku yoktu.:26:

Genelde doktorlar çok detaylı anlatmıyor ilaç yazıp geçiyor bu meret hastalık fazla temizlikten ortaya çıkıyor sürekli vajinal duş yapanlarda daha sık oluşur şöyle özetliyim normalde vajinamızın Ph değeri 3.8 dir ve kendi savunma sistemi dediğimiz doğal florada zararlı bakterileri öldüren laktobasil dediğimiz yoğurt ve kefirde bulunan doğal koruyucular vardır eğer biz oranın dengesini bozup nemli bırakırsak yada sık sık içini yıkamaya kalkarsak yapısını bozmuş oluruz :KK37:

Bunun dışında antibiyotik kullanımı bağışıklığın zayıflaması bol şekerli gıdalar mantarın dostudur ve tedavisi uzun sürer doktorunuzun yazdığı vajinal fitilleri kullanmalısınız bu fitiller oradaki doğal dengeyi sağlamaya yardımcı olur bunun dışında diyelim ki mantar tedavisi olurken hastalandınız ,diş çektirdiniz antibiotik kullanmak gerekti bu esnada tekrar vajinal tablet kullanın sakın tek başına antibiotik içmeyin çünkü inanılmaz şekilde hızla tedavi edilen mantarı hortlatırsınız. :KK53:

Doğada herşeyin çözümü vardır öncelikle hergün en az 1 tabak yada daha fazla yoğurt yiyin, vucuttta nerde olursa olsun bakteri mantar virüs düşmanı olan sarımsağı deneyin 1 dişi bölerek yutun bol su ile tok karnına içerseniz daha faydalı olur.sarımsak savunma hücrelerini harekete geçirir.Hergün 1 bardak adaçayı için ( hamileler hariç) haftada bir kaynamış maydonoz suyu üreme organlarındaki mikropları söker atar.Bol bol su için,ve ŞEKER den uzak durun bu mantar bildiğin şekerle beslenen bir organizmadır bunu unutmayın.:KK56:

Hem eşinizin hem kendinizin iç çamaşırlarını ütüleyin çünkü birbirinize bulaştırabilirsiniz belkide iyileşmeme nedeni eşinizden sürekli geçtiği içindir bu yüzden eşli tedavi olmak kesin çözümlerden biridir. Vajinayı kendi nemine bırakın normal sabun ile yıkamayın avon falan hikaye ben bunları kullandığım için başıma geldi doktorlar önermiyor arkadaşlar. "Cumlaude Lab Higiene İntima Diaria " eczanelerden alabilirsiniz Ph 3.8 dir ve kullandıktan sonra değişimi fark edecekseniz biraz pahalı ama haftada 2 kez yıkamak yetiyor fazlası zarar unutmayın hatta bu ürün menopoza giren bayanlarca bile tercih ediliyor sebebide vajinanın doğal nemini sağlaması internetten araştırabilirsiniz. Tuwaletten sonra önden arkaya doğru temizleyin arkadan öne olursa dışkımızdaki mikroplar vajinaya yerleşebilir bunlara dikkat edin.hergün pamuklu ve çok dar olmayan giysiler tercih edin yazın ıslak mayo ile oturmayın ve en önemlisi yoğurt arkadaşlar bunları hayat şekli haline getirirseniz mantara elveda dersiniz.:KK8::KK8::KK8:

Merhaba. Bu mantar Probiyotikler ile iyileşiyormuş. Nette araştırma yaparken buldum bende...ilgimi çekti sizinlede paylaşmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle deryadeniz arkadaşımız çok güzel anlatmış:KK9:Bende hamilelikte başlayıp ara ara hep oluyorum.Dün akşam yine oldum.Karbonatlı ılık su ile yıkayıp dr verdigi mantar kremi sürüyprum ek olarak fitil kullanıyorum.Çntamda karbonat ve kremim hep bulunur.Ne zaan dışarıda wc kullansam böyle oluyor.:KK20:
Pamuklu çamaşır aldım digerleri kenarda duruyor:KK37:Fırsatım oldukça çamaşırlaırmın iç kısmını ütülerim hep.:KK34:Bugün bir abla sirkeli suyunda iyi geldigini söyledi onuda deniycem bakalım.

canım senin sorunun mantar değil rahim ağzı enfeksiyonu. iki-üç ay kadar önce ben de yaşadım. hamileliğimin başıydı.akıntım aynı bahsettiğin gibiydi. gynoflor diye bir fitil kullandım geçti.onun tedavisi mantardan daha kolay. tekrarlamıor en azından.

canım halen onlıine misin bilmiyorum ama yazını görünce sormak istedim bend eyeni hamileyim ve aynı sıkıntıyı yaşıyorum bu yazdığım fitili hamileliğinde mi kallandın sakıncası yokmuydu

Merak ettigim her sey icin kadinlar kulubune bakiyordum ama mesele mantar olunca uye oldum ve yazmak istedim. Ben de uzun suredir mantar varmis ama ben farkinda degilmisim cunku kasinti ya da aci hic bir belirti yoktu. Bir ay icin de aniden 6 kilo verdim ve sanirim bagisiklik sistemim bu nedenle çöķtü. Bir anda cok fena kasinmaya basladim ve canım yanmaya basladi. Doktora kostum ve uzun suredir aslinda var olduğunu ogrendim hap ve krem verdi ilk dort gun hic bir etkiyi gormedim. Sansliyim ki yolda agdacimla karsilastim ve durumumu anlattim. Krem ve hap tek basina ise yaramaz dedi. Yaninda batticon kullanacaksin her sabah sarimsak yutacaksin ve genital bolgeni ketoral kepek sampuaniyla yikayacaksin dedi. Once yapmadim hatta kepek sampuani bana cok sacma geldi ama caresizlikten denedim ve gecti hem de iki gun icin de o sampuanda ph duzenleyici bir ozellik varmis ve vajina da da bayagi yardimci oluyormus. Disarda wc kullandigimda da yanimda batticonu bulunduruyorum. Akinti kasinti aci hic bir sey kalmadi ben de ve tekrarlamadi hatta hafta da bir de dustayken genitalimi o sampuanla yikiyorum kendimi garanti altina aliyorum. Caresiz ve cozum bulamamis insanlar bence kesinlikle denemeliler.

Kizlar bendede vajinal mantar var suan ilac kullanıyorum fitil ve krem. Ilaclar bittikten sonra yumurtlamaya etkisi varmi bu mantarin bebek düşünüyoruz

Merhaba kızlar;
İlk olarak 1.5 sene önce falan sorun yaşadım, doktora gittim. Dolu şey yaptık, bir kaç çeşit tedavi, testler, tahliller. Neyse sonra geçti. 1 sene sonra tekrar bir hafta sıkıntım oldu, kasıklarımda çok fazla ağrı ve akıntı oluyor. Akıntım su gibi ama koku yok. Kaşıntı ise ara sıra ve orta şiddetli sayılır. Hiçbir şey yapamadım, 4-5 ay geçti ve tekrar başladı. Doktorun tavrının beğenmediğim için tekrar gitmek istemedim. Sonra internette ve burada dolu şey okudum. Bazıları çok saçma. Doğal ortama çok müdahale etmeden bir şeyler yapın , aşırı rahatsızlık veriyorsa bu konuda uzmanlık yapmış doktorlara gidin, her kadın doğumcu ya da jinekolog mantar üzerine uzmanlık yapmış olmayabilir. En sonunda bu aralar doktora gidemeyeceğim için sirkeli su denedim. İki kere dış genital bölgeyi içine sokmadan sirkeli su ile temizledim. Bir kaç gün daha devam edip sonucu yazacağım çünkü genelde sonucu yazarım deyip, geçince yazmıyor insanlar. Bende daha önce fitil ve kremler denemiştim. Bağışıklık sistemim çok hassas sanırım tekrar sebebi budur. Tatlı yemenin zararı da idrarınızda şekerin fazla olmasından dolayı mantıklı geldi. Ona da dikkat edeceğim. Şimdilik iki temizleme ile yanma hissi geçti, kaşıntı azdı fakat durdu. Akıntı ve kasıklarımdaki ağrı devam ediyor. Eğer geçmez ise konusunda uzman bir doktora bir kaç ay içinde gidebilirim, sanırım geçse de kontrol için gitmek isteyeceğim. Hepinize geçmiş olsun.

Merhaba kızlar;
İlk olarak 1.5 sene önce falan sorun yaşadım, doktora gittim. Dolu şey yaptık, bir kaç çeşit tedavi, testler, tahliller. Neyse sonra geçti. 1 sene sonra tekrar bir hafta sıkıntım oldu, kasıklarımda çok fazla ağrı ve akıntı oluyor. Akıntım su gibi ama koku yok. Kaşıntı ise ara sıra ve orta şiddetli sayılır. Hiçbir şey yapamadım, 4-5 ay geçti ve tekrar başladı. Doktorun tavrının beğenmediğim için tekrar gitmek istemedim. Sonra internette ve burada dolu şey okudum. Bazıları çok saçma. Doğal ortama çok müdahale etmeden bir şeyler yapın , aşırı rahatsızlık veriyorsa bu konuda uzmanlık yapmış doktorlara gidin, her kadın doğumcu ya da jinekolog mantar üzerine uzmanlık yapmış olmayabilir. En sonunda bu aralar doktora gidemeyeceğim için sirkeli su denedim. İki kere dış genital bölgeyi içine sokmadan sirkeli su ile temizledim. Bir kaç gün daha devam edip sonucu yazacağım çünkü genelde sonucu yazarım deyip, geçince yazmıyor insanlar. Bende daha önce fitil ve kremler denemiştim. Bağışıklık sistemim çok hassas sanırım tekrar sebebi budur. Tatlı yemenin zararı da idrarınızda şekerin fazla olmasından dolayı mantıklı geldi. Ona da dikkat edeceğim. Şimdilik iki temizleme ile yanma hissi geçti, kaşıntı azdı fakat durdu. Akıntı ve kasıklarımdaki ağrı devam ediyor. Eğer geçmez ise konusunda uzman bir doktora bir kaç ay içinde gidebilirim, sanırım geçse de kontrol için gitmek isteyeceğim. Hepinize geçmiş olsun.

Katılıyorum canim ben kültür verdim mantarim varmis ve antibiyotige karsi alerjim varmis.ne zaman antibiyotk kullansam kasiniyordum sirkeli su dedi doktorum ama o anlik geciriyordu gece kasiyarak uyandim hrmen doktora gttm brn cozumu buldum fungan diye ilaci hop diye atıyorum agzima antibiyotik le beraber kasintiyi onluyorum.gebe iken ve su an emzirirken de gyno lomexin sanirim o fitili verdi hoca grce fitili atıyorum sabah mis gibi uyaniyorum :)

Benim de 1 aydır akıntım vardı, kültür verdim mantar çıktı. Doktorum 2li antibiyotik ve krem verdi bir de geçmezse diye fitil. Antibiyotiğin birini içtim kremi de 2 gündür günde üç kere kullanıyorum ama bana mısın demedi. Akıntım son hızıyla devam ediyor. Bu normal mi hanımlar, daha geç mi etki ediyor acaba?

Kızlar bir zamanlar aynı dertten muzdarip ve çok sükür agrılı sancılı enfeksiyondan kurtulmus biri olarak size birkaç tavsiyede bulunmak istedim. Kızlar ilaç Vs. Ne varsa kullandım ama olmadı içerden bildigin katı çökelek gibi akıntı geldigi zamanlarda zeytinyağlı pamuk ile her tarafımı bir güzel sildim.bunu her enfeksiyonda yaptım yaklasık dört uygulamadan sonra bisey kalmadı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yalnız zeytinyağı doğal ve asitsiz olanlardan olsun. Tabi aynı zamanda beslenmeme de cok dikkat ettim bol su ictim,dısarda yemek yemekten vazgectim,meyve ve sebze agırlıklı beslenmeye özen gösterdim lütfen sizde cok dikkat edin ben hala beslenmeme özen gösteriyorum. Allaha cok sükür eskisi gibi olmuyor. Deneyen olursa mutlu haberlerini dört gözle bekliyorum :-)

İyi günler, ben 4 haftalık hamileyim vajinal mantar için travocort adlı kremi kullandım. Hamile olduğumdan haberim yoktu. İlacın hamilelikte ilk 3 ay kullanılması sakincaliymis.fazla da kullanmadim ama şimdide korkuyorum bebeğe ne gibi zararı olabilir. Yardımcı olursanız çok memnun olurum

arkadaşlar merhabalar,
yanlış antibiyotik almam sonucunda bağışıklık sistemim çöktü ve sürekli olarak vajinal mantar oluyordum.
artık bu durumdan bıkmıştım.sürekli dr. ilaç fitil probiyotik kullanıydum geçici çözüm oluyordu.5 aydır bu şekilde devam etti.ama nihayetinde geçti çook şükürler olsun...ne ilaç ne fitil ne de probiyotik geçirdi...benim mucize olarak nitelendirdiğim çörek otu ve yağı anında geçirdi.bi sitede okumuştum.10 mg çörek otu yağının şırınga ile vajina içine sıkıyorsunuz.ben bunu son çare denedim keşke ilk başta deneseydim.ne bu kadar çile çekerdim ne de param giderdi.sabahları aç karnına çok faydası olduğu için bir kaşık aç karnına çiğneyerek su ile yutuyorum ..siz de araştırın ... bi mucize bence

Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşadım. Vanijal mantar enfeksiyonu gerçekten çekilir dert değil:) Bende çok fazla kaşıntı ve akıntı vardı. Doktorumun verdiği ilaçları düzenli olarak kullandım ama bunun yanı sıra mdc ilaç'tan da destek aldım. MDC'nin Feminine Intimate Wash adlı bir ürünü var. Bu bir genital bölge temizleyicisi. İnternetten çok araştırdım, eczanelere de danıştım bolca. Sonucunda kullandım ve hiç de pişman olmadım. Tamamen organik bir ürün yani hiçbir şekilde kimyasal madde barındırmıyor içerisinde. Eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabii siz ürünü kullanmadan önce doktorunuza muhakkak danışın :))

kızlar bende de antibiyotik kullanımı sonrası inatçı bir mantar oluştu. benim merak ettiğim ağzınızda ve özellikle dilinizin üstünde beyaz pamukçuk, tat kaybı oluyor mu. canımı çok sıktı bu durum, 4 aydır toplayamadım kendimi.

Benimde 3 aydir boylr bir problemim vardi birkac defa hastaneye gittim ayni ilaclar ayni tedavi sonunda internette buldugum kuru denedim hemen etkisini gosterdi kesinlikle kesin cozum bu 1 lt sut icinr 1 demet maydanoz 1 limon kaynatilip buharinda duruluyor ve 5 gece ust uste yapıldıktan sonra bitiyo :)

X